Стоматолози- гр. Варна

  • 960 361
  • 2 782
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1
Благодаря desi_shisha за отговора  bouquet Явно си доста запозната професионално.
Относно предпазните средства и хигиената  в кабинета имам много сериозни притеснения и аз.Може да е параноично,но ме е страх да не ме зарази с нещо.Не е нормално според мен плювалника/извинете за израза,не знам дали така се нарича/,да не се дезинфекцира след всеки пациент.На предното ми посещение имаше кръв вътре от предишния пациент Shocked Отказах да изплюя преди да го почисти,а той само ливна вода вътре с пластмасово шише ShockedНаистина не знам какво да предприема.Като отнощение се държи човечно,но тези неща  с хигиената не са за прнебрегване.Не знам какъв би бил правилния подход-дали да продължа лечението при него,тъй като вече той е започнал,а не е довършил още...или да търся друг Confused Вие как бихте постъпили ри това положение?

# 466
  • Мнения: 398
Касата не покрива фотополимерна/бяла/пломба.



Но покрива химиокомпозит  Peace , която също е бяла.

# 467
  • Мнения: 251
При това положение,краченцето ми няма да стъпи при този зъболекар повече.Забравил да изчисти плювалника,ами ако е забравил да автоклавира/дезинфекцира/инструментите  #Cussing out

# 468
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
И аз да кажа колко съм доволна от д-р Тихомир Лазаров,но....цените му ми се видяха соленички!
Направи ми кореново лечение на 2 зъба(неизлекувани от предни стоматолози),като ми взе по 290лв.на зъб,като ми беше казал предварително цената,но тъй като бяха предни зъби и исках да ги запазя,платих цената-580лв,за около месец посещения-1път седмично!Вчера бяха на почистване на зъбен камък и преглед.Тук цените ми се сториха ок-20лв.прегледа,за зъбен камък ми беше казал предварително 50,а вчера ми поиска 60лв Rolling Eyesне ми е за 10-те лв.,ама просто не обичам така...
Вчера при прегледа,д-ра каза,че имам пломбичка първо една,после се оказаха 2 между първи и втори зъб,които са миниатюрни и ми поиска по 80лв на точка,което ми се видя много=160лв за 1 пломба горе-долу.Но той каза-в тази цена е включена упойка и кофердам...та доста скъпо ми се видя и сега ще попроуча и ще реша какво да правя....но доста се пооръсих с кореновите лечение+почистването=650лв. за месец Rolling Eyes Rolling Eyes

# 469
  • Мнения: 62
Zdraveite, nqkoi ima li otzivi  ot d-r. Liubomir Zlatanov.Blagodarq

# 470
  • Мнения: 398
Zdraveite, nqkoi ima li otzivi  ot d-r. Liubomir Zlatanov.Blagodarq

Малко по-назад имаше писано някъде.
Навремето беше много добър зъболекар.Но паричките май му дойдоха в повече.Последно време само лоши отзиви чувам  Peace

# 471
  • Мнения: 62
Da 4etah nazad no informaciqta e mnogo stara ot 2004- 2005, iskah aktyalna.Blagodarq

# 472
  • Мнения: 403
Препоръчаха ми добра зъболекарка , чиито кабинет е около светофара/кръстовището до стадион тича и "китайската стена", ако имате координати - име , телефон, моля насочете ме.

# 473
  • Варна
  • Мнения: 8
И аз се записвам за темата. От 6 месеца ходим по мъките след меко казано некадърно пломбиране на зъб. Снимката показва гранулом под трите канала на 7ми зъб и с два счупени инструмента, забравени вътре. Да не говорим за неподходящата паста, с което е направо грубо затъкнат канала и тя е проникнала във венеца. Днес бяхме и при Венелинов. Човека се стъписа, но е склонен да пробва. Лечението без гаранции ще ни струва 1200 лв. Изчетох форума да търся компромисен вариант преди да извадим зъба. Просто се страхувам, да не стане така да рискуваме със скъпото лечение, а зъба, който и без това си е наполовина да се досчупи или разцепи на две...  ooooh!

# 474
  • Мнения: 3 410
Понеже и аз в момента лекувам гангрена след некадърно умъртвен зъб, се сещам че моя зъболекар беше споменал че счупи ли се инструмент вътре ще трябва да се вади зъба. Според мен по добре го извади при хирург , за тази цена и без гаранция за успех просто не си струва. на мен паричките ми се струват твърде много.

# 475
  • Мнения: 250
Препоръчаха ми добра зъболекарка , чиито кабинет е около светофара/кръстовището до стадион тича и "китайската стена", ако имате координати - име , телефон, моля насочете ме.


Може би става въпрос за д-р Антонова, тел.303087

# 476
  • Варна
  • Мнения: 8
Днес извадиха зъба след дълго ходене по мъките. Искам да изкажа благодарност към професионално свършената работа на д-р Стоилов от клиниката на д-р Кунева!   bouquet
Наистина счупените инструменти в каналите превърнаха зъба в загубена кауза. Единия буквално е стърчал от канала и е дразнил костта. Образува се голям гранулом и киста. Аз не знам защо лекарите, на които се доверих да го излекуват даваха такава надежда и ни мотаеха толкова време. Преживяхме страхотна болка. Костта е много изтънена.
Докторът, благодарение на който на 24г. останах без основен дъвкателен зъб, поради своята немърливост и припряност, както и грешка да сложи неподходяща запълваща паста е Динко Стефанов. Човекът е възрастен, но поради дългогодишния му опит в стоматологията му се доверихме. Не искам да си помислям колко като мен му се доверяват ежедневно.  Close

# 477
  • Мнения: 251
Наистина е възможно да се извади счупен инструмент от канала на даден зъб.Не е изцяло загубена кауза.Само,че трябва специална техника и много сръчност.

А колкото до ваденето на зъба-всеки зъболекар го може.

# 478
  • Мнения: 3 410
Ама изобщо не мога да се съглася че всеки зъболекар може да извади зъб Naughty
На моя позната при ваденето зъболекаря счупил дълбоко зъба, та се наложи да ходи на хирург, та работата доста се усложни.

# 479
  • Мнения: 251
Да,права си,че понякога има усложнения.Само,че добрия зъболекар според мен се наема да вади зъб,особено многокоренов ,само ако има снимка.По снимката може да се прецени дали трябва да изпрати пациента направо при хирург.

С предишния си пост по-скоро исках да кажа,че висшият пилотаж в стоматологията е да релекуваш зъб,да вадиш счупени инструменти и да лекуваш гангрени и грануломи.
Ваденето е ясно-упойка,клещи,лост и марли.

Общи условия

Активация на акаунт