Прякорите на Вашите малчугани

  • 11 293
  • 156
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 275
Засега най- популярни у нас са Шуши, Шушонка и  Торми (от Тормозителче).
Това дете скоро няма да си научи името май. Laughing

# 136
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да побутна напред тази готина тема.
Сигурно ще изпусна някой прякор, но в общи линии:
Въшка, Дидомир (този е творение на дядо му, в изблик на лиготия), Джиджо (в яслата всички го наричаха така, дори и лелите), Стич (от филмчето Лило и Стич) - в периода около годинка много ми приличаше на Стич - по нрав, визуално по гримасите, също по издаваните звуци; Напикал (това м/у мен и баща му, основно след някоя вечер, когато се е напикал).

# 137
  • Мнения: 242
Прякорът на малкия ми син беше Чочо, защото първата играчка, която му купих беше едно сладко меко пате, а на етикета пишеше: пате Чочо. Баткото му казваше Демби!? /Нямам представа защо/ Simple Smile

# 138
  • Мнения: 2 658
Ами прякори точно нямат.
Но такива шеговити....  Simple Smile
На големия му викам често Зомби, zащото като се zаплесне в телевиzора не чува и не вижда нищо наоколо...
На малката сега са доста, сигурно zащото е мака.. Дунди, Сладко, Мекушанка.... и други има сигурно...

# 139
  • Мнения: 249
Ние сме "бебето". Като тръгна на ясла беше най-малък в групата и всички му викаха така. Сега като проговори, нарича себе си "бебе".

# 140
  • България
  • Мнения: 757
Бухтичка  Mr. Green

# 141
  • Мнения: 655
Аз ги наричам Ани, Али и Дан.
Баща им девойките ги нарича Twinny Winny the Poo (от twins, което е близнаци, Winny the Pooh, което е Мечо Пух, плюс poo което е ако) или Twinny Toads (от Sweeney Todd и toad което значи жаба от онези дето не са водни, а се срещат в полето; toads е в множествено число) когато са двете, защото са близначки.
На Дан му казва Danny Walker (от Johnny Walker). За това си има причина, но малкия не я знае.  Laughing Laughing

# 142
  • Мнения: 145
Аз наричам дъщеря ми "зрънчо". Винаги е била най-дребната сред децата на нейната възраст (и приятелчетата и, и в групата в детската градина) и затова я наричам така.

# 143
  • София
  • Мнения: 307
като беше бебе, беше фъстъчка, фъстаконти, после някакси стана гномче, гномка  Laughing
Всъщност тези прякори идват от баща й...по принцип се използват само вкъщи но май за по-сигурно ще трябва да го отучаваме...

аз съм на бебе, бебешора, бебона или просто на име особено като взе да пораства.

Интересно ми е сама как ще си съкрати името  Laughing

# 144
  • Мнения: 53
Моето дете си съкрати името от Пресиян на Пан. И после на Панчо. Засега май с това име е по-известен.

# 145
  • Pb
  • Мнения: 1 183

Хе-хе, как го пропуснах. Мъж ми мн. често нарича така нашия Данаил. Не знам въобще от къде дойде това "Панчо", но факт  Simple Smile

# 146
  • Мнения: 398
Ей,голяма веселба .

# 147
  • Мнения: 501
Обръщаме се с цяло име, Дари, Дарке. Баща и понякога я нарича "дюрасел" (идва от батериите,които издържат 2 пъти повече  Laughing ) , а странични хора се случва да я наричат белята,което май зачестява ...  Crossing Arms

# 148
  • София
  • Мнения: 23 124
От известно време не мога да се стърпя и все наричам малката Шушон-бонбон. Представа си нямам откъде ми е дошло, но някак си много й приляга  Mr. Green А тя милата все ме поправя "Аз не съм шушон-бонбон. Аз съм кокона."

# 149
  • Мнения: 6 164
Имам бебче на 3 месеца и още от самото му раждане му измислих прякор- Бочко, което няма нищо общо с името му- Самуил. Нарекох го така заради кремчето с което го мажех и до сега все така си му викаме. Понеже знам, че всеки измисля по един, два ,а защо не и повече прякори на дребосъчето си ще ми е интересно да ги споделите.  Peace

Да, много Бочковци има, покрай кремчето... Mr. Green

На моя му викам по име. Понякога, рядко, го наричам Мишле, Мишка, Мишони, Шушенце (майка ми викше Шуши като малка, може да е от там) ...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт