Странен SMS

  • 4 995
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Шега или някай се опитва да го измами,ако мине номера.

# 16
  • Мнения: 336
Ако искаш да си напълно спокойна, можете да отидете със съпруга си в БНБ и да поискате БЕЗПЛАТНА справка от Централния кредитен регистър - там се вписват всички кредити на физически и юридически лица във всички банки. Ще ви извадят справките и оттам ще видите цялата си кредитна задлъжнялост - ако няма нищо ще се успокоите, ако излезе нещо и имате подозрение, че кредитът не е ваш - следва да се обърнете към банката, където се води.
БНБ е длъжна да предоставя такава справка, веднъж годишно е безплатна, втората май струваше към 5 лева.

# 17
  • Мнения: 6 311
Не прочетохте ли, че става дума за грешка на банков служител.

# 18
  • Мнения: 1 174
Ами дай някакъв линк нещо, че да се светнем и ние  Wink

# 19
  • Мнения: 352
Не прочетохте ли, че става дума за грешка на банков служител.
Кой и къде да прочете, не разбирам?

# 20
  • Мнения: 5 539
Майка ми получава такиева смс-и всеки месец, откакто е абонат на Глобул, тоест от 1-2 години. Предполагам преди това номерът е бил на длъжник и оттам е влязъл в системата за известяване на ОББ.
Хич и не си го слагаме. Пък и майка ми въобще не чете и не праща смси Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 763
Ако изплащате телевизора към Уникредит и следващата вноска трябва да е до края на месеца, значи е оттам. Мой познат е получил подобен СМС в същата ситуация, днес даже е чел някъде из нет-а, че имат грешка в системата ( тези СМС-и се изпращат автоматично) и много хора са получили СМС-и с големи суми. За да си по-спокойна, звънни на телефона, който ти пише на договора за телевизора и ще ти обяснат, предполагам, че и ще ти се изиняват половин час.

# 22
  • Мнения: 352
Да, към Уникредит е. Предполагам,че е грешка.

# 23
  • Мнения: 17 546
Днес по обяд мъжът ми получи на телефона си следното съобщение: Напомняме Ви да платите месечната си вноска по кредит 40356, 00лв с номер 38***. Може да платите през Epay до 24.04.2010г. И ние двамата  Shocked Shocked ShockedНяма нито банка ,нито тел. за връзка. Ние нямаме никакви кредити, изплащаме само един телевизор. За него получава той смс всеки месец но по-късно и с точната сума. Тази петцифрена сума просто ни плаши. Какво ли е това чудо? Доколкото знам никоя банка не пише сума някаква на кредита. Пък и за телевизора да е-не пише банката. Хвърлиха ни в шах. Той толкова се притесни някой да няма данните му и да ги е теглил някакси. Та данните на човек лесно могат да се вземат, но чак пък кредит без него и лична карта.Може и телефона да са сбъркали.  Или някой си прави шега.Не знаем какво да мислим.
Започнах да получавам такива СМС-и около месец след като подписах договор с М-Тел. Оказа се, че този номер е бил преди това на някоя си Силвия, която има 5 кредита и които не са обслужвани, заради което съответно е сменила номера си. 15 пъти ми се обаждаха от ОББ и по телефона няма как да ги убедя, че аз не съм въпросната Силвия. Накрая се обадих в call центъра на М-Тел и най сериозно ги предупредих, че ако не ограничат тези СМС-и и обаждания и не престанат да ме безпокоят от разни банки за неща, които не ме касаят, ще си прекратя договора с тях поради това, че ме притесняват, бъркайки ме с друг човек. Престанаха! Преди седмица получих пак един СМС от някакъв си кредит и ако се повтори, ще си говорим с оператора за последен път! Обадете се и проверете какво става, защото пък, ако номерът си е на мъжът ти отдавна, може някой или да е дал умишлено чужд номер, или някоя блейка в банката е записала грешно и така се получават недоразумения...

# 24
  • Мнения: 95
Вчера пътувайки в автобуса надничах във вестника на един човек.Имаше огромно заглавие на първа страница,че всички клиенти на някаква банка получили обезпокоителни смс,поради грешка от тяхна страна.Грешката била отстранена за няколко часа и нямало да се повтори.Не успях да прочета статията,защото вестника все пак не беше мой,ама първото нещо,за което се сетих беше тази тема.

# 25
  • Мнения: 6 311
Вчера пътувайки в автобуса надничах във вестника на един човек.Имаше огромно заглавие на първа страница,че всички клиенти на някаква банка получили обезпокоителни смс,поради грешка от тяхна страна.Грешката била отстранена за няколко часа и нямало да се повтори.Не успях да прочета статията,защото вестника все пак не беше мой,ама първото нещо,за което се сетих беше тази тема.

Същото прочетох вчера в някакъв електронен вестник, но не се сещам кой. Помня, че банката беше Уникредит.

Общи условия

Активация на акаунт