Лечение на хроничен гастрит.

  • 13 658
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 31
Имам нужда от помощ , мъжа ми е с хроничен гастрит , но от 3 месеца не му минава ходих ме по различни доктори, изпи една торба с хапчета и пак го боли.Излишно е да казвам че е на строга диета и пие хапчета.Споделете вие как сте се справили , с билкова лечение , с хомеопатия ли няма значение важен е резултата.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 890
при мен, когато се възпали хроничния гастрит съм се оправяла с терапия (навремето Раниберл и Сопрал, сега Квамател или Пробитор), но задължително с диета, това мисля, че е най-важното.
препечено хлебче, печено месо, супичка, сирене...спиране на салати...особено зелените много дразнят, спиране на кафе, черен чай, кисело, консервирано, концентрати и цигари категорично много вредят.
каквито и лкарства да съм пиела, без повишено внимание на храненето никога не ми е помагало.

иначе познати са ми хвалили, но все още не съм го прилагала, че в бутилка зехтин, ако се сложат няколко стръка жълт кантарион и тази отвара преседи (забравих колко дни,  май 30тина) и се пие по една лъжичка сутрин и вечер било супер добро лечение (има я рецептата в книгата на Димков).
 
билково лечение съм пробвала с жълт кантарион и розмарин, те не вредят със сигурност.

# 2
  • Мнения: 2 011
Подкрепям напълно  Aurora , само допълвам , че много помага чай от джоджен и мента ! Може да се пие в промишлени количества - действа  много добре  на стомаха !

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 543
Мъжа ми пие по 15 капки клеева тинктура,  половин час преди ядене  сутрин и вечер. Помага му. Много е важно редовното хранене.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
лекувал ли е хеликобактер пилори с АБ? На мен това ми успокои стомаха на първо време. други лекарства и диета- ясно.
и аз пия клеева тинктура на гладно- май помага.
има много комбинации от билки за чай по билковите аптеки.
хомеопатия не съм пробвала все още.
ако продължава да го боли- не е лошо да се направи гастроскопия , така се взема директно проба за Хеликобактер пилори, която дава най -сигурен резултат, за разлика от кръвните и фекални тестове. както и за по- сложни неща се разбира как стои въпросът.
и адекватният лекар е много важен.

Общи условия

Активация на акаунт