ВЪПРОСИ към хомеопати - 6

  • 64 213
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 49
Много ви моля да ми дадете адрес на класически хомеопат в гр. Бургас или в Несебър /може и на лични/.
Детенцето ми е болно и сме на антибиотик, от който направи алергия.
Благодаря ви предварително за съдействието   bouquet

Последна редакция: пт, 11 юни 2010, 15:19 от marieva76

# 721
  • София
  • Мнения: 2 404
Сега както го описвате, вероятно е лечебна криза, която води до оздравяване.[/color]

Много благодаря на Aleksander и на всички пишещи тук, които ме подкрепиха със съвети и информация.
Днес детенцето ми е много игриво и енергично и прави редовните си бели (сънеността попремина:) Кашлицата се втечни, започна да откъртва, малко е позадръстен носа, но се надявам и това да премине. Мина точно една седмица откакто се разболя (за колко време е нормално да се излекува една такава вирусна инфекция с хл?) От тук нататък сам ли трябва да се пребори организмът или отново трябва да се подкепя с хомеопатия? (Това ще попитам и хомеопатката, де) Жената като видя, че съм притеснена за сънливостта, изяви желание да погледне дъщеря ми днес следобед - поне не мога да се оплача, че е много отзивчива Simple Smile

# 722
  • Мнения: 2 176
Арсеникум е едно много добро и полезно хо л-во
 

Няма добри и лоши лекарства.  Simple Smile
"добро и полезно" е всяко лекарство, което е достатъчно подобно на състоянието на болния.

# 723
  • Мнения: 4 414
Skiorche, радвам се за вас! Добре, че удържа фронта:)
Моят опит показва, че с времето все по-кратко отнема на организма да се справи с болестите. Така е, защото го подкрепяме, а не го товарим с излишна химия. Grinning

# 724
  • Мнения: 133
Здравейте! има ли разлика между euphrasia 5(9) CH и euphrasia officinalis 5 CH.

Моето дете има зачервяване и силен сърбеж в очичките, появи се и хрема.Симптомите са от около 2 седмици,лично за мен причината е прием на антибиотик (след като го изпи се получи проблема) Джипито каза, че е алергия и изписа -Тобрадекс. Не съм го давала...Пием сребърна вода , изтривам оченцата с тампончета, взех и Ентеросан 44.
Искам да му давам и от тези таблетки-euphrasia 5(9) CH, но в дрогериата са ми дали euphrasia officinalis 5 CH.
Дали са едно и също лекарство ?
Предварително Ви благодарая!

# 725
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Излезе най-новата книга на издателство "Хомеохелп" - на Добричката група, начело с нашият приятел д-р Румен Стойчев:

  
Има ли я по книжарниците?

 Не знам, но я има в хомеопатичната Аптека на ул; Чадалджа 13 (пресечка на бул. Дондуков близо до бул. В. Левски)

# 726
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте! има ли разлика между euphrasia 5(9) CH и euphrasia officinalis 5 CH.

Моето дете има зачервяване и силен сърбеж в очичките, появи се и хрема.Симптомите са от около 2 седмици,лично за мен причината е прием на антибиотик (след като го изпи се получи проблема) Джипито каза, че е алергия и изписа -Тобрадекс. Не съм го давала...Пием сребърна вода , изтривам оченцата с тампончета, взех и Ентеросан 44.
Искам да му давам и от тези таблетки-euphrasia 5(9) CH, но в дрогериата са ми дали euphrasia officinalis 5 CH.
Дали са едно и също лекарство ?
Предварително Ви благодарая!

  Едно и също е!

# 727
  • Мнения: X
Може ли да се очаква да даде резултат лекарство, дадено в потенция 15 еднократно днес на обяд, при положение, че след това симптомите са се усложнили многократно? Става въпрос за сина ми - днес на обяд му дадох хидрастис 15 разреждане, но след няколко часа след приема на лекарството започна да кашля почти без прекъсване, секретите в носа се увеличиха, започна да се дави от секретите и повърна няколко пъти. Чух се с хомеопата, който ми каза да не давам нищо повече. Но много ме е страх от нощта, детето не престава да кашля и да се дави. Та мога ли да очаквам подобрение от лекарството, при положение че е минало доста време и няма резултат засега или да вземам други мерки?

# 728
  • Мнения: 133
Благодаря за бързия отговор!  bouquet

# 729
  • Мнения: 133
Може ли да се очаква да даде резултат лекарство, дадено в потенция 15 еднократно днес на обяд, при положение, че след това симптомите са се усложнили многократно? Става въпрос за сина ми - днес на обяд му дадох хидрастис 15 разреждане, но след няколко часа след приема на лекарството започна да кашля почти без прекъсване, секретите в носа се увеличиха, започна да се дави от секретите и повърна няколко пъти. Чух се с хомеопата, който ми каза да не давам нищо повече. Но много ме е страх от нощта, детето не престава да кашля и да се дави. Та мога ли да очаквам подобрение от лекарството, при положение че е минало доста време и няма резултат засега или да вземам други мерки?

Благодаря за бързия отговор!

# 730
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Може ли да се очаква да даде резултат лекарство, дадено в потенция 15 еднократно днес на обяд, при положение, че след това симптомите са се усложнили многократно? Става въпрос за сина ми - днес на обяд му дадох хидрастис 15 разреждане, но след няколко часа след приема на лекарството започна да кашля почти без прекъсване, секретите в носа се увеличиха, започна да се дави от секретите и повърна няколко пъти. Чух се с хомеопата, който ми каза да не давам нищо повече. Но много ме е страх от нощта, детето не престава да кашля и да се дави. Та мога ли да очаквам подобрение от лекарството, при положение че е минало доста време и няма резултат засега или да вземам други мерки?

  Дайте малко по-подробно. Колко време след л-вото са се "усложнили проблемите" и същите симптоми ли, които е имало преди хо л-вото са се усилили или са нови симптоми?
  От оскъдната информация която давате, все пак ще да е т.н. лечебна криза, след която следва облекчаване именно на тези симптоми и общо лечебно действие . Така че послушайте лекаря си, и изчакайте. Кураж!
 Peace

# 731
  • Мнения: 4 414
Искам да му давам и от тези таблетки-euphrasia 5(9) CH, но в дрогериата са ми дали euphrasia officinalis 5 CH.
Дали са едно и също лекарство ?
Не го давайте, ако не ви го е изписал хомеопат след обстоен преглед. Нещата може да се усложнят. На моят син, примерно това лекарство не му действа добре.

# 732
  • Мнения: 3 499
Искам да му давам и от тези таблетки-euphrasia 5(9) CH, но в дрогериата са ми дали euphrasia officinalis 5 CH.
Дали са едно и също лекарство ?
Не го давайте, ако не ви го е изписал хомеопат след обстоен преглед. Нещата може да се усложнят. На моят син, примерно това лекарство не му действа добре.
Много преди да правя разлика между боарон и класика, бебето ми получи слънчева алергия на очите (между другото след третия пентаксим Thinking, още на другия ден). Дадох еднократно от еуфразия 5 едно топченце, защото все пак ме беше страх.
Всъщност след първите симптоми започнах Тобрадекс-а, след седмица сърбежът и червенината в очите изчезна. Но след десетина дни пак се появи Tired тогава не слагах капките, а дадох топчето. След три дни изчезнаха симптомите, това лято не ги е проявявала, да чукна на дърво. newsm78

# 733
  • Добрич
  • Мнения: 958
Искам да му давам и от тези таблетки-euphrasia 5(9) CH, но в дрогериата са ми дали euphrasia officinalis 5 CH.
Дали са едно и също лекарство ?
Не го давайте, ако не ви го е изписал хомеопат след обстоен преглед. Нещата може да се усложнят. На моят син, примерно това лекарство не му действа добре.

По-добре купете самата билка - Очанка и правете промивки на очичките.

# 734
  • Мнения: 3 499
Искам да му давам и от тези таблетки-euphrasia 5(9) CH, но в дрогериата са ми дали euphrasia officinalis 5 CH.
Дали са едно и също лекарство ?
Не го давайте, ако не ви го е изписал хомеопат след обстоен преглед. Нещата може да се усложнят. На моят син, примерно това лекарство не му действа добре.

По-добре купете самата билка - Очанка и правете промивки на очичките.
Много по-добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт