Вирус или настинка при бременност?

  • 37 303
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 615
Те, абортите може и да са 16 и пак жената да си забременее безпроблемно след това. Относно страховете ти незнам какво да кажа. Аз бях настинала в началото. Също може и вирус да е било. Два дни преди да разбера за бременността пих и АЦЦ (но той  май има отношение само към прикрепянето на ембриона, може да го възпрепятства) и Т си имах и никой не ме посъветва да махам детето. И заинтересовани си бяха хората, не да речеш, че все им е тая и "това ще го махнем за по-сигурно, а друго ще правим". Успех, късмет и кураж ти желая.

# 31
  • Мнения: 1 796
Veneta_H  пускаш втора тема.В първата тема абсолютно всички ти казаха да НЕ правиш аборт,защото както е казала Либи е абсурдно да правиш аборт заради настинка.Не знам какво очакваш да ти кажат във тази тема. Решението си е твое.Много мами(в това число и аз)ти казаха колко са боледували и имат здрави деца.Аз самата(с риск да се повторя)ти казах,че съм изкарала 3 гнойни ангини с висока температура и антибиотик и детето ми е напълно здраво.Моля те спри да пускаш едни и същи теми.

# 32
  • Мнения: 241
Много щадящи методи на правене на аборт не съществуват.Аз не бих правила аборт,и да е с аномалии бих си го гледала.Да,има жени,които след 2 аборта ,с успешна бременност.

# 33
  • Мнения: 14
Съжалявам,kristina23(1986) , права си! И благодаря - имам време до 26,04 да мисля

# 34
  • Мнения: 74
Аборт заради настинка? Вижте, Венета, нямате основа ния да се притеснявате от усложнения заради настинката. Но пък имате сериозни основания за притеснения интелектуалното развитие на детето, с такава майка. В 21 век, при всичките възможности за информация и консултация, да искаш ЗАРАДИ НАСТИНКА да махаш дете - вие просто сте *** (да се цензурирам сама). Ако и това не ви накара да се замислите (вместо да ми се ядосате) - значи няма спасение.

# 35
  • Мнения: 253
Каква температура си вдигнала, толкова ли е била висока?? Това е опасното-самата ти настинка няма никакво отношение към плода.. Аз не бих направила аборт заради това  Naughty Изкарах рискова бременност, защото бях забременяла точно когато най - малко си мислех за това - в началото съм пила и алкохол и цигари пушех, защото не знаех за бебо, а и настинка изкарах, недей да бързаш!!

# 36
  • Мнения: 2 556
Това са пълни глупости.И аз съм имала настинка ( или вирус) в ранен етап на бремнността, всички лекари са ми казвали, че на този етап е принципа всичко или нищо - тоест или бебето се развива без никакви последствия, или просто не издържа и бременността е неуспешна. За първи път чувам някой да съветва жена да маха бебе заради 2 дни температура.

Отделно какъв е тоя "щадящ аборт без упойка", кое ли му е щадящото да те дерат на живо  Shocked  Какво ще се мисли до 26.04 - да се иде на тази щадяща процедура ли? Надявам се темата да е пързалка някаква  Peace

# 37
  • Мнения: 253
Сетих се да добавя нещо - чудиш се дали и след този аборт ще можеш да забременееш пак, а мислиш ли въобще че това е човешки живот и ти ще му отнемеш правото да се роди и да живее  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 844
Малко теми ме оставят със зяпнала уста. TiredТази е такава..
Венета,разбирам,че може би си изпаднала в някакво умопомрачение,притесняваш се и не мислиш трезво.Другият вариант е да си наистина много плиткоумна,или..и аз незнам какво!СЪЖАЛЯВАМ,не искам да обидя никого,но думите ти са просто нереални!
Не знам в кой град живееш,при какви лекари ходиш..но бягай от там,тези хора са убийци!
Не може да ми го побере умът,честно.Живеем в 21 век,медицината напредва,майките са информирани..и накрая някой някъде прави аборт заради настинка/вирус!!!!! ShockedАбе,луди ли сте? 80% от бременните боледуват,на някои им правят операция на апендикс с пълна упойка..И се раждат здрави бебета!
Прощавайте,ама много се ядосах!Не мога да приема нормално факта,че някакви си "лекари"и майка могат да убият здраво бебе,без малоформации,само защото имало някакъв минимален ,евентуален,теоритичен риск!

# 39
  • София
  • Мнения: 39 886
Veneta_H  пускаш втора тема.
Слях темите.
Ето 1вия пост от първата тема
Здравейте, бременна съм в 5 г.с. Малкият, който е на 6 години до преди дни пи антибиотик за гнойна ангина, и два дни след това и аз се проснах - малко температера, пих веднага парацетамол, хрема и болки в гърлото. Интересното е че буквално за 2 дни се оправих с индустриални количества мед, лимони и плодове. Ако е вирус може ли да се оправя за 2 дни, а пък и не съм имала и болки в мускулите. Сега бях на лекар и тя каза, че ако е настинка няма проблем, но ако е вирус било опасно за плода за евентуални аномалии. Увери ме, че евентуално такива аномалии задължително биха се видяли на по-нататъшните изследвания и въпреки това ще се побъркам от притеснение - тези изследвания започват от 11 г.с. Миналата година лятото не знаех, че съм бременна и се оставих с висока температура и след като разбрах направих аборт по собствено желание, защото високата температура била пагубна. Не мога пак да направя аборт, може пък и да е настинка и всичко да е ок, ако пък не е ? Моля Ви споделете мнение!
Ето 1вия пост от 2рата тема
Извинявам се ако темата не е за тук!След една успешна прекрасна бременност, резултатът вече е на 7 години, миналото лято не знаех, че съм бременна и пих антибиотици и т.н., поддържах и висока температура - лекарите казаха, че високата температура е опасна в ранна бременност и направих аборт с вакуум в 6 г.с. Въпреки всичкото ми пазене сега 10 месеца сред случката отново съм бременна с 7 дневно закъснение на цикъла, но малкия дълго се мъкна болен, после и съпругът ми се тръшна и моят организъм се поддаде.  Два дни хрема, гърло и малко температура, но я овладях с парацетамол, мед и много лимони. Направих консултации с 4- ма АГ - всички казват ако е настинка няма проблем, но ако е вирус  криело риск от аномалии,  точно сега в органогенезата, а по-нататъшните изследвания дават доста информация, но винаги можело да има скрита картинка. Знам, че много от вас ще ме нападнат, но само аз си знам колко много исках бебе, но как да го оставя като има  риск. Знам, че и при най- безпроблемната бременност може да има усложнения, но поне ще знам, че не е зависело от мен. А сега ако има нещо после цял живот ще се обвинявам. АГ-то следващия петък каза, че може да направи аборт без упойка, т.нар. аборт по метода на Карман, бил много щадящ и въпреки това ще се побъркам -толкова много исках бебе, но не ми се и рискува. Казаха, че още от другия месец могат да се подновят опитите за бебе, Има ли жени правили по два аборта и след това с успешна бременност - може би ако разбера за такива това ще ми даде малко спокойствие.

Никой в този форум няма да даде категоричен отговор "направи аборт". Не сме лекари. Посъветвахме Ви да направите консултации и с други лекари.
Направете го.
Направете изследвания.
Не бързайте. Консултирайте се с лекари. Вижте какви са шансовете и алтернативите.

Представете си, че направите аборт. Живот и здраве отново забременеете, отново ви се наложи да пиете лекарства. 4ти аборт ли ще последва? И т.н. и т.н.

Струва ми се, че вече сте го решили и просто търсите някой, който да се съгласи с вас.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 292
Мен ме изумява това, че всъщност момичето пише, че е търсило второ мнение...че май и трето...и мнението е оставам с впечатление е същото...което направо ме хвърля в оркестъра...

# 41
  • София
  • Мнения: 39 886
Зависи какво се разбира под "мнение" и какви изследвания са направени.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 292
Е, то в 5 г.с. надали може да са кой знае какви изследвания..

# 43
  • София
  • Мнения: 39 886
Понякога хората казват "природата си знае". Ако има проблем с ембриона, може да не се развие.
Не искам да разсъждавам в тези черни краски Sad

# 44
  • Мнения: 4 615
Мен ме изумява това, че всъщност момичето пише, че е търсило второ мнение...че май и трето...и мнението е оставам с впечатление е същото...което направо ме хвърля в оркестъра...

Ако живее в някое забравено от Бога място с една единствена малка районна поликлиника, където персонала е в пенсионна възраст нищо чудно. Но пък интернет има момичето. А и се чудя след толкова коментари по темата й какво още иска. Ако иска да го маха едва ли с тази причина ще намери подкрепа във форум за майки.

Общи условия

Активация на акаунт