Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 367 425
  • 1 474
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 705
А, това какво се слага, вече е съвсем друг въпрос. И понеже имах приятел готвач в такова обществено заведение, та и аз не изпитвам желание да се храня навън, особено пък да си храня детето... Но ето яслата не мога да избегна.

# 511
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Присъединявам се към доволните от немски и руски емайлирани съдове.И аз редовно ползвам такива.Големите тави за сладко са ми такива.Незаменими са.Имаме градина и много от плодове, от които правя промишлени количества сладка.
Обаче като се замисля колко готови или полуготови неща ядем без да сме сигурни нито в продуктите нито в хигиената на приготващите ги да не говорим за съдовете.
А вечно се притеснявам като сме на почивка или на ресторант за това с което ни хранят. ooooh!


Поръчвай си нещо, което се приготвя  в момента, т.е. не се задържа в съдовете. А най- добре хубаво изпечено месо или риба на скара.

# 512
  • Мнения: 4 443
Не става дума за мен конкретно,а по принцип.Не мога да храня детето си дни наред със скара.Ходенето на почивка е необходимост.И ние предпочитаме настаняване в апартамент,но е защото малката е страшно палава и има нужда от място а нашия татко работи всеки ден и се нуждае от отделна стая.Не искам да готвя на почивка. Crossing ArmsИ аз съм човек искам да ме обслужват. Rolling Eyes
Ядем каквото ни предложат .Гледам да подбирам заведенията и храната,но гаранция няма.Не можем да живеем като отшелници.Няма как.
Мисълта ми е ,че няма ''нормален живот'' без компромиси. Peace

# 513
  • Мнения: 277
мегало ,
точно това и на мен ми е в списъка.  Grinning
Със съвсем сходни характеристики са  и новите серии на Силит, на Fissler и BAF.
Писах на Fissler, но уви, нямам отговор вече седмица.
Не ми остава друго, освен да пиша на и WMF със същите въпроси.
Никъде не намерих инфо относно конкретното съдържание композита/незалепващото покритие/ и технологията.
Пуснах този линк в съседната тема. На теб как ти се струва този вариант за палачинки?

благодаря ти за отговора. нашият тиган за палачинки трябва задължително да е с дръжка, за да може да се хвърлят палачинките, че това е част от атракцията Simple Smile
може пък да го взема този на wmf, бях малко замразила оглеждането, а той е все още на добра цена

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Някой може ли да ми препоръча ел кана за вода?

# 515
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Малко по-горе сме обсъждали кани за вода, добре е да е метална - стоманена.

# 516
  • Мнения: 3 869
Видях, че някой беше повдигнал темата за тенджерите под налягане по-напред, но не видях да има някаква препоръка за марка или модел. Темата ме интересува живо. Искам прилична тенджера до 3 л за приготвяне на бобови като заготовки, нямам намерение да приготвям ястия в такава тенджера. Целта ми е да спестя време от варенето на бобовите за заготовки, което в тенджерите на Силит Силигран ми е средно 1,5-2 часа...

# 517
  • Мнения: 1 705
Мег, моята е моя възраст  Embarassed Аз се интересувах за материала, но все пак не разбрах какъв е, дали просто неръжд.стомана, пък тежичка е...

# 518
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Моята е фагор. Стомана 18/10 е. Доволна съм. Добруджански боб се вари за 30 мин. Обаче толкова малка не знам дали имат.

# 519
# 520
  • Мнения: 1 176
Meg!, толкова малка тенджера ще ти върши ли работа? И аз не съм виждала с такъв литраж.  Thinking Нали знаеш, че тенджерите под налягане не се пълнят повече от 2/3 от вместимостта им. Повечето, които се предлагат са стоманени, гледай да е 18/10, реномирана марка. Аз например не харесвам тези, чийто капак е огънат. Сега съм си набелязала една Lagostina, но не мога да намеря достатъчно голяма (7-9 литра Laughing), за да ми е полезна.

# 521
  • Мнения: 3 869
Благодаря, Екла   bouquet
Всъщност литража се измерва точно с идеята, че не се пълнят до-горе. 3 л си е 3 л до 2/3 напълнена. Повечето са 4 л. но мернах и няколко 7-8 литрови в амазон. Аз не мога да говя повече от 4 порции, затова 3 л. ми е предостатъчна Simple Smile

# 522
  • Мнения: 6 799
Моята тенджера под налягане е "куче марка"  Simple Smile , турска, но съм доволна от нея. На дъното пише, че отговаря на европейските стандарти, има си книжка, където пише год. на производство, налягане на клапаните, 18/10 стомана.
Когато се ползва както трябва, мисля че няма проблеми. Аз спазвам някои правила при ползването на тенджерата: намалявам силата на огъня, когато започне да свисти клапана, изчаквам да падне налягането и тогава я отварям и не оставям ядене в нея. Но в повечето случаи я ползвам за заготовки - да сваря по-бързо боба или телешкото...

# 523
  • софия
  • Мнения: 1 305
Момичета да ви питам, тези тави който напоследък все по често виждам, керамични, може ли да се готви с тях на котлон и после да се слагат във фурната.  bouquet

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз искам да попитам за йенското стъкло на Симакс, може ли да се ползват тенджерите като другите върху котлон, няма ли опасност от спукване?

Общи условия

Активация на акаунт