Отговори
# 60
  • Мнения: 26
Не си спомням кога са ми сложили катетър, бях в пълна упойка, а относно клизмата  не е чак толкова страшно.

# 61
  • Мнения: 479
уууффффф, наистина най-гадните неща, които помня са:
1. как ми тракаха зъбите от студ в операционните (хващам все зимни студове -единия път  -17, а другия  -12градуса.);
2. как ми ръчкаха една проблемна вена с абокат, да тече по-бързо системата при подготовката за секцио и в същото време друга сестра ми слагаше катетър. Супер болезнено и слагането и следващия половин час докато дойде упойката.

АМА СПОКО, К'ВО ТИ ПУКА - САМО 30-40 МИНУТКИ СЛЕД ТОВА ИДВА БЕБЕТО И ВСИЧКО СЕ ЗАБРАВЯ Wink

# 62
  • Мнения: 4 187
Клизма не са ми правили, катетърът ми го поставиха след като започна действието на упойката !

Успех !

# 63
  • Мнения: 3 497
Аз съм от вагиналните Mr. Green, но катетри са ми слагали по други поводи. Винаги е било с упойка, макар че видях да слагат и без.
Не е редно да го слагат на родилка без обезболяване, това си е гадост.
Клизмата трябва много бездарно да ти я направят, че да боли чак. Е, не е приятно.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 795
Клизмата не боли, но усещането след поставянето на катетър е най-неприятният ми спомен и от двете раждания.

# 65
  • Мнения: 9 472
Клизмата не е от най-приятните неща,но определено има и по-приятни.Не боли,обаче!
Отностно катетъра,имам една коремна операция и едно секцио!Без да те плаша поставянето му ми причиняваше адска болка и двата пъти.От сега съм замислила как ще изтърпя поставянето му още веднъж,когато дойде време да се ражда TiredНо пък става толкова бързо,че докато се усетиш и си готова Simple Smile
Леко раждане!!! Hug

# 66
  • Мнения: 571
Клизмaтa не я и усетих Peace a кaтетърa ми го сложихa след упойкaтa Peace Бях се нaстроилa зa големи болки от него,но се родих кaто ме попитaхa-сегa или след упойкaтa.Тaкa се зaрaдвaх и ест помолих дa е след упойкaтa Peace Може дa си поискaх и ти тaкa Peace
п.с. плaново секцио

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
На мен и двете ми бяха доста неприятни и леко болезнени.... Confused

# 68
  • София
  • Мнения: 1 139
Клизма не са ми правили.
Поставянето на катетъра не е приятно, но трае няколко секунди, така че бързо се забравя Peace

# 69
  • Мнения: 37
Неприятна е клизмата от гледна точка на това, че шкембенцето е голямо и като трябва да ходиш до тоалетна в този момент по-скоро ти се ще вече да си родила...Много притеснения имах относно катетъра, но се оказа абсолютно безболезнена за мен манипулация.

# 70
  • Мнения: 9 472
queen66,явно носиш на болка Laughing

# 71
  • Мнения: 332
Зависи как ти ги слагат, катетъра ми го сложиха преди упойката не боли чак толкова, слагаха ми го внимателно, но ми го махнаха много грубо(куч*а Twisted Evil),  на третия ден след операцията се наложи клизма  - не боли, но е неприятно.

# 72
  • Мнения: 9 472
Мама Зоя,в болницата,където ме оперираха първия път и ми правиха секциото после, клизмата преди самата операция и три дни след нея е задължителна.Явно това е някаква политика на болницата,защото чета тук,че не се прави повторно при всички Rolling Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 3 789
Не боли нито едното, нито другото.
При мен лично неприятният момент беше, че ми я правиха със студена вода Tired  и я усещах (студената вода вътре в мен).
Катетъра ми го сложиха докато правеха запис на тоновете, почти нищо не усетих, но и акушерката ми е супер печена, затова Wink
Не го мисли отсега, наслаждавай се на бременността съм, пък когато дойде- всичко ще се случи по реда си. Моя съвет е предния ден преди секциото да хапнеш по-лека храна, че аз се намуах  Mr. Green с едно пикантно KFC, а за десерт хапнах и дюнерче, че дружките ме бяха "подготвили" как 3 дни след секциото си на пост и молитва и аз да хапна като за "последно".
Иначе ако те е толкова страх- в правото си да ги откажеш, въпреки че определено с тях ще ти е по-конфортно Peace

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не е приятно, нито поставянето на катетъра, нито клизмата, но чак пък да е болезнено .....

Общи условия

Активация на акаунт