Моля за мнения за ПЧМГ

  • 246 894
  • 1 246
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 263
Виж сега - аз формулирам нивото като "добро", но първо това не означава, че моята преценка е единствената вярна.
Второ на фона на нивото, което дадено дете би получило в друго училище ( особено държавно) нивото вече скача на "много добро" и дори "отлично" ( особено ако детето има афинитет и към литературата, а не само към математиката).
Аз съм доста взискателна и смея да те уверя, че когато нещо за мен е "добро", за повечето останали хора е "отлично" - все пак тренирам за свекърва така че трудно можеш да изкопчиш чак суперлативи от мен.
Досега в училището основния контингент беше от ученици от 5 до 7-ми клас, имаха по една паралелка от 8 до 10-ти клас, за които си признавам че освен визуална представа нямам особени впечатления ( но пък миналата година направиха невероятна постановка по Шекспир за новогодишното парти), сега предвиждат да въведат и начално училище, за там не зная как биха изглеждали нещата - надявам се да са в същата посока.
По повечето предмети се правят много проекти, както индивидуални така и от групи от по 2 до 4 деца. Тоест не е само обичайното наизустяване, има и доста мислене и индивидуална подготовка на децата, както и се поощряват всички прояви на интереси към предмета. В класа на сина ми има наистина много силни деца по БЕЛ, но те просто имат и хуманитарна дарба.
Хубаво е да проучваш максимално по форумите, но все пак си имай едно на ум, че мненията имат известна доза субективизъм и в едната и в другата посока.
Тоест това, че аз харесвам училището не значи, че то би паснало на твоето дете, както и това че да речем не го харесвам също не означава, че на вас няма да ви допадне. Съветвам те да отидеш и на място да говориш както с директорката, така и да речем с преподавателите по БЕЛ - предполагам, че може да присъстваш на някой час или да видиш някои от нещат правени от децата, така предполагам че ще можеш да изградиш свое мнение и да ти бъде по-лесно да направиш избор. ( аз постъпих точно така преди 3 години и като цяло съм доволна от избора си)

# 76
  • Мнения: 8 567
Lennyh, благодаря за информацията, естествено че няма да пратя сина си на изпит и после да го запиша по телефона, ще проуча нещата на място, но различни мнения и различни виждания винаги са от полза. То и училището на сина ми много хора си го харесват, но аз очаквах повече. А и така или иначе не сме окончателно решили да го местим, интерес ще представлява само ако са в центъра наесен. За момента проучвам, все пак ми е интересно подготовката по математика в ПЧМГ дали ще  е достатъчна за кандидатстване след 7 клас, или ще трябва така или иначе да посещава курсове. Предполагам, че и там има курсове за кандидатстване.

# 77
  • Мнения: 7 263
В самото училище има организиран курс за подготовка за кандидатстване в АК, тъй като подготовката за там все пак е по-специфична. Отделно по желание на родителите има организирани курсове по БЕЛ и Мат за кандидатстване след 7-ми клас.
Според мен подготовката им по математика е абсолютно достатъчна за да се издържи успешно и на доста високо ниво изпита след 7-ми клас, за БЕЛ важи същото, така че не се налага да се посещават извънучилищни занимания.
Аз да речем записах сина си в допълнителна школа по БЕЛ, но при нас причината е друга и искам да дам друг аспект на подготовката му, пък и тази година е подходяща тъй като всички деца се подготвят така или иначе за кандидатстването и мотивацията е по-лесна.
Сега се сещам и за още нещо - освен всички останали занимания ( класни и извънкласни) всеки преподавател има седмични часове за консултация и ако детето е мотивирано би могло да навакса евентуални пропуски, както и да надгради знанията си и по този начин.

# 78
  • Мнения: 8 567
Аз явно съм пропуснала някъде в постовете, та не разбрах "златото" или "брилянтът"  Wink е възпитаник на ПЧМГ. Явно ще да е седмокласникът. Интересно ще ми е и какви оценки ще  получат накрая на годината по балообразуващите предмети. Ще питам тогава пак, ако е удобно. Embarassed

пп. Утре ще отскоча до бул. Скобелев да нагледам евентуалната сграда, на път ми е.
И таксата все пак каква е била досега, защото на сайта ще обявят новата актуализирана през март.
Може на лични ако решиш.

# 79
  • Мнения: 1 426
за начален курс (например 3 -ти клас) в "Питагор" ще има ли приемен изпит?
Някаква представа какъв ще е (ако има такъв)?

# 80
  • Мнения: 330
Ох, завиждам ви! Искам и аз някой да ме уведомява как се развива детето ми. А не да имаме една родителска среща в началото на годината, за да ни прочетат правилника и да не уведомят за задълженията ни и оттогава ни вопъл, ни стон. Искам поне да виждам контролните на детето си, за да установя пропуските и да работим вкъщи.
Ако не бяхме толкова далече, сигурно и аз щях да се насоча към такова училище.   

# 81
  • Мнения: 455
Попадайки на темата, реших, че най-накрая съм намерила това, което търся...
А аз търся начално училище със засилено изучаване на математика.
Споменатите 107 , 125 не ме устройват като място - много са ми далеко...

Това, което ме притеснява основно е, че липсват отзиви за началното училище...Даже останах с впечатление, че тази година за първи път ще има прием от 1 клас.

Ще се радвам, ако някой може да сподели информация..А аз планирам посещение на училището другата седмица

Благодаря за подробните мнения на Lennyh...  bouquet



# 82
  • Мнения: 639
Albena, наистина от септември за първи път ще имат начална степен. Предполагам, че ще има деца за 1 клас, аз обаче се интересувам за 3-ти ooooh! Дано успеят да съберат паралелка...

# 83
  • Мнения: 639
за начален курс (например 3 -ти клас) в "Питагор" ще има ли приемен изпит?
Някаква представа какъв ще е (ако има такъв)?

За 3 клас няма да има приемен изпит. Ако се интересувате, просто звъннете в училището и кажете, тоест оставете си координатите. Аз също се интересувам за 3 клас и днес ми казаха, че тепърва събират деца - минималната бройка е 6.

# 84
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
А какви са цените за 3 клас?

# 85
  • Мнения: 639
За целия начален курс са едни и същи цените - при плащане на една вноска 2900 евро, при плащане на месец - 10 вноски по 600 лв. Това поне пише на сайта. Транспортът е допълнително, но понеже не ме интересува, не съм гледала изобщо.

# 86
  • Мнения: 984
Само началното училище ли ще е на Руски паметник? Има ли вероятност и ПЧМГ да се премести на същия адрес

# 87
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Габи, мерси  bouquet

# 88
  • Мнения: 1 559
Здравейте, почти сигурно е  , че от новата учебна година цялото училище ще е на Руски паметник. Съобщиха го на родителската среща преди няколко дни.

# 89
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте, почти сигурно е  , че от новата учебна година цялото училище ще е на Руски паметник. Съобщиха го на родителската среща преди няколко дни.
В нова сграда ли?

Общи условия

Активация на акаунт