Бихте ли се преместили да живеете на село???

  • 36 105
  • 658
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Емма, стягай багажа и на село.Кучето -пазач от мен.

# 16
  • Мнения: 3 324
Не само ме блазни мисълта, ами и къщата я имаме, обаче само 50% от семейството сме на това мнение Sad. Отдалечено е съответно на 3 и 11 километра от два малки до средни града, няма цигани , няма и бълхи, защото в градината не влизат животни, има възможност за инсталиране на интернет ... с две думи прекрасно, но ... останалите 50% нещо се дърпат - ще видим.

# 17
  • Мнения: 2 111
Бих, стига да е като някое от селцата в "Убийства в Мидсъмър". Иначе, в България по-скоро бих се преместила в някое малко планинско градче от ранга на Трявна, Троян, Берковица дори. В село на този етап - категорично не.

# 18
  • Мнения: X
Бих отишла,и скоро ще го направя,но не за да избягам от града изобщо,то няма и как да стане-работата ни е тук,но за живеене само-да.Селото е близо до града,стига се бързо,около нас няма кокошки,миризми,кочини,каруци и прочие,напротив-всички домове са от хубави по-хубави. Изгледа е прекрасен. Peace
Един момент да анализирам от близките ни приятелски семейства колко нямат къща на село и живеят само в града..........само две. Whistling

# 19
  • Мнения: 4 965
...
Освен романтика, на село съвсем реално има бълхи, гръмогласни петли, миризми на тор и кочина, среда, с която не съм свикнала и не желая да свиквам, няма ги приятелите ми, наблизо няма качествени лечебни центрове и скуката е уникална. Нямам никакви стремежи да копая и плевя, нито да гледам животни.

Зависи от селото - при нас бълхи няма (в двора и по цялата улица няма свободно обикалящи животни. Петли също няма - комшиите имат кокошки (чак през 2 къщи и сигурно поне 5-6 дка разстояние), а нашите са много далеч от къщата и нито ги виждаме, нито чуваме, нито помирисваме. Миризми на тор и кочина също няма - наоколо къщите се ползват или за вили, или за живеене от хора, които не се занимават с животновъдство. Приятели, болници и всичко друго е на 15 мин. с кола и 25 мин. с маршрутката. Решението на скуката е също на 15 мин. с колата. А и живот на село далеч не означава да садиш, копаеш, плевиш или гледаш животни, ако работата ти позволява да работиш по нета. Тогава остават чистият въздух, тишината и спокойствието.
Аз лично даже не знам как се наричат разните земеделски инструменти и нещата, които си сада (цветя, ягоди и разни зарзавати), ги садя за собствено удоволствие и за "социален експеримент със себе си".
И цигани няма при нас, а околните къщи ги взеха наши приятели и братовчеди на мъжа ми - т.е. средата си е налице и по наш вкус.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 957
Ооооо, бих! Имам и две-три села предвид. Не са квартали на град, нито вилни зони, но са близо до големия град. Не са безлюдни, нито са заселени с цигани, а с предприемчиви и заможни българи. Но за това ми трябват:
- средства да си закупя имот;
- три пъти по-високи доходи;
- две стабилни нови коли;
- добра инфраструктура (даже не зависи от мен);
Еххх, мечтая си, засега!

# 21
  • Мнения: 7 947
Не, никога, поне докато съм здрава и права, тук в лудницата е моето място  Wink

# 22
  • Мнения: 581
 Абсолютно не. Не мога да вирея на село. След втория ден, прекаран на тихо и спокойно място почвам да откачам, а чистият въздух направо ме разболява Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 1 590
Бих, и го направих!
Но има няколко важни предпоставки :

- трябва да работиш по нета, за да не пътуваш като изоглавен ежедневно.
- трябва да си си отгледал децата, щото освен училище има многобройни други занимания, от които не трябва да ги лишаваш - спорт, езици, ... музика и т.н.
- трябва да си решиш въпроса с отоплението, защото за градските чеда е кошмарно, ако трябва да се греят с дърва или с кюмУр Wink
- трябва да привикнеш, че всеки уикенд ще става като хан, защото всичките ти "градски" приятели искат да ти дойдат на гости hahaha

Иначе, не е нужно да знаеш да садиш на всяка цена ... само трева, но тя е лесна Laughing, нито пък да гледаш кокошки или едър рогат добитък, комшиите са засадили всичко, и можеш лесно да намериш да си купиш яйца, мляко и месо... екологични.

Въобще е супер! Но трябва да си над 40 hahaha

# 24
  • Мнения: 537
Бихме, но не и на този етап. Работим основно по интернет, но на нашето село засега няма интернет. Има един дядо, който обича да се меси, няма да можем да си стегнем както си искаме къщата и...абе въобще замисляме като поотрасне челядта живот и здраве да се преселим там. Иначе аз страшно много обичам чистия въздух и спокойствието. Големите градове не са за мен, за гости да, но не и за постоянно.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 8 941
....и на брега на нашето си Черно море може да е Wink
По нашето Черноморие е останало само едно неоткрито от строителите и запазило донякъде чара си - Крапец. Но то пък е недокоснато и откъм много елементарни удобства- няма улици, канализация, ако не гледаш кокошки ,няма да ядеш месо. Така е по нашите села.
Не е точно така. Има и канализация и улици до по-голяма част от селото. Но зимата не става за живеене.

Иначе по въпроса - на село не бих отишла да живея, преди пенсиониране. За някой малък град по-бих се замислила.

# 26
  • Мнения: 6 206
бях много против преди
съгласих се заради мъжа ми
живеем вече половин година и повече
мнооого е хубаво, уютно и удобно
градината и спокойствието са незаменими

детето ми е на 6, ходи всеки ден на градина в града, на английски и на всички занятия като връстниците му
пътуваме всеки ден и съм засякла, че ми коства точно 10 минути повече да стигна донякъде отколкото от стария ни адрес в града
селото обаче е на 1 км от табелата и до него има нов голям път... така че не знам точно казуса такъв ли е

# 27
  • София
  • Мнения: 8 011
Не. Градският шум не ми е проблем. С половинката сме говорили за местене някъде, но в по-напреднала възраст, а мястото е извън България. В българско село не ми е мечта да се навра, определено.

# 28
  • Мнения: 270
Ние почти сме се пренесли. Всеки уикенд и цяло лято сме разпределени на една от двете ни вили.

Едната ни вила, която е наследствена на татко, е в село, намиращо на  около 12 км от София и 7 км от Перник.
Имаме канализация, домашен телефон (не, че ни трябва), сателитна ТВ, интернет, в селото има аптека, басейни (открити и закрит) с минерална вода, 5-6 хранителни магазини, ресторанти, кафенета. И се намира в полите на Витоша, идеално за разходки сред природата.
Около нас никой не гледа прасета и добитък, най-много кучета и котки. Доста квартали в София са бая по-големи села от нашето.


Другата ни вила е във вилната зона на Царево. Около нас само лозя и овощни градини, вечер се чуват само щурци и морските вълни. Абсолютно спокойствие и тишина, а плажа ни е на 5-6 минути пеша. Проблемът тук са многото цигани, които тази зима ни разбиха два пъти вилата. 

# 29
  • Мнения: 46 580
Не.
Не понасям работа в градината и въобще поддръжка на къща.
19 г. живях в такава, не бих го направила пак.
Отделно от това съм ужасно страхлива, да знам, че няма жив човек в рамките на няколко метра от мен, ме кара да откачам, даже в родната си къща не смея да оставам сама. И от кучета ме е страх, така че съветът за куче пазач отпада  Mr. Green
В къщите е студено, с каквото и да отопляваш си е голяма играчка.
Пък и детето ми след няколко години като тръгне по дискотеки, къде ще ходи?

Общи условия

Активация на акаунт