по колко ml frizolak яде бебе на 11 дена?

  • 7 914
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Привет! Ни също се дохранваме с Фризолак. Старая се да го смесвам 50/50 с кърма (когато успея да изцедя толкова), защото бебка не иска да суче от мен - прекалено й е трудно. Сега сме на почти месец и ме терзае мисълта, че не й давам достатъчно храна. На едно ядене й правя общо АМ + кърма 100г, тя си ги изцоква до последната капка и после заспива много трудно, все се върти и мрънка. На кутията пише, че за 3-та и 4- седмица дозата е между 90 и 120г, но мен ме е страх да й давам по повече, за да не й се разшири стомахчето. Може ли някой да помогне с информация? Не знам точно колко кила е, преди десетина дни беше 3.800. Храним се и нощем, с вода опитах в началото, но ефектът беше краткотраен и после - мрънкане. Освен това през нощта тя се буди на около 4ч., т.е. едното ядене пак го пропуска. Благодаря предварително!

# 16
  • Мнения: 53
Привет! Ни също се дохранваме с Фризолак. Старая се да го смесвам 50/50 с кърма (когато успея да изцедя толкова), защото бебка не иска да суче от мен - прекалено й е трудно. Сега сме на почти месец и ме терзае мисълта, че не й давам достатъчно храна. На едно ядене й правя общо АМ + кърма 100г, тя си ги изцоква до последната капка и после заспива много трудно, все се върти и мрънка. На кутията пише, че за 3-та и 4- седмица дозата е между 90 и 120г, но мен ме е страх да й давам по повече, за да не й се разшири стомахчето. Може ли някой да помогне с информация? Не знам точно колко кила е, преди десетина дни беше 3.800. Храним се и нощем, с вода опитах в началото, но ефектът беше краткотраен и после - мрънкане. Освен това през нощта тя се буди на около 4ч., т.е. едното ядене пак го пропуска. Благодаря предварително!


А защо не пробваш да спреш добавката и само да кърмиш? Има майки, които са успели да кърмят, въпреки че бебето им не е можело да суче от гърда. Има голяма разлика между сученето от биберон и от гърдата и е нормално бебето да предпочита биберона, защото от там сукането е много по-лесно. Най-добре е според мен да слагаш бебето колкото се може по-често на гърда - например през час, час и половина, денонощно - нощното кърмене е много важно за стимулирането на лактацията. Ако се дърпа - можеш да облееш зърното с кърма и бебето ще подуши млякото и ще захапе зърното. На бебетата сукателния рефлекс им е вроден - те още в утробата си сучат пръстчетата, това не се забравя лесно -  бебчето ти е още много малко, а и от психологическа гледна точка кърменето е много важно! Постепенно намалявай добавката, примерно с по 20мг на ден, недей да смесваш кърмата с адаптираното мляко, до месец-два ще си успяла да кърмиш без да даваш адаптирано.
По отношение на изцеждането - изцежда се основно през първите седмици, когато бебето още не е регулирало кърмата  - тогава тя е в повече и се усеща напрежение в гърдите.
 Бебе на гърда активира потичането на кърмата, помпата не може да го направи това. Запомни, че ти никога няма да знаеш колко кърма имаш, защото помпата не ти показва реалното количество, както и пробното кърмене. Бебето всеки път суче различно количество - понякога е по-гладно, понякога иска просто утехата, която само гърдата може да даде. Единственият вариант относно това дали бебето получава необходимото количество кърма можеш да разбереш по общото му състояние, по напишканите памперси, не нааканите - бебе само на кърма може да не ака около седмица, защото кърмата се усвоява напълно и по тегленето в края на месеца - дори и 10 грама наддаване е резултат. Не давай вода или сокчета! Също избягвай залагалката!  Ако имаш някакви съмнения относно кърменето и ползите от него, виж този сайт: http://karmene.greatnow.com/Index.htm.
Сигурна съм, че при необходимата информираност и силна мотивация ще успееш да дадеш най-доброто на дедето си!

# 17
  • Мнения: 212
Пробвах с кърменето на поискване, но резултатът беше кошмарен. Бебешокът си висеше постоянно на гърдата, сучеше от време на време, заспиваше за малко, а като я сложа в леглото - рев до посиняване, после обратно на гърдата... и така - един омагьосан кръг. Колкото и да се стараех да я поддържам будна - не успявах и тя просто не се наяждаше като хората. През този ден не заспа за повече от 15-20 мин., колкото аз да си поема дъх. Вечерта бях смазана, а бебка - гладна. Това е. Отказах се. Важното е, че все пак получава нужната кърма. Пък забелязвам, че от ден на ден количеството на млякото ми се увеличава и всеки път изцеждам по малко повече, може са е с 5г, ама е напредък. Надявам се много скоро да минем само на кърма. Иначе за успокоение си се гушкаме редовно  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт