Извратено и жестоко: Фестивал на плачещите деца

  • 5 371
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Тук няма какво да добавя, освен думите на преводача: И без това винаги съм смятал, че японците са сякаш от друга планета, но фестивал на плачещите деца ми се видя доста извратено и жестоко. Все пак вижте как се забавляват в Страната на изгряващото слънце. (б.пр)

В Токио се проведе традиционния фестивал на плачещите деца, пише The Daily Mail. В събитието участваха над 80 деца.


В рамките на този фестивал се провежда състезание, включващо сумо борци, държащи малки деца, които трябва да бъдат разплакани...

http://30dumi.pozicii.net/2010/04/izvrateno-po-yaponski-festival … tcheshtite-detsa/

# 1
  • Мнения: 57
Наистина извратено. Close

# 2
  • Мнения: 4 841
Не бих си позволила да използвам толкова силни думи за нещо, което е елемент от една толкова древна култура, каквато е японската. Със сигурност има народи, на които и нашите вековни традиции им изглеждат дивашки и варварски, но това не ни пречи всяка година
да си ги спазваме. То и яденето на хлебарки у нас не е на почит, ама хората по света си ги ядат...

За мен темата е безмислена. Смятам да информирам модератор, защото освен обиди и нелицеприятни квалификации (което си е етническа нетърпимост) за японците, едва ли ще пише нещо друго в нея.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 077
Не бих си позволила да използвам толкова силни думи за нещо, което е елемент от една толкова древна култура, каквато е японската. Със сигурност има народи, на които и нашите вековни традиции им изглеждат дивашки и варварски, но това не ни пречи всяка година
да си ги спазваме. То и яденето на хлебарки у нас не е на почит, ама хората по света си ги ядат...

За мен темата е безмислена. Смятам да информирам модератор, защото освен обиди и нелицеприятни квалификации (което си е етническа нетърпимост) за японците, едва ли ще пише нещо друго в нея.

 Peace

Напълно подкрепям! Тесногръдието не е ли вече време да си замине по пътя с интернет?!

# 4
  • Мнения: 6 365
Що, много е сладко!

Детето ще поплаче 30 секунди и ще забрави. Както казва Лао Дзъ- вижте колко е хармонично новороденото!- може цял ден да се дере, а да не прегракне. А японските дечица са сладкишчета.

Проверете в съседния форум за теми за "оставихме детето да се наплаче и то заспа само".

Ето един по-готин фестивал:

http://travel.ninemsn.com.au/world/810309/in-japan-for-the-penis-festival

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Нито е извратено, нито е жестоко.

# 6
  • Мнения: 3 880
И аз мисля като BirdsFlu, не може да мерим целия свят с нашия аршин- щом ние не правим така значи не е правилно.
И при нас се разревават така деца, между другото. Е, по друг повод, но какво значение има повода, важното е, че за детето е стрес. Който не ми вярва мога да му покажа клипчето от кръщенето на племенницата ми в съвсем нормална и реномирана българска църква Wink. Аз не присъствах, но гледах после и сърцето ми се сви- в ледената църква го съблякаха милото чисто голо, след това брадатият, непознат, грамаден поп го грабна от мама, потопи го до коленете във вода и като започна едно пличкане- в очите, навсякъде  Sad. Детето се съдра от рев (беше на няма и 2 години, представяйте си какъв ужас е преживяло), ама нали си е наша традиция всички биха го приели нормално и рядко някой би се трогнал, но когато японците разплакват децата си по неразбираеми за нас поводи веднага ни се вижда извратено  Laughing

# 7
  • Мнения: 6 627
Нищо културно не виждам в това да се разплакват бебета съзнателно .
Връзка с кръщенето също не виждам.
Та в този ред на мисли и за мен е извратено да има конкурс за най-бързо разплакано бебе.Тесногръда съм явно.

# 8
  • Мнения: 3 880
Връзка с кръщенето също не виждам.
E как не виждаш? Нали уж се притесняваме за бебето? И в двата случая има има едно разревано невинно създание, което ама изобщо не схваща защо го плашат така, а покрай него сумати щастливи възрастни, за които това е празник. Не виждаш общо точно поради причината спомената по-горе- нашето винаги е правилно, защото сме свикнали с него, а при другите е извращение, защото ни е непознато и не го разбираме Wink

# 9
  • Мнения: 6 627
Ами ей така не виждам .Ако поразсъждаваш и ти няма да видиш целта на японския фестивал е да се разплаче бебе ,на кръщенето съвсем не е такава.
Както искаш така го завъртай .И въобще на става въпрос за наше и чуждо .
Няма какво да разбирам ясно си е написано
Този сумист, чието дете започне да плаче първо- се обявява за победител. Ако децата започнат да плачат едновременно, победител е този, чието дете плаче по-силно от другото. В случай, че децата все пак решат да не плачат, съдията си слага страшна  маска и почва да ги дразни….
Това се е съвсем съзнателно плашене на бебета .Тъпо.

# 10
  • Мнения: 372
И аз не виждам нищо жестоко в това да поплаче едно дете
То и без това ще плаче по 10 пъти на ден ,какво толкова ако поплаче и на фестивала

# 11
  • Мнения: 6 627
Да се дразни и плаши бебе си е жестоко.А как някой може да се кефи на куп изплашени и разплакани бебета не го разбирам.
Съвсем различно е бебето да плаче и да дава сигнал ,че е гладно или напишано .

# 12
  • Мнения: 3 880
Както искаш така го завъртай .
Изобщо даже не извъртам, обърнах внимание на фактите и ги сравних. Ти се опитваш да извъртиш, така че да намерим разлика между едното и другото реване  Wink.
И не съм казвала да се сравняват нещата едно към едно, просто като видях ревящото японче, спонтанно ми изникна картинката с не по-малко дерящото се българче и всички усмихнати роднини наоколо Peace
Със сигурност и ние си имаме разни странности, от които други раси биха се потресли, ама голяма работа- важното е че на нас си ни харесват Wink

# 13
  • Мнения: 4 806
Нито е извратено, нито е жестоко. Просто традиция. А като вземем да се захласваме в някакви слова,
най-добре да замълчим.

# 14
  • Мнения: 17 546
Японците са нация, която се отнася с особена нежност и любов към децата си. Там децата се гледат наистина като цветя! Това, с подобни "странни" за нас обичаи, са древни традиции, които не е породени от жестокост. Освен всичко останало, японците са сурови, но дисциплинирани и почитащи традициите си хора. Мога само да им се възхищавам за това.

Общи условия

Активация на акаунт