Стоматолози- гр. Варна

  • 960 916
  • 2 782
  •   1
Отговори
# 510
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Влизам в темата с въпрос.Тъй като ми откриха гранолом на шести долен зъб,който е пломбиран преди 20 години и зъболекърят ми каза,че начина да се оправи е операция при лицево-челюстен хирург или да се вади зъба.Някой имал ли е подобен проблем и при кой лицево-челястен хируг сте ходили.



Преди месец лекувах гранулом, също на зъб с пломба отпреди 20г. При мен махнаха пломбата, изчистиха каналите и после слагаха лекарство няколко пъти. Накрая запълниха каналите, пломба и след 6м контролна снимка да се види там ли е гранулома,развива ли се или започва да изчезва. Консултирай се с друг стоматолог, но действай, не го отлагай,защото някоя сутрин може да се събудиш с абсцес, без изобщо някога да те е болял този зъб.  Мен ме лекува д-р Алексиева.

# 511
  • Мнения: 9
При мен проблема може би идва от там,че зъба е лекуван преди 20 години,нерва е бил умъртвен ,каналите са запълнени,но не е бил доизлекуван.
Зъболекарът ми обясни,че сместа,с която са запълнени каналите, след толкова време е много втвърдена и много трудно се маха и каналите може да са непроходими чак до корените където е гранулома.Освен това този зъб е с два корена ,което още повече усложнява нещата.Може би зъб ,на който не са запълнени каналите,а е само с пломба, може да се излекува.

# 512
  • Варна
  • Мнения: 10 582
И моят зъб е лекуван-недоизлекуван преди 20г и незапъленени както трябва 3 канала, но тя успя ! Просто моя съвет е да се допиташ до втори специалист, зъболекар - хирург!

# 513
  • Мнения: 0
мда...а за орален хирург има само едно име - д-р Н. Читалова  Wink

# 514
  • Мнения: 251
Не съм съгласна.

# 515
  • Мнения: 0
орален хирург много добър при това жена е д-р Снежана Калева , може да я намериш в Дентален център -Варна, обърни се към нея.  Много е учтива така ме предразположи та чак не усетих , че ми извадила зъба. Много съм доволна, та затова ти я препоръчвам и то много.

# 516
  • Мнения: 0
само да уточня, че хирурзите не само вадят зъби. да извади зъб може всеки, идеята е да се спаси! Peace

# 517
  • Мнения: 9
Благодаря на всички за съветите.Мисля да се консултирам с доктор Едрев и ще реша какво ще правя.Някакви впечетления от него?

# 518
  • Варна
  • Мнения: 433
Благодаря на всички за съветите.Мисля да се консултирам с доктор Едрев и ще реша какво ще правя.Някакви впечетления от него?

Доста коментари има за него по-назад в темата  Peace

# 519
  • Мнения: 3 410
Благодаря на всички за съветите.Мисля да се консултирам с доктор Едрев и ще реша какво ще правя.Някакви впечетления от него?
Гледа на пациентите си като на подвижни доларчета Sad

# 520
  • Мнения: 12
Явно във Варна има стоматология на високо ниво!В в националния дентален конкурс "Усмивка на годината", като 3 от общо 5 награди са за варненци, както и голямата награда на журито, която е за д-р Светослава Стефанова:

"...Националният дентален конкурс „Усмивка на годината” отличи постиженията на най-добрите български зъболекари и зъботехници за четвърти пореден път.
Авторитетното жури, председателствано от германския зъболекар и зъботехник д-р Гернот Мьорих се състоеше от още дванадесет видни дентални специалисти, сред които д-р Селар Франсис, д-р Нели Николова, д-р Николай Николов, д-р Иван Минчев, д-р Адриана Йосифова, д-р Красимир Недевски, доц. Лаура Андреева, д-р Донка Станчева - Забуркова, д-р Веселина Филипова, д-р Цецка Вергилова, доц. Ходор Факих, както и от зъботехниците г-н Димитър Шереметски и г-н Константин Фиалковски. Сред оценяващите както винаги бе и организаторът на събитието г-ца Уляна Винчева - издател на в-к „Дентал Трибюн".

В категория „Комплексно естетично възстановяване" наградата бе спечелена от д-р Красимир Златев и зъботехническа лаборатория „Бонус", гр. Варна.

Д-р Пресиян Кръстев от гр. Варна-победител в категория „Червена естетика"

Победителят в категория „Ортодонтски случай" и голям победител в конкурса „Усмивка на годината" 2011 г. е д-р Светослава Стефанова, гр. Варна.
В качеството си на носител на голямата награда на в-к „Дентал Трибюн", д-р Стефанова печели и автоматична номинация в Международния конкурс Dental Tribune Awards - награди, организирани от Dental Tribune International - фирмата по чийто лиценз се издава в-к „Дентал Трибюн" в България. ...
"

http://www.zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=yhgM9ZLJxqM%3D

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


Последна редакция: пт, 22 апр 2011, 14:47 от Финна мадама

# 521
  • Мнения: 149
ходих скоро при доктор Едрев заради един мъдрец.човекът ме прегледа ,каза ми цена на операцията и ме посъветва да не бързам и да пробвам с жабурене.беше много любезен и ми даде доста съвети.пари за прегледа не ми е взел.останах очарована,че има и такива лекари!

# 522
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Kъде мога да заведа детето си днес на зъболекар, че я боли зъбче.
Водя я при д-р Демирева, но днес е почивен ден...

# 523
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Намерих СИдент и Boli.bg. Някой ходил ли е на зъболекар там?

# 524
  • Варна
  • Мнения: 669
Какво мислите за тази оферта:http://grabo.bg/varna/do-58-otstapka-ot-stomatologichen-pregled-i-po-izbor-pochistvane-na-zaben-kamak-s-ultrazvuk-ili-fotopolimerna-plomba-ot-sident-0swbtn6
Фотополимерна пломба или почистване на зъбен камък за 25 лв.? Как вървят цените за такива услуги? Отдавна не съм ходила и вече не съм в час...

Общи условия

Активация на акаунт