Тук в Канада традиционно се дава Витамин Д на кърмени бебета. Само че аз прочетох че 10 минути на ден навън (дори да е облачно) с открито лице и ръчички са достатъчни за да се получи необходимата доза Витамин Д. Аз моите бебета ги извеждам всеки ден и през зимата за повече от 10 минути. Когато педиатърът ми изписа Витамин Д, го попитах дали ако всеки ден го извеждам, ще бъде необходимо. Той е чиновник, каза ми че не сме Флорида и толкова. Но аз не съм давала, нито на 2-годишното ми, нито на 6-месечното ми. Една капка не са пили. Рахит не са получили. Четох за едно изследване в Канада, от всички кърмени бебета, непиещи Витамин Д, само едно беше получило рахит - с тъмна кожа, неизвеждано редовно и майка му, явно мюсюлманка, ходела със закрито лице и през бременността. Писна ми вече от тези препоръки, които трябва да са едни и същи за най-различни деца с най-различни нужди. Един чернокож има нужда от 6 пъти повече слънчева светлина от един бял, за да поеме необходимия Витамин Д. Те обаче обявяват една и съща доза за всички, бели и черни, извеждани навън и неизвеждани и със забулени майки. Чела съм и статия на специалисти че тези предписания "на едро" могат да бъдат много вредни. Така че всеки си прави сметката. Освен това на здраво дете, дори и бързо наддаващо, според мен и 2 капки Вигантол са му много, при условие че е на АМ. В АМ се съдържа необходимият Витамин Д и всичко допълнително ще е над нормата. Тук на деца на АМ не се предписва.