Пролет, лято, есен, зима настроение във ДОБРИЧ винаги ще има.(64)

  • 31 965
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 96
Темата напредна  smile3534 Много ми са смешни столовете  Joy .Така аз съм малко зле нямам достатъчно кърма  smile3516 .Купихме и адаптирано мляко снощи на 30 мин гладна миличката ми ужас.За сега е доста кротичка кукла направо Simple Smile .А да си кажа не се харесвам на снимките .Раждането мина добре ако забравим болките сложиха ми система окситоцин.Ама да не плаша неродилите още.Кам 8 и 40 да са ме приели в болницата прегледи ала бала да са ме вкарали кам 9 и 10-15 в пред родилна зала.Имаше и болки ама да си призная след като бебето излези и я видях забравих за болките и се разплаках незнам при другите как е било но все пак първо дете ни е.В къщи ни е по-спокойно със татито са големи скици не мога да им се нарадвам Simple Smile такива прегръдки и само се чува принцесата на тати,ой на тати детенцето.Не съм доволна от акушерките ама това е друг въпрос.Сложиха ми болкоуспокояващи 3 мисля файда никаква,едното било най-силното почна да ми се приспива.Казаха ми вода да не пия ама ми пресъхваше доста устата и пиех по-малко после повръщах едната акушерка ми вика нали ти казах да не пиеш вода тя ко иска от 9 сутринта докато родя без вода поне малко.Няколко пъти повръщах санитарката само идаваше през 20 мин да изчисти това дето повръщах вътре.Ей свястна жена излези тази санитарка на другия ден тя доди да ми покаже как да сложа бебето да го кърмя.Със 5 външни шева съм.Ако се сетя нещо друго ще ви пиша.

# 691
  • Мнения: 335
Привет,мацки  Hug
Като сте заразказвали нека и аз да се включа с пресни спомени от преди 4 години и малко  Peace Значи раждам си аз нормално към 1ч през нощта,показаха  ми бебето и след това ме качиха в стаята.На сутринта минава визитация и ми искат дрешките за бебка,съответно аз питам кога ще ми я дадат и те ми казвам че това ще се случи след бебешката визитация.И започва едно чакане,става 10ч,13ч аз продължавам да си чакам бебето,но никой не ми го носи и никой не ми казва защо не ми го носят  ooooh! Аз вече съм пред нервна криза,защото една родилка родила след мен вече има бебе в ръцете си,а аз чакам със свито сърце  Confused Става 15ч и аз решавам вече да си търся детето,тръгвам по коридора,нито знам къде е детското,нито нищо,съответно питам една сестра,тя ми каза и аз се запътвам на там,вече ни жива,ни умряла  Rolling Eyes На вратата виждам лекарка и и обяснявам кога съм родила и кое е моето бебче,а тя ми казва не се стряскайте сега,ама вашето бебе е нагълтало около плодни води и няма да ви го дадем защото повръща  Tired Направо щях да припадна,така не се намери някой за 24 часа да дойде и да ми обясни като човек защо не ми дават детето,а трябваше аз да тръгвам да го търся  #Cussing out Влизам и виждам моята бебка,толкова красива,никога няма да го забравя,така сладко спеше и милата цялата оповръщана и спи така мокричка  ooooh! Отивам да търся сестра да и кажа че бебето цялото е в повърня,а те в една стаичка на лафче и на кафенце  #2gunfire Както и да е казаха ми да отида в 18ч да я кърмя.Става 18ч отивам аз те ми дават бебето в ръката и започват да ми крещят че не го държа правилно,за първи път ли съм държала бебе  и т.н.Съответно детето плачеше и нищо не стана и аз разплакана си отидох в стаята.Казват ми в 21ч да отида пак да кърмя,аз отивам даже 20:30ч.,звъня на вратата,защото е заключено и веднага се появява една сестра която ми казва че аз съм закъсняла и те вече са го нахранели и да отида утре сутрин,при което аз пак рев  Tired На другият ден на обяд ми я дадоха,ами сега като не иска да засуче,никой не идва д а ми покаже,мъчила съм се цял ден ще рев изревах,но не се отказах,бебето реве и аз,но през половин час пробвам да засуче,гърдите ми станаха на бучки,вдигнах температура и накрая свекърва ми звъня на една тяхна роднина която работи в болницата,а тя звъня на д-р Александрова,че въпросната лекарка дойде специално при мен и ми показа,че то детето засуква,но се изморява и спира,а не както си мисля аз че засучи ли трябва да суче 20 мин. без да спре  ooooh! а д ане ви казвам че на др. родилка бебто рева цяла вечер и тя отиде към полунощ да им иска изкуствена храна,а те и се скара че сега ще и дадат по изключение,но друг път няма да стане,защото за през нощта се взимало от вечерта,не да ходиш да искаш когато ти скимне  #2gunfire Беше ужас,нищо добро не помня от тези детски лекарки и сестри и сега направо се плаша какво ме чака,добре че ми е второ бебче и по ще знам нещата  Peace Много съм разочарована дано някога се оправят нещата,дано  Praynig
Лека вечер  Hug

# 692
  • Мнения: 96
galaxy на мене ми казаха ако ще вземаш адаптирано мляко отивай ,че след 12 вечерта не даваме.

# 693
  • Мнения: 2 821
Трябва да се включат в програма Приятел на майката Crazy, ако не е безнадеждно вече...

..... и санитарките вече са обучаващ персонал.... Crazy има развитие поне някакво Rolling Eyes

Гале, втория път хич не им се давай Hug

# 694
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз бих те съветвала направо да не ти се свидят 10лв да купиш една кутия АМ за всеки случай, пък ако ти тръгне кърмата ще го хвърлиш. Задължително и термо кана и няма какво да им се молиш. Хранят ги последно в 12ч. и после чак в 06ч. Моите към 04-05 започваха да плачат, а аз нямам какво да им дам. Такова унижение.....

# 695
  • Немция
  • Мнения: 6 934
Галакси, стана ми толкова криво, когато про4етох раzкаzа ти, направо ми се доплака  Sad, не zнам какво ти е било на теб тогава.

Ангел4ету, първо > и аz хи4 не се харесвам на снимките ми след раждането, но това е момент, когато 4овек най/малко zа себе си има време.

Второ > нормално е бебето да су4е 4есто, да е все гладно, подготви се вътрешно zа едно интенzивно су4ене, докато влеzете в ритъм. С АМ само ще объркате кърменето. Моят бебо бе голям гладник, су4еше преz 4ас в на4алото(а и по/късно), а нощно време по 4 пъти  Crazy, направо ме хвърли в шах това непрекъснато кърмене... но е съвсем в реда на нещата.

Мами Блю, zа такъв стол ли става дума?

# 696
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Столът е обикновен, но в дебелия дунапрен е изрязана дупка, където се предполага, че ще попадне шитото....

# 697
  • Мнения: 10
Добро утро ! Аз досега четох, много нещо сте изписали от вчера насам. Аз не мога да са оплача че не са ми показали как да кърмя, но в интерес на истината кърмих много малко няколко месеца - 3- 4 каката и около месец малкия, защото нямах много кърма и още съжалявам че е нямало кой да ми обърне внимание да ми каже нещо да пия (поне някакъв чай като този на ХИп за повишаване на кърмата) за да мога по - дълго време да ги кърмя..... Още ме е яд, но така ми било писано. После почнахме с Адаптирано мляко с каката като стана на 4-5 месеца започнахме да подквасваме  козе мляко (тогава свекъра ми беше жив и имаха кози) и така изкарахме докато започнахме захранването и после от детската кухня и така, а с малкия по едно време още като рабрах че няма да мога да го кърмя достатъчно дълго време ( а и тогава покрай историите с това защо не бил наречен на името на баща ми, много ме ядосаха родителите ми тогава и рязко ми секна и кърма и какво да ви разправям, това е друга тема), по съвет на моя мъж, тъй като една негова колежка хранеше нейния син с НАН и ние да сме опитали с НАН, ами той Виктор повръщаше тоя НАН и го изхвърлих и минахме на Фризолак за известно време, ако не се лъжа и като поотрасна почнахме пак да подквасваме мляко, но този път го купувахме прясно от едни съседи на Рилци, където живее свекърва ми и така изкарахме докато започнахме с пюренцата и детската кухня и понамалихме донякъде млякото, което и до ден днешен малкия като види кисело мляко го унищожава почти с поглед, а какво остава иначе, понякога и една кофичка с кисело мляко не му стига. Да е жив и здрав и той и каката. Та такива спомени имам относно кърменето на моите деца.
Ангелчето ако пита мен по добре е да кърми, колкото може по - дълго. От кърмата по - хубаво нещо за едно бебче няма. Hug
Хубав и усмихнат ден ви желая на всички ! newsm51 newsm10

# 698
  • Мнения: 96
То и аз искам да кърмя ама нямам кърма около 20ина грама ако има ще е голяма работа .Пробвах с помпата нищо не тече.Светльо искал да му покажа как се ползвала помпата голям майтап беше  Joy .То днес ще идва Желева да види бебето.Вчера едни големи ласки,целувки от мъжо аз му викам ако знам,че всеки път като вляза в болницата ще е така да влизам всеки месец по 1-2 дена той се смее.Малката към 3 и 30 ревнала аз не съм я усетила гледам по едно време тати то направил АМ и я храни такива сладури са ми.Може днес да пробвам пак с помпата да видим поне като дърпа създава някакъв вакум и може да се появи .

# 699
  • Мнения: 2 821
Добро утро!
Продължителното кърмене изобщо няма връзка с показването как да се слага на гърда, което по презумпция правят в болницата. Нали се сещате колко може да поеме едно бебе на 3 дена...нито има сили, нито вместимост Mr. Green . Основно е физиология разбира се, но и упоритост е необходима Wink..Но почне ли се с шишето - краят на кърменето започва Wink

.bibitka., не бяха такива столовете. Нормален стол с един геврек, като мека тоалетна чиния на седалката Mr. Green

# 700
  • Немция
  • Мнения: 6 934
.bibitka., не бяха такива столовете. Нормален стол с един геврек, като мека тоалетна чиния на седалката Mr. Green
Aaa, ясно, това са санитарни столове,които се полzват zа пациенти и с други операции.

Ангел4ету, ако искаш да стимулирате проиzводството на мляко, слагайте бебка на гърда да су4е на сухо, преди да давате АМ. Гърдите обраzуват млекце от докосването на бебешките устни в/у zърното > колкото по/4есто, толкова по/добре.
Кърменето не е проста работа, съдя по мой ли4ен опит.
Преставам с неисканите съвети Mr. Green, надявам се да не съм досадила. Wink

# 701
  • Мнения: 96
.bibitka., не бяха такива столовете. Нормален стол с един геврек, като мека тоалетна чиния на седалката Mr. Green
Aaa, ясно, това са санитарни столове,които се полzват zа пациенти и с други операции.

Ангел4ету, ако искаш да стимулирате проиzводството на мляко, слагайте бебка на гърда да су4е на сухо, преди да давате АМ. Гърдите обраzуват млекце от докосването на бебешките устни в/у zърното > колкото по/4есто, толкова по/добре.
Кърменето не е проста работа, съдя по мой ли4ен опит.
Преставам с неисканите съвети Mr. Green, надявам се да не съм досадила. Wink



Да да аз я слагам и после и давам АМ

# 702
  • Добрич
  • Мнения: 958
AnGeLcHeTyYy , ако искаш нещо много, то става. Вслушай се в съветите ни, щом ги искаш. Не давай АМ. Мъчи се, да кърмиш. Бебето не яде много през първите дни от живота си. А помпата не изкарва това, което бебето може да изяде - личен опит. Ако продължиш да дават Ам, бебето става мързеливо и ще си иска шишето. Ще му бъде много трудно да дърпа от гърдата и ще се откаже съвсем.

Преставам с неисканите съвети Mr. Green, надявам се да не съм досадила. Wink
.bibitka., затова е форумът - да споделяме опита си, а който иска, да го използва.

# 703
  • Мнения: 96
Благодаря ви за съветите.Ще пробвам да я кърмя само и да видим какво ще стане.

# 704
  • Мнения: 7 128
Ангелче, от бебето по-добра помпичка няма. Ако трябва и по начестичко я слагай на гърда, но и аз си мисля, че даването на АМ само ще влоши процеса на кърмене. Стига да ти се занимава да слушаш чужди мнения от изтрещели кърмачки. А ако искаш да изцедиш нещо пробвай докато Гери ти е на едната гърда ти да цедиш от другата.  Peace
Аз нямам опит с вашето родилно, но болницата, в която родих Мария е може би единствената, която не се води приятел на бебето. Просто следваш интуицията си, а бебета са носят под час. Първият път, когато ми я донесоха веднага си поисках помощ от акушерката да ми помогне да я гушна. А тя милата запетайка въобще не искаше да суче и аз само постосвах акушерките, че ги поят с АМ. А и АМ им слагаха в кошчетата, когато ни ги доставяха. Обаче упорито си я кърмех, да е жива и здрава св. Бу.  Grinning
А водата и сокчетата бяха голям проблем за цялата родА - и моя, и по мъжка линия. Даже когато пристигнахме в Добрич по това време миналата година свекърите ми с облекчение си оттъхнаха, че внучката им не гладува. Сега като гледам стари снимки даже доста добре си я похапвала малката табуретчица.  Laughing
Извинете за лиричното отклонение, но едни мили спомени ме заляха.

Общи условия

Активация на акаунт