Лечение и профилактика на грип и настинки. Инфлуцид

  • 159 320
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
***************************************** рекламна публикация *****************************************

Лечение и профилактика на настинки и грип

Острите респираторни заболявания поразяват горните дихателни пътища. Те са силно заразни и протичат за няколко дена, но за пълното възстановяване на болния понякога се необходими седмици дори месец. Според Световната здравна организация (СЗО) в групата на острите респираторни заболявания на горните дихателни пътища влизат всички вирусни инфекции, като една от най-разпространените е грипът. Негов причинител е ортомиксовирус, но има и редица грипоподобни състояния, които се резултат от среща на организма с много различни вируси. Самото заразяване става по въздушно-капков път след контакт с болен. Хората често бъркат настинката и грипа. При грипен вирус обикновено симптомите са по-силно изразени и заболяването започва внезапно с висока температура. При настинката организмът се справя по-бързо.

Решение: Профилактиката и лечението на грип и грипоподобни заболявания може да бъде много ефективно с природни напълно безопасни средства. Подходящ е препаратът на Немския хомеопатичен съюз Инфлуцид. Той съдържа аптечен аконит – (нормализира телесната температура), вечнозелен жасмин (отстранява главоболието, треската, болките в крайниците), ипекакуана (ускорява изхвърлянето на бронхиалния секрет), фосфор (усилва съпротивителните способност на организма срещу инфекции), бриония (спира сухата и дразнеща кашлица, хремата, отстранява чувството за напрегнатост в респираторната лигавица), eвпаториум (отстранява треската, кашлицата, болката в ставите).

Клинични проучвания:
Инфлуцид е един от най-изследваните препарати на Немския хомеопатичен съюз. Показателно е например проучването от 2005 г. на 119 деца, на възраст 7 и 8 години, на които е даван Инфлуцид по профилактична схема за цял месец. 85% от децата не боледуват от настинки и грип 10 месеца след профилактичния прием.





Изтеглете цялата статия (PDF) >>>

*** статията е предоставена от сп. Моето дете ***

Последна редакция: ср, 21 апр 2010, 12:49 от BG-Mamma™

# 1
  • Мнения: 98
Лечението  и  профилактиката  с  Инфлуцид  доказа  своята  ефективност  и  безопасност.
Уникалното  при  този  продукт  е както  в  успешното  комбиниране  на  медикаментите  така  и  в  избора  на  съответната  доза /разреждане/. Това  е  постигнато  благодарение  на  усилената , прецизна  /дори  педантична/  работа  на  екипи  от  немски  фармацевти, хомеопати и др.
Ефекасността  на  препарат  е  доказан  многократно  в  много  проучвания .
В моята  практика  мога  да  споделя  опита  си  с  Инфлуцид  по  време  на  епидемията  от  грипа  H1N1  през  есента  на  2009 год. - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО  УСПЕШНО  СЕ  СПРАВИ  както  в  профилактичен,  така  и  в  лечебен  план. Профилът му  на  ЕФЕКТИВНОСТ   и  БЕЗОПАНОСТ  многократно  превъзхождаше  алопатичните /химични/  медикаменти Тамифлу ,Реленца  и  др

# 2
  • Мнения: 1 059
Здравейте, мога ли да давам Инфлуцид на дъщеря ми (3 г.) по повод лека хрема и кашлица? Ако да-по каква схема?

# 3
  • Мнения: 98
Здравейте,
По-удачно  е  да  приема дъщеря  ви  Цинабсин - 2пъти  по  една  табл.  за  две седмици.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 4
  • Мнения: 1 059
Благодаря, доктор Янакиев!

# 5
  • Мнения: 17
Здравейте,съпругът ми често се оплаква от болки в гърлото,които преминават в кашлица и хрема и накрая стигаме до антибиотици.Въпросът ми е ,може ли да се прилага за лечение или за профилактика в този случай  Инфлуцид и по каква схема.

# 6
  • Мнения: 98
Здравейте,
Когато  има  обостряне  на  заболяването  препоръчвам  двата  препарата - Цинабсин  и  Инфлуцид - 3 пъти  по  2  табл. При  подобрение - 3  пъти  по  1  таблета  още  14  дни.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 7
  • Мнения: 17
Благодаря Ви много за бързия отговор!

# 8
  • Мнения: 34
ЗАЩО СТРАДАМЕ ОТ УМОРА И ОТПАДНАЛОСТ СЛЕД НАСТИНКА И ГРИП???

Когато се разболеем от настинка или грип невромедиаторите и хормоните на надбъбречната жлеза реагират като повишават силно нивата си – организмът ни е в стрес. Повишават се нивата на адреналина (готовност за борба), на серотонина и хистамина (възпаление като защитна реакция). Но какво се случва, когато борбата с вируса приключи? Нивата на невромедиаторите и хормоните на надбъбречната жлеза в организма спадат под нормалното и това води до състояние на изтощение, което изпитваме седмици след болестта.

Оказва се, че ако се лекуваме с Инфлуцид по време на респираторна инфекция, то ние подпомагаме лечебните процеси в организма, като ги правим по-ефективни, без да ги подтискаме.

При лечение с Инфлуцид се наблюдава също пиково стресово увеличение на невромедиаторите и хормоните в организма в началото на заболяването. Тези нива се нормализират в следващите 3-4 дни и не падат под нормалните физиологични нива.

Инфлуцид ни помага да се справим с вирусната инфекция без изтощение. След лечение с Инфлуцид не страдаме от умора и отпадналост дни наред, след излекуване на настинката.

И още нещо важно! Инфлуцид запазва защитните ни сили и ни помага да не страдаме от усложнения на настинките.

Инфлуцид е активен срещу херпесите, които най.често се появяват след настинките, в резултат на описания по-горе процес на изтощение. 

# 9
  • Мнения: 115
Здравейте,

Подходящ ли е Инфлуцида за деца над 2 год.? Давам на синът ми Имунокинд от скоро, тъй като започна често да се разболява покрай яслата, но моля да ми кажете каква е разликата между Инфлуцида и Имунукинд и може ли и двете да се взимат едновременно, примерно ако се разболее, да му дам и Инфлуцид, като междувременно си продължаваме с приема на Имунокинд.

Предварително благодаря за отговора.

# 10
  • Мнения: 98
Здравейте,
Двата  медикамента  са  различни  и  изключително  успешно  се  допълват.
Имунокинда  повлиява  имунитета  и  развитието  на  детето  и  се  приема  продължително  време - минимум  3  месеца.
При  първи  прояви  на  инфекция  може  да  започнете  да  давате  Инфлуцид - за  вашето  дете  2 пъти  по  една  табл. - за  да  се  предотврати  или  облекчи  болестта.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 11
  • Мнения: 115
Благодаря!

# 12
  • Мнения: 66
Някакъв летен грип върлува напоследък. С кашлица, хрема, болки в гърлото и трудно възстановяване. Можете да си направите профилактичен курса с Инфлуцид, за да не се стига до усложнения. 3 пъти по 1 таблетка на ден поне за 10-15 дни.

# 13
  • Мнения: 660
д-р Янакиев,бременна съм в 14г.с.,имам болки в гърлото и лека кашлица,какво ще ме посъветвате да взимам?благодаря

# 14
  • Мнения: 34
д-р Янакиев,бременна съм в 14г.с.,имам болки в гърлото и лека кашлица,какво ще ме посъветвате да взимам?благодаря

Здравейте, приемате ли съвет от мен?

Първо честито за слънчицето, което носите в себе си! Знаете ли, мило момиче, че това е уникален шанс да участвате в един велик творчески процес, когато крехкото същество във вас може да бъде сътворено чрез вашите мисли и настрой към света!

За гърлото и кашлицата - ясно, че някакъв респираторен вирус ви е посетил! Вземете само инфлуцид - покрива всички симптоми и пази плода от какивто и да е въздействия. Смучете си по една таблетка инфлуцид до 12 пъти дневно - на всеки час - 3 дни, после продължете с инфлуцид 3 пъти дневно още 6 дни. Допълнително за кашлицата си вземете Исла Мус - напълно безвредни и много ефективни билкови таблетки за смучене, които увлажняват гърлото и му създават защитен филм против кашлицата.

Пожелавам Ви слънчеви летни дни и много радост. И се пазете!

# 15
  • Мнения: 305
Знам че ставам много нахална,че пиша и тук,но това е единствения продукт който съм използвала и аз,не само децата ми.Аз съм кърмачка и вече 3 пъти ми се случи да се разболея(можи преди това да не съм боледувала 2 години,но понеже сега трябва да съм здрава, що ли да не се поразболея).Не мога да пия лекарства в този момент и затова се лекувам и Инфлуцид и Осцилококцинум. И след 2-3 дена няма и спомен от вирусчето Mr. Green

# 16
  • Мнения: 660
д-р Петрова благодаря за съвета,приемам съвети с удоволствие стига да ми предписват антибиотик.Приятен ден!

# 17
  • Мнения: 98
Здравейте  listopad ,
Извинявайте  за  късния  отговор.
В  действителност  е  от  огромна  важност  през  първата  половина  от  бременността  да се  ограничи  приема  на  антибиотик.
Хомеопатията  и  природната  медицина  помагат  в  повечето  случаи  при  простуди  и  вирусни  инфекции.
Разбира  се  при  продължителна  кашлица  ,вашето  състояние  трябва  да  се  контролира  от  лекар.
Мерете  температура  3  пъти  дневно!
Присъединявам  се  към  препоръките  за  прием  на  Инфлуцид  и  Исла  мус.
За  кашлица  може  да  приемате   Проспан.
След  подобрение  продължете  с  Инфлуцида  10  дни  в  доза  2  пъти  по  1  табл.  за  пофилактика.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 18
  • Мнения: 34
Летните възпаления на горните дихателни пътища - хрема, болно гърло и кашлица, най-често се причиняват от респираторни вируси, които са различни от вирусите на грипа. Те са различни като щамове и варианти и причиняват заболявания, които наричаме с широкото понятие настинка. Да, и студът има значение, но той просто само като стресов фактор намалява антивирусния имунитет в организма и предизвиква развитие на вирусите в организма, с които постоянно сме в контакт.

За това, както през зимата, така и през лятото, инфлуцид е много ефективен при настинките.

Инфлуцид засилва защитата на организма спрямо вирусите. Изследването на имунитета при деца показва, че когато се провежда лечение с инфлуцид, дори и в профилактични дози, имунната система изпълнява максимално своите функции. Ефективното функциониране на имунната система се запазва в рамките на 3 месеца след лечение с инфлуцид.

Сега през лятото често възникват проблеми с херпеси. Инфлуцид предотвратява репликацията на херпесните вируси и помага да се предпазим от тях след настинка. При наличие на херпеси подпомага по-бързото излекуване.

# 19
  • Мнения: 0
здравеите Детето ми е на 1 год и 6 мес,много често страда от за4ервено гърло и постоянно му изписват АБ,вече е претапкан с АБ  и искам да ме посъветвате какво да правя за да спрат тези чести приеми на АБ?Последния пат беше само с зачервено гърло,без кашлица ,без суполи,но с висока Т,три дена имаше 38.....39 градуса и на третия ден пак почнахме АБ ЗИНАТ.Мога ли да му давам инфлицид???чувала съм също за хомеожен и тонзилотрен.мога ли да ги използжам и  как???БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 20
  • Мнения: 98
Здравейте,
Според  мен  Инфлуцид  е  особенно  ефективен  както  за остра  профилактика - непосредствено  след  контакт  с болно  дете, така  и  в  първите  дни  на  проява  на  вирусна  инфекция. Навременното  започване  на  терапия  с  Инфлуцид,  може  да  спести  употребата  на  антибиотик  до  80%. Разбира се  състоянието  трябва  да  се  следи от  лекар.
За  вашето  дете  още  при  първи  прояви  на  инфекция - започнете  прием  на  Инфлуцид - 2пъти  по  една  табл. Може  да  редувате  за  температура -през  3  часа  Панадол  и  Нурофев  в  съответната  доза,  когато  температурата  е  над  37,8 градуса.
След  оздравяване - продължете  още  10 дни  с Инфлуцид  по  една  табл.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 21
  • Мнения: 0
Благодаря много!!!А може ли няколко дни да сме пили инфлоцид и след това да започнем антибиотично лечение.страх ме е да не се получи някакав страничен ефект.някаква ялергична реакция или нещо подобно?БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 22
  • Мнения: 66
Здравейте, Инфлуцид е напълно безвреден продукт без странични действия. Прекрасно се съчетава дори с антибиотично лечение, така че няма от какво да се притеснявате.

# 23
  • Мнения: 34
Сега проблемен е летният грип - хората се оплакват от силна отпадналост, втрисане, гадене, повръщане, хрема и понякога разстройство.

Инфлуцид трябва да се взема по 2 таблетки под езика - на всеки час-два през първите дни, след което три пъти по две таблетки под езика.

Ако има изразено разстройство, то схемата е следната:

Инфлуцид сутрин и вечер по 2 таблетки, Гастрокинд 3 пъти по 2 таблетки под езика или в малко вода, Гастрокинд - докато се оправи разстройството, Инфлуцид - поне 2 - 3 дни след като цялото състояние се подобри.

# 24
  • Мнения: 0
А за малки деца,от 1 до 2 години,пак ли това е схемата или се дава по друга схема?

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Инфлуцид може ли да се използва за профилактика през есенно - зимния период?
Ако "Да", каква е схемата?
Питам за 6 годишно дете.

# 26
  • Мнения: 1
дъщеря ми е на 2години като настине даже само хрема да има и веднага получава възпаление в бъбреците и искам да ви попитам може ли да пие профилактично инфлуцид със витамини или със самбукс за деца съдържа черен бъз ехинацея и прополис

# 27
  • Мнения: 98
Здравейте,
Трябва  да  сте  много  внимателни  и  да  направите  пълни  изследвания  за  да  изясните  защо  при  всяка  една  инфекция  реагират  и  бъбреците.  Трябва  да  се  уточни  точно  вида  на  бъбречната  патологоия - пиелонефрит, гломерулонефрит  или  др.
Съчетанието  на  хомеопатия  с  билкови  продукти  е  изключително  успешно  за  предотвратяване  на  провокациите - вирусни  инфекции.
Препоръчвам  Инфлуцид - 3пъти  по  1  табл.  и  Самбикус - 2  пъти  по  5 мл.
С поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Съчетанието  на  хомеопатия  с  билкови  продукти  е  изключително  успешно  за  предотвратяване  на  провокациите - вирусни  инфекции.
Препоръчвам  Инфлуцид - 3пъти  по  1  табл.  и  Самбикус - 2  пъти  по  5 мл.
....

Колко време да се дават по тази схема препаратите?
И тези дози нали стават за 6г. дете?

# 29
  • Мнения: 1 477
Здравейте! Малкият ми син много често боледува от бронхити и пневмонии. Всеки път опитваме да предотвратим приема на АБ, но не се получава. За едната си годинка е пил 9 пъти АБ, като последните 2 месеца - 3 пъти. Преди 3 дена пак започна да кашля, повиши съвсем леко температурата. Започнах да давам Цитросепт с надеждата да не стигаме до АБ. Давам Цитросепт вече 3 дена. Кашлицата отшумя, но температурата остана, при това се появиха пъпчици по сгъвките на ръцете и вратлето /може да са от жегата, но не изключвам и алергия от препарата/. Препоръчвате ли ми да премина на Инфлуцид? В каква доза мога да давам Инфлуцид на дете на 1 година?

# 30
  • Мнения: 465
Здравейте, имам момченце на почти 3 месеца и е с упорита хрема и понякога накашля. Мога ли да му дам Инфлуцид и ако да по каква схема? Благодаря!

# 31
  • Мнения: 34
Здравейте! Наистина боледувате много често! Има ли някаква съществен проблем, довел до това (например недоносеност, трудно раждане, по-кратко кърмене и др.) ? Сигурно сте го обсъждали с Вашия педиатър, защото честотата при Вас съществено превишава средната, която е до 3, максимум 4 респираторни инфекции годишно.

За Вашето дете най-подходящо лекарство за укрепване и стабилизиране е Имунокинд. В кърмаческата и ранната детска възраст основната причина за нестабилна защитна реакция е състоянието на усвояването и използването на калция от детския организъм. Често някакви външни фактори (като недоносеност, незрялост на стомашно-чревния тракт, дизбактериоза и др.) могат да повлияят на този фин процес. И тъй като се касае не за дефицит на калций, а проблеми с усвояването и разпределението в организма на бебето, то състоянието се проявява единствено с по-слаба защита към възпаления на горните дихателни пътища. Когато към това се добави и честото приложение на антибиотици, то състоянието още повече излиза от равновесие.

Имунокинд възстановява калциевия баланс в детския организъм, особено при децата до 3 годишна възраст, и засилва функциите на имунната система. Укрепва несепцифичната защита на лигавиците. Той е подходящ за продължително приложение и във Вашия случай е необходима детето да го получава поне 3 месеца, дори шест ще е още по-добре. Така ще израстете най-трудния период около стабилизирането на ходенето и увеличаването на контактите с хората. Дава се 3 пъти дневно 15 - 20 минути преди хранене, по една таблетка - при по-големите деца се дава да се разтвори в устата, във Вашия случай - разтворете предварително в малко вода. Имунокинд не е обаче лекарство за лечение на остри състояния.

Цитросепт е силно лекарство, има антибактериален ефект, но има влияние и върху черния дроб, за това трябва да се спазва стриктно дозата. Лекият обрив по-скоро е съчетание според мен на жегата и Цитросепт.

Инфлуцид е лекарство за лечение на острите състояния - кашлица, температура, гадене и др. Можете да го давате за лечение на настоящата най-вероятно настинка при вашето дете.

Предлагам Ви следната лечебна схема:

1 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
2 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
3 ден - три пъти по една таблетка Инфлуцид, която редувате с три пъти по една таблетка Имунокинд.
Наблюдавате състоянието и ако всичко е наред, продължавате комбинацията от Инфлуцид и Имунокинд до седем или най-много до десет дни, след което спирате Инфлуцид и продължавате в следващите три месеца три пъти по една таблетка Имунокинд.

Ако през това време детето вдигне температура или настине, то можете отново да добавите към Имунокинда за кратък период Инфлуцид. Така ще успеете да излезете от затворения кръг Настинка - Антибиотик - Понижен имунен отговор - Настинка пак след две седмици - Антибиотик.

Помислете и обсъдете с Вашия педиатър също режима на сън, хранене, разходки и закаляване. Това също е важно за укрепване на вашето дете.

На ваше разположение съм за още въпроси.

# 32
  • Мнения: 34
Здравейте, имам момченце на почти 3 месеца и е с упорита хрема и понякога накашля. Мога ли да му дам Инфлуцид и ако да по каква схема? Благодаря!

Здравейте, за детенцето ви е най-подходящ Имунокинд. Можете да разтваряте сутрин дневната му доза от 3 таблетки в преварена вода около 30 мл в отделно шише с биберон и да му давате да пие на три пъти през деня 15 - 30 минути преди кърмене /хранене. Преди всяко даване е необходимо само десетина пъти да разтръскате шишето. Ако така не ви е удобно, то ще трябва да си разтваряте таблетката преди всяко даване в малко вода и да му давате с лъжичка.

# 33
  • Мнения: 34
Здравейте! Малкият ми син много често боледува от бронхити и пневмонии. Всеки път опитваме да предотвратим приема на АБ, но не се получава. За едната си годинка е пил 9 пъти АБ, като последните 2 месеца - 3 пъти. Преди 3 дена пак започна да кашля, повиши съвсем леко температурата. Започнах да давам Цитросепт с надеждата да не стигаме до АБ. Давам Цитросепт вече 3 дена. Кашлицата отшумя, но температурата остана, при това се появиха пъпчици по сгъвките на ръцете и вратлето /може да са от жегата, но не изключвам и алергия от препарата/. Препоръчвате ли ми да премина на Инфлуцид? В каква доза мога да давам Инфлуцид на дете на 1 година?

Здравейте! Наистина боледувате много често! Има ли някаква съществен проблем, довел до това (например недоносеност, трудно раждане, по-кратко кърмене и др.) ? Сигурно сте го обсъждали с Вашия педиатър, защото честотата при Вас съществено превишава средната, която е до 3, максимум 4 респираторни инфекции годишно.

За Вашето дете най-подходящо лекарство за укрепване и стабилизиране е Имунокинд. В кърмаческата и ранната детска възраст основната причина за нестабилна защитна реакция е състоянието на усвояването и използването на калция от детския организъм. Често някакви външни фактори (като недоносеност, незрялост на стомашно-чревния тракт, дизбактериоза и др.) могат да повлияят на този фин процес. И тъй като се касае не за дефицит на калций, а проблеми с усвояването и разпределението в организма на бебето, то състоянието се проявява единствено с по-слаба защита към възпаления на горните дихателни пътища. Когато към това се добави и честото приложение на антибиотици, то състоянието още повече излиза от равновесие.

Имунокинд възстановява калциевия баланс в детския организъм, особено при децата до 3 годишна възраст, и засилва функциите на имунната система. Укрепва несепцифичната защита на лигавиците. Той е подходящ за продължително приложение и във Вашия случай е необходима детето да го получава поне 3 месеца, дори шест ще е още по-добре. Така ще израстете най-трудния период около стабилизирането на ходенето и увеличаването на контактите с хората. Дава се 3 пъти дневно 15 - 20 минути преди хранене, по една таблетка - при по-големите деца се дава да се разтвори в устата, във Вашия случай - разтворете предварително в малко вода. Имунокинд не е обаче лекарство за лечение на остри състояния.

Цитросепт е силно лекарство, има антибактериален ефект, но има влияние и върху черния дроб, за това трябва да се спазва стриктно дозата. Лекият обрив по-скоро е съчетание според мен на жегата и Цитросепт.

Инфлуцид е лекарство за лечение на острите състояния - кашлица, температура, гадене и др. Можете да го давате за лечение на настоящата най-вероятно настинка при вашето дете.

Предлагам Ви следната лечебна схема:

1 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
2 ден - шест пъти по една таблетка Инфлуцид на всеки 1 - 2 часа , разтворена в малко вода.
3 ден - три пъти по една таблетка Инфлуцид, която редувате с три пъти по една таблетка Имунокинд.
Наблюдавате състоянието и ако всичко е наред, продължавате комбинацията от Инфлуцид и Имунокинд до седем или най-много до десет дни, след което спирате Инфлуцид и продължавате в следващите три месеца три пъти по една таблетка Имунокинд.

Ако през това време детето вдигне температура или настине, то можете отново да добавите към Имунокинда за кратък период Инфлуцид. Така ще успеете да излезете от затворения кръг Настинка - Антибиотик - Понижен имунен отговор - Настинка пак след две седмици - Антибиотик.

Помислете и обсъдете с Вашия педиатър също режима на сън, хранене, разходки и закаляване. Това също е важно за укрепване на вашето дете.

На ваше разположение съм за още въпроси.

# 34
  • Мнения: 1 477
Благодаря Ви за отговора!   bouquet
Детето ми е родено по нормален начин, един ден преди термина, с тегло 3700 и без никакви усложнения свързани със бременността и самото раждане. Направи много продължителна жълтеница и ни задържаха в родилното 8 дена. Всички фактори, които обикновено допринасят за такова протичане на физиологичната жълтеница при нас липсваха - дори кръвните ни групи са еднакви. На 2 месеца вече лежахме в болница за пневмония. И после пак АБ, и пак АБ ... Последният прием беше заради ангина, който определено донесе баткото от детската градина. Спряхме баткото от градина за да укрепне малкия и да направи 1-2 месеца без АБ, но ето ни пак - десетина дена след края на последния антибиотичен курс пак отиват нататък нещата, освен ако радикално не променим начина на лечение и подхода към честото разболяване.
Ще пробвам Вашата схема. Единствено се триумя дали да спра Цитросепта /и новоназначения в допълнение Фенистил / и да премина към схемата, да приложа схемата успоредно или да я пробвам при следващото боледуване, а сега да довърша така както сме почнал  newsm78

# 35
  • Мнения: 819
Здравейте!

От един месец вече вкъщи се върти някакъв вирус, от който най-потърпевша се оказа малката ми дъщеря( 1г.5м.) В началото на месеца пи АБ, след като чакахме 10 дена да се оправи, беше с Т, хрема, кашлица. Уж се оправи, но след няколко дена пак вдигна Т, казаха вирусна ангина. Педиатърката каза, че е  абсурдно толкова скоро пак да пие АБ.Малката уж се подобри, нямаше Т няколко дена и мин. четвъртък вдигна 40 Т. За един ден отшумя, пак добре 2-3 дни и от днес пак е с хрема и ужасна кашлица.
Мислите ли, че Инфлуцид би помогнал в нашия случай и по каква схема да го давам?
Само да отбележа, че до сега не е боледувала, като изключим 2-3 леки хреми без последствия. Все още я кърмя.
Направо вече не знам какво да правим, как да излезнем от тази серия болести.Предполагам, че и никненето на 2 кучешки зъба и 3-тия почти пробил допринася за спадането на имунитета, но това вече ми се струва прекалено.
От няколко дена и давам и калций на прах( на Тян Шъ или нещо подобно).Какво ви е мнението  за него?
Предварително благодаря!

# 36
  • Мнения: 98
Здравейте  Queen L  ,
Към  Имунокинда  може  спокойно  да  продължите  приема  на  Цитросепт.
Фенистила  според  мен  е  излишен.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

 

# 37
  • Мнения: 98
Здравейте Nikita* ,
Спокойно  може  в  началото  на  инфекцията  да  приемате  Инфлуцид  2  пъти  по  1  табл. При  развитие  на  симптомите - може  да  се  увеличи  приема  на  3  пъти  по  1  табл.
След  оздравяване  още  поне  15 дни 2  пъти  по  1 табл.
За  калциевия  препарат  не  съм  чувал.
Според  мен  трябва да  се  направи  имунопрофилактична  програма, която  да  приемате  поне  3  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 38
  • Мнения: 34
Пожелавам весело и здраво лято на всички!

Не забравяйте да вземете Инфлуцид с вас за почивката - така ще можете навреме да пресечете някоя неприятна настинка или летен грип. Препоръчвам ви за морето да си имате и Гастрокинд - много добре действа при разстройство и стомашни проблеми, и не само при кърмачета и малки деца.

# 39
  • Мнения: 0
в момента сина ми е в начален стадий на някаква настинка ,пак, и е с пресипнал глас от два дена на сам.Мога ли да давам ИНФЛУЦИТД  и по каква схема.ИСКРЕНО ВИ БЛАГОДАРЯ.за сега няма Т ,но ако вдигне ,с панадол и нурофен ли да комбинирам евентуално инфлуцида?за 6 месеца сме пили 8 АБ ,КАТО ПОСЛЕДНИЯ ПРЕДИ 15 ДЕНА.

# 40
  • Мнения: 819
Здравейте Nikita* ,
Спокойно  може  в  началото  на  инфекцията  да  приемате  Инфлуцид  2  пъти  по  1  табл. При  развитие  на  симптомите - може  да  се  увеличи  приема  на  3  пъти  по  1  табл.
След  оздравяване  още  поне  15 дни 2  пъти  по  1 табл.
За  калциевия  препарат  не  съм  чувал.
Според  мен  трябва да  се  направи  имунопрофилактична  програма, която  да  приемате  поне  3  месеца.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев


Много Ви благодаря за отговора! Давах Инфлуцид и малката доста бързо се оправи, буквално за 2-3 дни. Признавам си, обаче, че го спрях, профилактично не съм го давала след това  Embarassed Дали ще има смисъл, ако сега започне да го пие и  същата схема ли да следваме?
И още един въпрос - голямата ми дъщеря е на 8г., каква профилактична схема бихте препоръчали за нея, тъй като и предстои пътуване в чужбина, после у-ще ?
Предварително благодаря!

# 41
  • Мнения: 66
в момента сина ми е в начален стадий на някаква настинка ,пак, и е с пресипнал глас от два дена на сам.Мога ли да давам ИНФЛУЦИТД  и по каква схема.ИСКРЕНО ВИ БЛАГОДАРЯ.за сега няма Т ,но ако вдигне ,с панадол и нурофен ли да комбинирам евентуално инфлуцида?за 6 месеца сме пили 8 АБ ,КАТО ПОСЛЕДНИЯ ПРЕДИ 15 ДЕНА.

Здравейте, Колко голямо е детето? Това  е важно, за да определим дозата. Добре сте се насочили към Инфлуцид, съдейки колко често боледува вашето дете. Като уточните възрастта, ще коментираме и продължителността на лечението.

# 42
  • Мнения: 0
детето ми е на 1 год и 7 месеца.още не сме се оправили напално ,но има подобрение.колко време още да му давам и ако може някаква схема за профилактока да ми препорачате.благодаря

# 43
  • Мнения: 0
днес започна и разтройство ,дадах му ентерол,може ли инфлуцид и ентерол да се комбинира или да ми предложите нещо друго???

# 44
  • Мнения: 66
днес започна и разтройство ,дадах му ентерол,може ли инфлуцид и ентерол да се комбинира или да ми предложите нещо друго???
Здравейте,
За възрастта на детето  е добре да давете по 1 таблетка Инфлуцид 6 пъти дневно, 30 минути преди или след хранене. Това е дозата в първите дни, като има подобрение - преминете към 3 пъти по 1 таблетка, като спазвате последната схема 1-2 месеца, за да се погрижите за имунната му система. Това ще го защите 3 месеца от респираторни вируси и настинки. Инфлуцид може да се комбинира с различни препарати и това не оказава влияние върху действието му. Аз лично съм най-доволна от Гастрокинд за разстройство и бих ви препоръчала него. В острия стадий давайте по 2 таблетки на всеки час до 12 пъти на ден, като преминат острите симптоми - 4 пъти на ден по 2 таблетки. Разбира се, при разстройство трябва да се спазва и диета. Детето трябва да хапва най-вече солети, препечени филийки и т.н. И Инфлуцид и Гастрокинд можете да разтворите в малко вода -30-50 мл. и така с лъжичка да го давате.
Пожелавам бързо оздравяване!!!!

# 45
  • Мнения: 0
Благодаря ви много.....и още нещо ако е удобно да питам.....мога ли през двата месеца в които ще давам инфлуцид,да давам и клеева тинктура?много често му списват противоалергични препарати,тях мога ли да ги заместя с нещо хомеопатично?благодаря ви много предарително

# 46
  • Мнения: 66
Здравейте,
Няма проблем да съчетавате клеевата тинктура с Инфлуцид. Що се отнася до антиалергичните препарати, какъв е точно проблемът, тоест заболяването, за което ги изписват на детето?

# 47
  • Мнения: 0
не е уточнено точно каква е алергията.много често прави зачервено гърло,често му изчезва гласът,и кашля.два пъти по три месеца е пил КЕТОТИФЕН,а когато се появят горе посочените симптоми,му изписват КСИЗАЛ.Зачервеното гърло и изчезването на гласа ни е наи големия проблем.През 15 дена ,зачервено гърло.,почти винаги с температура до 39 градуса и след това антибиотик.в повечето случаи лекарката му казва  че гърлото му е зачервено и влажно.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте, дъщеря ми е на 8 години. Скоро изкара летният вирус с разстройството. Оправи се с инфлуцид и гастрокинд много бързо. Скоро ни предстои да ходим на море. Какви профилактични дози да давам на детето за да не хване вируса с повръщането? Кое е по- добре в случая цитросепт или инфлуцид и гастрокинд?

# 49
  • Мнения: 98
Здравейте,
90 %  от  децата  ,  които  се  разболяват  на  морето  проявяват ТРИТЕ  СИМПТОМА - ПОВРЪЩАНЕ, ДИАРИЯ  и  ТЕМПЕРАТУРА. Ето  защо  ние  трябва  да  сме  подготвени  за  тяхното  повлияване.
В  действителност съчетанието  на  Инфлуцид  и  Гастрокинд  в  доза  3  пъти  по  една  табл.,  и  започнати  5  дни  преди  морето  силно  снижава  риска  от  заболяване.
Трябва  винаги  да  си  носите  и  хомеопатичния  препарат  Беладона 15 сн - тя се  приема  при  повишаване  на  температурата  в  доза  3  пъти  по  5  гран.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ви  д-р Марио Янакиев.  bouquet А могат ли да се дават заедно или трябва да се дават едно след друго?

# 51
  • Мнения: 98
Здравейте,
Приемат  се  последователно  през  един  час,  три  пъти  дневно.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря Ви за бързия отговор.  bouquet

# 53
  • Мнения: 61
Здравейте д-р Янакиев!Имам дъщеричка на 8 мес., която преди няколко дни вдигна температура(до 38.2) без никакви други симптоми.Вчера бяхме на лекар и ни каза, че най-вероятно е летен вирус като при прегледа изключи възпаление на уши и гърло, които да са причина за температурата.Изписа ни Инфлуцид, който да давам първите 2дни по 5-6табл.за 24часа а след това да намаля дозата до 3 пъти по 1 на ден. Препоръча ни да давам така (3х1) около месец за профилактика(предполагам,защото сме с отслабен имунитет заради никненето на зъбките).Започнахме приема веднага и само за няколко часа се подобри а днес вече е с 36.5 градуса.
По принцип имам голямо доверие на педиатърката, но ви моля да споделите и Вашето мнение. На листовката пише да на се дава на деца под 1г мислите ли, че продължителен прием на лекарството  ще окаже някакво отрицателно въздействие върху детето ми?
Благодаря предварително!Лек и успешен ден!

# 54
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте,
Бих искала да ви помоля за съвет - скоро (до месец, или по-скоро два), дъщеричката ми (1,5 год). тръгва на ясла - какви и кои препарати бихте ми препоръчали да почна да давам профилактично, по каква схема и колко дълго. По принцип не боледува често, кърмена е до съвсем скоро, но ми се иска да засиля с нещо имунитета и. Благодаря предварително.
Също така, съветвате ли ме да и давам нещо профилактично и преди морето (заминаваме на 2 септември) - какво и колко дълго и дали не е излишно предварително да се притеснявам за летни вируси. Очаквам отгорите ви.  Hug

# 55
  • Мнения: 7
Здравейте,
имама син на 1 и 6 месеца, тежи 10.5 кг, кърмен е до 8 месеца, не посещава ясла. От както навърши годинка започна много често да боледува. А от началото на лятото е с постоянни проблеми в горните дихателно пътища. Има стичане на гърлен секрет, който вече доведе до трудно спане нощем, детето започнада се дави със секрета, трудно преглъща, да хърка като възрастен, стана нервно и неспокойно. Правихме изследване на гърлен секрет и нищо не показа. Водихме ме го при препоръчан специалист в града, който каза, че от стичащия се гърлен секрет се е възпалила третата сливица, изписа изопринозин, противоалергичен сироп, калций на ампули и какпки, който ни направиха в аптеката. В края на лечението обаче пак се влошихме и ни изписа Инфлуцид 3 по 1 табл., тонзилотрен 3 по 1. В момента ни мъчат зъбки и приемаме Дентокинд и инфлуцид, т.к. вече трудно мога да му дам каквото и да било.
Искам да Ви помоля да ми прпоръчате кое е най подходящо за справяне с този гърлен секрет ( вече си мисля че никога няма да се отървем от него), засилване на имунитета и схема на приемане.
Предварително Ви благодаря за отделеното време.

# 56
  • Мнения: 34
Здравейте,
Бих искала да ви помоля за съвет - скоро (до месец, или по-скоро два), дъщеричката ми (1,5 год). тръгва на ясла - какви и кои препарати бихте ми препоръчали да почна да давам профилактично, по каква схема и колко дълго. По принцип не боледува често, кърмена е до съвсем скоро, но ми се иска да засиля с нещо имунитета и. Благодаря предварително.
Също така, съветвате ли ме да и давам нещо профилактично и преди морето (заминаваме на 2 септември) - какво и колко дълго и дали не е излишно предварително да се притеснявам за летни вируси. Очаквам отгорите ви.  Hug

Най-подходящата профилактика в тази възраст е Имунокинд - 3 пъти по една таблетка да се разтваря в устата или да се дава с лъжичка след предварително разтваряне във вода. Давайте го 3 месеца. Започнете поне 2 - 3 седмици преди яслата, продължете и след това. Трикратният прием е важен, но не е задължително на равни интервали от време - давайте сутрин, след яслата и преди сън.

За морето си вземете за всеки случай Инфлуцид и Гастрокинд - като комбинация много добре се справят с летните вируси, но не е необходимо да давате нещо предварително.

# 57
  • Мнения: 34
Здравейте,
имама син на 1 и 6 месеца, тежи 10.5 кг, кърмен е до 8 месеца, не посещава ясла. От както навърши годинка започна много често да боледува. А от началото на лятото е с постоянни проблеми в горните дихателно пътища. Има стичане на гърлен секрет, който вече доведе до трудно спане нощем, детето започнада се дави със секрета, трудно преглъща, да хърка като възрастен, стана нервно и неспокойно. Правихме изследване на гърлен секрет и нищо не показа. Водихме ме го при препоръчан специалист в града, който каза, че от стичащия се гърлен секрет се е възпалила третата сливица, изписа изопринозин, противоалергичен сироп, калций на ампули и какпки, който ни направиха в аптеката. В края на лечението обаче пак се влошихме и ни изписа Инфлуцид 3 по 1 табл., тонзилотрен 3 по 1. В момента ни мъчат зъбки и приемаме Дентокинд и инфлуцид, т.к. вече трудно мога да му дам каквото и да било.
Искам да Ви помоля да ми прпоръчате кое е най подходящо за справяне с този гърлен секрет ( вече си мисля че никога няма да се отървем от него), засилване на имунитета и схема на приемане.
Предварително Ви благодаря за отделеното време.


Във вашата ситуация най-подходящ е Имунокинд - влияе целенасочено позитивно на имунната система, подобрява усвояването на калция и подпомага справянето с лекото, но продължително възпаление.

Предлагам ви да продължите с Дентокинд още няколоко дни, след което направете тримесечен курс с Имунокинд 3 пъти дневно по една таблетка. Ако се разболее остро по време на лечението с Имунокинд, можете да давате допълнително за кратко Инфлуцид или Цинабсин , в зависимост от това дали съответно преобладават общи симптоми на настинка или преобладава хремата.

# 58
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте,имам дъщеря на 6 г.от почти половин месец започнах да и давам инфлуцид превантивно,защото често е с червено гърло и хрема,въпреки това от близо седмица е със запушен нос без секрет.Въпроса ми е може ли инфлуцит да се дава превантивно за укрепване на имунната система,колко време и по каква схема.(аз го давам 3х1 таб.)

# 59
  • Мнения: 34
Здравейте,имам дъщеря на 6 г.от почти половин месец започнах да и давам инфлуцид превантивно,защото често е с червено гърло и хрема,въпреки това от близо седмица е със запушен нос без секрет.Въпроса ми е може ли инфлуцит да се дава превантивно за укрепване на имунната система,колко време и по каква схема.(аз го давам 3х1 таб.)

Дозировката е съвсем правилна. Инфлуцид укрепва организма за справяне с вирусите, предизвикващи хрема и зачервено гърло. Много подходящ е за възрастта на дъщеря ви. Най-добре за нея е да го давате 8 - 10 седмици. Така ще е защитена в периода на настинките.

Запушеният нос изисква малко повече информация. Слагали ли сте капки в нослето, когато е имала хрема? Какви и колко често?

# 60
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Да слагала съм и капки,но тя от 2-3 седмици го има този проблем,минаваше за 3-4 дена и след това пак,но тогава и беше воднист секрета и й давах алиум цепа 3х5 гранули,също съм и слагала и капки мукосептонекс и стеримар,от 1-2 седмици носа и е само запушен без секрет,свири когато диша все едно има някакви налепи в нослето,днес съм запазила час при УНГ да я прегледа.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 176
Здравейте,
от вчера бебето ми е с Температура - следобед и през нощта 39,2. От днес сутринта вече и с разстройство. Започнах Гастрокинд- в каква доза да го продължа при положение,- че той е на почти 9 месеца, и е в началото на вирусната инфекция. Храни се добре, на кърма е.

Благодаря

# 62
  • Мнения: 34
Здравейте,
от вчера бебето ми е с Температура - следобед и през нощта 39,2. От днес сутринта вече и с разстройство. Започнах Гастрокинд- в каква доза да го продължа при положение,- че той е на почти 9 месеца, и е в началото на вирусната инфекция. Храни се добре, на кърма е.

Благодаря

Дозата е 6 пъти по 1 таблетка 3 дни, след което 4 пъти по 1 таблетка до пълно възстановяване. Разтваряйте таблетката в малко вода и му я давайте с лъжичка поне 20 - 30 минути преди кърмене, и вечер преди сън.

# 63
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Днес минахме прегледа при специалист УНГ,имаме уголемени и леко червени сливици(но спокойни)и сухи корички(налепчета )по горната част на нослето,изписа ни Aerius 0,5 mg перорален сироп 2х2.5мл. на ден и ГелоСитин спрей за впръскване в нослето 4х1 във всяка ноздра,след 10 дена ни вика пак на преглед като през това време трябва да пием лекарствата.Искам да попитам мога ли да продължа да и давам инфлуцид заедно с тези предписани лекарства.

# 64
  • Мнения: 34
Днес минахме прегледа при специалист УНГ,имаме уголемени и леко червени сливици(но спокойни)и сухи корички(налепчета )по горната част на нослето,изписа ни Aerius 0,5 mg перорален сироп 2х2.5мл. на ден и ГелоСитин спрей за впръскване в нослето 4х1 във всяка ноздра,след 10 дена ни вика пак на преглед като през това време трябва да пием лекарствата.Искам да попитам мога ли да продължа да и давам инфлуцид заедно с тези предписани лекарства.

Да, напълно! Така изписаните ви медикаменти и инфлуцид напълно се съчетават и подобряват ефекта едно на друго.

Общи условия

Активация на акаунт