Януарче в пясъка се рие, а майка му коктейлче пие

  • 26 215
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 276
, [Който ми е изчел поста, е самоубиец  hahaha


Чета, чета, но нямам време да пиша.

# 676
  • Мнения: 656
Ралче, доколкото знам орехови ядки, както и бадеми и лешници могат да се дават, ако са смлени - идеята е, че иначе просто може да се задавят.  Фъстъците обаче са друго нещо - силен алерген са и се препоръчва отлагането им за след 3 г., по мои бегли спомени..
Дроб Кало яде веднъж в яслата, не знам дали му е харесал, забравих да питам. Прясно зеле яде веднъж също, но сготвено де, не сурово - скоро баба ми беше сготвила и ние си хапвахме, пък той не искаше неговата си манджа и така Wink.
Калоян пък обича сокове, въпреки че и аз не съм го захранила със сокчета. Всъщност за сефте му дадох да пие сок май на 1.2-1.3 годинки.. Но пък и аз предпочитам да яде плодовете, затова мнооого рядко правя сок. Даже май повече по заведения пие фрешове.
Кало също си намрази спрея с физ. разтвор за носа, както и аспиратора, с който му дърпам сополите после. Настава войната на световете просто. Но... няма как.
Лорини, голям сън му е дръпнала Катерина  Shocked Айде, за Кало е нормално да спи по толкова, ама за нея... Айде, дано стане това с къщата, ще завиждаме, да знаеш! Особено за черешата  Flutter Ние имахме лозе преди и няколко череши там... Та и аз съм прекарала голяма част от детството си по дърветата  Grinning

# 677
  • Варна
  • Мнения: 389
Елия пие само сокове. Вашите вода пият ли, че тя не близва, затова и давам сокове, ама много често и купувам на Сонда или Теди, разреждам ги с вода..

Иначе не яде още ядки, ягоди, малини, гъби, свинско, дроб, зеле,  патладжан... Скоро мисля да и разнообразя рибата, че само сьомга и давам...

# 678
  • Мнения: 180
Аз пък се чудя с това захранване какво толкова му се тормозите... Та ей ги след месец ще станат на годинка и половина. Това захранването си е за в началото, а сега е по-скоро за усещане. Както Ланг е усетила, че не понася бобови и други газообразуващи. Ми пробваш и ако му хареса и не се отрази негативно под някаква форма, даваш често или рядко подобна храна.  Между другото, Ланг, пробвай с белена леща (червена) и белен грах (жълт). Това последното го видях в Била случайно и още не съм го готвила. Може пък така да не дразнят толкова.
Гъби съм давала на супа. Много му хареса, което не е типично за него и му давам, ако готвя (но по принцип не готвя почти  Laughing )
Ядки е опитвал и му харесаха, но гледа да ги ям докато не ме гледа, че ме е страх да не се задави... С това неговото повръщане до скоро  ooooh!
Сок от портокал обича и му давам, когато има портокали. Иначе на първото парче се отказва да смуче и плюе обелки и дотам  hahaha
Прясно мляко е опитвал дори от кутия от хладилника. Харесва му, но не се налива с него, а с 2-3 глътки си начесва крастата. Кафе много обича  hahaha Засега само бъркалки е близал. Но упорито иска да ми пие от чашата, но аз още по-упорито отказвам. Кока-кола лайт негазирана (разбирайте останала половин глътка в шишето от предната вечер и случайно намерена от Вики) също обича, но газираната не му хареса за мое щастие  Mr. Green
А за даване на неща, които аз не обичам.... Ами не съм му давала сланина, пача, крака, шкембе-чорба.... и други подобни, които не мога и да гледам дори  Joy Но надали някой е давал такива.

Ланг, у нас има програмист. Дай ги тука да ги препрограмираме. Дали се влияят от PHP кодове  newsm78 Ужасно тегаво е това с болните деца. Аз не бих издържала психически...

Еспа, силно се надявам и Виктор да свикне така с яслата. Явно са с енастроили нещата и вече ви е по-добре. Много ми е свито и аз като Елена го мисля от сега. Ми той не се отделя от мен, само да усети, че искам да изляза за малко и се вкопчва в мен. Отделно спането е проблем, яденето също, гърне не ползва.... Няма по-неподходящ кандидат за ясла от него  hahaha

Усмихнатото, самоубийца се оказах, но предизвиках и аз към самоубийства (малък брой хора, не повече от 1-2) Wink

# 679
  • Мнения: 925
Здравейте!
Днес му сложиха последния "Пентаксим" и още ми е малко притеснено да не даде реакция. Дадох "Панадол" профилактично, но пак си ми е притеснено  Rolling Eyes
Елия пие само сокове. Вашите вода пият ли, че тя не близва, затова и давам сокове, ама много често и купувам на Сонда или Теди, разреждам ги с вода..
Леле Мим, и моят е същия  ooooh! Ако не му дам сок, никаква течност няма да близне до вечерното АМ  WhistlingИ аз давам Теди, но не разреждам с вода- изсумква ги за секунди  Joy И забележете, че сок за пръв път му дадох да близне на годинка и нещо - от тогава, насам няма спиране  ooooh!
Кой беше питал за храните, които ние не ядем, дали ги даваме на малките, щото четох по диагонал и не помня  newsm78 . Та отговора ми е - ДА, предлагам от всичко, той си "казва" кое му се яде и кое не  newsm78 . То ако му давам само това, което аз обичам, означава да порастне само на лютеница и сирене като мен. И много се радвам, че яде месо, защото аз много бели си навлякох на глата /на здравето по-скоро/ с това неядене на месо  ..
Делян определено не обича бобовите и изобщо не ги иска - плюе. Не е фен на рибата и пилешкото, въпреки, че ги яде, но както има една приказка "с отвращение"  Joy Не съм му давала от мъхестите плодове нищо, малини, ядки, гъби и не знам какво още  Sunglasses
Какво да ви кажа от около месец -насам съм го подкарала през просото с яденето - вече са достатъчно големи /според мен/ за да ядат почти всичко  Wink
И Лорини стискам палци за къщата с двора  Praynig Не си мисли, че съм толкова благородна натура, просто вече се чудя къде да го водя да играе  Blush
Лека вечер  Hug
Сега видях, че Кокоска ме е изпреварила
Няма по-неподходящ кандидат за ясла от него  hahaha
Има, има - Делян  bowuu За това мисля да не го пускам още  Mr. Green
Хайде лека вечер отново и болничките бързо да оздравяват  Hug

# 680
  • Мнения: 387
Да ви кажа за ядките, аз давам бадеми...смилам ги на една приставка към пасатора и салагам малко вода и става като мляко...млякото го пие, пък смлените ядки ги яде...и това от както е на 7-8месеца...малини и къпини съм давала зимата замразени на сок, а сега ягоди и череши...а пък боб ядеше като беше пак на 7-8месеца, сега нещо му се мръщи...
Бубс не е ли много рано за последния пентаксим...нали една година след последния прием...което ще рече накъде на 1.6г ако не се лъжа...

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 23:27 от lorini

# 681
  • София
  • Мнения: 3 249
 Whistling Оляхте се. А че имам да уча мислите ли ?!?
По диагонално и аз да мина - Лорини - де е къщата казвай - да минем да я огледаме става ли, не става ли Joy А и таз череша....хм, не трябваше да я споменаваш - сега по черешово време не можеш да се оттървеш от гости  Joy
Храни, които не ям - давам и ако му хареса - яде. Едно злоядо чудоВище си имам, второ ми не трябва. Ама и това чешит, заседне ли му люспа от леща или грах и връща поръчката Sick Иначе яде, не отказва, но пусти стомах #Cussing outЗеле яде, понеже в кухнята готвят. Аз агнешко не ям, той да, слава Богу. И бонбони яде Милкнис, след като брат му беше така добър да го почерпи. Сега види ли и настава вой...За пръст и пясък споменах тия дни, днес е прибавил и масло...както каза Радостчо- тая шия не е от трушия. Луканка смуче и като я осмуче я плюе. Плод да не види, макар че черешите ги одобри.
Кафе - малиииииитова детИ не в ред, понеже щеше да ми разлее чашата си рекох да му дам да кусне и като му загорчи, няма да иска повече. Да, ама не, както казваше Петко Бочаров на времето - иска още и още. Вече и кафе не мога да пия пред него ooooh!
Сополи - и аз като Сиската да се оправдая - нали са постоянно присъствие - вече не ми пречат. Околните и те свикнаха. След една камара изследвания не се уточни от какво са и казват зъби, е остава ми да вярвам. По едно време ми беше писнало да обяснявам, че пробите от носа са чисти и тн и мислех да му лепна бележка от докторката на блузата, че не е заразен...Самата докторка дори не ги и отразява вече. Сигурно в момента съм всякакъв антипод за майка Rolling Eyes Обаче това е положението
Кокос, с водката предложи ли и кола? Тъй де, обратното. Та се сетих - и сладолед опита миналата седмица...Абе те по гаджета ходят вече, ние за какво ядат обсъждаме. Нещо жените са кът в момента. Само една налична братовчедка, която Делян ухажва. Та - другата седмица синоптик БГ каза, че щяло да бъде топло и понеже в четвъртък съм на изпит, предлагам в петък една среща
Толкова ми е объркан поста, че и ако някой схване за какво иде реч, ще черпя...

То докато публикувам - Лорини, не е рано. На моя на 10-ти му е точно годината

# 682
  • Мнения: 84
Усмихнатото радвам се че Кало е по добре. Hug
Еспа дано бързо се оправи Сами, та да не се мъчи с тия лекарства. Heart Eyes
Кокос сега разбирам откъде е таз енергия на Вики ( да влиза в кашони, да се качва навсякъде...). Ми то с толкоз кафета и коли... hahahaА я да питам да не пият заедно кафенце с Белян? Joy  
Лорини и аз стискам палци за къщата, 3 деца и котки. Praynig
Ралче доколкото знам само фъстъците са забранени.

За храната Крис е 1:1 като мен. Обича многоооо всякакви зеленчуци на тиган със зехтин и скилидка чесън или на фурна. Много често си печем чушки и ги кондираме със зехтин, лимон и сол. Тиквичките са му любими (както и на мен), а патладжана го яде само паниран с рагу и пармиджано на фурна. Месо яде всичко, но най вече пилешко. Гъби много харесва с паста и сметана от гъби. До годинка ядеше всичко, но напоследък търси сготвено, но най вече вкусно. Ако нещо не ми излезне как трябва яде, ама се мръщи. Абе типичен италианец (яденето преди всичко). И 1:1 като баща си не се става от масата ако не е ял първо ( паста), второ (месо,риба...) и десерт (плод,кисело млекце...), след което се опъва на дивана и заспива.
 
 

# 683
  • Мнения: 925

Бубс не е ли много рано за последния пентаксим...нали една година след последния прием...което ще рече накъде на 1.6г ако не се лъжа...

Не е. Миналата година на 12.06. са ни го сложили последния - проверих и аз моят отчет  Mr. Green Днес имах друга работа при педито и тя ми каза, че не е проблем да го сложим  Peace Както и да е - адски неспокоен е  Sad . Много ми е гадно така  Cry
Иначе моя кафе не е пробвал и кола също  Peace То това остава с неговите 10 часа сън на денонощие  Joy

# 684
  • Мнения: 857
Добро утро.
Пиша след едно дъъъълго пътуване и доста хладно време  ooooh!. В сравнение с Варна, тук си е ранна пролет  Crazy.
Марти стана сутринта в 6.30 с петлите  ooooh! и сега легна да си доспи.

За храната - давам всичко, което ям и аз. Фъстъците ги натрошавам на парченца да си взема едно по едно. Шоколад - по едно парченце, сладолед давам откакто е станал на 6-7 месеца, а кафе, ооооооо, знае всяка кафе машина във Варна и отдалеч почва да я сочи. Та веднъж дневно, вземам 3 в 1 от някоя машина и той с бъркалката почва да бърка и да я облизва, игледам да го изпия бързо-бързо, след което става бунт, че е свършило кафето  #Crazy. Не давам безалкохолни, защото ние не консумираме. Сокове пие - не съм го захранила със сок, започнах да давам сега. След като сложа масата, на него му нарязвам краставици и домати от нашата салата, и той яде само краставиците. С плодовете голям проблем - не ще. Вода пие, защото започна да губи много течности от топлината и играта по площадките. Обожава пици и филии с лютеница, но аз също. Не готвя дреболии и той не знам дали яде. Лук обича суров, но в манджа не е фен. Бобовите много не ги долюбва. Но още обича каша за закуска  Thinking. И забелязвам, че май много не му се дъвче..... Обаче, има ли публика, просто е хипер примерен - изяжда си, изпива си и винаги после си прекарва с цоци накрая  hahaha.

Еспа, Сиси, благодаря ви за подробностите покрай вашите ясли. Родителите трудно преживяват "откъсването", но не виждам проблем след като аз самата така съм израстнала - напротив, даже ми е било в помощ винаги.

Ланя, не знам дали не е добре да сменяш климата  Thinking.

Еспа, дано успеете с вашата къщичка, макар че я имаме, идваме изключително рядко, най-вече заради разстоянията.
Лорини, дай фото на вашата бъдеща къща.

Леле, и аз се олях.

# 685
  • Мнения: 80
Както и предполагах само с хрема не може да минем. Баш какъв -ит е не знам, но прави спазъм на белия дроб, кашля постоянно, ту сухо, ту давещо се и докато е буден и докато спи. Та спазъм на белия дроб ми дойде свръхсмачкващо на и без друго липсващото самочувствие. Чувствам се като някакъв смотляк, който не може да си гледа децата... И после как да приема понятието "просто сополи и невинна кашлица" като у нас то води до сериозни състояния? Cry

Кокосче, аз отдавна съм се сринала, съвсем сериозно имам нужда от лечение... И аз си имам програмист, но C++, обаче явно трябва да го сменям с друг.

Последният Пентаксим и аз го мисля. Първо да му дойде ред трябва да е здрав поне седмица и после мисълта от възможните странични реакции ме побърква... Тоз моят Матеус, милият ми болен чочо!

# 686
  • Мнения: 774
Ланг, я стига! Как не можеш да си гледаш децата?!? Просто са си такива болнави. Повярвай ми, знам за какво говориш! Казвала съм го вече, и моят син беше така: постоянни хреми, белодробни спазми, стомашни неразположения... Мисля, че алергичните деца боледуват по-често - мое лично наблюдение. Знам, че не е успокоение, но ще го израстнат. Hug И аз като теб, като чуя някой около мен да кашля, обръщам количката в обратна посока, не давам непознати хора да пипат Ивайла(и в Англия, и тук имат този гаден навик) - няма нужда да се навираме в устата на лъва.

Аз зеле още не съм давала, обикновена леща също, ядки хич. Още не е опитвала зрънчо, чипс, шоколад, сладолед, мед и т. н.

# 687
  • Мнения: 387
ееееееееее, стига де, никой ли няма тук...къде се запиляхте...аз и мъж си имам вече, ама си легна, а аз уж уча, ама ме мързииииииииии...
Еспа как е Сами, стана ли това с айряна...

# 688
  • Варна
  • Мнения: 389
ееееееееее, стига де, никой ли няма тук...къде се запиляхте...аз и мъж си имам вече, ама си легна, а аз уж уча, ама ме мързииииииииии...
Еспа как е Сами, стана ли това с айряна...


и аз имам....затова се запилявам.... Whistling

а ти учи, няма накъде:) как започнаха на мен да ми липсват изпитите....

# 689
  • Мнения: 925
ееееееееее, стига де, никой ли няма тук...къде се запиляхте...аз и мъж си имам вече, ама си легна, а аз уж уча, ама ме мързииииииииии...
Еспа как е Сами, стана ли това с айряна...


и аз имам....затова се запилявам.... Whistling

а ти учи, няма накъде:) как започнаха на мен да ми липсват изпитите....
На мен пък изобщо не ми липсват - чуствам се щастлива  Grinning За първи /а може би и единствен път/ в дългогодишния ми живот, вечерите са изцяло мои - мога да чета книги /които на мен са ми интересни, а не да го правя по задължение/, мога да гледам безброй глупави филми и т.н., и т.н. До преди две години нямах никакво време за себе си - работа, после учене, работа и пак учене... Сега се чуствам щастлива с няколкото часове вечер, които мога да отделям само за себе си  Whistling Whistling Whistling
Животът е прекрасен  Hug
Лорини  отивай да учиш, за да можеш да усетиш кефа от "пенсионирането" като мен след някоя и друга годинка  Mr. Green
Лека вечер  Hug

Общи условия

Активация на акаунт