Стоматолози- гр. Варна

  • 960 142
  • 2 782
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте! Съжалявам, че не мога да изчета цялата тема, искам да попитам за някой добър зъболекар, да работи внимателно /аз съм много пъзлива и ми трябв анякой, който да ме успокоява  Crazy/ Ако може и на сносни цени да е. По скоро да ми кажете как вървят услугите в момента. От забременяването не съм ходила  Embarassed
  bouquet

# 691
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте,

Някой ходил ли е при д-р Душев за вадене на мъдрец? Доколкото разбрах, работи при д-р Базитова.

# 692
  • Мнения: 11
Здравейте! Съжалявам, че не мога да изчета цялата тема, искам да попитам за някой добър зъболекар, да работи внимателно /аз съм много пъзлива и ми трябв анякой, който да ме успокоява  Crazy/ Ако може и на сносни цени да е. По скоро да ми кажете как вървят услугите в момента. От забременяването не съм ходила  Embarassed
  bouquet
  Др Фъртунова в мц Хелиос в двора на Окръжна болница.Веднъж съм я посещавала,но останах с много добри впечатления  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 273
здравей svetl,аз изчетох доста тук и накрая реших да отида при Камбурова в мед.центьр Младост.много сьм страхлива ,като теб и доста се чудих,но вече ходих и останах много доволна.обяснява ти всичко,работи внимателно и ми направи чудесен преден зьб,който беше много зле,а сега не си личи ,че е правен.не работи по касата,но не е и скьпо.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Благодаря ви   bouquet

И двете изпозлват упойки предполагам  Embarassed ?

# 695
  • Варна
  • Мнения: 630
Здравейте,

Някой ходил ли е при д-р Душев за вадене на мъдрец? Доколкото разбрах, работи при д-р Базитова.
Аз го познавам -семеен приятел е,особняк е ,но като специалист не мога да кажа.Работи и във Факултета като асистент.

# 696
  • Мнения: 7
Здравейте искам да попитам за добър детски стоматолог. Синът ми е на 3 годинки и има лесно рушим емайл.От много време ходим при Пламена Иванова и го маже с флуор,но лично аз не съм доволна.Вместо да се стопират нещата (както тя каза,че ще стане) от едни малки дупчици на синът ми половината зъбчета се увредиха днес го водих пак и поисках нещо друго да се направи,защото аз ефект от това не виждам.Чувала съм за фотополимерна пломба и запитах.Тя му почисти му зъбките и каза до седмица да отидем да му сложи фотополимерната пломба,но ми иска 40 лв.(за две зъбчета) понеже не се поема от здравна каса.На мен май обаче ми се струва много.Чувала съм за заплащане от рода на 6до 10 лв. и то при възрастни.Моля ви споделете мнение всичко ще ми е от полза.
П.П. Чух и добри неща за д-р Алексиева някой има ли опит?

# 697
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Аз съм пациентка на д-р Елица Алексиева / ако за нея става въпрос/ и съм много доволна! Препоръчвала съм я в темата.
Само, че тя не е детски стоматолог, в смисъл, не е това специалността й,а хирургия доколкото ми е известно.
Не вярвам да откаже да прегледа детето, но не знам доколко има търпение и нерви и да може да успокоява едно дете, което сигурно е много важно качество за един детски стоматолог.
Тя е преглеждала сина ми, но беше просто да надникне в устата му и да каже, че няма проблеми, защото той едва си отвори устата.
Може да видиш на сайта й, какви са цените за пломбите, които те интересуват.
http://www.aspradent.com/

# 698
  • Варна
  • Мнения: 630
Здравейте искам да попитам за добър детски стоматолог. Синът ми е на 3 годинки и има лесно рушим емайл.От много време ходим при Пламена Иванова и го маже с флуор,но лично аз не съм доволна.Вместо да се стопират нещата (както тя каза,че ще стане) от едни малки дупчици на синът ми половината зъбчета се увредиха днес го водих пак и поисках нещо друго да се направи,защото аз ефект от това не виждам.Чувала съм за фотополимерна пломба и запитах.Тя му почисти му зъбките и каза до седмица да отидем да му сложи фотополимерната пломба,но ми иска 40 лв.(за две зъбчета) понеже не се поема от здравна каса.На мен май обаче ми се струва много.Чувала съм за заплащане от рода на 6до 10 лв. и то при възрастни.Моля ви споделете мнение всичко ще ми е от полза.
П.П. Чух и добри неща за д-р Алексиева някой има ли опит?
Моята племенница е със същият проблем:поставиха и диагноза емайлова хипоплазия...и сестра ми така я водеше нон стоп за мазане с флуор,но после сама си купи и я мажеше всеки ден.Знам ,че не става бързо от днес за утре и така вече мисля че минаха повече от 3 години ,но продължава да маже. А за цената не мисля ,че е много аз за мен за малка пломба миналата година един направо ми разказа играта-120 лева и 40 за 2 пломби ми се вижда даже евтино Peace Peace Peace Peace

# 699
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте искам да попитам за добър детски стоматолог. Синът ми е на 3 годинки и има лесно рушим емайл.От много време ходим при Пламена Иванова и го маже с флуор,но лично аз не съм доволна.Вместо да се стопират нещата (както тя каза,че ще стане) от едни малки дупчици на синът ми половината зъбчета се увредиха днес го водих пак и поисках нещо друго да се направи,защото аз ефект от това не виждам.Чувала съм за фотополимерна пломба и запитах.Тя му почисти му зъбките и каза до седмица да отидем да му сложи фотополимерната пломба,но ми иска 40 лв.(за две зъбчета) понеже не се поема от здравна каса.На мен май обаче ми се струва много.Чувала съм за заплащане от рода на 6до 10 лв. и то при възрастни.Моля ви споделете мнение всичко ще ми е от полза.
П.П. Чух и добри неща за д-р Алексиева някой има ли опит?

Здравей, за тук получих добри отзиви, много добри дори Simple Smile

http://www.vitadentbg.com/team.html
Д-р Илиева!
Успех!

Последна редакция: чт, 28 юни 2012, 10:00 от svetl@

# 700
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте, Някой може ли да ми каже упойката колко време трае и има ли странични ефекти. Ходих профилактично на зъболекар и ми казаха, че имам кариес, който бил голям. За да работи без проблем, стоматологът трябвало да сложи упойка. Досега не са ми правили пломба с упойка. Ако ме е боляло, зъбът се умъртвява и после се обработва. Този път обаче ми казаха, че можело и да не се умъртви, но кариеса бил голям. Затова по-добре би било да се работи под упойка. Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели.

# 701
  • Мнения: 251
Зависи от упойката и от метаболизма на отделния човек.
Мен например, половин безадреналинова упойка ме държи 4-5 часа,а при други се налага да се сложат дори две-три ампули,за да се обезчувстви полето за работа.

Не се страхувай,помоли да използват възможно най-тънка игла или пък карпулен пистолет(там игличките са тънички като жило на комар:).
Може да помолиш да напръскат предварително мястото, където ще слагат упойката с лидокаинов спрей и съвсем няма да усетиш убождането.

Странични ефекти-освен ако имаш някакви алергии към упойки.Съвременните са доста пречистени,доколкото фармацията го може Mr. Green
Не трябва да се храниш, докато напълно не е минала упойката,защото има опасност да си нараниш бузата от вътрешна страна,защото мястото е обезчувствено.

Успех!

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 08:20 от desi_shisha

# 702
  • Мнения: 1
Здравейте!
Много моля ако някой е чувал за стоматолог,който да работи детски зъбки само с ръчни инструменти,да сподели опит и координати.
Ще бъда много благодарна.
Дъщеря ми е на 4 год. и благодарение на "добрия" ген на майка си и баща си има много зъбчета за лечение.
Започнахме лечението,тръгна спокойно, но тъй като на някои от зъбчетата кариесите са дълбоки,при работа с машинката изпита много остра болка,след което лечението е истинско мъчение за нас и за лекуващия.
При последното ни посещение тя почти не пожела да си отвори устата и стоматоложката беше почти категорична,че не може да работи при това положение,да потърсим друг.
Не знам дали смяната на стоматолог ще е решение,но разбрах,че има зъболекари,които работят детски зъбки без машинка. Иска ми се да опитаме, но не знам към кого да се насоча.
А също моля и да ми предложите достатъчно търпелив стоматолог за работа с малки деца.
От изчетеното ми се искаше да се свържа с д-р Бозуков,но той не отговаря на телефон.

# 703
  • Мнения: 251
Честно казано не мога да си представя как би се лекувал/почистил/ кариес без машина....
Е,защо не обезболи детето с някакво спрейче,за да не го боли?

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 15:38 от desi_shisha

# 704
  • Варна
  • Мнения: 306
Desi-shisha, благодаря за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт