Крем за лице с UV защита

  • 27 765
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 236
Абе моми4ета с пудра не ви ли идва "тежко" на лицето през лятото?На мен ли4но никак не ми стоят добре ,винаги си ли4ат,ина4е фдт много добре ми пасва.Много я хвалят тази пудра на Авен и в други теми,ама не знам дали да рискувам,4е си е цифра.Май си е до кожа newsm7

# 16
  • Мнения: 702
От другата тема за фондьотените бяха похвалили крема Сити блок на Клиник, с 25 фактор е, има и с 40.
Ходих да разпитам в магазина и ми казаха да си го ползвам като крем и така и правя, още не съм почнала да го позлвам редовно, но като започне да става все по слънчево само него ще ползвам.
Трябва да ползвам задължително висок фактор, защото от слънцето ми излизат черни петна по лицето, на морето си пека само тялото Cry
И аз ползвам Сити блок 25 фактор и съм много доволна,но на мен в магазина и казаха точно обратното,че не мога да заместя дневният си крем с него,трябва са нанеса дневният крем и след това сити блока.

# 17
  • Мнения: 56
Абе моми4ета с пудра не ви ли идва "тежко" на лицето през лятото?На мен ли4но никак не ми стоят добре ,винаги си ли4ат,ина4е фдт много добре ми пасва.Много я хвалят тази пудра на Авен и в други теми,ама не знам дали да рискувам,4е си е цифра.Май си е до кожа newsm7
Искам и аз да попитам за тази пудра на Авен-много пъти съм я заглеждала,но все не мога да се реша да си я взема-ами тя не е ли малко и като фон дьо тен-няма ли да стои доста плътно и като маска? newsm78
С какво я нанасяте-с гъбичка,четка или нещо друго?
А дали е комедогенна?(това е много важно за мен,ако някой знае) Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 171
Абе моми4ета с пудра не ви ли идва "тежко" на лицето през лятото?На мен ли4но никак не ми стоят добре ,винаги си ли4ат,ина4е фдт много добре ми пасва.Много я хвалят тази пудра на Авен и в други теми,ама не знам дали да рискувам,4е си е цифра.Май си е до кожа newsm7

Ами това вече си опира до навик. Аз се гримирам всеки ден... зима, лято, няма как да съм на работа без да съм добре гримирана, пък и не само на работа, просто така съм свикнала. А основата  - фон дьо тен и пудра за мен са най-важната част от грима ми, нещото, без което смятам, че няма как лицето да изглежда свежо и поддържано. Иначе е важно да се изберат точния цвят и текстура, изобщо не е задължително лицето да стои като с маска. Peace Специално на Авен пудрите са всъщност като фон дьо тен - кремообразни, нанасят се с гъбичка. Нямат онзи матов завършек, както при обикновените компактни, затова след тях нанасям малко пудричка допълнително. Особено през лятото, ако е и леко бронзираща, ефектът е страхотен. Съвършено се сливат с цвета на лицето, стига да се избере точния цвят. И правят кожата една такава гладка, озарена. Много доволна съм от тях. Тествай предварително, щом се притесняваш как ще ти стоят, в големите аптеки има тестери на тази пудра. Има и два варианта (специално за Couvrance, която е с spf30 и е по-покривна) - за суха и за нормална и смесена кожа. Тази, която се води слънцезащитна и е с spf50 e по-слабо покривна, има само 2 цвята - светъл и тъмен и според мен е по-подходяща за кожа с тен  Peace  

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 12:22 от *Mademoiselle*

# 19
  • Мнения: 171
Искам и аз да попитам за тази пудра на Авен-много пъти съм я заглеждала,но все не мога да се реша да си я взема-ами тя не е ли малко и като фон дьо тен-няма ли да стои доста плътно и като маска? newsm78
С какво я нанасяте-с гъбичка,четка или нещо друго?
А дали е комедогенна?(това е много важно за мен,ако някой знае) Rolling Eyes

magnolia99, не е комедогенна пудрата, пишеше си го на самата кутийка. То май на всички продукти на Авен го пише това. Аз съм обаче със суха кожа и не ми е склонна към образуване на комедони, така че не мога да потвърдя дали е вярно  Peace

# 20
  • Мнения: 77
и аз съм в издирване на подходящия крем със защита за лятото.може ли някой да пусне снимчица на тази пудра на авен.

# 21
  • Мнения: 171
и аз съм в издирване на подходящия крем със защита за лятото.може ли някой да пусне снимчица на тази пудра на авен.

Ето така изглежда Couvrance, която е с spf 30.

А това е слънцезащитната с spf 50.

# 22
  • Мнения: 77
*Mademoiselle* много гти благодаря за бързия отговор.само имам едно въпросче:разликата каква е между 2-те?виждам че този с 30има по-голям избор на цветове-той е със фактори и е покривен като фдт такали?а другия? newsm78

# 23
# 24
  • Мнения: 5
Здравейте! Искам само да предупредя за тази пудра на авен с фактор, че я  предлагат само в два нюанса, а тъмната е наистина ужасно тъмна. Аз съм доста матова и въпреки това немога да я ползвам.

# 25
  • Мнения: 171
*Mademoiselle* много гти благодаря за бързия отговор.само имам едно въпросче:разликата каква е между 2-те?виждам че този с 30има по-голям избор на цветове-той е със фактори и е покривен като фдт такали?а другия? newsm78

Да, пудрата с spf 30 е доста покривна, като фон дьо тен. Кремообразна, има си гъбичка в кутийката за нанасяне. Има 2 варианта - за суха кожа и за нормална към смесена, и двата варианта са 5 цвята. Аз съм ползвала тази за сухата кожа, тя е по-мазничка и няма матов завършек. За другата не мога да кажа, пробвала съм я само с тестер, по-суха е определено като консистенция, но как ще стои на лицето не знам. Имам предвид дали ще има лек матиращ ефект или не.
А слънцезащитните - те са си просто с още по-висок фактор, за максимално предпазване на кожата. Според мен това е основната им цел. Нямат голяма покривност. Само два цвята са и да - тъмнички са, за много светла кожа няма да са подходящи, дори и по-светлата си е за кожа с тен. Също са без матиращ завършек. Но пък за предпазване от слънцето  - наистина имат ефект, мога да кажа от опит  Peace

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 18:13 от *Mademoiselle*

# 26
  • Мнения: 171
Здравейте! Искам само да предупредя за тази пудра на авен с фактор, че я  предлагат само в два нюанса, а тъмната е наистина ужасно тъмна. Аз съм доста матова и въпреки това немога да я ползвам.

Тази, която е с фактор 30 е 5 цвята и определено има нюанси за светла кожа. Номер 01 дори леко ми белееше на мен, въпреки че съм съвсем светла и минах на номер 02 Naturel.
Ти явно имаш предвид слънцезащитната с фактор 50. Тя е в 2 нюанса и съм съгласна, че не става за светла кожа. Но аз по-светлия нюанс съм го ползвала, когато имах тен и ми беше идеална, слагах дори леко бронзираща пудра отгоре. За по-тъмния вариант нямам впечатления.

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 18:08 от *Mademoiselle*

# 27
  • Мнения: 171
Момичета, тествайте и други слънцезащитни пудри, преди да се решите на покупка  Peace Аз си хваля тези на Авен, защото наистина страшно ми допадат, а и защото благодарение на тях не ми се появиха петната по лицето вече толкова време. Но не е задължително всеки да остане доволен от тях. Има такива пудрички и на Ла рош, Клоран, Галеник. За съжаление имам впечатления за тях само от тестери, така че няма да съм много обективна, но ми се сториха приятни като усещане върху кожата и сигурно също добре ще предпазват кожата от слънцето Peace

# 28
  • Мнения: 0
аз ползвам крем на INSENS с екстрат от маслина.Не е скъп към 2лв.,на мен лично ми харесва.
Поздрави! Hug HugСтрахотна тема! Hug Hug Grinning

# 29
  • Мнения: 166
Целогодишно ползвам пудрата на Авен 50 фактор,слагам я върху фон дьо тена, не м утежнява,не лъщи,въпреки че като консистенция е по-мазничка, не е комедогенна,поне на мойто лице; всички остнали слънцезащитни кремове ми запушват порите.

Общи условия

Активация на акаунт