Възражение срещу съставен акт от КАТ ???

  • 6 987
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
"...НЕПРЕДВИДИМА дупка..."  Mr. Green
  Мерси.  Hug

# 16
  • Мнения: 4 785
"...НЕПРЕДВИДИМА дупка..."  Mr. Green
  Мерси.  Hug

Кажи ми, че не е такава  Mr. Green

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Трейси, не съм адвокат обаче си мисля, че автора на темата би могъл да обори акта със същия този член 20 алинея 2, в който ясно се казва, че водачите трябва да се движат със скорост с която да могат да спрат пред предвидимо препятствие. Което ще рече, че в случая превозното средство на автора е препятствие, което се вижда и е предвидимо. И другата кола е нарушила точно тази алинея като не се е движила с подходяща за спиране скорост.   33uu

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Трейси, не съм адвокат обаче си мисля, че автора на темата би могъл да обори акта със същия този член 20 алинея 2, в който ясно се казва, че водачите трябва да се движат със скорост с която да могат да спрат пред предвидимо препятствие. Което ще рече, че в случая превозното средство на автора е препятствие, което се вижда и е предвидимо. И другата кола е нарушила точно тази алинея като не се е движила с подходяща за спиране скорост.   33uu
Ако не е направено засичане на скоростта с която е станало ПТП-то (а такова явно не е, щом са преместени колите), другият водач може да каже, че и с 5 км се е движил и при тази скорост стават катастрофи.
Лесно падат актове, които са за нарушения само от водача. Ако обаче е акт за ПТП по-трудно ще падне, защото тогава ще трябва да изкарат другият шофьор виновен, а той като е дясно стоящ трудно ще стане. Освен ако не е пил или е неправоспособен.

# 19
  • Мнения: 4 785
Трейси, не съм адвокат обаче си мисля, че автора на темата би могъл да обори акта със същия този член 20 алинея 2, в който ясно се казва, че водачите трябва да се движат със скорост с която да могат да спрат пред предвидимо препятствие. Което ще рече, че в случая превозното средство на автора е препятствие, което се вижда и е предвидимо. И другата кола е нарушила точно тази алинея като не се е движила с подходяща за спиране скорост.   33uu
Ако не е направено засичане на скоростта с която е станало ПТП-то (а такова явно не е, щом са преместени колите), другият водач може да каже, че и с 5 км се е движил и при тази скорост стават катастрофи.
Лесно падат актове, които са за нарушения само от водача. Ако обаче е акт за ПТП по-трудно ще падне, защото тогава ще трябва да изкарат другият шофьор виновен, а той като е дясно стоящ трудно ще стане. Освен ако не е пил или е неправоспособен.

Точно това щях да пиша  Peace Няма как да докаже, че не е изскочил изведнъж и не е отнел предимство, а дясностоящият не е имало как да спре - просто е недоказуемо!

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте! Днес Пътна полиция ми написа акт по чл6 т1. за  предприето неправилно изпреварване и пресиане на надлъжна пътна макировка М-1. Имам право да го обжалвам в 3-дневен срок. Задържаха ми и контролния талон. Някой имал ли е подобна ситуация? До запитване на познат служител от КАТ ми каза, че нарушението ми е за фиш, а не за акт!

# 21
  • Мнения: 24 467
Имала съм поне 200 дела с КАТ по ЗДвП и ще ти кажа, че ако някой ти гарантира отмяна на наказателното постановление - не му вярвай.
За АУАН, който не съм чела и НП, което даже още не е издадено, никога не бих давала прогнози. Непрофесионално е. Другото е да ти гледа някоя леля на кафе. Но няма да ти е реално от полза.
Обжалвай - няма такси и ако не наемеш адвокат ти е безплатно. Но добър адвокат увеличава шанса ти за успех.
И не изпускй седмичния срок за подаване на жалбата от връчването на НП. Като подписваш, внимавай с коя дата подписваш получаване.

 Стефка, срещу акт се подава само възражение. Чак НП се обжалва после пред съда.
Ако нарушенията са повече от едно, съставят си актове полицаите. Ти май две посочваш.

Общи условия

Активация на акаунт