Моля за мнения за ПЧМГ

  • 244 922
  • 1 246
  •   1
Отговори
# 1 140
  • София
  • Мнения: 195
Аз поръчвах няколко пъти тази година от сайта, но в учебно време. Обадете се на телефоните за контакт. Възможно е да са в отпуска. По принцип реагират бързо - на следващия или по-следващия ден си получавам нещата.

# 1 141
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Ние сме в Питагор, където в 1 клас са много строги за униформата. Оттам насетне, по мои наблюдения, може да сте с каква да е бяла или индиговосиня блуза/тениска, стига да е със семпла кройка или тип лакоста и дай е пришито логото. Дънки съм виждала всякакви и дори панталони, стига са са някакво сини или черни. Не знам защо, на момичетата им се мръщят, ако са с клин. Суичърите напоследък нарочно ги избираме майките да не са еднакви, че много ги бъркат децата. В крайна сметка, ако забравите да ги надпишете, те отиват в мазето в чували и може да се търсят оттам. Освен, че надписваме, На моя му слагам значки,шия конци, ама завеяна история. Със сигурност гледам да поръчаме поне две лакости-бяла с къс ръкав и синя с дълъг, за официалните събития, суичър също. Но взимам два размера поне, защото не знам дали до Коледа няма да порасте пак, пък и те се свиват от прането на ширина, на дължина-не. Жилетките се раздърпват и някои деца се оплакват, че им боцкат. Моят син нямаше такива оплаквания и изкара две години с една, понеже тя "порастна" от прането. Най-евтин вариант  е-от летните намаления на известни фирми има суичъри тъмносини плътни за около 13 лв, блузки къс ръкав лакоста за 7-10 лв бройката-бели, бледосини,тъмносини. Пак оттам памучни тъмносини блузи за по 8-9 лв и от Жорал лого емблеми по 2.50 и който не го мързи да зашие логото:) Стига да сте в тези цветове и с лого, никой не прави проблеми. А иначе често виждам обувки и чорапогащници във всички цветове на дъгата, но все някак децата търсят индивидуализма и не е казарма,все пак.

# 1 142
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Какво е Жорал?

# 1 143
  • Мнения: 8 298

Фирмата която прави униформте на ПЧМГ и Питагор.

# 1 144
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Попитах, защото и в нашето училище /не ПЧМГ/ въведоха подобни униформи и съм решила да се сдобия допълнително с удобни суичъри и ризки  и ми трябват няколко емблеми, но при нас емблеми не могат да се поръчват поотделно. Идеи?

# 1 145
  • Мнения: 8 298
Попитах, защото и в нашето училище /не ПЧМГ/ въведоха подобни униформи и съм решила да се сдобия допълнително с удобни суичъри и ризки  и ми трябват няколко емблеми, но при нас емблеми не могат да се поръчват поотделно. Идеи?

A кое ви е училището?
Питай в магазина на Жорал дали не можеш да получиш отделна емблема.
Или търси стари дрехи от вашето училище за да изрежеш такава.

# 1 146
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Ще питам, благодаря!
За първа година ни въвеждат униформи и няма как да се търсят стари емблеми Simple Smile

# 1 147
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Напоследък размишлявах да си направя значки  с логото на училището и името на сина ми...чудя се-как ли би реагирало ръководството. Така 1) няма да шия блузи 2) така блузките няма да се съсипват от шева 3) лесно ще се закача на тениска/жилетка/яке/суичър и при прането ще преизползвам всички на всичко 2-3 значки 4) няма да се захабява логото толкова лесно 5) с името на детето няма да си бърка нещата с някой друг.
Чудя се, дали ще го приемат това училищата.

# 1 148
  • Мнения: 8 298
Ели ами обади се и попитай...
Лично на мен идеята името на детето ми да се пули срещу всеки не ми харесва.
Това като работата с баджове. В асансьора на бизнес центъра почти всеки се пули да разчете с кой се вози.

Иначе аз давам всичко на шивачка която ми ги нашива преди учебната година.
Нямам нито едно оцветено лого. Видях че на други деца са се оцветили от прането.
Иначе поръчвам от амазон етикети с името на детето. Лепя с гореща ютия на всяка дреха.

# 1 149
  • Мнения: 6 472
Ако разрешат със значки, аз също бих направила. Това че ще си бъркат суичерите не ми беше хрумвало Flutter
Въпрос за момичетата - може ли да ходят с друга тъмно синя пола, освен униформената? Моята нещо не й се изкефи много на тази на Жорал.

# 1 150
  • София
  • Мнения: 4 031
Като се отиде в стаята за забравени вещи и става интересно Party
Аз пиша името на етикета, плюс номера й в клас. Все се каня да поръчам лепенки, и все забравям.
лулу, не може с друга пола.
Скрит текст:
(леле, чак сега загрях кой стои зад ника)

# 1 151
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Ако разрешат със значки, аз също бих направила. Това че ще си бъркат суичерите не ми беше хрумвало Flutter
Въпрос за момичетата - може ли да ходят с друга тъмно синя пола, освен униформената? Моята нещо не й се изкефи много на тази на Жорал.

Униформената пола е много специфична, понеже е каре, а и тя май е само за официални поводи два пъти в годината. Не мисля,че е практична за през годината, по-добре с дънки, а те могат да са отвсякъде.

# 1 152
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Лично на мен идеята името на детето ми да се пули срещу всеки не ми харесва.
Това като работата с баджове. В асансьора на бизнес центъра почти всеки се пули да разчете с кой се вози.

В училище контролът е завишен-срещу името на детето ще се пулят само учители и ученици, охраната и деца от други класове (това не е лошо). Учителите вече ги задължиха също да ходят с бадж и в тази насока името вече не е някаква лична информация. Освен това, така значки няма да се бъркат/разменят. Ще пусна запитване, разбира се, В момента, за малка бройка ми искат 5 лв на значка,което е много. Ако се поръчат по-масово, цената трябва да падне до стотинки, което би устроило всички желаещи.

# 1 153
  • Мнения: 167
Някой може ли да ми изпрати на лични списъка със задължителната литература за 5 клас?
Благодаря предварително!

# 1 154
  • Мнения: 1 336
Здравейте, бих искала да попитам има ли родители на деца от ПЧМГ, които са изучавали само немски език до 4 клас. Успяват ли  децата да наваксат (с допълнителна помощ разбира се)
Видях в сайта на училището, че има школа по английски език, която помага за по-бързото усвояване на езика при начинаещи и все още не достатъчно напреднали. Някой посещавал ли е въпросната школа и обичайно след учебните часове ли се провежда.

Общи условия

Активация на акаунт