Как успяхте да си "пуснете" дълга коса?

  • 100 719
  • 250
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Решила съм да си пусна косата дълга, та се чудех колко време горе-долу ще отнеме да достигне прилична дължина? И не е ли кофти периода, когато си просто обрасъл и прическата ти не прилича на нищо ? Имах те ли някаква прическа която поддържахте? През какви периоди минахте ? Какви средства използвахте - фиби ,шноли ,диадеми .... ?

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 09:38 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз преди няколко години от зор да стана от черна бяло руса се остригах съвсееем късо. Естествено реших, че пак ще я пускам и половин година ходех с шноли, диадеми или 1кг стилизанти по косата за да не ме е срам да изляза на улицата. После още половин година, че и повече ходих с една микро опашчица докато израстне достатъчно, че да може фризьорът да ми оформи хубава прическа до раменете. Оттам насетне вече беше лесно - косата имаше форма и вид и просто трябваше да я изчакам да стигне дължината, която искам

# 2
  • Мнения: 26
Боядисваше ли си косата докато чакаше да порасте ?
 Останах с впечатление че половин година не си я подстригвала и после още половин ? Аз точно за това се колебая . Ако я подстригвам всеки месец както казват фризьорите тя не ми дърпа на дължина . Ако ходя по-рядко ще започне да цъфти ?!


Каква прическа избирате на пластове или изравнявате дължината ? С бретон ли е по-лесно или без бретон ?

# 3
  • Мнения: 1 236
Боядисваше ли си косата докато чакаше да порасте ?
 Останах с впечатление че половин година не си я подстригвала и после още половин ? Аз точно за това се колебая . Ако я подстригвам всеки месец както казват фризьорите тя не ми дърпа на дължина . Ако ходя по-рядко ще започне да цъфти ?!


Каква прическа избирате на пластове или изравнявате дължината ? С бретон ли е по-лесно или без бретон ?
Това с косата е много относително.На мен ли4но бавно ми расте.За целта има витамини домашни маски,ако искаш косата ти да не цъфти спираш да я сушиш и да мацаш стилизанти.По4ети в темата за тайната на дългата и красива коса! Peace

# 4
  • Мнения: 26
Благодаря ти dilandii  !
Моята коса също расте много бавно . В момента съм с дължина преди да стигне до раменете,етажирана и стърчаща  и понеже  леко полудявам и затова търсех съвети. 

# 5
  • Варна
  • Мнения: 535
На мен ми отне 10г....  Sunglasses Е да верно сега съм с коса до кръста, но моята по принцип бавно расте. В началото на този период бях на чертичка до ушите. По време съм я подстригвала по мъничко за да изглежда добре.

# 6
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
От първи номер (наложи се понеже я накъдрих трайно  Mr. Green ) до кръста около 4-5 години,като на няколко пъти е подстригвана с 10-15 см...не правя домашни маски,освежавам на всеки 2, понякога и на 3 месеца по няколко мм,нямам проблеми с цъфтеж,измиване,сешуар и преса всекидневно,без етажи,оформена на "кубчета" в краищата,за да не стои отрязана черта,подържам асиметричен бретон като имаше период,в който бях без бретон...

# 7
  • Мнения: 1 241
Зависи колко е къса.
Моята беше до раменете, ходих пред 6-8 месеца да ми я освежават, като исках само пластовете да ми скъсяват, дължината минимално. Така не изглежда, че пускаш дълга коса, а си е прическа. Моята коса е много права.
На сестра ми по същия начин, само че нейната е къдрава.
Но се подстригва на много пластове, като горните са доста къси( тип хипи).


Ама и аз едни обяснения дадох, но мисълта ми беше, че не е необходимо да ходиш неоформена.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз ходех на 3 месеца да ми взимат по малко връхчетата и доколкото е възможно да я пооформят, но тя все си седеше ужасно докато не стигна някаква нормална дължина. И не просто я боядисвах, а я изрусявах всеки месец. Не съм имала никакви проблеми с цъфтене на крайчетата.
А пускането на бретона винаги ми е било най-големия кошмар. Като е бил къс в един момент почва да виси в очите като на пудел, трябват постоянно фиби или диадеми  Sick Затова сега винаги като отида да се подстригвам задължително започвам с думите "Не искам къс бретон!"

# 9
  • Мнения: 26
 Хубави идеи и съвети сте ми написали ! Благодаря ви от все сърце ! Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 1 875
Най-лесно ми е било да пускам дълга коса от прическа каре - а аз винаги се връщам на нея, след дългата коса Simple Smile

# 11
  • Мнения: 26
Най-лесно ми е било да пускам дълга коса от прическа каре - а аз винаги се връщам на нея, след дългата коса Simple Smile


И аз така прочетох вчере в един сайт ,че косата трябва да е с еднаква дължина!

# 12
  • София
  • Мнения: 169
Охх и на мен ми е мечта много дългата коса, обаче понеже ми е къдрава косата и никога не изглежда достатъчно дълга...така или иначе и сега я пускам, но не ми е на каре, на пластове ми е (горе долу, нямам много къси участъци). Освежавам я на 4 месеца някъде, като не давам много да ми взимат, буквално само краищата отвсякъде обаче, а за да не цъфти през другото време си слагам кристали (само по краищата). За съжаление косата ми расте много бавно, каквото и да правя...нито хининова вода, нито маски помагат  Sad ...явно ще трябва да си чакам...

# 13
  • Мнения: 2 110
Нещата които ти трябват са :
1. Шампоан за честа употреба
,защото косата в периода на израстване когато е по-мръсна или просто се зацапа много дразни .
2. Фиби тип "щъркелчета ", "гребенчета",диадема,ластик за коса- на мен лично много ми помогнаха особено когато горната  косата стигне една дължина до под ушите и "виси",тогава повдигаш с тях.
3.Пяна за коса или спрей за обем в корените- щадящи без алкохол и с много слаба фиксация.
4. Домашни маски и лосиони ,ампули за подхранване - поддържат доброто състояние на косата.
5.Прическа- ако косата ти е права или тънка трябва да клониш към равна ,ако косата ти е къдрава може етажи. От страни само стъпаловидно подстригване за обем.
6.Подстригване - само връхчета на около 8-12 седмици.
7.Търпение и много търпение ,защото косата расте с около 1.5 на месец при дължина
до раменете и само 1 см. при по-дълга коса.

Краси7 желая ти успех и скоро да ни се похвалиш със снимки! Wink

# 14
  • Мнения: 1 236
Нещата които ти трябват са :
1. Шампоан за честа употреба
,защото косата в периода на израстване когато е по-мръсна или просто се зацапа много дразни .
2. Фиби тип "щъркелчета ", "гребенчета",диадема,ластик за коса- на мен лично много ми помогнаха особено когато горната  косата стигне една дължина до под ушите и "виси",тогава повдигаш с тях.
3.Пяна за коса или спрей за обем в корените- щадящи без алкохол и с много слаба фиксация.
4. Домашни маски и лосиони ,ампули за подхранване - поддържат доброто състояние на косата.
5.Прическа- ако косата ти е права или тънка трябва да клониш към равна ,ако косата ти е къдрава може етажи. От страни само стъпаловидно подстригване за обем.
6.Подстригване - само връхчета на около 8-12 седмици.
7.Търпение и много търпение ,защото косата расте с около 1.5 на месец при дължина
до раменете и само 1 см. при по-дълга коса.

Краси7 желая ти успех и скоро да ни се похвалиш със снимки! Wink
Много правилно и из4ерпателно!

Общи условия

Активация на акаунт