кръщене

  • 15 543
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 572
d_s_l_bg ,няма такова ограничение.Кръщене може да се прави от 40 я ден на бебето до края на живота му.

точно така  Peace

И аз до колкото знам е така Peace

# 31
  • Мнения: 1 797
На нас през май ни предстои кръщене, от църквата ни искат 2 кърпи, сапун и бутилка олио.

За възрастови ограничения не съм чувала.

# 32
  • Мнения: 262
а във Варна къде се прави това кръщене от Общината?
в Обредите ли?!

# 33
  • София
  • Мнения: 30 261
а във Варна къде се прави това кръщене от Общината?
в Обредите ли?!

в Ритуална зала, на ул. Крали Марко  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 39 936
Няма ограничение за възрастта при кръщене.
Дъщеря ми кръстихме на 4,6г. Синът ми на 1,3г.

# 35
  • Мнения: 188
Благодаря за отговорите  Grinning

# 36
  • Мнения: 168
.....но незнаех с какво време разполагам впредвид лунните фази, но щом не са от значение, значи всичко е наред.....

Едно от нещата, които ни носи Христос със идването си  е именно свободата на човек. Робуването на природните стихии няма нищо общо с християнската вяра.

# 37
  • Мнения: 2 447
Някой беше писал за това, че кръщене може да се прави и в събота- не, събота е денят, който християнската вяра е отредила за почитане паметта на мъртвите.

няма пречка кръщене да се прави в събота.няма църковен канон,който да го забранява.не бъркайте кръщенето с венчавката.съвсем различно е
 
вече ако попът е почивка,е друга работа  Mr. Green
Напротив -има....Друг е въпроса,че вече почти никъде не е пречка...Това се отнася и за сватбите.В нашата църква- събота не е пречка за сватба....

# 38
  • София
  • Мнения: 30 261
Някой беше писал за това, че кръщене може да се прави и в събота- не, събота е денят, който християнската вяра е отредила за почитане паметта на мъртвите.

няма пречка кръщене да се прави в събота.няма църковен канон,който да го забранява.не бъркайте кръщенето с венчавката.съвсем различно е
 
вече ако попът е почивка,е друга работа  Mr. Green
Напротив -има....Друг е въпроса,че вече почти никъде не е пречка...Това се отнася и за сватбите.В нашата църква- събота не е пречка за сватба....

принципно според църковните канони събота е ден за почитане на мъртвите, а неделя е ден за празници и веселие. Затова примерно голями църковни празници, които не са фиксирани като дата се падат ВИНАГИ в неделя (Цветница, Великден...), НО в днешно време сватби и кръщенета се правят повече в събота и църквата го разрешава  Peace Имаше идея бракосъчетанията в събота да се забранят, НО не се осъществи.
За кръщенето се обаждах до църквата- то може да се прави ВСЕКИ ден от годината без значение пости, празници и т.н. (365 дена в годината), тъй като този ритуал е свързан с въвеждане в християнската вяра и не е обвързан като сватбата със задушници, пости и т.н. Няма забрана. Това ми обясни служителката от църквата.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Напротив -има....Друг е въпроса,че вече почти никъде не е пречка...Това се отнася и за сватбите.В нашата църква- събота не е пречка за сватба....

не бъркайте венчавката с кръщенето-нямат нищо общо и затова кръщенето е разрешено в събота
и това не е плод на подкупни свещеници или нещо такова


# 40
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
И нан нас сега май месец ни предстои кръщене.Попът ни каза,че щом става въпрос за кръщене няма значение кой ден от седмицата ще изберем,нито коя дата ще е,понеже става въпрос за встъпване в християнската вяра.Иска ни венец от здравец,бяла дреха нова и още някои неща,но допълнително ще говоря с него като наближи събитието.

# 41
  • София
  • Мнения: 30 261
На нас през май ни предстои кръщене, от църквата ни искат 2 кърпи, сапун и бутилка олио.

За възрастови ограничения не съм чувала.

че какво ще я правят цяла бутилка, хмм аз да питам за количеството, че шях да взема в бурканче. да не стане гаф  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 39 936
че какво ще я правят цяла бутилка, хмм аз да питам за количеството, че шях да взема в бурканче. да не стане гаф  newsm78
Използват ги.
Не помня вече за Дияна, май носих бутилка. А кръщенето на Александър го подготви изцяло кръстницата му.

# 43
  • Мнения: 2 447
Напротив -има....Друг е въпроса,че вече почти никъде не е пречка...Това се отнася и за сватбите.В нашата църква- събота не е пречка за сватба....

не бъркайте венчавката с кръщенето-нямат нищо общо и затова кръщенето е разрешено в събота
и това не е плод на подкупни свещеници или нещо такова



Изобщо не бъркаме венчавката с кръщенето.Според църквата събота е ден за почитане на мъртвите.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 261
че какво ще я правят цяла бутилка, хмм аз да питам за количеството, че шях да взема в бурканче. да не стане гаф  newsm78
Използват ги.
Не помня вече за Дияна, май носих бутилка. А кръщенето на Александър го подготви изцяло кръстницата му.

ясно, значи и аз ще взема бутилка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт