Лечение и профилактика на грип и настинки. Инфлуцид

  • 159 187
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 464
Здравейте, имам момченце на почти 3 месеца и е с упорита хрема и понякога накашля. Мога ли да му дам Инфлуцид и ако да по каква схема? Благодаря!

# 31
  • Мнения: 34
Здравейте! Наистина боледувате много често! Има ли някаква съществен проблем, довел до това (например недоносеност, трудно раждане, по-кратко кърмене и др.) ? Сигурно сте го обсъждали с Вашия педиатър, защото честотата при Вас съществено превишава средната, която е до 3, максимум 4 респираторни инфекции годишно.

За Вашето дете най-подходящо лекарство за укрепване и стабилизиране е Имунокинд. В кърмаческата и ранната детска възраст основната причина за нестабилна защитна реакция е състоянието на усвояването и използването на калция от детския организъм. Често някакви външни фактори (като недоносеност, незрялост на стомашно-чревния тракт, дизбактериоза и др.) могат да повлияят на този фин процес. И тъй като се касае не за дефицит на калций, а проблеми с усвояването и разпределението в организма на бебето, то състоянието се проявява единствено с по-слаба защита към възпаления на горните дихателни пътища. Когато към това се добави и честото приложение на антибиотици, то състоянието още повече излиза от равновесие.

Имунокинд възстановява калциевия баланс в детския организъм, особено при децата до 3 годишна възраст, и засилва функциите на имунната система. Укрепва несепцифичната защита на лигавиците. Той е подходящ за продължително приложение и във Вашия случай е необходима детето да го получава поне 3 месеца, дори шест ще е още по-добре. Така ще израстете най-трудния период около стабилизирането на ходенето и увеличаването на контактите с хората. Дава се 3 пъти дневно 15 - 20 минути преди хранене, по една таблетка - при по-големите деца се дава да се разтвори в устата, във Вашия случай - разтворете предварително в малко вода. Имунокинд не е обаче лекарство за лечение на остри състояния.

Цитросепт е силно лекарство, има антибактериален ефект, но има влияние и върху черния дроб, за това трябва да се спазва стриктно дозата. Лекият обрив по-скоро е съчетание според мен на жегата и Цитросепт.

Инфлуцид е лекарство за лечение на острите състояния - кашлица, температура, гадене и др. Можете да го давате за лечение на настоящата най-вероятно настинка при вашето дете.

Предлагам Ви следната лечебна схема:

1 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
2 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
3 ден - три пъти по една таблетка Инфлуцид, която редувате с три пъти по една таблетка Имунокинд.
Наблюдавате състоянието и ако всичко е наред, продължавате комбинацията от Инфлуцид и Имунокинд до седем или най-много до десет дни, след което спирате Инфлуцид и продължавате в следващите три месеца три пъти по една таблетка Имунокинд.

Ако през това време детето вдигне температура или настине, то можете отново да добавите към Имунокинда за кратък период Инфлуцид. Така ще успеете да излезете от затворения кръг Настинка - Антибиотик - Понижен имунен отговор - Настинка пак след две седмици - Антибиотик.

Помислете и обсъдете с Вашия педиатър също режима на сън, хранене, разходки и закаляване. Това също е важно за укрепване на вашето дете.

На ваше разположение съм за още въпроси.

# 32
  • Мнения: 34
Здравейте, имам момченце на почти 3 месеца и е с упорита хрема и понякога накашля. Мога ли да му дам Инфлуцид и ако да по каква схема? Благодаря!

Здравейте, за детенцето ви е най-подходящ Имунокинд. Можете да разтваряте сутрин дневната му доза от 3 таблетки в преварена вода около 30 мл в отделно шише с биберон и да му давате да пие на три пъти през деня 15 - 30 минути преди кърмене /хранене. Преди всяко даване е необходимо само десетина пъти да разтръскате шишето. Ако така не ви е удобно, то ще трябва да си разтваряте таблетката преди всяко даване в малко вода и да му давате с лъжичка.

# 33
  • Мнения: 34
Здравейте! Малкият ми син много често боледува от бронхити и пневмонии. Всеки път опитваме да предотвратим приема на АБ, но не се получава. За едната си годинка е пил 9 пъти АБ, като последните 2 месеца - 3 пъти. Преди 3 дена пак започна да кашля, повиши съвсем леко температурата. Започнах да давам Цитросепт с надеждата да не стигаме до АБ. Давам Цитросепт вече 3 дена. Кашлицата отшумя, но температурата остана, при това се появиха пъпчици по сгъвките на ръцете и вратлето /може да са от жегата, но не изключвам и алергия от препарата/. Препоръчвате ли ми да премина на Инфлуцид? В каква доза мога да давам Инфлуцид на дете на 1 година?

Здравейте! Наистина боледувате много често! Има ли някаква съществен проблем, довел до това (например недоносеност, трудно раждане, по-кратко кърмене и др.) ? Сигурно сте го обсъждали с Вашия педиатър, защото честотата при Вас съществено превишава средната, която е до 3, максимум 4 респираторни инфекции годишно.

За Вашето дете най-подходящо лекарство за укрепване и стабилизиране е Имунокинд. В кърмаческата и ранната детска възраст основната причина за нестабилна защитна реакция е състоянието на усвояването и използването на калция от детския организъм. Често някакви външни фактори (като недоносеност, незрялост на стомашно-чревния тракт, дизбактериоза и др.) могат да повлияят на този фин процес. И тъй като се касае не за дефицит на калций, а проблеми с усвояването и разпределението в организма на бебето, то състоянието се проявява единствено с по-слаба защита към възпаления на горните дихателни пътища. Когато към това се добави и честото приложение на антибиотици, то състоянието още повече излиза от равновесие.

Имунокинд възстановява калциевия баланс в детския организъм, особено при децата до 3 годишна възраст, и засилва функциите на имунната система. Укрепва несепцифичната защита на лигавиците. Той е подходящ за продължително приложение и във Вашия случай е необходима детето да го получава поне 3 месеца, дори шест ще е още по-добре. Така ще израстете най-трудния период около стабилизирането на ходенето и увеличаването на контактите с хората. Дава се 3 пъти дневно 15 - 20 минути преди хранене, по една таблетка - при по-големите деца се дава да се разтвори в устата, във Вашия случай - разтворете предварително в малко вода. Имунокинд не е обаче лекарство за лечение на остри състояния.

Цитросепт е силно лекарство, има антибактериален ефект, но има влияние и върху черния дроб, за това трябва да се спазва стриктно дозата. Лекият обрив по-скоро е съчетание според мен на жегата и Цитросепт.

Инфлуцид е лекарство за лечение на острите състояния - кашлица, температура, гадене и др. Можете да го давате за лечение на настоящата най-вероятно настинка при вашето дете.

Предлагам Ви следната лечебна схема:

1 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
2 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
3 ден - три пъти по една таблетка Инфлуцид, която редувате с три пъти по една таблетка Имунокинд.
Наблюдавате състоянието и ако всичко е наред, продължавате комбинацията от Инфлуцид и Имунокинд до седем или най-много до десет дни, след което спирате Инфлуцид и продължавате в следващите три месеца три пъти по една таблетка Имунокинд.

Ако през това време детето вдигне температура или настине, то можете отново да добавите към Имунокинда за кратък период Инфлуцид. Така ще успеете да излезете от затворения кръг Настинка - Антибиотик - Понижен имунен отговор - Настинка пак след две седмици - Антибиотик.

Помислете и обсъдете с Вашия педиатър също режима на сън, хранене, разходки и закаляване. Това също е важно за укрепване на вашето дете.

На ваше разположение съм за още въпроси.

# 34
  • Мнения: 1 476
Благодаря Ви за отговора!   bouquet
Детето ми е родено по нормален начин, един ден преди термина, с тегло 3700 и без никакви усложнения свързани със бременността и самото раждане. Направи много продължителна жълтеница и ни задържаха в родилното 8 дена. Всички фактори, които обикновено допринасят за такова протичане на физиологичната жълтеница при нас липсваха - дори кръвните ни групи са еднакви. На 2 месеца вече лежахме в болница за пневмония. И после пак АБ, и пак АБ ... Последният прием беше заради ангина, който определено донесе баткото от детската градина. Спряхме баткото от градина за да укрепне малкия и да направи 1-2 месеца без АБ, но ето ни пак - десетина дена след края на последния антибиотичен курс пак отиват нататък нещата, освен ако радикално не променим начина на лечение и подхода към честото разболяване.
Ще пробвам Вашата схема. Единствено се триумя дали да спра Цитросепта /и новоназначения в допълнение Фенистил / и да премина към схемата, да приложа схемата успоредно или да я пробвам при следващото боледуване, а сега да довърша така както сме почнал  newsm78

# 35
  • Мнения: 819
Здравейте!

От един месец вече вкъщи се върти някакъв вирус, от който най-потърпевша се оказа малката ми дъщеря( 1г.5м.) В началото на месеца пи АБ, след като чакахме 10 дена да се оправи, беше с Т, хрема, кашлица. Уж се оправи, но след няколко дена пак вдигна Т, казаха вирусна ангина. Педиатърката каза, че е  абсурдно толкова скоро пак да пие АБ.Малката уж се подобри, нямаше Т няколко дена и мин. четвъртък вдигна 40 Т. За един ден отшумя, пак добре 2-3 дни и от днес пак е с хрема и ужасна кашлица.
Мислите ли, че Инфлуцид би помогнал в нашия случай и по каква схема да го давам?
Само да отбележа, че до сега не е боледувала, като изключим 2-3 леки хреми без последствия. Все още я кърмя.
Направо вече не знам какво да правим, как да излезнем от тази серия болести.Предполагам, че и никненето на 2 кучешки зъба и 3-тия почти пробил допринася за спадането на имунитета, но това вече ми се струва прекалено.
От няколко дена и давам и калций на прах( на Тян Шъ или нещо подобно).Какво ви е мнението  за него?
Предварително благодаря!

# 36
  • Мнения: 98
Здравейте  Queen L  ,
Към  Имунокинда  може  спокойно  да  продължите  приема  на  Цитросепт.
Фенистила  според  мен  е  излишен.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

 

# 37
  • Мнения: 98
Здравейте Nikita* ,
Спокойно  може  в  началото  на  инфекцията  да  приемате  Инфлуцид  2  пъти  по  1  табл. При  развитие  на  симптомите - може  да  се  увеличи  приема  на  3  пъти  по  1  табл.
След  оздравяване  още  поне  15 дни 2  пъти  по  1 табл.
За  калциевия  препарат  не  съм  чувал.
Според  мен  трябва да  се  направи  имунопрофилактична  програма, която  да  приемате  поне  3  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 38
  • Мнения: 34
Пожелавам весело и здраво лято на всички!

Не забравяйте да вземете Инфлуцид с вас за почивката - така ще можете навреме да пресечете някоя неприятна настинка или летен грип. Препоръчвам ви за морето да си имате и Гастрокинд - много добре действа при разстройство и стомашни проблеми, и не само при кърмачета и малки деца.

# 39
  • Мнения: 0
в момента сина ми е в начален стадий на някаква настинка ,пак, и е с пресипнал глас от два дена на сам.Мога ли да давам ИНФЛУЦИТД  и по каква схема.ИСКРЕНО ВИ БЛАГОДАРЯ.за сега няма Т ,но ако вдигне ,с панадол и нурофен ли да комбинирам евентуално инфлуцида?за 6 месеца сме пили 8 АБ ,КАТО ПОСЛЕДНИЯ ПРЕДИ 15 ДЕНА.

# 40
  • Мнения: 819
Здравейте Nikita* ,
Спокойно  може  в  началото  на  инфекцията  да  приемате  Инфлуцид  2  пъти  по  1  табл. При  развитие  на  симптомите - може  да  се  увеличи  приема  на  3  пъти  по  1  табл.
След  оздравяване  още  поне  15 дни 2  пъти  по  1 табл.
За  калциевия  препарат  не  съм  чувал.
Според  мен  трябва да  се  направи  имунопрофилактична  програма, която  да  приемате  поне  3  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


Много Ви благодаря за отговора! Давах Инфлуцид и малката доста бързо се оправи, буквално за 2-3 дни. Признавам си, обаче, че го спрях, профилактично не съм го давала след това  Embarassed Дали ще има смисъл, ако сега започне да го пие и  същата схема ли да следваме?
И още един въпрос - голямата ми дъщеря е на 8г., каква профилактична схема бихте препоръчали за нея, тъй като и предстои пътуване в чужбина, после у-ще ?
Предварително благодаря!

# 41
  • Мнения: 66
в момента сина ми е в начален стадий на някаква настинка ,пак, и е с пресипнал глас от два дена на сам.Мога ли да давам ИНФЛУЦИТД  и по каква схема.ИСКРЕНО ВИ БЛАГОДАРЯ.за сега няма Т ,но ако вдигне ,с панадол и нурофен ли да комбинирам евентуално инфлуцида?за 6 месеца сме пили 8 АБ ,КАТО ПОСЛЕДНИЯ ПРЕДИ 15 ДЕНА.

Здравейте, Колко голямо е детето? Това  е важно, за да определим дозата. Добре сте се насочили към Инфлуцид, съдейки колко често боледува вашето дете. Като уточните възрастта, ще коментираме и продължителността на лечението.

# 42
  • Мнения: 0
детето ми е на 1 год и 7 месеца.още не сме се оправили напално ,но има подобрение.колко време още да му давам и ако може някаква схема за профилактока да ми препорачате.благодаря

# 43
  • Мнения: 0
днес започна и разтройство ,дадах му ентерол,може ли инфлуцид и ентерол да се комбинира или да ми предложите нещо друго???

# 44
  • Мнения: 66
днес започна и разтройство ,дадах му ентерол,може ли инфлуцид и ентерол да се комбинира или да ми предложите нещо друго???
Здравейте,
За възрастта на детето  е добре да давете по 1 таблетка Инфлуцид 6 пъти дневно, 30 минути преди или след хранене. Това е дозата в първите дни, като има подобрение - преминете към 3 пъти по 1 таблетка, като спазвате последната схема 1-2 месеца, за да се погрижите за имунната му система. Това ще го защите 3 месеца от респираторни вируси и настинки. Инфлуцид може да се комбинира с различни препарати и това не оказава влияние върху действието му. Аз лично съм най-доволна от Гастрокинд за разстройство и бих ви препоръчала него. В острия стадий давайте по 2 таблетки на всеки час до 12 пъти на ден, като преминат острите симптоми - 4 пъти на ден по 2 таблетки. Разбира се, при разстройство трябва да се спазва и диета. Детето трябва да хапва най-вече солети, препечени филийки и т.н. И Инфлуцид и Гастрокинд можете да разтворите в малко вода -30-50 мл. и така с лъжичка да го давате.
Пожелавам бързо оздравяване!!!!

Общи условия

Активация на акаунт