До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 4

  • 246 238
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 75
  • у нас
  • Мнения: 5 743
Днес го нямаше в кабинета му. Беше на работа в Девата. Само дето се разхождах.

# 76
  • Мнения: 180
Не мога да се сдобия с мобилния на Миринчев,или ще ми го дадът от регистратурата на "Н.Чудотворец"? newsm78

# 77
  • Мнения: 46
Не мога да се сдобия с мобилния на Миринчев,или ще ми го дадът от регистратурата на "Н.Чудотворец"? newsm78
0886523242 това в тел на др Миринчев  Simple Smile

# 78
  • Мнения: 180
Не мога да се сдобия с мобилния на Миринчев,или ще ми го дадът от регистратурата на "Н.Чудотворец"? newsm78
0886523242 това в тел на др Миринчев  Simple Smile
Hug

# 79
  • Мнения: 486
Днес го нямаше в кабинета му. Беше на работа в Девата. Само дето се разхождах.

Да ,аз 6 и 7 не ги написах ,че минаха.Но се съобразява вторниците да си е в кабинета за женска консултация,а другото от Девата каквото кажат.Но понеже от два месеца му гледам графиците в Девата (публикуват ги в темата за Ветрен) и виждам, че този месец има доста повече дежурства!

# 80
  • Мнения: X
Момичета, профилактичните прегледи са задължителни и личните ви лекари трябва да ви уведомят : цитат: ""Задължителни ли са профилактичните прегледи и заплащат ли се те от касата? От Здравната каса отговарят:
Профилактичните прегледи са задължителни за здравноосигурените лица. Общопрактикуващият лекар и специалистът трябва по подходящ начин да уведомят здравноосигурените за провеждането им. Който не се яви на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване или имунизация, де наказва с глоба от 50 до 100 лв., а при повторно неявяване - от 100 до 200 лв. Националната здравноосигурителна каса заплаща на лечебните заведения, с които има сключен договор, осъществените профилактичните прегледи.''

Преди два месеца ми гориха раничка- д-р Михайлов- не с лазер, а с ток. Много ме беше страх преди това, но мина бързо и безболезнено. Всичко беше безплатно, с направление от личния лекар, само 2,40 потребителска такса. Първо ми взеха цитонамазка, ако всичко е наред , след това горят.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 6 258
Я и аз тук.
Относно ВИП-а на МБАЛ - на практика се обезсмисли, защото има много стаи и много често родилките си лежат дори сами в стаи, при това без да доплащат. Та наистина не се използва и няма смисъл да се плаща за него.
За гинеколога - аз съм доволна от д-р Бояджиев, преди година ходих в "Света София" при него, не знам сега дали преглежда там или в Девата. Много мил и внимателен беше, всъщност от това съм впечатлена повече, защото нямам кой знае какви проблеми и не мога да кажа какъв е като специалист. С направление ходих, моята лична също не ми отказва.
Тази седмица научих, че в един медицински център на "Мария Луиза" - мисля че се казваше "Здравна грижа" има видеоколпоскоп, специално за раничките и за рисковите групи за ХПВ. Докторът там също следи бременността - д-р Анастас Стоянов и работи по каса. Другаде не знам да има видеоколпоскоп по каса.
Надявам се да съм била полезна на някого.

# 82
  • Мнения: 3 016

Видеоколпоскоп не съществува като термин. Има само колпоскоп.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 6 258
Рени, не е точно така. Видеоколпоскопът работи на принципа на камерата и визуализира тъканите на шийката на матката на екран. При обикновения колпоскоп гинекологът буквално се завира в теб, за да види нещо. Видеото работи от разстояние - с огромно увеличение, а гледаш все едно на цифров апарат. Освен това на монитора сам можеш да видиш кои тъкани са изменени, а при обикновения няма как.

Ето по такъв начин изглежда:
http://www.medisat.org/pages/18/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BF%D0%BE%D … CKN-2200%E2%80%9D


Само че тук виждаш самата камера, а иначе тя е свързана с монитор.

# 84
  • Мнения: 3 016
Извинявай, но за първи път чувам за видеоколпоскоп.

# 85
  • Мнения: 184
Засега видеоколпоскопът е най-модерния и най-точния начин за преглед на шийката на матката и го има само при д-р Стоянов. За да даде необходимата информация обаче първо е нужно третиране на тази област с някакви химикали, които давали определен цвят на болните и здравите участъци. Било безболезнено иначе. Чудно ми е само това, че се поема от ЗК... което е хубаво де Simple Smile

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 4 118
а това изслдване с колпоскоп прави ли се профилактично или само ако цитонамазката не е наред

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 6 258
В събота четох във в. "Фактор" за този колпоскоп. Там пишеше, че се прави всякак, но се препоръчва ако не е наред цитонамазката непременно да се направи. Но не знам ако искаш по твое си желание дали ще го прекарат през каса newsm78 и колко струва на частно.

# 88
  • Мнения: 38
Можете ли да ми кажете дали Ризова работи със ЗК в Дева Мария?

# 89
  • Мнения: 486
В Девата аг-прегледите на кабинет не са по ЗК.Само ражданията са по ЗК.Вчера така ми казаха по телефона от регистратурата!30лв струва аг-преглед!

Общи условия

Активация на акаунт