Моля за мнения за ПЧМГ

  • 244 816
  • 1 246
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: X
Код както винаги любезен и възпитан. Проблемът ти е, че поради арогантност не виждаш собствената си неподготвеност. Няма да ти казвам сградата с каква цел е строена, не не е била училище. Ще питаш собственика Шалом. Затова и има огромни помещения на всеки етаж, много далеч от нуждата на класни стаи, но са били пригодни за доста легла. 😉Пригодява се за училище едва след ВСВ. И това, че е било 140-то по времето на соца не променя този факт.

# 1 231
  • Мнения: 1 776
Някъде да виждаш твърдение с какво предназначение е строена сградата???
Написано е, че е била училище през социализма.
Добавено е, че освен това е строена и проектирана както трябва.
Няма съществени, функционални разлики с другите училища в района.
Предостатъчно информация за темата.
Която ти естествено сговняса с коментари за младостта ти и опита с шевни машини, напълно непотребни за темата, както и диалога помежду ни, породен от репликата ти.

# 1 232
  • Мнения: X
Пак агресия и арогантност, която всъщност скапва темата.

Това, че една сграда е била училище по соц. време, далеч не означава, че е правена за такова. В този смисъл ми беше и забележката в отговор на твоето елементарно внушение. Сградата действително е мислена и строена както трябва, но с другото си първоначално предназначение. За него е била перфектна. За училище не е. За това е доказателство факта колко училища са влизали и са си тръгвали от нея. Като започнеш с едно техническо еврейско училище преди бурния социализъм. Затова и няма и един салон за спорт, а всички са допълнително правени в мазето.
И напротив. Има съществени функционални разлики и от 36-то, и от 34-то и от 142-ро училище. И трите бяха в района на въпросния център по трудово. А от изброените от теб само 19-то беше. Останалите са в други райони, макар и географски близо до Руски паметник. Техните сгради СА били проектирани и строени за училища, а това на Питагор е строено за сиропиталище. От там и огромните спални помещения, липсата на салон и т.н. Така, че дай да не си говориш измислици премислици, и да не криеш неподготвеността си зад излишна агресия. Както знаеш изобщо не ме впечатляваш с това. Нито с обидите и арогантността си. Само излагаш себе си.

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 00:07 от Анонимен

# 1 233
  • София
  • Мнения: 18 033
Извинявам се за намесата, която не е по темата,затова слагам в скрит текст питането си:
Блис, стана ми интересно.
Скрит текст:
Знам за строено/а може и закупено и впоследствие ремонтирано   някъде около 1902 -1903-та сиропиталище в  близост именно  до Руски паметник(къде точно не знам) от  ирландец за  деца, останали сираци след Илинденско-Преображенското въстание. Да не е сградата на ПЧМГ? Струва ми се невероятно обаче да е така -  не заради евентуалната възраст на сградата, а заради спомена ми от едно предаване по телевизията, че във въпросното сиропиталище на О'Махони са живяли към 30 деца. Доста е голяма тази сграда за толкова.. По-скоро става дума за друго  сиропиталище или?

# 1 234
  • Мнения: X
Извинявам се за намесата, която не е по темата,затова слагам в скрит текст питането си:
Блис, стана ми интересно.
Скрит текст:
Знам за строено някъде около 1902 -1903-та сиропиталище в  близост до Руски паметник(къде точно не знам) от  ирландец за  деца, останали сираци след Илинденско-Преображенското въстание. Да не е сградата на ПЧМГ? Струва ми се невероятно обаче да е така -  не заради евентуалната възраст на сградата, а заради спомена ми от едно предаване по телевизията, че във въпросното сиропиталище на О'Махони са живяли към 30 деца. Доста е голяма тази сграда за толкова.. По-скоро става дума за друго  сиропиталище или?

Не,
Скрит текст:
друго е това на Махони и неговата сграда не я знам коя е била. Но пак е била близо до Руски паметник.  Това на ПЧМГ е на евреите. И е било за деца на евреи загинали в Балканските войни.  Ще ти пусна на лични линкове да погледнеш. По една случайност преди години научих историята на сградата на ПЧМГ и читалището по служебна линия. Беше ми много интересна именно защото бях учила в тази сграда.

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 00:15 от Анонимен

# 1 235
  • София
  • Мнения: 18 033
Благодаря Simple Smile

# 1 236
  • Sofia
  • Мнения: 188
Здравейте, тъй като детето ми е 7ми клас и се оглеждам за добрите училища за догодина и съм чувала от познати много добри отзиви за ПЧМГ искам да попитам родителите на 8-класниците как се справят децата им по новата програма, в която освен немски се учат и всички разказвателни. Остава ли има време да научат качествено езика (новите думи и граматика) при положение, че имат разпръснати през цялата седмица разказвателни? Влязох, за да разгледам програмата на децата и ми направи впечатление, че сряда - 8 клас имат 4 разказвателни (география, история, физика и биология) и отделно 2 часа немски. Предишния ден също са имали история и немски. Предполагам, че имат големи домашни по немски, също и около 50-ина нови думи. Дори децата да учат за част от разказвателните през уикенда, пак 4 разказвателни и то съвсем разностранни са твърде много. Не е ли стрес за децата? Как се справят?
Въпросът ми е до колко часа вечер се налага да учат, за да отидат подготвени? И другия ми въпрос е дали родителите не са пробвали да говорят с ръководството да преразпредели програмата и натоварването по-равномерно? Забелязах, че не всички класове са така. Примерно някой 7-ми класове са с много балансирана програма, а други не. Тъй като знам, че в ПЧМГ се учи сериозно, което е и голям плюс за училището, затова и питам. Ако е училище, в което не се учи - няма никакво значение колко разказвателни има на ден:).
Последната ми чуденка е, защо е направена промяна от програма на блокове в програма на отделни часове. Преди време часовете са били разпределени на модули, както е в СМГ (преди доста време е било, защото детето на моята приятелка, която ми е споделяла, че е доволна от това, завърши 12 клас на ПЧМГ преди 2 години)  и реално децата са се съсредоточвали на 3 основни предмета на ден - МАТ, език и някакъв разказвателен, а сега единствено на модули са МАТ и езиците.

# 1 237
  • София
  • Мнения: 4 025
maibg, освен росита_та, май няма друг с дете в набора тук. Ако тя поддържа връзка с родители и съученици би могла да сподели техните впечатления. И на мен би ми било интересно. Моето дете никога не е учило след 22-22.30 досега в 8 и 9 клас, като в това време се включва и висенето над състезателни задачи, спорт и мотаене. Още от 5 клас в уикендите готви всичко, което може за идната седмица. Е, разни неща дето не са й любими (есета, рисунки) се отлагат до последно, като все се разчита на магия, че ще изчезнат или някой друг ще ги свърши. И понеже нищо магическо не се случва, се правят вечерта преди датата, но това са нормални протаканици. При една добра организация има време за всичко, плюс свободно такова. Освен това в часовете е тихо, може да се чуе и разбере урока, което е голям плюс.

# 1 238
  • София
  • Мнения: 9 558
Поддържам връзка с две майки. Не са се оплаквали, че е трудно на децата и не могат да смогват да си научат уроците.
А дали се претупва мателиала - просто не мога да си го предствавя. Дори и в 7 клас, не е имало подценяване на нито един разказвателен предмет за сметка на БЕЛ и МАТ.

maibg -  направо не мога да повярвам, че проучвате опция различна  от настоящето ви училище и понеже се познаваме много добре от панти века, хайде ми се обади и да се чуем Simple Smile.

# 1 239
  • Мнения: 472
Поздравления за силното представяне на децата от 5. и 6. клас на областния кръг по астрономия:
http://www.prirodninauki.bg/archives/10477

# 1 240
  • Мнения: 35 962
Моля някой да пусне нова тема.

# 1 241
  • София
  • Мнения: 3 679
Знаете ли от къде мога да видя задачите от миналата година за прием в 5 клас, както и задачите от вече миналите тренировъчни изпити на ПЧМГ?

# 1 242
  • Мнения: 84
Он - лайн ли държите да имате всичко? Ако Не, при секретарката продават книжки със събраните задачи от изпити и пробни.

# 1 243
  • София
  • Мнения: 3 679
Вече сме събрали огромно количество книжки със задачи, предпочитам онлайн, за да преценя какво да му дам. Защо никъде не се качва такава информация - какво се е давало предходните години?

# 1 244
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Няма при секретарката сборник със задачи, казват, че са изчерпани.

Общи условия

Активация на акаунт