Т.н. Френски кроасани

  • 14 907
  • 35
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Обожавам тези кроасани,но тук в Сф не мога да намеря именно тези характерни кроасани.

Моля за рецепта ,ако някой е приготвял в къщи Hug

# 1
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Lavender, бих могла да ти препоръчам ето тази рецепта.

Croissants / Кроасани



Много е сполучлива. Аз просто ги правя по-малки.

А ето ти една страница с VIDEOS как се правят Croissants

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 22:42 от Venetta

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Благодаря много  bouquet

# 3
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Моля те,обясни ми как то4но "се загъва на 4" Praynig

# 4
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз го нагъвам на две и след това на още две. Но ето виж това  VIDEO и там се вижда точно как се прави. Аз лично промених сгъването малко, защото вместо да режа маслото на платки, го настъргах за по-лесно и вместо да разточа една кора, разточих 4, които наредих една върху друга и между тях прибавих настърганото масло. Така че пак се получават достатъчно вкусни croisants.

# 5
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Днес направих отново Croissants с пълнеж от пасирана извара + ванилия пудинг + сладко от боровинки.

# 6
  • Мнения: 233
И аз ги правих по рецептата и начина на този от видеото, но моите приличат на кифли, в смисъл пухкави, на  пластове, много са хубави, но кроасаните по магазини са някак по различни, май са по-бухнали или по - нещо ..... друго?

# 7
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Възможно е тестото да е малко по-дебело разточено или да има и някаква химия в него, не знам. Днешното тесто го имах отминалия път. Бях го оставила във фризера. Когато направя отново ще пробвам друга рецепта и все някоя ще пасне Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27 524
Обожавам тези кроасани,но тук в Сф не мога да намеря именно тези характерни кроасани.

Не само в София, никъде по света не се намират. Дори и да се опитват. Само и единствено във Франция и само в определени хлебарници  Simple Smile

# 9
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Блонди, а ти нямаш ли някоя рецепта, която поне да се доближава до оригиналните?

# 10
  • Мнения: 27 524
Нямам, но не съм и търсила. Мога да намеря, но няма да е изпробвана. Ще потърся и пак ще пиша  Hug

# 11
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Merci  Hug. Ще я изпробваме все някога Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 1 777
Не сьм яла кроасани във Франция ,но тези изглеждат супер

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2501.msg62326.html#msg62326

# 13
  • Мнения: 166
Не сьм яла кроасани във Франция ,но тези изглеждат супер

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2501.msg62326.html#msg62326
Благодаря за рецептата!С удоволствие бих ги опитала Blush

# 14
  • Мнения: 30
След поста на Блонди е доста рисковано да предлагам рецепта за френски кроасани  Simple Smile, но се осмелявам, защото я преписах от книгата на една французойка http://www.book.store.bg/p12403/francuzojkite-ne-pylneiat-mirej-dzhuliano.html
Правих ги няколко пъти и гарантирам, че са вкусни!
Предварително трябва да кажа, че авторката предупреждава, че за да получиш хубави кроасани, трябва да си ги "отгледаш".
Ето и самата рецепта на Мирей Джулиано:
Продукти:
260 мл прясно мляко
2 ч.л. суха мая
250 гр. бяло брашно и още 3 с.л.
2 с.л. захар
1 ч.л. сол
180 гр. масло

От 65 мл затоплено мляко, маята и 6 с.л. брашно се приготвя закваска - оставя се на топло да шупне за около 20 мин.
Брашното се смесва със солта и захарта и се омесва тесто, като се добавя останалото прясно мляко и закваската. Получава се много лепкаво тесто, което трябва да престои в хладилник 6-8 часа.

Маслото - размекнато на стайна температура, се смесва с трите супени лъжици брашно до получаване на гладка смес. Тя ще служи за намазване на тестото.

Охладеното и вече втасало тесто се премесва и се разточва на правоъгълна кора, която се намазва с масло. Сгъва се на три, както лист за писмо. Отново се разточва, намазва се с масло и пак се сгъва на три. Поставя се в тавичка, покрива се с фолио и се оставя в хладилника за 6-8 часа. След това същата процедура с разточването и намазването с масло се повтаря.
Отново се изчакват 6-8 часа, през които тестото стои в хладилник.

Разточва се кръг с диаметър 40 см и се разделя на 12 триъгълника, които се оформят като кифли като се навиват от широката страна към върха. Кроасаните се подреждат в тава и се намазват с 2 с.л. прясно мляко. Оставят се да втасат около 45 мин или до удвояване на обема им. Намазват се с жълтък, разбит с малко прясно мляко и няколко капки олио или зехтин.
Пекат се в предварително загрята до  200 градуса фурна около 15-20 мин.   

Ако имате търпение, резултатът е чудесен и се струва усилията!

Общи условия

Активация на акаунт