АВГУСТинчето сричките реди и се учи да пълзи....тема № 15

  • 23 909
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Хари,добрезавърнала се и на теб.Радвам се,че сте изкарали така добре почивката.И аз другия месец ще си ходя при мама,само,че така и не го научих моя мъж да ме остави там и след 2-3 седмици да си ни прибере,ами седим 5-6 дни и айде обратно.Много ме е яд  #Cussing out
Сосми ,браво ма момчето,че си папка храната от кухнята.Много е лесно така,няма да го мислиш всеки ден.И Ники беше записан,но като не ги харесва пюренцата,какво да направя,отписах го и сега яде купешки.Чат-пат му правя домашни.
Янче,тежък ден те чака,радвам се,че сподели,защото от вчера се чудя как да си консервирам лапад.Намерих страхотна рецепта в нета , а и градината е пълна с лапад  Peace
А ти защо ще ги пасираш,за Анди ли?
Преди няколко дни правих копривена супа и се зачудих дали мога да дам на Ники,но педи посъветва да отложа за по нататък.
Днес като ви четох за гърнето и забелязах,че Ники ака по едно и също време сутрин.Ще взема да изкарам на кака му гърнето и утре сутринта да го пробвам,пък каквото сабя покаже.
Днес при нас пече страхотно,пък така духа,че не става за разходка,аман вече #Cussing out
Глупи със сигурност може да се вдигне температурата,за съвети от личен опит не мога да дам,но мисля ,че Янчето казваше да се прави гореща баня и да се изцежда гърдата под душа,и още за налагането със зелеви листа съм чувала,но пак казвам,не съм пробвала.Дано всичко да се оправи лесно  Praynig Peace

# 31
  • Мнения: 18
Глупи мога да кажа, че ми се е случвало, но отдавна за много кратко време и ми бяха казали за компрес с риванол.
tina1801 Наистина е много по-лесно с кухнята.
Yana-barborana А как сте със см., може да сте качили кг. за сметка на см.

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 13:11 от sosmy

# 32
  • Мнения: 1 054
Хоп и ние в темата! Благодаря, Аси!  Hug

Глупи, вдига се температура и по 39о се вдига, да знаеш. Можеш да изцеждаш под душа с гореща вода колкото можеш да търпиш или да слагаш зелеви листа. Измити, извязани дебелите ципи и начукани листата да си пуснат сока. Сменя се на всеки 4 часа или като изсъхне.  Hug

Анче Гелче, имам позната, която и двете си деца е отгледала от 3-4 месечна възраст с кисело мляко. Прясно - не. Лично аз не бих го направила. Ако държиш и ти да опиташ може да започнеш, но много бавно с малки количества, дълго време въвеждай и ако няма проблем не виждам защо да не продължите. Но си е и до дете, това, че на едно не е оказало влияние не значи, че и на друго няма нищо да му стане. Проблема в млякото е белтъка на кравето мляко и евентуалната алергия към него. Децата ни са вече доста големи и щом може за закуска да се дава мляко с бисквити не виждам ти защо да не можеш да даваш леко разредено кисело мляко за пиене. НЕ агитирам никого за нищо.. просто споделям какво съм чула и чела. Peace

# 33
  • Мнения: 738
Янче, аз забравих да ти кажа - питах педи за копривата и каза, че няма проблем да се дава по малко обаче, да не се подриска (цитирам я)
И ние наддадохме много този месец...май не е само от храната де  Peace
Хари здравей мила  Hug Много ни липсваше
Глупи аз вдигах от гърди Т, но не много висока. Чувствах се като парцал. Решението е яко ядене от гърдите и ще мине. Аз пиех парацетамол

# 34
  • Мнения: 777
Здравейте и от мен за разлика от вчера се чувставам много добре.Сега остава да мине кашлицата на малкия и да ходим на ваксина.
Глупи на мен ми помага горещ душ и яко сукане от гърдата.  Peace
И аз се чудех за копривата от кога може да се дава.Мерси за инфото   bouquet
Браво на говорещите  Hug Ние от време на време казваме баба.И по цял ден вика бррррррррррр  Laughing Laughing
До скоро  Hug

# 35
  • Мнения: 145
А, и аз се чудех за копривата...още утре ще дам на човека..

Нашия не ще да яде каша, не ще банан и авокадо, не ще бисквити с АМ...иска само плодово пюре, ама няма..какво да му мисля вече newsm78

Приятен ден на вс  bouquet

Аааа, забравих да кажа, че говорих с педи за посинелите ни венци и каза , че е нормално понеже кървяло отвътре...да знаете ако ви се случи...Хем, че сондирах мнения доста и се оказа, че само на мен се случва!  bouquet

# 36
  • Мнения: 521
Здравейте, аз само минавам да ви питам дали мога да пия нещо за температура докато кърмя.
Май се разболях, последните два дни съм с температура, много ми е отпаднало, не ми се яде, нямам сили нищо да правя. Едвам си оправих вчера къщата и наготвих, отидох да напазарувам и едвам се добрах до вкъщи, бях като парцал. Кажете мога ли да пия Парален???
Глупи, дано се оправиш и ти.
Добре дошли на всички завърнали се, Яна, Хари  Hug

# 37
  • Мнения: 72
Трейси не съм чувала за Парален, но може да пиеш Парацетамол. Мен като ме боли глава това пия, а то по принцип е за температура. Може и витамин С да вземеш, да се съвземеш по бързо. Бързо оздравяване Hug
Хариелка, Янче добре дошли отново Wink. Хари и на мен ми липсваше с твоите добронамерени и лъхащи на спокойствие постове Heart Eyes, а пък с Янчето се видяхме и си бъбрихме на живо Grinning

Вчера си поръчах помпичката за нос Бейби Вак та да видим дали ще имам успех с нея, че тази задна хрема много ми мъчи детенцето, особено като суче горкото въздух не може да си поеме добре. Благодарности на Калина за сайта Hug

# 38
  • Мнения: 777
Трейси и аз вчера бях така.С температура,гърло,нос и уши.Пих парацетамол,панадол и витамин ц и днес съм много добре.Само носът ми още неще да мине.Явно върлува грип и е много гаден от мен и малкият наистина и баща му.Желая ти бързо оздравяване  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,мамчета,
не съм писала от 100 години,ама и ние бяхме 2 седмици на гости и ви следях само през мобилния ама нещо не успях да се логна Sad   Никол понесе геройски пъруване от 500 км с 1 спиране от 10 мин.
  Иначе сме добре, и тя като Софи на Хариелка спря да се плаши от чужди хора,пюрета все още не яде повече от 60 гр.За сметка на това кашата много й харесва,но аз пък не искам да й давам всеки ден,че и без това е дебелана.Дадох й жълтък и въпреки алергията й нямаше реакция.Сега мисля да въведа и глутена и после попарата.Плодови пюрета отказва КАТЕГОРИЧНО с изключение на сливата,която аз ненавиждам.
  Иначе и тя получи много дрешки като подаръци,някой ужасно сладурски.Още нито се изправя,нито срички казва,но бяга спринт с проходилката Simple Smile
  Иначе и двете бяхме болни,но сега сме горе-долу добре.
  Утре ще пиша по-надълго.Целувки от нас на всички!!!  Hug 

# 40
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте момичета. Много е пусто тук тази вечер Simple Smile

Добре дошли и от мен на завърналите се, а болните да се оправят бързо Simple Smile

Имам въпрос, свързан с кашите. Взех на Алекс безмлечна ябълкова каша на Хумана. Два пъти се пробвах да я правя и двата пъти стана като вода, малко по-гъсто от млякото му. При първия ми опит реших с Фризопепа да я забъркам, като спазих точно грамажа, даден на кутията и нищо не стана. Мислех да я дам да си я изцока, но тя пък се оказа точно толкова гъста просто да не мине през бибата и я изхвърлих.Днеска пак реших да я направя този път с вода и стана същото. Добавих допълнително каша, за да стане по-гъсто. Може би две лъжици над това, което е указано. Аз ли не правя нещо като хората или тя просто си е толкова течна  newsm78
Това е втория вид каша, който реших да правя. Досега хапваше елда, но с нея не е имало проблем. Става си гъста, точно както и трябва да бъде ( или поне по моите разбирания за каша)

# 41
  • Мнения: 196
Здравейте и от мен!
Добре дошли на Янчето, Хариелка Hug!
Ивушке и ние сме минали почти само на  плодово пюре 2-3 пъти на ден, ако успея да я излъжа някой път с попарата добре. Май е от зъбките. Но пък плодовите си ги хапва без проблем.

Аз да ви похваля Анди - от 2 дни вече пълзи, малко е тромава, но като червейче се гъне и за два дни вече се уморих да я преследвам, защото все се завира под шкафове, под маси и я спасявам от критични ситуации да не си удари главата някъде. Да обаче пък сега й е интересно да пълзи и сама си се радва и въобще не иска да си играе, само да пълзи навсякъде.

Амбишъс моите съболезнования! Аз вярвам, че душата на човек е вечна, тленно е само физическото му тяло, но енергията в природата никога не се губи, само се трансформира! Мир на праха й! Praynig

Забравих да кажа за новия ни метод на хранене - понеже всичко става в петна докато се храним и отделно по 1 час се преследваме с лъжицата реших да послушам свекърва ми и да отрежа върха на едно шише. Сипах вътре пюрето и познайте - всичко се изцоква за десетина минути без петна, без никакви усилия. Даже си мляска и си дъвче по-едрите частици.

# 42
  • Мнения: 439
Здравейте сладкишчета!
Докато се завърнем от пътешествие и се адаптираме отново на вълна градина и гледане, вече августинчето срички реди, браво!
Дани се кефи изцяло по път накъм баба му, блъснах колата и както спеше се зачуди какво става, Павел замрънка, но слава богу всички сме добре. така е на път с деца, пък и аз се наех да тръгна в четвъртък вечер, в натовареното време, но сме добре. Нашият тати тръгна от друго място чак в събота, защото е командировка.
посрещнаха ни с голяма изненада, защото ни чакаха на следващият ден. павел легна в 12нощта, а Дани дивя до 2 часа.
добре му беше, даже за първи път спа при баба му, без мен, игра си с леля си, ръси бисери. Идваха и още едни деца, кака и бати и с бати ритаха топка, с кака се гушкаха и нямаше нищо ротив да го цунка,
палихме огньове, ходихме за риба, прекрасно беше и мина много бързо.
Павел обича пюренца, даже като види изобщо някакво ядене и се настървява като куче кокал.
каша още не съм давала, месото започна неуспешно, но пък и аз дадох почти цяло бурканче, после яде и други неща, не го лишавам, ако иска му давам да опита малко. батко му го пазех, даже сиренцето му изкисвах, пък на Павката нищо подобно.
иначе получиха едни дълго жадувани подаръци, другата баба му купи моторница и сега я караме във ваната.
На Павката взе една ферма с мелодии и животни, които си издават звуци.
Вчера беше РД на братовчедка им, изкараха прекрасно, дивяха, Дани беше вир-вода, Павел е кантактен и ходи при всеки и се смее и се закача, пу-пу, дано да се е метнал на мен чаровника на мамасамо вижте колко женки около Павката

# 43
  • Мнения: 738
Мариелка  Peace споко и аз я имам тая каша и няма как да я правиш по указанията. Слагай повече каша смело - нищо няма да му навредиш!
Между другото аз всички каши правя на око за гъстотата! То иначе или става на тесто или е вода! Така, че не мисля че е проблем
Искам да ти кажа още нещо за нея - сигурно знаеш де, ама я дават при разстройство и действа запичащо! Освен това е толкова сладка, че повече от една лъжичка аз не мога да изям (Теди успя де). Аз специално я ползвам като добавка към друга каша - например оризова, елда и т.н.
Ох, днес дадох попара за първи път! ПОвърна я  Shocked Така никога не е реагирал на нищо! Явно няма да ядем попара, или поне не класическата. Утре мисля едно кратко опитче, ама ще сложа банан вътре пък да видим. Такива муцуни прави минотооооооо и някрая буаааааааааа  Sick

# 44
  • София
  • Мнения: 90
Аси, благодаря за темичката. Много си се постарала   bouquet !
Добре дошли на Хариелка, Янчето и другите мами  Hug ! Да са им честити на децата новите придобивки и да показвате новите умения. Вече се понапълни форума и е друго вече. Има какво да понаучи човек.
Трейси, Яна - аз като боледувах пих парацетамол, витамин Ц, за кашлицата сироп Хустагил, за гърло Тантум Верде, за носа освен физ.р-р знам че може и някои капки /мисля че Пиносол/. Успех с лекуването и бързо се оправяйте.
Ние от няколко дни не спим и почти не ядем друго освен кърма. Зъбите са ни погнали много яко и вече чувствам, че на мен ми избиват. Давам Дентокинд, а снощи прибегнах и до Панадол, но пак не спахме. В сряда сме на консултация и ще видим какво ще правим. Мисля вече да почваме месото и жълтъка, но както каже педи. Приготвила съм и гърнето на кака му на Стоян и скоро ще го сюрпризирам, та дано поне там имаме напредък.

Общи условия

Активация на акаунт