Проблем с дете от групата в градината...

  • 2 226
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 763
Ти си майка и твоето дете не се чувства добре. Помисли какво ще бъда най-добре за детето ти - да остане в градината, но да не  я малтрертират т.е другото дете или да се махне, или да се "смири", да отиде на ново място, защото старото я плаши, да остане вкъщи за малко и после да се върне на същото място, но в друга група..... В зависимост от това, можеш да си набележиш целта. dobra е написала, че това е поредната тема и наистина има подобни теми, в които момичетата са предложили доста добри практични стъпки за решаване на аналогични ситуации. Нямам време, иначе бих се поровила вместо теб, но ти можеш да го направиш. Просто първо прецени от какво има нужда детето ти, после когато имаш по-конкретна представа какво искаш да постигнеш, ще намериш и по-конкретни решения. Peace

# 16
  • Мнения: 1
 ShockedСледобедно кафе с раздумки!?!?!? А децата които би трябвало да спят по това време, кой ги пази? УЖАС! Май е по-добре до си взема детегледачка...

# 17
  • Мнения: 420
Пиши писмена жалба до директорката. Поискай срок да получиш отговор /писмен/ от нея какви мерки смята да прдприеме спрямо детето. Уведоми я в тази жалба, че след уговорения срок ще уведомиш инкпектората и закрила на детето и следвай този ред. Начин има да намерят решение, явно не им се занимава, но това пък изобщо не е твой проблем. На който не му се занимава да си сменя работата, явно не е за нея. Миналата година в градина, в която няма психолог, заедно с личния лекар на проблемното дете и с управата на градината успяха да издействат работа с него и семейството и сега с това дете изобщо не съществува проблем. Така че ако имат желание ще намерят и начин. Ти обаче явно ще трябва да ги подсетиш за това. Успех!

# 18
  • Мнения: 13 380
Говори често с учителката, жалба до директорката-ок, но учителките са по цял ден с децата, без тях нищо няма да стане.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Шматчица е дала правилното според мен решение на проблема.

Първо говорете със всички заинтересовани лица и пуснете писмен сигнал до директорката, а след това или едновременно с  това с копие до инспектората и ОЗД към ДСП.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз бих постъпила като Шматчица.При липса на действия от директорката бих се обърнала към стоящите над нея органи.Това дете може би има по-големи проблеми от буйност и лошо възпитание.По-добре е вместо да се занемарява проблема да му бъде обърнато внимание.

# 21
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Бих говорила с директорки, родители и т.н., но ситуацията все трябва да има някакво решение. Ако е толкова зле персонала, бих си преместила детето. Това е.
Всъщност това би била адекватната и правилна реакция от твоя страна.
Да - да преместиш твоето дете, но не заради другото дете, а защото персоналът няма капацитет да се справи, и следователно надали това е вашата детска градина.


Напълно съм съгласна. Явно персоналът в тази градина е абсолютно неадекватен. Първата им работа е да се срещнат с родителите на различните деца, независимо с какво са различни от другите и добре да поговорят, да им дадат съвети и насоки, а не да подхвърлят реплики под сурдинка.
На пример, в групата на сина ми има деца със специални нужди. Едното от тях беше в друга група в същата градина, където явно не беше получило адекватно отношение. Откакто е в групата на сина ми, където учителките си гледат много добре работата /въпреки че нямат специална подготовка/, детето има напредък и се чувства отлично.
Или си преместете детето или настоявайте за среща с директорката, която да поговори с родителите на въпросното дете, явно имат нужда от съвет и помощ, и с учителките, те със сигурност имат нужда от съвети.

Последна редакция: сб, 08 май 2010, 17:50 от ivap

Общи условия

Активация на акаунт