Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 5-та тема

  • 126 469
  • 766
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте,

дайте моля ви мнение за др Кюлев от Токуда.

Дне ходихме при него за непрекъснатите сополи, болки в ушите и АБ, които изписва ГПто.
Каза ни, че третата сливица трябва да се оперира, но не ми каза колко е голяма, както чета тука. Щяло да струва 220 лв допълнително, като питах по здравна каса ли ще мине, но иначе можело в следващите две седмици да насроча операцията. Каза, че събира течност в ушите от нея и те трябва да се оперират и в зависимост от течността да се сложат конци, които до година щели сами да паднат и че не трябва да се мокри. Междувременно сме със сопол, но той не каза, че трябва да е клинично здрава за операцията и не знам дали е важно. Питах за тези уши не трябва ли някакви изследвания, и др. той каза само за кръвните, ако насрочим операцията. Не били трябвало с някакъв апарат да се разбере това не само с преглед?

Оставих решението за понеделник, но се чудя дали първо да не идем на море и да остане за септември, доколко е спешно, защото иначе няма да идем.
Много се страхувам от пълната упойка.

Колко време след операцията се следи вкъщи, защото нямам много отпуска Sad

Не предендирам да съм компетентна по въпроса, но да си кажа как е при нас  Grinning

Ние имаме течност в средното ухо, и в момента пробваме медикаментозно лечение. На всеки две седмици ни правят тимпанометрия и акустична ринометрия, за да проверят доколко се повлиява от лечението.

Миналата година, решението за поставяне на макаричките, също беше след тимпанометрия и акустична ринометрия.

Тъй като в Бургас няма нужната апаратура, се лекуваме в София. Съответно пътуваме през 2 седмици до там  Tired

# 256
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте,

дайте моля ви мнение за др Кюлев от Токуда.

Дне ходихме при него за непрекъснатите сополи, болки в ушите и АБ, които изписва ГПто.
Каза ни, че третата сливица трябва да се оперира, но не ми каза колко е голяма, както чета тука. Щяло да струва 220 лв допълнително, като питах по здравна каса ли ще мине, но иначе можело в следващите две седмици да насроча операцията. Каза, че събира течност в ушите от нея и те трябва да се оперират и в зависимост от течността да се сложат конци, които до година щели сами да паднат и че не трябва да се мокри. Междувременно сме със сопол, но той не каза, че трябва да е клинично здрава за операцията и не знам дали е важно. Питах за тези уши не трябва ли някакви изследвания, и др. той каза само за кръвните, ако насрочим операцията. Не били трябвало с някакъв апарат да се разбере това не само с преглед?

Оставих решението за понеделник, но се чудя дали първо да не идем на море и да остане за септември, доколко е спешно, защото иначе няма да идем.
Много се страхувам от пълната упойка.

Колко време след операцията се следи вкъщи, защото нямам много отпуска Sad

Как ви установи течността в ухото? Имате ли намаелн слух? На какво основание ви препоръча операция веднага? Тази такса от 220 лв. за какво е? Потърсихте ли второ мнение на УНГ специалист?

Много въпроси, но ми звучи много странно написнаото от теб, а и съм с едно наум от лекарите в тази болница.

# 257
  • София
  • Мнения: 2 356
как се прави тимпанометрия?
Само ни прегледа и вади ушна кал от двете уши. Бърка в носа с нещо дъго и погледна гърлото за секунди. Аз също очаквах нещо като изследване преди да говори за намален слух, но той каза, че няма нужда.
Таксата била допълнителна за операцията на сливицата, не знам, това го смотолевиха със сестрата.
Иначе имаме всички симтоми на трета сливица - спане с отворена уста, хърка, непрекъснато е със сопол и всеки месец я боли ухото, предимно дясното.

Не съм търсила второ мнение, казах му, че понеделник ще ида да му кажа. Обаче този месец не мога да взема ново направление.

# 258
  • София
  • Мнения: 6 269
Тимпанометрия се прави с един апарат, слага се в ухото, излиза една графика, от която се вижда дали има намален слух, налягане и някакви друг неща. Как е преценил, че е намален слуха на око?! А как ви прегледа третата сливица? За нея се гледа с едно изкривено огледалце навътре в гърлото.

Аз лично бих потърсила задължително и още едно мнение. За таксите с ами ясно в тази болница, все имало нещо да се доплаща.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 561
Относно таксите, имам чувството че навсякъде има нещо да се доплаща  Tired
220 лв. за операция с лазер ли е или не ? И макаричките включени ли са в цената ?

# 260
  • София
  • Мнения: 2 356
не знам, това с цената го смотолевиха, пък и щяло да се види на операцията ще се слагат ли макарички или само ще се изсмуче течността. Имаше нещо с огледалце, но не видях какво прави, че детето беше в мен.

Ама днес ходихме при един др Фурнаджиев, препоръчаха ми го.

Та той ми каза, че може да не се бърза с операцията, имаме синузит (гледа с едно апаратче, което изкарваше едни пикове на дисплей, на синусите, челото и под гърлото.). Каза, че е втора степен сливицата, но до 6 годишна може да се посвие, пък и щяла да й порасте главата. Каза: каква операция до 2 седмици, то само десет дена трябва да се лекуват сополите, че иначе ще текат води и пр. Изписа ни едно лекарство  IRS 19 fl, което го нямало в БГ, но от него сливицата можела да се свие и изчезне и така да опитаме да ни се размине операцията, а като няма трета сливица и водата в ушите ще се разнесяла.

Та този подход ми допадна повече, да пробваме да се лекуваме, операцията няма да избяга.
Трето мнение не знам дали да търся, че ще се психясам Sad

# 261
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
........

Ама днес ходихме при един др Фурнаджиев, препоръчаха ми го.

Та той ми каза, че може да не се бърза с операцията, имаме синузит (гледа с едно апаратче, което изкарваше едни пикове на дисплей, на синусите, челото и под гърлото.). Каза, че е втора степен сливицата, но до 6 годишна може да се посвие, пък и щяла да й порасте главата......

Вероятността за синузит при толкова малко дете и общо взето малка и тази диагноза се поставя със сигурност само след рентгенова снимка.
Колкото до това колко щяла да порасте главата и как това ще се отрази на сливицата - и тук мога да поспоря с доктора, ама айде да не се хабя  ooooh!

Иначе дано ви помогне с този препарат и да се разминете с операцията  Peace
Туй чудо, дето ви го предписа, нещо хомеопатично ли е? И колко пари ви гръмна, ако не е тайна, де.

# 262
  • Мнения: 1 599
И аз да питам за това лекарство как му е тояно името, че го търся ж нета, но нищо не излиза  newsm78
А аз знам, че са малки и още синусите не съм им образувани...

# 263
  • София
  • Мнения: 2 356
30 лв беше прегледа, но ние отидохме на платено. Не знам дали е хомеопатично, по скоро не, ама и аз се чудех, че не излиза в нета  newsm78
Намерих само това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459629.0  което не ми звучи обнадеждаващо.

Последна редакция: сб, 10 юли 2010, 15:24 от дъщерята на Мистрал

# 264
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Включвам се да кажа за това лекарство ИРС19 при нас и при др. мой познати въобще не помогна. Това е нещо като ваксина пише че може и при новородени да се слага, против бактерий е, изброени са доста видове. Пак редовно си хващахме бактерии и в носа и в гърлото и сополите въобще не намаляха. Поръчахме го на познати от Русия, там се се продава дори без рецепта в аптеката.

# 265
  • Мнения: 5 531
Здравейте момиччета, отдавна не съм чела темата, ама сега ще се включа. Та значи , и ние сме пръскали ИРС 19, да това е вид ваксина, при нас специално нямаше ефект, пак се наложи махане на сливиците. Отноно третата сливица, и течността в ушите - ами аз до този момент не съм срещала много спешно налагаща се операция - т.е обикновено може да се изчака месец, два три, да се приложи медикаментозно лечение и ако не се повлияе детето тогава да се пристъпи към операция. За течността в ушите - и аз не бях чувала да се определя нуждата от слагането на макарички на око. Има си изследвания, които се правят за да се види има или не течност , до колко това е повлияло върху слуха, има или не намаление и тогава се решава дали ще се наложи операция и поставяне на макарички. Принципно при възпаления и течност има доколкото знам помътняване на тъпанчето, докторите съдят за възпаления и от вида му, но все пак затова си има апаратура.  Относно таксата от 220 - доколкото знам в Токуда обикновено се доплащат операциите, най вероятно във фактурата ще напишат Избор на екип. На нас ни се наложи операция в Токуда - по друг повод на дъщерями, в урологията, въпреки че имахме талон, по здравна каса, доплатихме 400лв  избор на екип. дъщерята на Мистрал според мен преди да събереш поне още едно две мнения не бързай с операцията, освен ако нямаш пълно доверие на доктора. И детето наистина трябва да е напълно здраво, да си направите необходимите изследвания преди това, ако има някакви други заболявания и консултации със съответните специалисти. Според мен идете си наморе, и тогава мислете какво ще правите.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 356
така съм решила, сега лекуваме сополите, наесен отиваме в ИСУЛ или другаде за последно мнение.
Обаче този ИРС да го поръчвам ли, че не е много евтин, а никой не се изказа ласкаво Sad Може би ще го пробваме, поне ако не вреди ...

# 267
  • Мнения: 1 710
Момичета, нямам възможност да прочета всички теми назад, за това ме извинете ако много пъти е даван отговор на въпроса, който ме вълнува, а той е - каква е цената на премахването на третата сливица при д-р Френгов? Дали се плаща за избор на екип или нещо друго такова извън самата операция?

# 268
  • София
  • Мнения: 6 269
Момичета, нямам възможност да прочета всички теми назад, за това ме извинете ако много пъти е даван отговор на въпроса, който ме вълнува, а той е - каква е цената на премахването на третата сливица при д-р Френгов? Дали се плаща за избор на екип или нещо друго такова извън самата операция?

Самата операция в Транспортна болница минава изцяло по ЗК, вие обаче си правите предварително конкретни изследвания, като ПКК например, но за това пък може личният ви лекар да ви даде направления. Вече дали самия доктор си има "тарифа" (неофициална), не знам, нас ни оперира Ботева (колега на Френгов), не ни е искала пари, платихме 100 лв. за макаричките обаче.

Абсолютно подкрепям поста на marychery   Peace Аз да ви кажа, файда от даването на всякакви имуностимуланти, сиропчета, хомеопатични и билкови и т.н., не видях при нас. Лятото е периода, през който може да се повлия добре - чист въздух, море, плодове и зеленчуци и то ще си покаже. При нас миналото лято се отрази добре на детето, закрепихме го, укрепбна,ч е беше се съсипал от боледувания и АБ, но за съжаление пак стигнахме до операция.

# 269
  • Мнения: 47 996
На нас също Рангачев ни каза, че сме директно за операция, но аз и затова го търсих, преди това в Токуда ни лекуваха- къде успешно, къде не толкова, едната лекарка добре- с антибиограма и т.н., но другата при която ходехме после само праскаше антибиотик след антибиотик, от единия (напълно ненужен) направи спазъм и лежахме в болница
Рангачев е доста натоварен, всеки ден има операции и много хора за преглед, но това може само да ти говори че е много търсен, вкл и за дечица и аз нямам забележки за операцията
Самата болница ИСУЛ е ужасна обаче

Общи условия

Активация на акаунт