Моля за мнения за ПЧМГ

  • 245 042
  • 1 246
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Записването не е до вчера, а до днес включително.
Може, на мен снощи ми казаха -11.07 до 18 ч., а и на сайта им пише така  Peace.
Тихо, че пак ще започна да се чудя и да ръчкам детето  Crazy

# 1 126
  • Мнения: 19
смг обявиха нова паралелка (5та) за учебната 16/17. чакали одобрението на рио-софия. вътрешни хора казват, че въпрос е решен и офиц писмо на рио-софия е формалност.

моят наследник е приет в пчмг, но попада в новоприетата паралелка в смг, така че най-вероятно ще си изтеглим докс от пчмг (смг ни е на 5 мин пеша, освен всичко друго).

може би ще има и други деца като нашето.

# 1 127
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Явно за това се свали оценката на приеманите деца в ПЧМГ  newsm78.
Късмет на всички в новите училища  Peace!

# 1 128
  • Мнения: 6 472


моят наследник е приет в пчмг, но попада в новоприетата паралелка в смг, така че най-вероятно ще си изтеглим докс от пчмг (смг ни е на 5 мин пеша, освен всичко друго).

може би ще има и други деца като нашето.

Дано всичко да ви е наред! Ви сайта пише, че още чакат одобрение, за да започнат записването, но едва ли щяха изобщо да обявяват нещо, ако не са си опекли работата предварително. Сега, обаче, си представям какъв хаос ще настане по останалите училища с математически прием, в който вече са се записали някои от новоприетите деца:) Самата новина е хубава, ама защо точно сега?
Щерката кандидатства само в ПЧМГ, така че ние нямаме дилема:)
Межде другото, като се записвахме ни взеха и двата екземпляра от договора, за да ги разпише директора. Някой наясно ли е до кога трябва да се плати първа първата такса, защото инфото остана в договора?

# 1 129
  • Мнения: 19
.....Някой наясно ли е до кога трябва да се плати първа първата такса, защото инфото остана в договора?

до 22 юли вкл. на жена ми са и казали до 13 юли тр да се плати капаро, но аз като се обадих да дискутирам въпроса със смг, ми казаха, че срокът за плащане е 24 юли. (22 юли е петък, така че предполагам, че това е посл възможен ден)

# 1 130
  • Мнения: 112
Записването не е до вчера, а до днес включително.
Някой да знае дали се очаква 3то класиране или оттук нататък ще прозвъняват родителите?  Thinking

# 1 131
  • София
  • Мнения: 190
Аз се обаждах вчера да питам и  казаха, че са напълнили вече паралелките и не очакват още промени по приема дори и ако децата, които са приети в 5-тата паралелка на смг се преместят.

# 1 132
  • Мнения: 112
Аз се обаждах вчера да питам и  казаха, че са напълнили вече паралелките и не очакват още промени по приема дори и ако децата, които са приети в 5-тата паралелка на смг се преместят.
Благодаря

# 1 133
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз се обаждах вчера да питам и  казаха, че са напълнили вече паралелките и не очакват още промени по приема дори и ако децата, които са приети в 5-тата паралелка на смг се преместят.
Благодаря
СГМ вече потвърди приема на 5-та паралелка и някои деца от ПЧМГ ще се прехвърлят там, така че имайте го предвид, ако очаквате да се освободи място!

# 1 134
  • Мнения: 6 472
До колкото разбрах ПЧМГ са надхвърлили бройката на приема си, заради многото деца с оценка 5.10 т.е дори и някой да се откаже, едва ли ще поканят тези с 5.05

Аз пак да попитам нещо, тези които вече имат опит с училището. Какво от униформите е задължително трябва да купим? В смисъл, не  училището да ни е задължило, а това което вие смятате, че е било практично и удобно. Ние поръчахме жилетка и суичер, но още не мога да се ориентирам колко блузи биха ни били необходими. И още нещо, възможно ли е детето да си облича други блузки, освен униформените и изобщо до каква степен се позволява нещо различно от униформеното? Малката е много ентусиазирана за облеклото, но имам опит със сестра й от АЕГ, където само купихме униформата и в действителност за 4 години не я е облякла нито веднъж.

Последна редакция: пт, 15 юли 2016, 10:48 от лулу!

# 1 135
  • Мнения: 8 325
лулу! моето е в началните класове ама да се изкажа за униформата.
Униформата е ежедневното облекло. Задъжлителна е. Не е като в повечето училища, един елемент, два елемента или нещо такова.
За други блузи съм виждала много рядко деца, но те задължително са с емблемата на училището. По скоро, опция е връхни дрехи с емблема. Тъмно сини суичери, жилетки или пуловерчета отново с емблема.
Блузите им са добри като качество. Моето изкарва годината с 3 блузи с къс ръкав и 4 с дълъг. Блузите се обличат само веднъж и отиват после за пране. С тази бройка не пера всяка вечер.

Чудя се, какво ли правят хората с униформите от предишни години. У дома имам 2 суичера, жилетка и пуловер без ръкави обличани броени пъти.

# 1 136
  • София
  • Мнения: 9 563


Аз пак да попитам нещо, тези които вече имат опит с училището. Какво от униформите е задължително трябва да купим? В смисъл, не  училището да ни е задължило, а това което вие смятате, че е било практично и удобно.

лули!, Униформата е задължителна и децата ходят ежедневно с нея. Имайте предвид, че за спазване на правилата за носене на униформата се следи и много често на децата в 5 клас им се налага да се връщат в къщи и да се преобличат (няколко пъти се е случвало със съученици на детето). Децата се научават след 1-2 месеца в училище.

Според мен може да не си взимате панталони, дънки и анцузи. Купете си, обаче, тъмно сини дънки или панталони. Светли или цветни не се разрешават. Блузи задължително трябва да купите - по колко зависи от това, колко често искате да перете. Лично ние сме купили с къс ръкав - 3 бели, тип лакоста (това е и част от официалната униформа, която се изисква на празници и на официални представяния) и  3 - обикновени с емблема, с дълъг ръкав сме взели 4. Отделно суичер и жилетка, както и пола, за момичетата.
Всичко изброено се носи, защото както казах, униформата е задължителна, а не проформа, както в много училища.

# 1 137
  • Мнения: 6 472
Супер! Много ви благодаря! Честно казано мен много ме радва, че са толкова стриктни с униформите. При нас положението е "щом съм го докоснала, значи е за пране т.е. ще трябва да купя още блузки. Иначе емблеми поръчах 5.

# 1 138
  • Мнения: 1 336
Здравейте, поръчах униформа на ПЧМГ от сайта преди около 10 дни, но все още няма обратна връзка. Бих искала да попитам така ли процедират и мога ли да разчитам, че ще ги получа или трябва да отида до магазина им?

# 1 139
  • София
  • Мнения: 9 563
Никога не съм поръчвала от сайта на фирмата, защото предпочитам детето да премери дрехите. А и винаги до сега сме получавали график, според който сме ходили в магазина.
Препоръчвам Ви да се обадите на телефоните на фирмата, за да сте сигурни, че са приели поръчката.

Обикновено началото на Септември от фирмата изпращат писмо, с което уведомяват, че поръчаната униформа е готова и може да се вземе от магазина. Тогава се заплаща и останалата дължима сума. При поръчка се заплаща 50% от общата стойност.

Общи условия

Активация на акаунт