Извратено и жестоко: Фестивал на плачещите деца

  • 5 374
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 447
Нас пък за здраве ни мажат по бузките с кръв от току-що заклано агне  Flutter

# 31
  • Мнения: 17 415
Очаквам тълпи от разплакани български майки, жалещи японските деца.

# 32
  • Мнения: 17 546
Очаквам тълпи от разплакани български майки, жалещи японските деца.
Пе-ти-ци-я, пе-ти-ци-я!

# 33
  • Мнения: 3 447
Петиция, петиция.

# 34
  • Мнения: 3 146
gergandi [/b] ти го дефинирай ,ти определяш фестивала като културна традиция.
За мен си е тормоз при това безмислен .

Едно е да кажеш, че за теб е тормоз, лично за теб. (Да не споменавам, че има разлика между "тормоз" и "извратено и жестоко".) Но за тези хора това е сакрален ритуал - това не го ли схващаш? Т.е. има смисъл, който не се наблюдава пряко? Това също ли не схващаш? В този смисъл има връзка с кръщението, понеже никой тук няма да се оплаче, че детето е плакало, когато са го потапяли в студената вода, тъй като има една по-висока цел. При японците си има там някакво разбиране за смисъла на ритуала.
Има доста по-безсмислени действия, причиняващи болка, на практика умишлено - например има 3-4 теми тук, в които се обсъжда как мамите много искат да сложат обички на 1-годишното детенце и дори по-малки, понеже е сладко, обаче, видите ли, детето много пищяло и го държали, и т.н....

За културен, няма нужда да си измислям - има си речници.
1. и основно значение - "който се отнася до културата в 1 знач." 2. "Който притежава култура". 3. "Който се отглежда или обработва от човека"

Култура - 1. и основно значение - "Съвкупност от материални и духовни придобивки, създадени от човечеството в процеса на неговата обществено-историческа практика"
2. "Наличност от познания, степен на развитие изобщо или в отделна област".
(Български тълковен речник. Наука и изкуство, С. 1994)

Първото значение на "култура" е т.нар. основно лексикално значение на думата. Та, него трябва първо да разбираме, когато кажев "културен". Другото е метафора.

В този смисъл, според съвременната европейска култура, която ти явно много цениш, културните проявления са равноценни, тъй като няма общ критерий между две кулутури, за да се оценят спрямо него, понеже културите са различни.
На това се фундира идеята за леберализма.

Аз също не смятам, че за всичко трябва да се толерират всички култури, особено що се отнася до приетите от мен (те са на ООН, но все пак са си европоцентрични п произход) базисни човешки права, съхраняващши човешкото достойнство.

Тук не мисля, че се нарушава такова базисно достойнство.

# 35
  • Мнения: 66
Уважавам японската култура,....ама това ми се вижда извратено.

# 36
  • Мнения: 7 837
Имам дежа вю. Но предната тена беше за хвърлянето на деца отвисоко, които падаха на едно платнище. Беше някъде в Близкия изток, май...

# 37
  • Мнения: 6 646
gergandi няма общо с кръщенето ,защото целта на този фестивал е бебетата да се изплашат и да реват колкото по-силно толкова по-добре.Целта на кръщенето не е такава. Два ритуала с различни цели ,при единия целта е плашене и разплакване на бебета при друтия има вероятност това да се случи ,но не е цел.
Каквото и да ми цитираш за мен това си е тормоз ако искаш вади от речниците и разликите м/у тормоз изваретено и жестоко,все тази.
Същото ми е и мнението за слагането на обички на бебета.
Схващам ,че водещите бебетата си на този ритуал намират смисъл в него гоненето на зли духове и здравето на децата им.Също съм наясно ,че гаранцията за здраве е същата като с мазането по бузките с кръв цитирана от Дона.

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 299
Стига сте се драпали за глупости Hug
Ако знаете какви страхотии мога да ви напиша Торбалан ряпа ще яде Laughing

Моето мнение е, че е грозно малко дете да се разплаква нарочно. Но то така или иначе ще бъде плашено  от хора, които ще пресекат пътя му newsm78

# 39
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
далеч по-фрапиращи неща се срещат там, това не е чак толкова ...

# 40
  • София
  • Мнения: 8 943
Чак пък извратено и жестоко... По-скоро ми е странно и интересно, все пак едно изплашване няма да доведе до кой знае какъв стрес едно бебе. Къде, къде по-неприятно е ежедневното блещене и закачане в количката, на което са подложени повечето деца у нас.

# 41
  • Мнения: 3 146
gergandi няма общо с кръщенето ,защото целта на този фестивал е бебетата да се изплашат и да реват колкото по-силно толкова по-добре.

Не е целта това. Потърси и ще видиш - свързано е с вярване, че така се гонят злите духове и свещеникът се моли за здравето на децата! Основава се на идеята, че плачът е полезен за децата (между другото, той наистина развива белите дробове...)
Ей, ама четенето не е лошо занимание, да знаеш...

# 42
  • Мнения: 6 365
Мъжът ми ме подкара на 40 дни след раждането да ме опяват по стара БГ традиция. Ачо ревна, попът каза- на хубаво е.

# 43
  • Мнения: 5 370
Нас пък за здраве ни мажат по бузките с кръв от току-що заклано агне  Flutter
Знаех си, че това е ключът от палатката....ей защо толкоз години не спирам да захранвам аптеките.
Липсвала ми е кръвта от агънце багънце.

# 44
  • Мнения: 3 447
Нас пък за здраве ни мажат по бузките с кръв от току-що заклано агне  Flutter
Знаех си, че това е ключът от палатката....ей защо толкоз години не спирам да захранвам аптеките.
Липсвала ми е кръвта от агънце багънце.
Е то Гергьовден е другата седмица, дерзай  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт