Болоня

  • 142 674
  • 833
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 198

 За мен организирането на екскурзията е трудоемко,но много приятно занимание,мислено се подготвяш за очакваното преживяване.
Пуснах темата,защото в бълг.форуми нямаше никаква  информация, а от нашите мами аз летях първа .Доста дни четох ,записвах си,принтвах карти и разписания на транспорта,списъци с раб. време  и значимост на забележителностите.В един момент програмата вече ми се избистри и отсях важното.Специално благодаря на двете дами,които ми писаха на лични-инфото им беше полезно и точно.
Предлагам ти на първо време да прочетеш постовете в тази тема и другите за Италия-има много добри идеи , а надявам се и другите пътували да се включат.
1,На сайта на Болоня има линк към транспортната схема.Хотела ще си го провериш и оттам като достъпност,че ми се струва отдалечен
2,Ж.п. гарата е една в Болоня.Във Флоренция-Санта Мария Новела е на пет минути от центъра .
3,За Уфици имаше някъде по темите линк за купуване на билети онлайн-добре е да го направиш.Другите музеи и галерии не изискват предварителна резервация

# 61
  • Мнения: 1 354
благодаря ти ! ще се разровя и за темата за Флоренция. Разбира се всеки има различни критерии- на нас не ни трябва много за хотел,понеже ще сме из градовете,но поне да е прилично мястото. Този хотел,който съм дала е на 15 мин. с кола от центъра-хубавото е,че пред хотела спира директен автобус

# 62
  • sofia
  • Мнения: 4 296
леле колко сте заразителнииииии, аз септември имам празник и май ще си направя подарък - Болония, тъкмо и мъжа ми ще намаже  Wink

# 63
  • Мнения: 1 354
момичета,хайде споделете в кои хотели сте били отседнали(и във Флоренция) и в кои музеи или други мероприятия са ви харесали най-много. аз не си падам много по изобр. изкуства,а се дипломирам атропология. ужасттттт
  bouquet

Последна редакция: пн, 02 авг 2010, 21:12 от *R*A*D*I*

# 64
  • София
  • Мнения: 3 889
аз приемам всякакви препоръки за забележителности, ресторнти и каквото се сетите за Ливорно, Пиза, Флоренция, Сиена, Фирензе. а, да, и за Римини! Peace

ние заминаваме за Болоня на 9-ти Септември, живот и здраве, наехме си хубав апартамент на 50 метра от плажа в Ливорно от една много симпатична журналистка. всякакво инфо от тези, които вече са били ще ми е от полза Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 18 679
Кажете как става придвижването от Флоренция до Форли за прибирането, че на сайта на Трениталия ми изкарва само някакви влакове през Болоня за по 30 евро Rolling Eyes
Аз още се лутам между вариантите самолет/кола...

# 66
  • Мнения: 1 354
казаха така:
от Флоренция /Санта Мария Новела/до Форли може пътувате с прекачване  във Фаенца-това е най-бързия и евтин начин.

http://orario.trenitalia.com/b2c/nppPriceTravelSolutions.do?staz … &channel=tcom
гледаш Регионални- те обаче не са посочили цени.

http://orario.trenitalia.com/b2c/nppPriceTravelSolutions.do?staz … &channel=tcom

казват,че е около 10 евро цялото пътуване. да видим Simple Smile

# 67
  • Мнения: 485
Привет. Някой има ли представа как стои въпросът с паркирането в Болоня. Ние ще сме там в периода 12-16 октомври и мислим да вземем рент-а-кар и отидем до Равена и Сан Марино.

# 68
  • Мнения: 1 354
до Равена има удобен влак. Повечето хотели навсякъде предлагат безплатен паркинг,гледай,като резервираш хотел. За историческите и централни места не зная как стои въпроса,но сигурно не е като в София - демек където си харесаш hahaha

Гледах многооо хотели. Цените за октомври са почти двойни,в сравнение с август  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 21:03 от *R*A*D*I*

# 69
  • Мнения: 485
R*A*D*I, аз имам вече резервация за хотел с безплатен паркинг. Питах за паркирането в Болоня, защото във всеки италиански град, в който съм била е различно. Просто като ориентир за цените на паркингите в Болоня.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 889
R*A*D*I, аз имам вече резервация за хотел с безплатен паркинг. Питах за паркирането в Болоня, защото във всеки италиански град, в който съм била е различно. Просто като ориентир за цените на паркингите в Болоня.


мда, добър въпрос.
ама маи никой не знае, защото на всички тепърва ни предстои да ходим там Grinning
аз съм месец преди теб и ще ти пиша задължително за този въпрос, ние също ще сме с кола и се надявам да не е 3 Евро на час като в Барселона Peace

# 71
  • Мнения: 485
Aurora  Hug, приятно изкарване. Във Флоренция паркингът ни беше 4 евро на час, тъй че този в Барса си е направо евтин.

# 72
  • Мнения: 1 354
Точно за Болоня- градът е малък и е приятно да се обиколи пеша поне централната част. Кола не разбирам защо се взима до там, може би хотелът ви е по-отдалечен и затова.
Друго- цените в Болоня са по-ниски за храна,музеи в сравнение с Флоренция и Венеция,може би и центр. паркинг ще е така. Май колата повече обвързва понякога,отколкото да улеснява и да е спокойно разглеждане.
В един тур-гид пише за някаква еднодневна карта за музеите- 6 евро- знаете ли кои музеи включва?
Аурора, хубаво изкарване   bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 3 889
Точно за Болоня- градът е малък и е приятно да се обиколи пеша поне централната част. Кола не разбирам защо се взима до там, може би хотелът ви е по-отдалечен и затова.
Друго- цените в Болоня са по-ниски за храна,музеи в сравнение с Флоренция и Венеция,може би и центр. паркинг ще е така. Май колата повече обвързва понякога,отколкото да улеснява и да е спокойно разглеждане.
В един тур-гид пише за някаква еднодневна карта за музеите- 6 евро- знаете ли кои музеи включва?
Аурора, хубаво изкарване   bouquet

Ради, благодаря!

колата се наема, не защото хотела ти е далече от центъра. за мен колата е удобство, свобода. винаги, когато имаме повече време и повече набелязани цели наемаме кола и ни е несравнимо удоволствие пред разписанието на градския транспорт.
ние кацаме в Болоня, но сме си наели апартамент чак в Ливорно, което си е доооста далече от Болоня. и имаме планове да разгледаме колкото се може повече от Тоскана. така че колата е най-важна за нас, паркинга колкото и да е ще го преглътнем.

# 74
  • Мнения: 1 354
супер, планирали сте панорамна обиколка Simple Smile
на кой хотел сте се спряли? значи нощувате там-а иначе си пътувате с колата из Тоскана?

Общи условия

Активация на акаунт