ПРЕКЛАМПСИЯ или токсикоза на бременноста

  • 5 120
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Charla,
Аз съм си наследствено обременена що се отнася до бъбреци - и по майчина, и по бащина линия здраво боледуват... Да ти кажа честно, колкото и да е безотговорно, оше не съм си направила основен преглед. Няколко месеца след раждането разбрах, че веднага след секциото е трябвало да ми дават антибиотици за бъбреците. Това, разбира се, не се случи.  Cry
А иначе, години преди да родя, ми откриха песъчинки е левия бъбрек, но болки не съм имала. След като родих Маргарита обаче, почти всяка сутрин ме боли десният бъбрек, а от време на време - и левият. Още криза не съм имала и дано да не се случва...
Попих малко "Ципрофлоксацин" и ежедневната тежест в бъбреците престана. Тези дни ще ходя и на основен преглед, защото безотговорността ми продължава близо година   Naughty
Съветвам те да се консултираш с нефролог и да те погледнат на ехограф и да изследват, защото може да се окаже, че всичките с прееклампсия си имаме болни бъбреци... А не е изключено да се увредят и в следствие от токсикозата. Защото, доколкото съм чела, не е сигурно, че болните бъбреци я предизвикват. Смята се, че става въпрос за вродено стесняване на кръвоносните съдове на матката, което предизвиква прееклампсията. Истина обаче е, че лекарите така и не са сигурни до днес...  Confused

# 16
Има връзка между бъбреци и кръвно налягане. Увреден бъбрек може да доведе до хипертония.

# 17
  • Мнения: 431
Има връзка между бъбреци и кръвно налягане. Увреден бъбрек може да доведе до хипертония.

Не само, че може- той почти винаги води до високо кръвно. Е има и изключения, едно от които съм аз. Повечето болести при бъбреците с изключение на бъбречно-каменната, могат да протечат безсимптомно, така че преглеждайте се да не се стигне до бъбречна недостатъчност, че тогава жална ви майка

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз също родих с такава диагноза и лежах в патологията седмица преди да родя. Бях под наблюдение и родих със секцио на редовната дата.
Никой не ми е казвал да ходя на преглед заради това. Странното е, че цяла бременност с усилия поддържах кръвно 90/60, но седмица преди да родя започнах да вдигам високо кръвно, което не се повлияваше от лекарства. Преди тази седмица имах много отекли крака и леко повишен белтък в урината. Но аз много напълнях през бременността!
Иначе, нямам проблеми с бъбреците и съм с ниско кръвно (отново).
Сега ме ошашкахте с това, дали бебо е наред  Rolling Eyes Когато ме приеха почти нямаше тонове, роди се с омотана пъпна връв и не проплака веднага  Rolling Eyes Надявам се, че всичко ще е ОК занапред. Засега си е добре детенцето, да чукам на дърво.
Просто ще го наблюдавам по-подробно.

# 19
  • Мнения: 277
Сега ме ошашкахте с това, дали бебо е наред  Rolling Eyes Когато ме приеха почти нямаше тонове, роди се с омотана пъпна връв и не проплака веднага  Rolling Eyes Надявам се, че всичко ще е ОК занапред. Засега си е добре детенцето, да чукам на дърво.
Просто ще го наблюдавам по-подробно.

Не се шашкай  и моето детенце се роди по същият начин с омотана пъпна връв, без тонове и не изплака и не сме имали никакви проблеми до сега  1год.6м.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Сега ме ошашкахте с това, дали бебо е наред  Rolling Eyes Когато ме приеха почти нямаше тонове, роди се с омотана пъпна връв и не проплака веднага  Rolling Eyes Надявам се, че всичко ще е ОК занапред. Засега си е добре детенцето, да чукам на дърво.
Просто ще го наблюдавам по-подробно.

Не се шашкай  и моето детенце се роди по същият начин с омотана пъпна връв, без тонове и не изплака и не сме имали никакви проблеми до сега  1год.6м.

С прееклампсия ли беше?
Мисля, че понякога притесненията ми идват без особена почва Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 257
цяла бременност с усилия поддържах кръвно 90/60, но седмица преди да родя започнах да вдигам високо кръвно, което не се повлияваше от лекарства.
аз също през цялата бременност имах ниско кръвно 90/60...в на4алото на 8-ия месец "като гръм от ясно небе " запо4нах да вдигам 178/130 и никакви лекарства не помагаха...кръвното винаги ми е било ниско , след раждането  отново се  върнаха старите граници  90/60...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 298
Едва сега видях темата. Аз също с диагноза "прееклампсия" трябваше спешно да родя секцио, а после в епикризата ми пишеше "еклампсия". Изследванията ми преди да родя винаги бяха нормални, после като родих в болницата пак ми правиха разни изследвания, защото кръвното не падаше, но нищо не се откри. Една седмица след като се върнах у дома се нормализира. Мисля, че моето си беше от притеснение, защото преди това имах един спонтанен аборт и сега непрекъснато се страхувах дали всичко ще е наред. Но на тебе щом са ти казали да си изследваш бъбреците, хич не отлагай, ами го направи.

Общи условия

Активация на акаунт