Лечение и профилактика на грип и настинки. Инфлуцид

  • 159 478
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Благодаря ви много.....и още нещо ако е удобно да питам.....мога ли през двата месеца в които ще давам инфлуцид,да давам и клеева тинктура?много често му списват противоалергични препарати,тях мога ли да ги заместя с нещо хомеопатично?благодаря ви много предарително

# 46
  • Мнения: 66
Здравейте,
Няма проблем да съчетавате клеевата тинктура с Инфлуцид. Що се отнася до антиалергичните препарати, какъв е точно проблемът, тоест заболяването, за което ги изписват на детето?

# 47
  • Мнения: 0
не е уточнено точно каква е алергията.много често прави зачервено гърло,често му изчезва гласът,и кашля.два пъти по три месеца е пил КЕТОТИФЕН,а когато се появят горе посочените симптоми,му изписват КСИЗАЛ.Зачервеното гърло и изчезването на гласа ни е наи големия проблем.През 15 дена ,зачервено гърло.,почти винаги с температура до 39 градуса и след това антибиотик.в повечето случаи лекарката му казва  че гърлото му е зачервено и влажно.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте, дъщеря ми е на 8 години. Скоро изкара летният вирус с разстройството. Оправи се с инфлуцид и гастрокинд много бързо. Скоро ни предстои да ходим на море. Какви профилактични дози да давам на детето за да не хване вируса с повръщането? Кое е по- добре в случая цитросепт или инфлуцид и гастрокинд?

# 49
  • Мнения: 98
Здравейте,
90 %  от  децата  ,  които  се  разболяват  на  морето  проявяват ТРИТЕ  СИМПТОМА - ПОВРЪЩАНЕ, ДИАРИЯ  и  ТЕМПЕРАТУРА. Ето  защо  ние  трябва  да  сме  подготвени  за  тяхното  повлияване.
В  действителност съчетанието  на  Инфлуцид  и  Гастрокинд  в  доза  3  пъти  по  една  табл.,  и  започнати  5  дни  преди  морето  силно  снижава  риска  от  заболяване.
Трябва  винаги  да  си  носите  и  хомеопатичния  препарат  Беладона 15 сн - тя се  приема  при  повишаване  на  температурата  в  доза  3  пъти  по  5  гран.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря ви  д-р Марио Янакиев.  bouquet А могат ли да се дават заедно или трябва да се дават едно след друго?

# 51
  • Мнения: 98
Здравейте,
Приемат  се  последователно  през  един  час,  три  пъти  дневно.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Благодаря Ви за бързия отговор.  bouquet

# 53
  • Мнения: 61
Здравейте д-р Янакиев!Имам дъщеричка на 8 мес., която преди няколко дни вдигна температура(до 38.2) без никакви други симптоми.Вчера бяхме на лекар и ни каза, че най-вероятно е летен вирус като при прегледа изключи възпаление на уши и гърло, които да са причина за температурата.Изписа ни Инфлуцид, който да давам първите 2дни по 5-6табл.за 24часа а след това да намаля дозата до 3 пъти по 1 на ден. Препоръча ни да давам така (3х1) около месец за профилактика(предполагам,защото сме с отслабен имунитет заради никненето на зъбките).Започнахме приема веднага и само за няколко часа се подобри а днес вече е с 36.5 градуса.
По принцип имам голямо доверие на педиатърката, но ви моля да споделите и Вашето мнение. На листовката пише да на се дава на деца под 1г мислите ли, че продължителен прием на лекарството  ще окаже някакво отрицателно въздействие върху детето ми?
Благодаря предварително!Лек и успешен ден!

# 54
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте,
Бих искала да ви помоля за съвет - скоро (до месец, или по-скоро два), дъщеричката ми (1,5 год). тръгва на ясла - какви и кои препарати бихте ми препоръчали да почна да давам профилактично, по каква схема и колко дълго. По принцип не боледува често, кърмена е до съвсем скоро, но ми се иска да засиля с нещо имунитета и. Благодаря предварително.
Също така, съветвате ли ме да и давам нещо профилактично и преди морето (заминаваме на 2 септември) - какво и колко дълго и дали не е излишно предварително да се притеснявам за летни вируси. Очаквам отгорите ви.  Hug

# 55
  • Мнения: 7
Здравейте,
имама син на 1 и 6 месеца, тежи 10.5 кг, кърмен е до 8 месеца, не посещава ясла. От както навърши годинка започна много често да боледува. А от началото на лятото е с постоянни проблеми в горните дихателно пътища. Има стичане на гърлен секрет, който вече доведе до трудно спане нощем, детето започнада се дави със секрета, трудно преглъща, да хърка като възрастен, стана нервно и неспокойно. Правихме изследване на гърлен секрет и нищо не показа. Водихме ме го при препоръчан специалист в града, който каза, че от стичащия се гърлен секрет се е възпалила третата сливица, изписа изопринозин, противоалергичен сироп, калций на ампули и какпки, който ни направиха в аптеката. В края на лечението обаче пак се влошихме и ни изписа Инфлуцид 3 по 1 табл., тонзилотрен 3 по 1. В момента ни мъчат зъбки и приемаме Дентокинд и инфлуцид, т.к. вече трудно мога да му дам каквото и да било.
Искам да Ви помоля да ми прпоръчате кое е най подходящо за справяне с този гърлен секрет ( вече си мисля че никога няма да се отървем от него), засилване на имунитета и схема на приемане.
Предварително Ви благодаря за отделеното време.

# 56
  • Мнения: 34
Здравейте,
Бих искала да ви помоля за съвет - скоро (до месец, или по-скоро два), дъщеричката ми (1,5 год). тръгва на ясла - какви и кои препарати бихте ми препоръчали да почна да давам профилактично, по каква схема и колко дълго. По принцип не боледува често, кърмена е до съвсем скоро, но ми се иска да засиля с нещо имунитета и. Благодаря предварително.
Също така, съветвате ли ме да и давам нещо профилактично и преди морето (заминаваме на 2 септември) - какво и колко дълго и дали не е излишно предварително да се притеснявам за летни вируси. Очаквам отгорите ви.  Hug

Най-подходящата профилактика в тази възраст е Имунокинд - 3 пъти по една таблетка да се разтваря в устата или да се дава с лъжичка след предварително разтваряне във вода. Давайте го 3 месеца. Започнете поне 2 - 3 седмици преди яслата, продължете и след това. Трикратният прием е важен, но не е задължително на равни интервали от време - давайте сутрин, след яслата и преди сън.

За морето си вземете за всеки случай Инфлуцид и Гастрокинд - като комбинация много добре се справят с летните вируси, но не е необходимо да давате нещо предварително.

# 57
  • Мнения: 34
Здравейте,
имама син на 1 и 6 месеца, тежи 10.5 кг, кърмен е до 8 месеца, не посещава ясла. От както навърши годинка започна много често да боледува. А от началото на лятото е с постоянни проблеми в горните дихателно пътища. Има стичане на гърлен секрет, който вече доведе до трудно спане нощем, детето започнада се дави със секрета, трудно преглъща, да хърка като възрастен, стана нервно и неспокойно. Правихме изследване на гърлен секрет и нищо не показа. Водихме ме го при препоръчан специалист в града, който каза, че от стичащия се гърлен секрет се е възпалила третата сливица, изписа изопринозин, противоалергичен сироп, калций на ампули и какпки, който ни направиха в аптеката. В края на лечението обаче пак се влошихме и ни изписа Инфлуцид 3 по 1 табл., тонзилотрен 3 по 1. В момента ни мъчат зъбки и приемаме Дентокинд и инфлуцид, т.к. вече трудно мога да му дам каквото и да било.
Искам да Ви помоля да ми прпоръчате кое е най подходящо за справяне с този гърлен секрет ( вече си мисля че никога няма да се отървем от него), засилване на имунитета и схема на приемане.
Предварително Ви благодаря за отделеното време.


Във вашата ситуация най-подходящ е Имунокинд - влияе целенасочено позитивно на имунната система, подобрява усвояването на калция и подпомага справянето с лекото, но продължително възпаление.

Предлагам ви да продължите с Дентокинд още няколоко дни, след което направете тримесечен курс с Имунокинд 3 пъти дневно по една таблетка. Ако се разболее остро по време на лечението с Имунокинд, можете да давате допълнително за кратко Инфлуцид или Цинабсин , в зависимост от това дали съответно преобладават общи симптоми на настинка или преобладава хремата.

# 58
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте,имам дъщеря на 6 г.от почти половин месец започнах да и давам инфлуцид превантивно,защото често е с червено гърло и хрема,въпреки това от близо седмица е със запушен нос без секрет.Въпроса ми е може ли инфлуцит да се дава превантивно за укрепване на имунната система,колко време и по каква схема.(аз го давам 3х1 таб.)

# 59
  • Мнения: 34
Здравейте,имам дъщеря на 6 г.от почти половин месец започнах да и давам инфлуцид превантивно,защото често е с червено гърло и хрема,въпреки това от близо седмица е със запушен нос без секрет.Въпроса ми е може ли инфлуцит да се дава превантивно за укрепване на имунната система,колко време и по каква схема.(аз го давам 3х1 таб.)

Дозировката е съвсем правилна. Инфлуцид укрепва организма за справяне с вирусите, предизвикващи хрема и зачервено гърло. Много подходящ е за възрастта на дъщеря ви. Най-добре за нея е да го давате 8 - 10 седмици. Така ще е защитена в периода на настинките.

Запушеният нос изисква малко повече информация. Слагали ли сте капки в нослето, когато е имала хрема? Какви и колко често?

Общи условия

Активация на акаунт