Красиви като пролетни цветя са НОЕМВРИйските деца - 8

  • 28 792
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 589
Кукуригууууу,
ДОБРО ЮТРООО  Rolling Eyes
 Мияяя Помагаѝ...Даѝ за мен един много зелен и счукан, настъпен, смазан Рошльо  Confused
 И тъѝ като маѝ съм първа ето и една импровизирана закуска  Wink

Снощи моят пес заедно с Аделина ми разказаха играта! Ади заспа в 19ч. в 22ч. се опитах да я нахраня почти заспала а тя ме изгони  Mr. Green Събуди се момата в 12.30ч хапна за 15 - на мин.150мл. Simple Smile и започна да се унася... и в този момент нашият "Джонатан" реши, че трябва да събуди махалата и наѝ- вече Аделина!!! Е разбуди се детето и резултата беше.. тоѝ лае, тя пее и така до 2.и 45ч. Confused И в 5.30ч отново се събуди, заспа в ръцете ми с люююю..лююююю, нахраних я чак в 7ч обаче. Сега лежи до мен на спалнята и изпълнява нещо, като индиянска песен  Simple Smile

И сега да ви поздравя за хубавите резултати на дечицата  Hug

Синческа Не знам показателите на тези резултати, но ти нали, ще ги носиш да ги разчете педито? Или чак на следващата ДК?!
Яничкаа Heart Eyes Да са ти живи и здрави дечицата  Grinning Все така здрави и големи да растат. Много ми е жал за Емо, ама и личния лекар, защо пипа, като не разбира! Confused
ДидкатаЧестита месечинка на малчо!  bouquet

Ох Ади ми проглуши ушите и прави : Иаааѝѝѝ, иааѝѝѝѝ, иаѝѝѝ,  пърррррр сс език и всичко става в плюнки, едната ми ръка е вече напълно мокра вече и ви оставям със здраве защото искам да я гушна!
Хубав и слънчев ден от нас  Hug

# 706
  • Мнения: 307
Здравейте момичета. Та да се включа и аз в темата
ходихме на консултация взеха ни кръв занесохме урина казаха че сме 7.400 и 71 см
за гърнето ами от време на време го слагам на гърнето ( естествено го придържам) досега е свършвал работа поне 7 пъти. Даже така можах да му взема урина за изследванията.
за спането ами Митко заспива в 18 и се буди в 6 сутринта и не помрънква даже. Много съм щастлива.
за зъбките ами долу ни е подут венеца и взехме гелче вече.
за храненето от 2 дни в 9 часа ядем попарка с мляко, а следобед каза да давам плодовото пюре и да го редувам с кашата и попарка с кисело мляко и кисел.

Да ви се похваля вчера успях да направя домашна каша от елда и Митко я хареса.

# 707
  • Мнения: 3 537
Добро утро Grinning
Кике, да нацелуваш сладуранката Аделинка Laughing Heart Eyes И дано скоро да започне да спинка цялата нощ без да се буди.
Ние отдавна вече нямаме нощно хранене, като яде към 22 ч малко кърма и 150 гр ам и после чак в 7-8 ч сутрин .Случва се някой път нощем промрънка,ама като му дам беберона в устата и заспива пак.

Ние вчера бяхме на ДК, пусна ни и изследвания за кръв и урина.Ради вече е 6800 кг и 64 см 
/500 гр и 3 см за 3 седмици/ Сутринта в 8 ч ходихме да го боцнат, малко рева бързо му мина,ама се умори и сега спи.

От вчера започнахме да заместваме обедното хранене само с пюре, сега ще започна да го захранвам с плодовите пюрета и каша млечна без глутен. Взимам му пюренца на Бебевита и Гербер, вчера взех и едно на Сънвал да пробваме. Бях взела и на Овко едно пюре, в последствие видях,че има модифицирана скорбяла вътре и не съм му го давала Rolling Eyes
Вчера яде картоф морков и грах, изяде го цялото и му държа 4 часа.

За това гърне не знам, може да пробвам лятото дали ще стане ,ако не другото лято.А и честно казано не знам точно кога ака, всеки път е различно.
Зъби нямаме още, все се лигави и яде ръцете и то отдавна,ма няма никой.

sinapovaaya, за урината продават специални наелонови колекторчета които са залепват около пишката слагаш памперса и до половин час се е изпишкал, ние така направихме сутринта.А трябваше и на гладно да е кръвта и урината,ама нямаше проблем, издържа и яде към 8.30.
Не е ли му рано за кисело мляко newsm78  Rolling Eyes, ама ти си знаеш де....Аз на баткото ни започнах да му давам когато стана на 8-9 месеца някъде, сега пак така мисля да действам.

Днес пак го дават да вали, мислех си да ида да си подам документите за детските, ама май ще отложа за утре,че не ми е много близо и ако завали ще се чудим къде да се крием.
Утре го дават уж да няма дъжд, дано да познаят.

# 708
  • Мнения: 82
Хелоуууууу!!!
Ние още спим и аз да използвам момента...
Синапова направо ме разби със това,кога слагаш Митко за нощен сън  Crazy
Ние тогава сме още по улиците......ама щом спи чак до сутринта не  ти остава друго освен да се радваш! Grinning
Мимс,и аз съм взела на Анджи пюрета на Сънвал,но още не сме ги пробвали,сега и давам на Хип.Доста майки чувам,че не им се ядат на Сънвал пюретата пък да видим моето отроче кво ще предпочете.  Rolling Eyes
Кике,резултатите ще ги обсъждаме на следващата ДК,те щели да си "дръпнат" автоматично резултатите,а аз непременно трябва да напомня да ми пояснят кое какво е и дали е наред.Че педито нещо взе да се услушва.....като ми е второ детето дай вече нищо да не казва  ooooh! все с ченгел и вадя думите.
А на мен никой не ми е казвал дали бебето за изследванията трябва да е гладно,нито педи,нито лаборантките.А на проследяването на бременността ме питаха и гинеколожката напомняше и лаборантките питаха.А и малко ми е странно да държа бебето гладно за изследванията.Не мога да се юрна рано-рано за изследвания,то ние имаме приготовления за излизане с колата поне 20 мин  Crazy,понеже най-близката ни лаборатория ни е на 15мин път. Но щом на някой са казали....
Тук пече в излишък ето и на вас  sun

# 709
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Добро утро и от мен!
Някой да знае къде продават Sunval в района на Борово, Бъкстон,
Красно село?
И Семпер също?

# 710
  • Мнения: 95
Здравейте и от нас!

Ние сме качили 900 гр за 2 месеца. Вече сме 9600гр. и сме 72 см. Да ми е жив и здрав! Дадохме кръв и урина и другата седмица сигурно ще слагаме хепатитната ваксина! Прегледа ни белега от БЦЖ и каза, че всичко е ок! И такааа! Днес май няма да се излиза!
Хубав ден и целувки от нас!

# 711
  • Мнения: 82
Скоро май не съм пускала снимки  newsm78
Ето ни тук на люлката:

     




а тук има още,на който му се гледа да заповяда:

http://sin4eska.snimka.bg/children/andji-5.500555.18694640

# 712
  • Мнения: 10
СИНЧЕСКА, голяма сладуранка е Анджи, да и изпапкаш бузките, и какво гребенче е заформила на главичката  Laughing
Гледам, че всички правите изследвания кръв и урина при навършване на 6-ти месец, тук нищо не споменават,освен ще питам на 25 май, като ходим на ваксинация  newsm78. То и на ортопед не ни пратиха, ще се направя на нахална и ще разпитам какви изследвания трябва да правим за тези месеци  Thinking
Яничка, направо ме хвана яд за сладкия Емо  #2gunfire, как са го изтормозили, милия, дано днес вече да не го боли.
Работата ми е супер, ама и аз случих на шефове в Кипър,на каквито в България не можах да попадна, засега и таткото се справя добре с помощта на сестра ми, ама юни месец тя като си отиде в Б-ия за отпуската, не знам как ще е. А тук вече е много горещо и разходки можем да правим само вечер след 18-19 ч, когато аз съм на работа и таткото ще се заеме с това. Много ми е мъчно, че ще се разхоцдаме само в неделя с малчо  Cry
 Да питам другите мами в чужбина, как извадихте български акт за раждане, ние ще правим пълномощно сестра ми да го извади в Бг др. месец, ама да не пропуснем някоя подробност. А паспорт задгараничен може ли с пълномощно също да издадат на Гого, търсих в нета, но разбрах, че само получаването май може да е от др. човек с пълномощно, подаването на документите трябвало лично  newsm78. Не ми се занимава тука с бълг. посолство, че е далеч, чака се много, сега изтичат на всички личните карти и е пълна лудница.
Нея е права, семейството и приятелите от години липсват много в чужбина, празнуваме всички български празници по 1 или др.начин, но не е същото, атмосферата е друга и т.н. Но по тази тема др.път ще пиша, че дълга и широка. Засега сме избрали да живеем тука по редица обстоятелства, повлияли ни в България преди да дойдем, но не мислим да остареем в чужбина. Не се заричам, че не знам какво може да се случи...
 Добре дошла на мама Ася   bouquet
 А, и за гърнето, ще го пробвам по нататък, но мисля че сме изтървали срока, четох доста и се оказа, че до 5-ия месец трябва да се започне за по-добри резултати, после децата свиквали с мокрите памперси,но никога не е късно, за който има желание, аз съм забелязала, че Гого като се изпишка и прави винаги една особена мимика с глава, сякаш се оттърсва от нещо, няма как да го обясня  Simple Smile, но преди да го направи няма как да разбера, че ще пишка. Малко по малко ще се научим, като му дойде времето Laughing
 На Гого голямо впечатление му правят рекламите, особенно тази на Хепи, като я чуе и много й се радва, снощи беше крив и му я " попях" и веднага се ухили Grinning

# 713
  • Мнения: 3 537
Добро утро и от мен!
Някой да знае къде продават Sunval в района на Борово, Бъкстон,
Красно село?
И Семпер също?

Аз живея в Борово и Сънвал взех от едно магазинче на ул.Природа до детската градина е близо.Май имаха и на Семпер,ама ще те излъжа не съм сто процента сигурна.
Още има и на красно село зад пазара в един от дългите блокове на края едно малко магазинче ул.Княгиня Клементина 193 блок. Много видове пюрета има и в магазин Папагал май се казваше на ул.Солун срещу пицария Ветрило малко по-нагоре.
Тези трите магазинчета са най-разнообразни, а това на Красно село мисля,че е най-евтино Peace

# 714
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мим'с, благодаря много.
Ще ги посетя.
Този папагал, като отида винаги е затворен.

# 715
  • София
  • Мнения: 307
Привет и от мен,

нашето захранване върви екстра - след оризовата каша въведох картоф и от днес тиква. общо взето бебка много се радва на различната храна. Само сутрин не я дохранвам, но още не съм се отказала от кърменето. За спането - една нощ спи спокойно, после на др.нощ се буди, но като дам залъгалката и успявам да я приспя бързо.

Анджи е голям бонбон Hug
Стеле, браво на вашия голям мъж!!!!!!  Hug
Кико, да те питам ти получи ли си люлката за именния ден, като видях на Синческа люлката и се сетих, пък не се похвали....

за киселото мляко и аз мисля че четох че най рано след 10 м. се въвежда ама може и да бъркам newsm78
а за заспиването в 18.00 кво да кажа - браво, чак се чувствам неудобно, аз я приспивам чак в 10 вечерта, ама и тепърва до към 8-9 ще сме по улиците  Embarassed
Синческа, аз изрично питах дали трябва кръв да се вземе на гладно и педката каза че не, така че не се притеснявай. а за колектора за урина и аз го гледах малко тъпо първите 1-2 мин, ама се справихме успешно Laughing

рокита, ти си питай де, но доколкото прочетох в една др.отчетна тема, само в БГ правят изследвания на кръв и урина. в чужбинско се прави чак на 12 мс.

яничка, горкото детенце, сигурно много го е заболяло..... дано бързо му мине! а Криси верно ли е 47 см Mr. Green
и мерси за инфото за бирата, и без това много много не я харесвам, поне да не се тъпча с нея .

ми това е от мен, отивам на зъбар, на другия край на града, ама като не обичам да си сменям зъбара и козметичката ще препускам като кон Mr. Green

много мами липсват newsm78

лек ден от мен!

# 716
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте и от мен.

Днес бяхме на консултация. Тежи 7130 гр. /качила е 330 гр./ и 63 см /дръпнала е 2 см/. За хепатитната ваксина трябва да се обадим другата седмица, че нямали сега. Дадоха ни направление за кръв и урина. Исках да ви попитам - ще водите ли бебетата на ортопед сега? Понеже ортопеда на нас ни каза, че и на 6 месеца се водят, а пък педи днес каза, че нямало такова нещо  newsm78.

Дадох днес картоф - е по-отвратена физиономия от нейната няма - първо щеше да повърне, а после чак цялото й тяло се втресе. Преди няколко дена, като й дадох кашата бях по-обнадеждена за захранването, но от вчера са ме напуснали всякакви надежди.

За спането - около 19.30 - 20.00 часа заспива и се буди на 3 часа за ядене. Тук от две нощи проспива по 8 часа, което се случва адски рядко и съответно тя спи, аз кукувам по навик  Crazy.

А тези колекторчета за урина различават ли се за момчета и момичета  newsm78?

Това е от мен засега.

Хубав ден

П.С. За бирата и кърмата - аз обичам много бира и пийвам по 1-2 бири. Определено се отразява на кърмата. Също така в началото докато се регулираха нещата пиех бирена мая, която също увеличава кърмата.

# 717
  • Мнения: 53
Хальоооооууу Mr. Green

аз минавам набързо щот не съм от тук  Mr. Green как бряяяяя аз ако не съм от тук къде сте вий къде съм аз

тъй тъй гледам растът ни децата бравос похвално мафията съ горедее с нашти чавенца  Hug и сме много силни и сме най-добри   Mr. Green

гледам изфотографирали сте им сласдките муцунки - бравос сладурииии бреее  Mr. Green

тъй тъй колекторчетата са различни за момченцата и момичетата но една аптекарка каза че в момента има само  hahaha женски НО проблемация няма Мишко два пъти пишка в такъв удобен е лепи се добре.Ето какво преставляват :

за момче -


за момиче -


хай много ви здаровье и лека нощ утре пак шъ пиша ама вече  по така по темите че мъжо си дойде трябва да му сервирам ракийката и салатката ,да му закърпя чорапите и така...

# 718
  • Мнения: 307
Добре де ш миналото майките които са нямали кърма са давали на бебетата разредено кисело мляко. Иначе и моята педиатърка каза към 9 месец. Оня ден татко му като ядеше кисело мляко и Митко много жално гледаше и му дадохме 2-3 лъжици и много му хареса.

# 719
  • Мнения: 4
Здравейте!  Grinning

Наистина колко са пораснали тези наши бебчовци.  Grinning  Grinning  Grinning

Сладурчета  Hug   Hug  Hug  Hug

Голямо миткане по цял ден пада.Днес дори стигнахме до Сливен(ние сме на гости т.е в Ямбол).
Времето тук е повече от хубаво.
И при нас е налице първото падане от столчето за кола,но слава богу без последствия.
Моят син е цицоман и искам да питам кърмещите мами как и кога мислите да отбивате бебоците?

Приятна вечер!!!

Общи условия

Активация на акаунт