Стоматолози- гр. Варна

  • 959 791
  • 2 782
  •   1
Отговори
# 135
Видях че в темата е споменат д-р Иванов, който работи на Сливница 40.
Чух че бил добър, но ако някой е запознат моля да сподели повече.
Интересуват ме цени, има ли ренген, внимателен ли е. Малко по подробно ако може някой да напише ще съм много благодарна.
Ще ти дам съвсем пресни впечатления. Днес ходих отново при него и май за последно. Имах стоматолог, при който бях от 7 години. Последните 1-2 години ходех при него само за да оправя собствените си "шедьоври". Така реших да го сменя и отидох на препоръчания д-р Иванов преди 2 месеца. По негово мнение половината ми зъби бяха изкуствено увредени, а направените пломби преди няколко месеца трябваше да се свалят. Трябваше да действам бързо и затова без много да му мисля се съгласих и започнахме. Уговорихме се да му плащам на части. Знаех че работи малко по-скъпо, но това което последва въпреки това ме изненада. За обикновени пломби ми слагаше по 4 пъти лекарство и твърдеше че това била стандартна процедура. Докато работеше отччупи парче от единия зъб и се наложи да свали токущо направената ми пломба и да слага коронка. Понеже съседния имал пломба до него предложи да направи двойна коронка. Започна вече съвсем да ме съмнява, но заради репутацията му продължихме. Съмнявайки се обаче го попитах все пак за цената, но той отказа да ми я каже. ТОгава му казах че спирам да ходя докато не разбера какво ще ми струва. Тогава той започна да увърта, знам ли колко струва в Англия или САЩ, той щял да ми вземе на половина използвал бил само немски материали. Настоях за нещо по-точно, а той тогава отново ми каза че осигуровките на сестрата се вдигнали, имало инфлация ... Отново казах че ставам от стола , а той отново - " Човек дава за жилище по 2000 евро м2 а за здравето си ли няма да даде. Ето аз например купих мналата седмица апартамент за 200 000 евро. КОлко са няколко стотин лева за зъб. Джипа който вземам сега ми струва по 1500 лв на месец. Знаеш ли как се изплаща това..." С това ми стана много противен и станах от стола. Тогава той все пак разбра че няма да стане така и започна:
пломба 80 лв, лекарство -30(4 ходения по 30лв=120лв),  упойка от 15 лв инжекцията нагоре, зъбен камък 80-120 лв, преглед 20 лв,коронка 960 лв(цирконий), вземане на отпечатък, временни коронки, запечатване с цимент, проверка за умъртвяване на нерв, междинни прегледи и др. се заплащат отделно няколко стотин лева... Направо ми омекнаха краката. Отказах да правя тези коронки и тогава той каза че все пак можело да правим стандартна металокерамика350 лв на коронка, но не я препоръчва. поисках да изчистим сметките смятайки обикновената металокерамика - излезе около 2500 лв десетина пломби(някои от които само по точка, без перфорация), 1 двойна коронка. Освен всичко друго, при отпечатъка не слага конци и се размина 2 пъти коронката със захапката ми и се налага да я преправят. Нкарая едва влезе след много силен натиск и вече няколкос е дмици , когато дъвча на нея ме боли цялата челюст и усещам как избутва околните зъби. 2 от пломбите се счупиха и утре имам пак час при него. просто не мога да повярвам за каква наглост става дума. Като капак на всичко дадох координатите му преди да разбера цените на мой близък, който не е от варна но по време на почивка му се наложи спешно да отиде. Сега едва се чух с него и той ми каза че спрямо неговия личен стоматолог в софия това е поне с 50 % увеличение в някои случаи. За съжаление чак сега чета по форуми оплакванията от него, но вече е късно... Sad Знам че преди време е работил много добре и на не чак толкова високи цени, но особено последната година, след като бизнеса му е потръгнал сериозно, много се е променил. Доста от старите му пациенти са си тръгнали, а и тов за върволицата клиенти не е съвсем вярно - при мен винаги часа е за следващия ден, никога досега не е имало случай да чакамняколко дена.

# 136
  • Мнения: 681
"appolon",какви са тези цени?
Този зъболекар добре ли е?Няма ли изнесен ценоразпис в кабинета си?
Това си е направо обирджийство.И защо за обикновенна пломба ти е слагал 4 пъти лекарство?
Такава била прогедурата.Глупости.
Ако му платиш на тези цени,касов бон дали ще ти издаде?
Търси си правата!!!

# 137
  • Мнения: 2 282
Искам да споделя, че не съм особено доволна от Венелина Илиева. Отидох при нея с дете на 2г6м точно заради препоръките тук. Наистина беше внимателна, наложи се да правим 4-5 посещения заради един зъб, като едното (второто) мина само в "миличко, отвори си устата", и за да не се стресира, този път нищо не правихме. Даваше подаръчета след всяко посещение, малката си ги чакаше с нетърпение. Общо взето, работата в устата на ревящо дете не беше удоволствие нито за нея, нито за нас, но неприятното дойде по-късно - когато установихме, че кариеса не е съвсем изчистен, та се наложи да се прави наново зъба.
След това отидох при д-р Теодора Таргова, която се оказа наистина превъзходен специалист. Мисля, че дъщеря ми беше от най-малките и пациенти, но излекува един зъб и и направи 4 пломби с огромно търпение, усмивка и добро отношение, както и със наистина щадящи материали. Даде ми съвети за зъбите и на двете деца, коментирахме флуорозата на каката и какво може да се направи оттук нататък - не съм виждала по-информиран специалист досега. За съжаление д-р Таргова не работи със здравната каса, но определено си заслужава да се посети, особено ако децата са по-малки. Има и още една екстра - 2 мили сестри, които са на разположение по всяко време. Подаръците не бяха играчки и не бяха част от задължителната програма, но и не мисля, че това е необходимо. Цените - плащала съм от 30 до 50 лева в зависимост от пломбата и лечението, пулпита с пломбата май беше 50  newsm78

# 138
  • Мнения: 2 898
С две ръце препоръчвам д-р Ивайло Василев. Новият му кабинет е на ул. Ангел Кънчев.Повече от десет години не бях стъпвала на зъболекар. Умирах от страх, изпадах в панически ужас. Той ме "излекува" от това и ми оправи всичките зъби. Взема скъпо, но си струва.

# 139
  • Мнения: 898
С две ръце препоръчвам д-р Ивайло Василев. Новият му кабинет е на ул. Ангел Кънчев.Повече от десет години не бях стъпвала на зъболекар. Умирах от страх, изпадах в панически ужас. Той ме "излекува" от това и ми оправи всичките зъби. Взема скъпо, но си струва.

Панически страх при Д-р Ивайло Василев от зъболекар не може да има. И на мен ми оправи всичките зъби - пломби всякакви, корони, вадене  където беше необходимо и т. н.
Ни за секунда  нищо не ме е заболяло никъде

# 140
  • Мнения: 132
Вчера си платих а и ще си плащам прескъпо /не само с пари/ за поразиите на др.Сияна Светломирова-как работи/как не трябва да се работи/-много ,ама много лоша хигиена,без да си измива ръцете ,а трябва да работи с ръкавици и маска,ръцете и с мирис на цигари/най-малкото/,изпуска инструментите на пода,да не изреждам още други,че  съм бясна и се питам защо ходих при нея 2-3 години,ама аз съм си виновна.В хирургията на стоматологията правят пълни упойки.Голямо благодаря на др.Георгиев от хир.отделение на стоматологията.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 14:39 от sevi_nil

# 141
  • Мнения: 298
Голямо благодаря на др.Георгиев от хир.отделение на стоматологията.
Аз също съм доволна от д-р Георгиев. Изрязва ми венец преди около 3 години с местна упойка. До колкото знам от моята зъболекарка вече има частен кабинет оборудван по последна дума на техниката, където работи и с пълна упойка. Мисля, че поставя и имплантанти......но не съм 100% сигурна в това.

# 142
  • Мнения: 1 290
Ами да споделя и аз за моята стоматоложка.
Моите зъби са ужасни като цяло Sad и ходя по мъките още с млечните зъбчета
Та имам някакви наблюдения и база за сравнение

В крайна сметка се спрях на д-р Алексиева   bouquet

Това е млада дама, изключително интелигентна  и внимателна!

Цените и са от високите в града ни, но това е единственият стоматолог, при когото ходя с удоволствие и си плащам без да ми се раздира сърцето
В кабинета и винаги ухае приятно, НЕ на зъболекар
На устата и има маска, ръцете и са винаги с ръкавица и пипат много внимателно и нежно.
Не занимава пациентите си с излишно дърдорене и любезничене
Доволна съм от всичко до което се е докоснала в устата ми, работи с най-новите технологии и средства
Кабинета и е в гореспоменатата клиника на д-р Ботев, НО! Тя няма нищо общо с него като работа!

Ами похвалих си я пък!  Hug

# 143
  • Мнения: 45
ако може тел. и адрес на д-р Молдованова.От всичко прочетено до тук се колебая между:Едрев (Едрева),Венелина Кунева,Юлия Христова(за която не разбрах къде е точно кабинета)Молдованова,Тихомир Лазаров и Ивайло Василев А СЕГА ДЕ КЪДЕ ДА ОТИДА ???МНОГО РАБОТА ИМА В УСТАТА МИ , А ПЪК МНОГО МЕ Е СТРАХ,ВЕЧЕ ПОЧНА ДА МЕ БОЛИ И СИ ТЪРСЯ ЗЪБОЛЕКАР СЪС ХИГИЕННИ НАВИЦИ(защото и на мен ми се е  случвало  да ми миришат на цигари ръцете им)С  ДОБРА И КАЧЕСТВЕНА ТЕХНИКА, ДОБЪР И ЛЕКО ДА ПИПА!!Малееее голяма обява му ударих!!Съвсем сериозно -кой да избера??? newsm78

# 144
  • Мнения: 2 898
При Ивайло Василев всичко е перфектно и чисто. Самият той работи с маска и ръкавици. За изплакване има индивидуална чаша с ментова вода.

# 145
  • Мнения: 136
Аз , а и мъж ми и брат му сме били пациаенти на д-р Молдованова, но вече не сме.Сега ходим при Венелина Илиева . Много съм доволна. Има рентген, работи с най-новите материали, много е внимателна и според мен много добър специалист.Когато правих на децата профилактичните прегледи беше много внимателна. До сега нямям оплаквания от това което ми е правила. Хигиената е супер на ниво. Работи с ръкавици  и според мен е много добър специалист.
Е сега съм то няколко месеца във София но все още ползвам пътуванията до Варна за профилактични прегледи . Успех в търсенето !

# 146
  • Варна
  • Мнения: 669
И аз ходя при д-р Марина Рогова от 2 години, и имам доста проблеми по зъбките.  Confused  Мила и внимателна е, дори станахме близки. Вече има и повече опит /Мисля че е завършила стоматология 2005-6 година/ и много добре работи.  Peace Запозната е с всички нови технологии и е наясно от какво имаш нужда наистина. 3-те ми корони паднаха по няколко пъти, мисля че е нормално докато се наместят, но вече от почти 1 година нищо не ми е мръднало в устата! Освен едно зъбче, с което трябваше да се разделя така или иначе, много беше разрушено... Почти нищо не разбрах, кога отворих уста и кога излезе зъбчето.  Peace

# 147
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте, изчетох цялата тема, но все пак не мога да взема решение. Трябва ми зъболекар във Варна, който да работи със здравната каса, да не е от най-скъпите и да работи качествено, разбира се. И тъй като съм с ограничено време, ако може да е на центъра (около бул. Княз Борис) или до Мол Варна. Ако пък и работното му време е извън моето работно (10-18 часа) и работи събота и/или неделя, би бил просто перфектния зъболекар. Дали е мисия-възможна да намеря такъв зъболекар Laughing? Тук видях добри отзиви за д-р Едрев, някой може ли да ми даде координати?

# 148
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте, изчетох цялата тема, но все пак не мога да взема решение. Трябва ми зъболекар във Варна, който да работи със здравната каса, да не е от най-скъпите и да работи качествено, разбира се. И тъй като съм с ограничено време, ако може да е на центъра (около бул. Княз Борис) или до Мол Варна. Ако пък и работното му време е извън моето работно (10-18 часа) и работи събота и/или неделя, би бил просто перфектния зъболекар. Дали е мисия-възможна да намеря такъв зъболекар Laughing? Тук видях добри отзиви за д-р Едрев, някой може ли да ми даде координати?

Брат ми, мъжа ми и малкия ходят при Д-р Смуков в дом Младост - страхотен професионалист,  нормални цени и работи с касата, близо е до мола, за раб.вр. не знам, но може да звъннеш на тел. в кабинета: 759727.  Дано  попаднеш на свестен зъболекар, че май не е мн лесно... Hug

# 149
Някой може ли да сподели мнение за работата на д-р Таня Калудова.Работи на бул."Вл.Варненчик" 113 до Патриарха.

Общи условия

Активация на акаунт