Юлски бебета-Тема 32

  • 24 825
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 72
Emily - и на мен преди няколко месеца ми се появи проблем с ръцете, кожата ми се цепи жестоко...бях на лекар, тя каза че е нещо като зимна алергия и ми даде 2 крема - единия е "нанобаза"- той май не е точно лекарство, а много силен крем..каза да не ползвам сапун за миене на ръцете, а някакво олио за измиване (Menaland - или нещо подобно) и едно лекарство... но да ти кажа проблема си го имам все още и се чудя пак ли да ходя. Мислех че е от чистенето и чиниите, но си бях 2 седмици в Плд и не съм барнала нищо, а кожата продължи да се цепи... не знам. Явно наистина е свързано с раждането. 

# 61
  • София
  • Мнения: 6 199
За това наша Невуна си живее на пода с играчките, бактериите и падащата коса на мама  Mr. Green

Ама така де не знаеш от къде ще дойдат витамините  Mr. Green Mr. Green

И нашите витамини са оттам. Mr. Green

Днес водих малкия батко в зоологическата градина.Това беше единственото място, където очаквах да няма хора и да му е интересно и се оказах права.Разходихме се едно хубаво, разгледахме животните.Оказа се много приятно място за разходки през седмицата.По- късно следобед с мъжа ми си спретнахме свиждане в градинката зад руската църква и си разменихме децата за малко. Heart Eyes Бръмбарите ми се видяха пораснали,а мъжа ми каза, че девойката казва "дай", а пък младежа лази вече уверено напред. Sunglasses Утре отиваме да му вземат пак гърлен секрет на малкия батко,за да решим докога ще пие АБ.

Кейт,мерси за отговора.    bouquet
Сиско,аз ходя при д-р Николова в Шейново. Peace
Медула,представям си каква картинка сте били двете. Heart Eyes
Фрида,струва ми се,че се е объркал доктора за Елоком-а и Адвантан-а. Peace Сега не съм у дома и не мога да видя листовките, но и дерматоложката ни дава Адвантан и е върло против Елоком за бебета и малки деца. Hug

# 62
  • Мнения: X
Така, сега успях...
В къщи е като пред война... Навсякъде сакове и куфари. Ама не ми пука. Ей хора влюбена съм... в новата ми хлебопекарна  Joy Една лъскава... Ама няма да мога да я пробвам, че утре ми е малко времето за стягане на багажа.

Кейт аз вече съм на финалната фаза с проектите за кухнята. Остава само да си кажа вижданията на проектантката. Но има време. Първо климатици, СОТ, хубав кожен диван и чак тогава ще поръчвам другите мебели. В този ред на мисли, ако някой знае магазин с хубави кожени дивани (с лежанка, не китайски) на прилични цени, да казва.

# 63
  • Мнения: 1 091
Да се запиша, докато не сте избягали.
И ние сме в отбора на лазещите от 4 дена - много е сладка, всичко иска да докопа и налапа, няма вече спокойствие. Честито и на другите пролазили бебенца  Hug.

Ох, събуди се, поне успях да я похваля  Flutter.

# 64
  • Мнения: 250
Добро утро!


marulka_s,държа Даниела за ръчички и тя си ходи,но НЕ СЪМ Я НАСИЛВАЛА ЗА ТОВА  Naughty.
kеit,всеки разбира прохождането по различен начин  Peace. А относно паданията-това на клипчето е наистина 1 от най-леките падания на Дани,а какви е имала..... ooooh!

# 65
  • Мнения: 40
Марулка - и аз процедирам по същия начин. На земята с играчките. Против съм прекомерното пазене, търкане на играчки с кърпички, на ръцете през 5 минути. Имам познати, които стерилизират още, а дъщеря им е на 1 годинка.
Радина - мама това ми повтаря - Не се знае от къде ще дойдат видамините.
Емили - не си само ти и аз отглеждам бебе. Публикувам се и започвам да ровя из нета. Ние Не пълзим. Ако го изправя изобщо не се сеща да се хване за нещо - пада като талпа или направо си изнася дупето назад и е готов за сядане.

От вчера официално върнах забраната да се разнася Коси, да се вади от количката или да се вдига ако се е заиграл. Викам си, той порасна, свикна да си играе сам, не плаче, затова реших, че няма да свикне на ръце. Да, ама не. Най-големия ужас настъпва като му се доспи. Преди го слагах в креватчето и той си занани. Сега само да го надвеса над него и започва едно тръшкане, подскачане и страшен рев. Няколко дни през деня заспива прав гушнат в мен, но това става чак като се е много много изморил. Направо си се тормози и той. Довечера отиваме в свекърва ми и си представям физиономията и като и кажа, че пак не може да се разнася когато си реши тя.

# 66
  • Мнения: 11 830
Честити месечинки!
Pollia има днес рожден ден, едва ли ще се включи, но се надявам, че са добре с Марина и Поло, аз ще я поздравя отделно.

Рал, за диван - ние не обикаляхме много, но тъй като искахме с нестандартни размери и нямаше как да си вземем някой готов, макар че харесвах разни италиански, та беше по поръчка и наши размери от българската фирма Gatto и сме много доволни! Peace Подобен е с допълнителна възглавница - http://www.gattobg.eu/uploads/gatto-02_f5672ae48cfe355172a6a5a0b … e535698b146c8.png - естествена кожа, черен с бели възглавници, малко над 4000 лв., разбира се зависи от кожата, която си изберете, ние си харесахме случайна, оказа се, че сме направили един от най-добрите избори и преди време правили диван на екс-президента Петър Стоянов със същата кожа. Simple Smile Казват, че и дунапренът им бил от най-добрият в Европа. Но ако размерите ви са стандартни, може би ще харесаш и нещо готово, макар че повечето кожени, които предлагат са в класически стил и на мен лично не ми допадат.
Весело изкарване в гръцко и поздрави на Мимето! Hug

Мила, много сладка размяна!
Чочи, странно ми е и на мен, че смяташ това за прохождане, но твоя воля!  Hug А за Йоан две седмици преди 2 г. или си объркала и преди 1? Thinking
Кейт, успех в битовите размисли!
Марулич, и Влади е на същите витамини! Hug
Грацийка, честито пълзящо Миме! Heart Eyes

# 67
# 68
  • Мнения: X
Сиси имаме подобен вкус. Аз съм харесала ето този като модел(има и спален механизъм за изненадващи гости), но за съжаление не го правят в кожа. http://www.platan.bg/bg/furnitures/view/%D0%BC%D0%B5%D0%BA%D0%B0 … 0%B5%D0%BB-mexico
Предложиха ми на МаксДивани. Хубави са, но са в онзи масивен и тежкарски стил, който на мен изобщо не ми допада. Ще ги преслушам тези Гато като се върна.

Днес може и да не успея да се включа повече. Само да ви кажа, че в Сани май се изнася половин София. А ние си мислехме, че ще се разтоварим.  Joy

# 69
  • Мнения: 250
Сиси,объркала съм се за Йоан,но го оправих от 2 на 1 годинка  Peace
Добре-това на Даниела не е прохождане!Объркала съм се от незнание!Вече съжалявам,че реших да споделя нещо такова  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро мамита!
Рал нашите дивани са на Станков, ето можеш да погледнеш тук http://www.stankov.bg/home.html
В този ред на мисли споделете за някои хубави, модерни кухни. Принципно търся нещо което на външен вид (поне като цвят) да наподобява венге и да е на сносна цена, че са за вилата и не ми се дават много пари.

# 71
  • Мнения: 232
Рал, нашият диван е абсолютно същият, като този дето е показала Сиси, аз не знаех фирмата когато го купувах от магазин тук, но знаех, че е софийска. Много е удобен, просто е невероятен, масивен, размазан, огромен, внимавай че предразполага към залепяне на него и към мързел, като се замисля цялата бременност изкарах лежейки на него (е с изключение на случаите когато бях на компа)  Laughing От изкуствена кожа е и струваше 1800 лв преди 3 години, сега май са паднали малко цените.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 211
Добро утро,
борбата при слагане на памперса явно е вече по всички къщи- у дома просто кога ли ще ме ядоса и ще я оставя по голо дупе- ама не се спира , иначе упорито продължавам да си ползвам повивалника че ми е на удобна височина и без надзор не мога да я оставя естествено но поне ми е удобно и практично на него.
TANI 80- и аз на моменти се чудя дали нещо само аз си внушавам че е късно да свиква на ръце, а определено ми се струва че малката започва да  предпочита така и бързо и отрязвам мераците, че за кога трябва да започва да ходи вече....
keit и ние сме на етап ремонт на кухнята -сподели какво интересно си намерила като идеи може и на лични, пиша ти защото поне си от варна- от софиянки може само да събираме идеи ама реализация не става  Hug
Проблема с ръцете го имам и аз- и се убедих - от верото е , какво ли не пробвах- просто не съм намерила още марка която да не ми прави проблем- като се появи мажа- ок изчезва- обаче не мога да не мия и така постоянно- омагьосан кръг и лекарката каза- с ръкавици- така и правя няма друг вариант- след раждането се появи и съм сигурна че е от това- сестра ми се "сдоби" със същото като роди.....
Александра
-елдата -с плодово пюре- да  Peace яде си го и пасирам, че ние все се цупим като има и малка едра трохичка...

# 73
  • Мнения: 32
Евита, после може да ни пише във вестника:" Майки пробват стабилността на катерушките за малките си отрочета Joy". Този невробекс по колко се пие на ден и колко дни?
Оля, много мила случка.
Алекс, аз кашите от какво и да са ги правя с плодово пюре, като слагам много малко каша, 1- 2 лъжички и едно плодово, защото са ни забранени, нали са напомпващи, пък ние сме си напомпани Laughing.
Тани, Андреа заспиваше така преди, слагаш я и сама си откъртва, напоследък става все по- сложно заспиването вечер. Една приятелка чета, че вече било така защото почват да осъзнават много неща и като ги сложим вече знаят, че са самички и им било мъчно за нас. Аз съм малко скептична за тази теория, но кой знае.
Относно сменянето на памперса и на мен ми къса нервите, то е едно въртене, гонене, ужас. Обличането също е много сложна мисия поради същите причини, плюс рев.
Исках да ви питам за тези уокъри, мислех да не взимам, но вече виждам, че й доскучава и се чудех какво ново да измисля. Ние сме на същите витамини като Марулка Laughing. Оставила съм я да развива каквото и когато си поиска на земята. Вече съм доста попритръпнала, защото и тя нон стоп се удря някъде, вече почти не пада, доста по- стабилна е станала.
О, черпя ви, станали сме на 9 месеца, поздрави за нашият астрален близнак, Елексир, къде зачезна пак?

# 74
  • Мнения: 1 113
Кейт, нашият уокър е на Фишър Прайс. Игралното табло е само с механични играчки, ако мога така да се изразя - топка за въртене и разни подобни пастмасови чаркалаци. Според мен детето не бива да се слага по-рано на подобно нещо преди да е започнало да се държи стабилно за мебел примерно, като тежестта си я поема само, а не това, на което се е захванало. Иначе вероятност да падне има винаги, те като проходят пак падат. Затова когато е с уокъра аз съм плътно до него. Единственото, което не му харесвам е, че не върви по райграса на двора. Ето този е нашият: http://www.toytownbg.com/uploads/products_pic/thumb_product_pic1_2329.jpg

Александра, голяма палавница си имаш ти  Hug Елдата аз я обичам с масло и сирене, ама може да пробваш Кати и с плодово пюре. Вкусове различни.

И при мен проблемът с ръцете излезе от Бочкото. Бях споделила тук и Цветен прашец ме беше посъветвала да спра да го ползвам - оправиха ми се ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт