Пролет иде, птички пеят, ДЕКЕМВРИйчета не спират да се смеят

  • 31 073
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 309
Рекох да се зачета в тоз списък на първа страница, дето толкова го споменавате...и какво да видя, ам'че нас с Георги ни няма  Joy фантоми големи  hahaha пращам съобщение на лични.

Амбър, да не  забравиш да покажеш после снимките. Калина наистина е страхотна не само като фотограф, но и като човек. Един от най-милите и добросърдечни хора, които познавам. Наш Георги я затрудни максимално обаче, хич не й са даде  Crossing Arms на мама лигльото, само пред моя обектив се лендзи.

Ух, компютъра ми е на ремонт и пиша от някакъв нетбук...егати мъчението, едвам нацелвам клавишите.

Джени, да те питам...на 4 години детето, ако изпуска буквата р във всички думи, нормално ли е да се чака още или да я водя при специалист?

# 31
  • Мнения: 299
Jennie , голяма кукличка ти е . Всъщност и тримата сте много сладки заедно     bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 176
Джени, затрупахме те с въпроси Simple Smile да прощаваш, но да уточня за "юздичкта"
ето снимка - като направи езичето за рев на "лопатка" най-добре блесва
http://lh4.ggpht.com/_f9tGVNU5xLA/S6ZybpPzqVI/AAAAAAAAMEM/KCpIC_ … s720/_MG_8698.JPG
Според майка ми, която е стоматолог беше казала, че е кандида та мазахме дълго време с нистатинов разтвор в глицерин. След време (месец и половина) педиатърът, който също се беше съгласил с майка ми, си промени мнението и реши, че е киста от млечно натрупване. Сега вече - след 4 месеца, след мнението на доктор Слънчва за скъсано случайно френулумче и майка ми така реши! На мен ми изглежда малко по нагоре от мястото на "юздичката", но каквото и да е определено дразни Борил и отвреме на време си играе с бялото топче и си премята езика. След като науката не може да каже от сега дали ще се прояви проблем с артикулацията по-късно - мерси за подробното обяснение!! Simple Smile Просто се чудя дали ще се наложи оперативно да се махне или така ще си седи за цял живот. Дано да свикне и да не му пречи!
Снимките са супер, а малката Мишел изглежда доста голяма и палава вече Wink
Навън беше чудно временце Simple Smile
Чао от мен

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 19:05 от nora_di

# 33
  • Мнения: 0
Кокчо направо ми взе силите този следобед - голямо викане и тръшкане падна... Най-накрая заспа момченцето..  baby_neutral То аз съм си виновна - голяма игра падна днес и като че ли се превъзбуди!
Дойдох тук малко да отдъхна и пак да позяпам снимки Simple Smile Жени, много сте сладки и хич не ми беше досадно да разгледам цялото албумче!

Ето и от мен малко снимки, за да не съм като воайор Simple Smile
http://www.facebook.com/album.php?aid=196937&id=546500357&l=42c7652454

  bouquet  bouquet  bouquet

# 34
  • Мнения: 217
боже, боже..... Мишел е не бонбон ами......незнам, ПРЕКРАСНА Е!!!!

Толкова е пораснала....и толкова сладка и интересна....Jennie  да ви е жива и здрава малката кукла и да не спира да ви радва!

# 35
  • Мнения: 429
Джени, да те питам...на 4 години детето, ако изпуска буквата р във всички думи, нормално ли е да се чака още или да я водя при специалист?
Денерис, това е точната възраст да се помогне на детенцето да го каже Р-то. Става много бързо. Детето вече възприема какво се иска от него и лесно се поставя звукът и се установява правилен речеви навик. А ако се чака по-късна възраст е възможно детето да започне не само да изпуска звука, а да го изопъчава или пък да го замества с друг звук и после много по-трудно се коригира негативния речеви навик.  Wink

nora_di , ако наистина е скъсана юздичка се предполага, че езичето ще е по-подвижно и няма да има артикулационни проблеми. Ако детето свикне и не го дразни това топченце, няма смисъл да се маха.  Ако става въпрос за скъсване, ми се струва, че скъсаната кожичка се е събрала малко по-нависоко от мястото на юздичката и е образувала топче. Дано да не е много голямо и детенцето да не го забелязва!  Simple Smile

Момичета, радвам се, че снимките ви харесват! Благодаря за милите думи! Всичките ни бебчета са чудесни и нека да са ни живи и здрави!  Praynig

RALTRIF , и аз много обичам да гледам снимки! Твоето момченце е много лъчезарно, а на тази снимка е поседнало! Браво!  Hug

Мишел от Великден започна много упорито да иска да сяда и като че ли е доста стабилна. Но не й разрешаваме още! Тук я придържам, за да не падне от масата. Само така й е разрешено.

АмбърHug

# 36
  • Мнения: 689
Здравейте
Много хубави снимки разгледах, прекрасни са дечицата ви Джени, Амбър, Raltrif  Hug
Днес времето наистина беше супер, жалко, че го дават пак да се разваля.
Лека вечер

# 37
  • Мнения: 2 768
Чудни бебоци!  Heart Eyes Жени, Мишел от снимките личи, че е малко шило, нали? Познавам аз този поглед  Grinning

Днес е ден на големи промени за моя синковец.
Реши, че не иска да ме гледа до като го возя.  Crossing Arms
Предстай'ти ли си??? Мамин глезанчо, дето не слизаше от ръцете ми! Опъва се, изива се назад, реве. Обръщам го - мир и любов.

И това не е всичко. В колата същите номера от селски вечеринки. И сега утре ще махна кошника и ще го сложа в големия стол за кола, да видим дали реве, щото му е писнало да гледа тавана на колата  Laughing

Та ето нагледно доказателство за истините от статията на Choosy за бебето на ръце.
Понеже Андрейко от момента, в който се пръкна съм го гушнала, само им го дадох да го изтеглят и измерят за 5 мин. Горе-долу само за един душ време съм го пускала първите месеци, денонощно бяхме 2в1, все едно още не се е родил.
Обаче му дойде време вече да иска да гледа шарен свят, и това, че е бил на ръце изобщо не го е разглезило или създало лоши навици, даже напротив.  Peace
Спокойно си гушкайте бебетата и им давайте всичката любов, от която имат нужда   Hug

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 07:59 от eta

# 38
  • София
  • Мнения: 2 106
Ха, добра ви вечер и от мен!

Денерис, срамота баш вие да липсвате, вече сте добавени най-отпред Mr. Green

Да ви се отчета, днес дадох картофено пюре, Лили очакваше, че е каша и като лапна първата лъжичка, такава физиономия направи, че съм се смяла половин час след това. Направих го сама, варен на пара картоф, пасиран с АМ, утре продължавам с увеличаване на порциона Joy

Днес дирих Пентаксим из квартала- йок, утре продължавам с обиколката по аптеките.

Сетих се, че точно преди една година изпих последното си хапче за предизвикване на цикъл чрез олющване на матката, тъй като докторката, при която ходих, реши че имам менструални смущения, които трябва да се лекуват и въобще не откри цветната ми бременност, 6 г.с. ... Само като се сетя какъв страх брах, докато стане ясно дали хапчетата може да са дали някакви отражения на плода, няма да ви описвам... Та "менструалното смущение" вече четвърти месец ми носи най-голямата радост в живота Heart Eyes


Лека нощ и сладки сънища ма всички Heart Eyes

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 23:37 от Marleen

# 39
  • Мнения: 1 250
Добро утро. Предвид времето, по което се включвам, ще ме извините, че така постно, но утре, ако остане време, ще се включа по-адекватно. Само ще кажа, че и Стела понякога като реве, се засинява, чак въздух не си поема, което мен ме ужасява. Лека нощ.

# 40
  • Мнения: 0
Да се отчетем и ние след днешната консултация. Алекс е вече 6,400 и 67см, наддала е 600 грама за последния месец, сложиха и поредните две ваксини и остана още една в 6-месец. Следващите тук са чак на година, така че скоро ще закрием сезона на ваксините. Нашето дете определено харесва  личната ни лекарка. Винаги се държи добре, смее и се, пеем песни и така посещението при нея става като един малък празник, дори ваксините не я разстроиха толкова. За сега се движим добре и дано не дръпнем нещо дявола. Поговорихме днес за захранването и нашата ЛЛ каза, че  след 5 - 5 и половина месеца е ОК, въпреки всичко смятам да чакам 6, а пък и толкова е лесно сега с кърменето, че не искам още да си усложнявам ежедневието.
Както е споделила Ета, ние имаме същия проблем, от шише не иска да се храни нашето чадо. Два пъти ми се наложи да я оставя с изцедена кърма и положението беше военно като се прибрах. Не ще и не ще, това е. Освен цица, нищо друго не признава, немога да я оставя никъде и с никого за повече от 3 часа, но го преживях и не я насилвам. Аз също се моля да я има кърмата, защото иначе ще бъде трагедия. Добре че е Фенугреека, иначе отдавна щях да съм приключила с кърменето.
Иначе и нашето дете не иска да бъде носено на ръце напоследък, предпочита да бъде в люлката си или в шезлонга.
Жени, както вече казах Мишел е сладурче голямо, да ви е жива и здрава... Ралтриф - и вашия юнак е много слънчево дете, живот и здраве може да се видим като дойдете във Ванкувър.
Тук времето е супер и сме цял ден навън, и сега пак излизаме.
Толкова за сега от нас.  Hug

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 07:03 от venydimitrova

# 41
  • Мнения: 2 309
Марлийн, мерси  Hug

Джени, благодаря   bouquet обаче нямам ФБ акаунт и ни една снимка не видях  Heart Eyes

Ралтриф, много сладък малкия, много  Grinning завидях му на босите крачета  Grinning

И нашия се гъне и пъне като е на ръце. Решението наистина е с гръб към мен и лице към света. Лошото е, че в кенгурото не се побира, а в слинга така ми тежи на едното рамо, че повече от 10 мин. не мога да го нося. Но е добро детето де, като сме вкъщи не мога да се оплача от него - много се занимава сам.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 121
Привет на всички, да се разпиша и аз за днес преди да сме излезли на разходка. Времето е страхотно.
Много хубави снимки и много хубави бебета си имаме. Страхотни сте всички.
На който му се гледа пращам и аз линк http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=30571702&id=1303420611
Между другото сутринта новата министърка каза, че е уредила въпроса с безплатните ваксини, каквото и да означава това.
Ако някой знае нещо повече моля споделете.

За сега приятен и слънчев ден от мен.

# 43
  • Мнения: 217
RALTRIF страхотни сте и вие Heart Eyes

mezzatr оправи линка, неможах да видя снимките Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 176
Приятен и пролетен ден и от мен! Виждам, че споделяте снимки на порасналите хубустници Simple Smile Кой беше казал, че декемврийчета са най-красивите - така е, пък аз казвам и че ще са най-умните и атлетичните! Така хубаво се развиват всички...
Ето снимки и от нас:
http://picasaweb.google.com/noradimitr/2010_03_21BorisovaAndHomesession#
Не са последните - от преди месец са, но фотосесията беше много забавна и има успешни снимки, на който му е интересно - моля заповядайте!
Мецатр не мога да отворя линка, може от "шерването" да е ...
Чао и приятни разходки

Общи условия

Активация на акаунт