Красиви като пролетни цветя са НОЕМВРИйските деца - 8

  • 28 790
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 537
Добре де ш миналото майките които са нямали кърма са давали на бебетата разредено кисело мляко. Иначе и моята педиатърка каза към 9 месец. Оня ден татко му като ядеше кисело мляко и Митко много жално гледаше и му дадохме 2-3 лъжици и много му хареса.
Ми ако му понася добре на детето и му харесва давай му. Аз когато дадох на Жори на 8 месеца беше някъде в началото го правех 1 към 1 вода и мляко, слагах и по малко захар, така постепенно увеличавах млякото и спрях да му давам адаптирано, само кисело ядеше , помня,че взимах бор-чвор, домашното много не го харесваш.Проблеми не сме имали никакви Peace
За пликчетата за урина ,честно казано мислех,че е еднакво за момче и момиче, като видях снимките дето Мия ги е пуснала значи сутринта сме сложили момичешко, ама проблеми нямаше Peace

# 721
  • Мнения: 6
......е добре де как да го сложа тоя колектор за урина!!!!!!!!!!!!Гледам русо.....и се чудя!!!! Shocked

# 722
  • София
  • Мнения: 310
Хахахах, Лулу и аз гледам така  Grinning.

# 723
  • Мнения: 6
Хахахах, Лулу и аз гледам така  Grinning.
то аз съм си русо ама...... smile3521

# 724
  • Мнения: 6


Правих тортичка по повод гости утре за концерта   food002 Лило и Стич-мацко нема такъв крем като тоя дето ми прати newsm10 тенкю  newsm20

Сияна става на 6 месеца newsm03 да са почерпити newsm62

# 725
  • Мнения: 421
Здравейте,

На Емо пишлето вече е по-добре. Някои лекари така правят. На времето такава е била практиката - да се забелва със сила. Сега пък май има лека температура. Под мишничката е 37,1, а в дупето 38,4. Това висока температура ли е? Знам, че бебетата са с по-висока температура, но незнам с колко. Има и лека хрема. Другият проблем, който се появи е на ръчичката до кутрето. Има трънче или нещо подобно и се е надуло като плюска. Мъжо с пинсета уж извади нещо, но неможем да разберем дали има още. Горкото изведнъж му се струпаха толкова неща  Sad

Кики, дано скоро се сбогуваш с безсънните нощи.
sinapovaaya и според мен е много рано за кисело мляко. Още повече, че това по магазините няма нищо общо с истинското кисело мляко.

Пюрета на Сънвал - ми донесе една приятелка - 2 вида месни, понеже при нас ги няма. Емо и Криси ги харесват.
За изследванията - на мен и педито и лаборантката ми казаха, че само урината трябва да е първа сутрешна и на гладно, а кръвта да не е непосредствено след ядене.
elvireste, 67 см ми е Криси. Незнам как съм си ги измислила тези 47 см. Ами така е, като пиша и спя  Mr. Green
vess_82, пробвай да разредиш картофеното пюре с повече мляко. Така може повече да й хареса. За колекторите - зависи от производителя. Аз първо купих едни, от които имаше за момичета и за момчета. После от друга аптека пак купувах и ми дадоха някакви универсални.

Лека нощ!

# 726
  • Мнения: 110
Здравейте!

Ний сме с леко разтройство  и Рая с ужасночервено дупе... Ужас и днес тук беше почивен ден,утре сутринта сме при педи да ни гледа.Голямо пищене пада.едва я измивам и намазвам,а през час има по един пръц в пампата.Измъчи се детето и мама също.
   Напоследък много ми идва нанагорно.Няма на кой и за 10 мин. да ги оставя.Свекървата даже вече май и не ми се обажда.Преди идваше за по половин час 1 път седмично,а сега за 10 мин. на 2 седмици.. #Cussing out Помощ няма... Уф не исках да се оплаквам.

 Нея мерси за инфото. А за празниците си е така,ама въпреки всичко си има други предимства престоя в чужбина  Mr. Green А на мен това ми е най голямата дилема КЪДЕ е по добре у дома или навън. Почти съм като Хамлет да бъде или да не бъде?????  Mr. Green Mr. Green
Рокита ний направихме пълномощно за актовете,а паспортите ще ги вадим в БГ,ама така или иначе пак до посолството ще ходим за пасаван.Паспорта не може с пълномощно.Документите като се подават и бебето трябва да е там.Така ни казаха.А ние в БГ ще вадим паспортите,че тука за нашите 5 месеца чакахме,а на децата още актовете не са готови,а ний септември ще си ходим в БГ.
Яни  Hug Пусни малко снимки,че искам да ги видя сладурите!

Уф аз още много искам да пиша,ама да взема да лягам,че кой знае каква нощ пак ме чака  ooooh! ooooh!
Целувки за всички сладки бебоци и мами!! Разгледах всички снимки.Прекрасни са!!

# 727
  • Мнения: 82
Като гледам снимките на Мия за колекторите наистина са различни.Обърнете внимание на отворите,по други са. Wink Peace
Лулу,моля те не пускай такива вкусотии  Crazy и честита ви месечинка!!!  bouquet
И колектора го залепяш като отвора е надолу,и самата торбичка да е надолу.Само че не знам за момченцата има ли отвор.Трябва да си виждаш разграфената торбичка нормално,само че да е залепена.
Ама и аз го обясних  Crazy
Весс,ние пък досега въобще не сме ходили на ортопед  #2gunfire
Елвересте,като каза зъбар,се сетих за моя  ooooh! Имам мъдрец за вадене  Close туй ме е боляло,засега обаче не било "спешно" ваденето му.А и в интерес на истината не ме боли редовно  Mr. Green Зъбарчо ме пита до кога ще кърмя,аз викам не знам.
И някой питаше докога ще кърмим  newsm78 Аз нямам срок,докато имам,или докато не се отбие нещо сама.Засега само вечер я дохранвам.През деня си цоца дори преди пюрето.Нямам намерение скоро да замествам цяло хранене с пюре.
Рокита  имаме братовчеди в Испания,като им изтичаха личните карти всички се прибраха  да си ги оправят,макар че майката на единия има от тях пълномощно.Миналата година също вадиха и акт за раждане на малкия,който е роден там,но не съм питала как става.Нещо за ЕГН-то се оплакваше,че ги бавели.... newsm78 .А  да ги питам те ще си дойдат чак август месец.Ще питам майката на единия ако тя знае нещо ще ми каже и после и аз на теб  Peace

# 728
  • Мнения: 53
ееееегасимус писах писах и сама си изтрих написаното...пфуууу а бях се поразписала,пък беше и смешно...ама и аз съм една уфсъ

Хай добро утро  Mr. Green

Тъй тъй...сега по накратко брях...

Колекторите за урина - имат си лепенка около отворчето и се залепва около пишлето или шушето,после да не забравите да прехвърлите урината в контейнерче че аз нали съм блондинка под прикритие както казва Кики та си я занесох с пликчето

Кърменето - оно я мислим ако вимето пущи до към годинка да си го кърмя(годинка и нещо си).Шъ мъ извинявате ама до три годинки например много ми се струва...не мога да си представя да сме навън и Мишко да дотърчи от пясъчника и да каже - Мамо дай цицка. #Crazy

Елистче  Hug Hug Hug Предполагам какво ти е,миналата седмица видях мама с две близнета-момче и момиче сама с количката на разходка.Докато свали момчето да го подържи да походи малко,момиченцето мърмоти.После обратното само дето момченцето рева.Е как ли не го залъгва,какво ли не му дава и не спря(вече беше оставила в количката момичето).Ако Мишко спеше щях да и предложа да го зайграя нещо да не реве.нацелувкай ги звездичките сияйни Wink
 
Яничка дано скоро се оправи малкия ти мъж,гадна работа това с пишлето.Егасимус и безмилостните лекари брееее,ми малко по малко се дърпа какво е туй от раз...А за температурата споко тази от дупето - 38,4 като свали 5 десети става 37,9 не се притеснвай може да е от заголването на пишето все оак си е рана това разцепване.

За изследванията - не са ми казвали нищо а и аз не се сеих че трябва да е първата но при нас беше втората и то на сито...ама нищо де.

Честита месечинка на всички месечинковчета - здрави и усмихнати !!!! Лулутоооо все ни изкушаваш ти...а ще се самопоканиме ние на тортичка май май ми се струва  Mr. Green


Добре де ш миналото майките които са нямали кърма са давали на бебетата разредено кисело мляко. Иначе и моята педиатърка каза към 9 месец. Оня ден татко му като ядеше кисело мляко и Митко много жално гледаше и му дадохме 2-3 лъжици и много му хареса.

Абе момичета извинявайте не ви нападам ама като прочета - хапвах...(едикакво си) и детето ме гледаше жално(или все в устата..и др.) и аз му дадох и му се услади....Ми гледа защото му е интересно самото действие а не защото си мисли  hahaha -" Ммммм нова храна това определено изглежда вкусно искам да го опитам! " Ами така де свеки по великден държи Мишко аз хапвам козунак и тя - Е добре де сега така жално те гледа дай му малко  Shocked Да бреее от коя част от горе със много захар ли.... ooooh! Ми татковците като пият бира и децата ги гледат да им топнем по едно пръстче да смучат  Синаповка не ми се сърди но едно време млякото е било мляко,моя мъж на 6 месеца е пил домашно краве мляко.А тези от магазина млека ли са? Hug

Ооооо моя малък мъж се събуди и бръмчи с уста и с дупи   отивам да го видя...до после...дано успея да довърша колажа за новата тема че гледам сме на 49та страничка...

хайде останете със здраве и мноооого широки усмивки

# 729
  • София
  • Мнения: 223
Добро утро!

Днес не се наспах грам. Малкото чудовище ръмжи от 7 и си яде ръцете в леглото и не помагат нито биби нито нищо. Като се наведох да я пренеса в нашето легло и тя взе да се хили и подритва. Иначе аз съм болна от 2 дена, до вчера 2 дни ме болеше гърло все едно съм гълтала таралежи,а от вчера имам и от най-хубавата хрема тип "развалена чешма". Дано не заразя детето, че мъжо вече е лепнал и той май...

e_valkanovaHug радвам се че леко сте се разминали с падането на Павката. За отбиването и аз се чудя още ...

Дидката  Hug Честита месечинка на малчо! Как сте вие оздравяхте ли?

sin4eska малката е голям бонбон

  аз съм забелязала, че Гого като се изпишка и прави винаги една особена мимика с глава, сякаш се оттърсва от нещо, няма как да го обясня  Simple Smile, но преди да го направи няма как да разбера, че ще пишка.

Хмм, да не е едно такова като втрисане за кратко? И Ева го прави и съм се чудела от какво е. Веднъж попаднах на тема пак в бгмама и една майка пишеше че точно като се изпишквало детето и правело така ама аз не знам при нас дали е така.

Лулу - хай' честито  Simple Smile! Много вкусно изглежда тортата, точа лиги тука  Laughing.

Лек ден и приятни разходки ви пожелавам!

# 730
  • Мнения: 386
Здравейте,
Маргаритка, Наско пък си потръсква кранченцата. Може би защото след като го изпишам, аз така го подрусвам да се отцедят капчиците и е решил, че това е то сигнал за край.

e_valkanova мисля да кърмя  до около година. И на двамата ни е добре така; пропускам някой оферти , но според мен си заслужава.

# 731
  • Мнения: 10
Привет и от нас !
Маргаритке, това е точно движението-втрисане, понякога си изпъва и краченцата,сестра ми го установи преди време и се оказа, че наистина тогава се изпишква. Сега остава да установя и какво прави преди да свърши работата  Laughing, обикновено се замисля дълбоко  Wink, за акото не можеш да го пропуснеш-такова напъване и пъшкане е още от първия месец, ама то докато пръдне и свършило работата  Laughing, няма време за сваляне на памперса.
Благодаря за ифото за паспорта и акта за раждане, оставаме на вариант да направим акта в Бг с пълномощно, а паспорта тука, без това не мислим тази година да пътуваме, чак догодина ще си идваме в Бг. Ама и снощи си говорихме за паспорта-логично е да се иска лично присъствие на родители и бебе, нали някой може да злоупотреби и да извади документ на др.дете.
 Яничка и аз се чудех на тези 47 см  Mr. Green, отдавна се канех да ти благодаря за рецептите, а за температурата-като ни бият ваксина и я премерят в ушето-винаги е около 37 гр и казват, че е нормално.
 За кърменето- ако можех бих го ограничила до 2 пъти - сутрин и вечер, че вече е много горещо и се поти много, като яде; яде, спи му се, горещо му е и много се изнервя понякога. Но сигурно ще караме до годинката, и той си е цицоман и си дъвче по всяко време.
 Лулу, чудна тортичка, потекоха ми лигите ...
 Добре, че е Мия, че да направи новата темичка  Hug
 А, имаме си пластмасова музикална книжка, няма такава радост  Laughing, ама разглеждането беше интерсно до време, сега е по-интересно да му я държа отпред, а той да я рита с все сила, имаме си малък Бам-Бам  Mr. Green

# 732
  • София
  • Мнения: 310
Привет и от мен.

От сутринта отбелязах два неуспешни опита за взимане на урина с тия идиотски колектори и се отказвам за днес  Crossing Arms. Понеделник пак.

За кърменето - мисля лека - полека да почвам да я отбивам. То аз така си говоря, а тя не, че може да яде от шише, но важно е желанието  Mr. Green

След малко ще давам пак картоф - дано повече да й хареса от вчера. Яничка - уж и вчера го бях разредила максимално с кърма - сега смятам като супа да го направя.

Слънчев ден

# 733
  • Сливен
  • Мнения: 205
Лулу, "гледам русо" hahaha Joy...А какво е кремчето моля Praynig . Миналата седмица взех Мариела малко по-рано един ден и ми пратиха и закуската й - кекс, и тя ми обяснява, че на градината правят много вкусни кексчета. Опитах го Shocked, миришеше на сода и беше малко тиклав, т. е. недопечен. Замислих се, че май моя е грешката като миличкото оценява кекса като хубав, майка й като прави веднъж годишно и то с променлив успех Rolling Eyes. Така че се запретнахме преди няколко дни и докато свекърва ми гледаше бебка ние направихме мъфини. Резултат - оказа се че формичките не са достатъчно твърди и няколко ми се разляха/на които не успях да сложа допълнително/, а и вкуса им не конкурираше злощастния кекс от дома, но рецептата беше от интернет и непроверена. Мисля да направя по моя рецепта и да разпределя тестото във формичките.
e_valkanova, защо не каза, че ще идваш насам, можеше да се видим и да ви покажа "забележителностите" welcome. В момента тук сме на огромна строително-археологическа площадка, като задуха трябва с маска да се движим, такъв прах се вдига  #Cussing out, а вятър не липсва Laughing....
Някой беше писал за домашна каша от елда - и аз се опитах, но по-протино нещо не съм опитвала, но пък може и да не съм я приготвила както трябва.
В момента пиша с Мая и тя ми гони пръстите като пиша, но изглежда иска и тя да пише Laughing.
Кики, благодаря ти за информацията, но не съм от София, чая мисля да си го поръчам по интернет, тук или не са чували за него или са чували но вече не го продават, не знам защо една продавачка ми каза че майките са били доволни от серията Блевит. newsm78.
Маргаритка - бързо оздравяване Hug
Яничка - Т в ануса е по-висока. до 38 градуса по принцип не се дава нищо, както казва нашата лекарка - наблюдавй го /страшно зле ми действат тези думи - все ме е страх да не пропусна нещо в "наблюдението" си/.

Как забравих - тази сутрин маймунката се обърна от гръб по корем и обратно и то пред татко си - коментара му беше - може да я гледам за две минути, но видях най-интересното, а ти - целия ден и пак изтърва Mr. Green.
За кърменето - до около година. Вчера имах успех с пюре от ябълки и круши, обаче започнах с лъжичка първо аз и тя естествено ме гледа с интерес Laughing, тогава й дадох с нейната лъжичка, не го изяде всичкото, но е по-добре от нищо.

# 734
  • Мнения: 307
споко момичета няма да давам на митко кисело мляко. Давам му АМ и детска бисквитка. Днес душата в 15 ч цяла бебешка бишкота си изяде сам. Много му се услади и след това си му дадох АМ изпи си го всичкото.

Иначе Миа споко не съм от сръдливите Simple Smile
Нали за това пиша тук за мнение. Пък и педиатърката каза към 8 9 месецец киселото мляко. Сега най-много по някоя лъжижка ако чак пък толкова заприритва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт