Ще пуснете ли децата си на детски морски лагер ?

  • 4 063
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
От предучилищната група на детската градина организират лагер през м.07. Всички  деца са много ентусиазирани.
 Това ще е последното време , което ще прекарат заедно и след това се разделят Миналата година също имаха  и по - голяма част от групата бяха записани . Децата и родителите бяха доволни
Аз обаче съм в голяма чуденка  Не са ли малки децата за морски лагер Изпитвам страх от пътуването , морето. Още повече , че лагерът ще е  на Сл бряг / не ми се струва много подходящо/ и то в най- активния сезон. Ще бъде доста пренаселено и горещо Госпожите са печени и имат опит с воденето на деца , но все пак.
 Подложена съм на натиск от детето / Всяка сутрин  се събуждане с този въпрос - Ще ме пуснете ли на море с децата /
Споделете дали децата  ви са ходили на детски лагер Доволни  сте? Как се преборихте със страховете си?

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 13:00 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 296
С риск да ме оплюят по-смелите мами - лично аз не бих си пуснала детето -  на такава възраст и то по ред причини, коити самата ти си изброила. А има и други, които аз бих добавила. За тази възраст едно е зелено училище, друго е - летен лагер на море. Може и да греша, но това е мое мнение.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 836
В градината на дъщеря ми нямаше лагери. Имаха само еднодневни екскурзии и ски у-ща (взимат децата сутрин и ги връщат следобед).
Ако бяха направили лагер в предучилищната група... бия я пуснала.

За тази възраст едно е зелено училище, друго е - летен лагер на море. Може и да греша, но това е мое мнение.
Защо си мислите, че има разлика м/у зелено у-ще и летен лагер?
И при едното и при другото децата заминават някъде с преспиване, за дълъг период от време.

Дъщеря ми за 1ви път отиде на зелено у-ще, за една седмица, в 1ви клас.
Имахме възможността и да не я пуснем, но все пак го направихме.
Мобилен телефон й подарихме мисля за Коледа, т.е. вече беше започнала 1ви клас. Не мога да си изкривя душата и да кажа, че я пуснах без страх и притеснения. 1/2 час след качването на автобуса тя ми се обади да ми каже, че й е мъчно. 1вият ден ми звъня над 16 пъти. Но остана много доволна от приключението Simple Smile Даже искаше да сме ходили да живеем там (Панагюрище).

В момента пак е на зелено у-ще. Този път ми звъни само по 2-3 пъти на ден. Притесненията са й свързани с битовизми, тийн момичешки изпълнения.

Учителката им е много добра и й имам пълно доверие.

# 3
  • Мнения: 1 296
Аз имах предвид, че за мен летен лагер на море на 6-7-години ще си е притеснително. Много хора на плажа, дечицата са малки, още не могат да се самосъхраняват и да преценяват бързо ситуациите.
За нашето зелено училище бях спокойна, защото и аз имам доверие на класната им, тя е изключителен човек. И все пак нашите деца са били там в басейн с 2-ма спасители, а за морето ще ме е страх да го пусна на тази възраст с толкова много хора.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 884
твърдо не бих го пуснала.

# 5
  • Мнения: 911
Аз също бях пред тази дилема. Мислих много и реших, че има време за лагер и по-късно. Сега е неподготвена да се справя сама с цялата отговорност която предполага самостоятелността. Не я виждам как ще си изсуши косата или вечер да обуе чорапи и пр. На 6 г. не й се доверих за лагер, но следващата година ще мислим пак.

Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 277
Не - против съм!
Обясних им, че се влиза "по график" в морето и това ги отказа моментално.  Sunglasses
Моите мотиви - летните вируси, а и не мога да си представя някой непрекъснато да следи дали са намазани със слънцезащитен крем.
 

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не... и не е само защото е малък.
Имам познат, който лично е спасявал лагерник, поради блеещи учители-спасители. Стига ми неговия разказ.

# 8
  • Мнения: 6 031
Не съм пуснала големия, няма да пусна и малкия.
От нашата градина ходят деца, но явно на по-смели майки от мен.

# 9
  • Мнения: 581
 Дъщеря ме е във втори клас. На летен лагер все още не е ходила. Нито тя има желание, нито аз. Пускам я само на зелено училище за 3-4 дни и на екскурзии.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моите пък са ходили и съм мноого доволна, малката ще ходи и тази година. Госпожите си ги гледат добре, нямам оплаквания. На 4 деца се пада една госпожа, тя си спи при тях и отговаря само за тях. Куфарите се връщат подредени, децата щастливи.  Peace

# 11
  • Мнения: 13 407
На морски лагер не. Някъде на планина на 1 час път -да.

# 12
  • София
  • Мнения: 16 122
голяма е вече, но и като малка не я пусках.
Преди няколко години бяхме двете на море в Китен. В Хотела/бивш почивен дом/ имаше лагер на ученици 1-8 кл. от соф. у-ще. 10 дни треперех да не им се случи нещо на дечицата. Бяха оставени на самоотглеждане. Учителките се бяха впуснали по живот и не се вживяваха кой къде е и какво прави. Вечер кръстосваха градчето, хвърляха се по люлките на луна-парка, дивееха по коридорите на хотела до среднощ. Големите ходеха на нощни къпания на плажа, на заведения.  През деня само ги завеждаха до плажа и ги оставяха да се оправят сами. Кой на банан, водно колело, кой в морето при червен флаг. Още от 3тия ден започнаха да искат да им изпратят пари - свършили ги били. Храната им беше под всякаква критика, буламачи. Отделно си купуваха кой каквото харесва. Естествено по-големите влачеха бира и водка по стаите.
Отделно някои от учителките си водеха децата и се занимаваха само с тях.
Добре, че се натовариха на рейса за София всичките.

# 13
  • София
  • Мнения: 752
За първи път пуснах дъщеря ми на лагер на 3 години. Лагерът беше в Хисаря. Другите ни деца бяха съответно на 5 и 7 години. Оттогава ходят редовно на всевъзможни лагери (сега са на 11, 13 и 15 г). На море имаха лагери след 2-ри клас. Смятам, че от рано трябва да се учат на самостоятелност. Само веднъж едното дете се беше разболяло и се наложи да го приберем, но беше близо до София. Но това може да се случи и когато са с нас, да не кажа, че определено доста по-често се случва да се разболеят или да изгорят, когато са с нас. Embarassed Не е нужно постоянно да се следи дали е намазано детето с крем, по-лесно е просто да стои облечено с тениска на плажа. Много зависи от госпожите, които са с тях - дали им имате доверие, както и дали имате доверие на самото дете. Когато големият отиде за пръв път на морски лагер (беше на 8 години) след една седмица го посрещнах облечен с абсолютно същите дрехи, с които беше заминал.  Confused Както беше и почернял, по нищо не се различаваше от циганетата, дето просят по кръстовищата. Laughing Инциденти с натъпкани мокри и мухлясали дрехи в сака заедно с чистите, изгубени тениски и гащи, но затова пък появили се чужди, е имало колкото щеш. Но това са подробности, зависи вие как гледате на такива неща.  Постепенно обаче се понаучиха да се грижат за себе си. По-добре все пак да започнете с лагер, който не е на море. Така и вие ще сте по-спокойни. Hug

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не бих я пуснала на летен лагер на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт