"Бабин" метод срещу мастит/запушени гърди!!!

  • 23 556
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 481
Не твърдя метода е по-малко добър от вашите, но действа!!!! На мен горещи компреси не ми бяха достатънчни, но записи колко е сериозно положението и от самата жена предполагам. Не мисля, че има опастност бебето да "оближе" спирта, нали се изкъпваш и се изтриваш идеално после. А ако още се притеснява някой, може да изхвърли първата кърма, да не би да й има неща, в което се съмнявам де. Важното е да запазим нашето здраве и да даваме кърма на бебчо.

Освен изгарянето на гърдите за което Бу е писала, мн е вероятно спирт да попадне и в кърмата-с такъв компрес 1-2 часа... Crazy

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Спиртът се изпарява, надали ще пропие до кърмата, но все си мисля, че за кожата на самата майка не би било много добре Thinking

# 17
  • Мнения: 1 427
Аз си слагах горещи компреси /напоена с гореща вода хавлиена кърпа/, горещи душове. При по тежки случаи помага компрес със зелеви листа и прием на лецитин.

# 18
  • Мнения: 6 365
Нещо ми се вижда пропуснато в тоя метод  Thinking...значи- почваш да се препълваш, слагаш компреса и чакаш още два часа...

Друго нещо- как се тълкува в случая "запушени канали"? Дали е запушване от мляко или са прословутите тесни и запушени канали на първескините?

# 19
  • Мнения: 2 376
от моя опит, изсушаването на кожата (което ще последва след процедурата и отмиването на компреса) хич не е приятно нещо, може и до разранени зърна да доведе.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 422
Майка ми ми сподели че е излекувала запушени канали със филия хляб натопена във вино.
Много странно ми се видя, но тя ми казала че това и е помогнало.
На мен не ми се наложи защото нямах много кърма.

# 21
  • Мнения: 110
Моят  "Бабин" метод срещу мастит е компрес от ленено семе.  newsm10

# 22
  • Мнения: 777
Този метод до сега не го бях чувала.На мен ми помага горещ душ и много сукане  от гърдата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт