Имам нужда от подкрепа

  • 1 045
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ох лелеееее пак ли "мъдрости педиатърски " беее
Миличка, гушкане му е цаката. Ако имаш слинг или кенгуро, пъхай бебе в него и излизай на чист въздух или ако има възможност спете си заедно. Не можеш да си представиш колко успокоява (поне аз така си реших проблема с реване, колики и объркани хормони) И оставяй бебче на гърдата, докато то само си пусне, а не гледай часовник.

Успех и не се предавай!

# 16
  • Мнения: 4 629
Здравей Гери,
пожелавам ти в най-скоро време да се напаснете с бебчето и кърменето да ти стане лесно   bouquet Съветите на педиатъра са пълна боза. Не си струва да си тровиш нервите заради некомпетентното мнение на такива като него.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Аман от педиатърски бисери! И на мен ми обясняваха,че прехранвам, ама бебка си знае -мойта и досега си ляга в 8 и се буди към 4 - ама я взех да спи при мен и вече не се тормозим! А за прехранването не е вярно - наддава по 1кг на месец , съвсем нормално!

# 18
  • Мнения: 77
Не е вярно че я прехранваш! Аз като кърмех на 3 часа през първия месец-два да не би да сме нямали колики? Напротив!Скъсваше се от рев! ще се нормализират нещата, не се притеснявай! Laughing Използвай всяка една минута докато спи и ти да положиш глава.
На нас много ни помогна против колики една гумена торба(грейка няква руска) която пълнехме с топла водичка и я слагахме на коремчето на бебчо(естествено през хавлия или друга кърпа, не директно) Grinning

# 19
  • Мнения: 8 462
Аз късно се включвам.Момичетата се ти казали всичко.Минава тоя гаден период.Ще видиш,как всичко ще си дойде на мястото.

# 20
  • Мнения: 2 467
Имаш я! Хех и аз съм ревлива мама  Laughing Даже днес ревах, че ни биха ваксина и беба има температура. То ме гледа - аз рева! Като имаше колики и двете ревяхме! Ама минава и моментите с усмивките са повече и са незабравими!
И моята беба повръщаше първия месец че доста лакома беше и уригане май не и стигаше, но вече мина.

# 21
  • Мнения: 127
Миличка, гушкане му е цаката.
И аз мисля, че това е най-доброто лекарство срещу колики (а имам опит, защото нашите бяха до четвъртия месец плътно и почти денонощно  Cry)
Що се отнася до "прехранването" - смятам, че има нещо вярно в думите на педиатърката ти, но се отнася за по-големи бебета. Цвети беше на два месеца и половина, когато направи нещо като кърмаческа стачка, причинена от силните колики - като видеше цица наддаваше вой до небето и се дърпаше с всичка сила. Кърмех я като първо давах биберон-залъгалка и като се успокоеше го вадех и бутах на негово място гърдата. Но се изхитри и пак опрях до педиатърката. Тя ме посъветва да разедя храненията на четири часа и нещата се оправиха, но пак подчертавам - става въпрос за доста по-голямо бебе с колики, заради които ревеше от 11 часа на обяд до шест часа на следващата сутрин! После пак си имаше колики, но поне не отказваше да суче.... и така докато не дойде прекрасния момент, в който коликите намаляха и спряха. Пожелавам ти при вас той да дойде много по-рано отколкото при нас  Hug Успех!

# 22
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Имаш и моята подкрепа. Кураж, търпение и спокойствие, ще се справите! Heart Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 194
И аз да кажа, абсолютно всички са прави, ще мине този период, Али е на 9 месеца почти, кърмя я когато поиска между твърдата храна и се гушкаме и спим заедно понякога. При нас се подобряваха нещата с кърмене легнали и двете в леглото. Бебока се успокоява и заспива.

# 24
  • Мнения: 4 242
Подкрепям те и аз! Hug
Искам и да добавя, че твоето спокойствие и увереност са МНОГО ВАЖНИ!!! Ако ти си тревожна, тъжна или ядосана, детето приема тези емоции от теб и ти го "връща тъпкано". За това миличка опитай да се успокоиш, не плачи и мисли за хубави неща, неща които те радват.

# 25
  • Мнения: 1 215
Не с е притеснявай мила, всичко много скоро ще премине. Ще видиш накря как няма да ти сеиска д ая захранваш даже. Но първият месец си е малко труден поначало. Стискам палци

Общи условия

Активация на акаунт