Почти всички АПРИЛки вече гушкат своето мъничко човече - 24

  • 14 663
  • 347
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 372
Честито на всички, които се сдобиха с рожби!
Аз си ви чета, но нямам време да пиша.
Днес излязохме на първа разходка, дано се регулират нещата, че засега е зле положението - колики, редуват се коя да плаче.
Милена просто не знам как се оправя с три! Аз с две просто изнемогвам.
А да ви питам  - мислите, че може т. нар. погача да се направи на 39 ден, а не на 40 - просто 39 ден се пада неделя и мисля, че е по-удачно?

# 16
  • Мнения: 58
Честито на новите мамчета и от мен  Hug
При нас всичко е нормално, растем и хубавеем  Mr. Green. От понеделник нашият татко тръгва на работа та ще трябва да се оправям сама.
bora66 веднага ти отговарям за погачата. Ние също я направихме преди 40-тия ден. Специално питахме попа и той каза, че може преди 40 дни да се прави, но не и след това. На самия 40-ти ден отидохме да ни прочете чиста молитва или там както се казва и това беше.

# 17
  • Мнения: 126
Здравейте от нас,
Честито на нашите любими вестителки! да са им здрави и усмихнати бебоците!
за наддаването - смята се датата на изписването - нас ни изписаха 3500 и след 10 дни беше 3800, което според нашето педи е на долната граница.
Поли - и аз давам от двете гърди на хранене и откакто го правя малко ми се увеличи кърмата. освен това, ако е гладен и след втората, му давам още 20-30 мл изцедена кърма  (след всяко кърмене цедя първата гърда която съм дала и успявам да "добия' по около 20-30 мл, които бебчо не е успякл да изсуче или пък са се образуавали докато давам от втората, не знам, но ги има).

# 18
  • Мнения: 19
Имали мами където използват контейнерите за кърма? Много се чудя дали да си купя, за да използвам максимално кърмата..цял ден ли ходите с тях, вместо подплънки ли ги използвате? Какви използвате? Благодаря на споделилите?

П.П Божеееее явно Денис наистина е било недохранено патето, дадох му в 3.30 да яде първо едната за 10 мин, после другата за още 10 мин и после 30 мл АМ и сега спи като къпан и е толкова спокоен, как съм го мъчила мишлето мо Sad ама откъде да знам той не се и оплакваше и никога не ревеше за още... Cry

NAIDY  Hug Hug Hugами аз сега след като сука и от двете се цедих ама от двете изкарах 20 мл...явно наистина ми е намаляла драстично кърмата Sad и уж се цедя тука последните седмици, да съхранявам за бабата...ама ще купувам 4айове и ще се боря няма да се предам аз...

# 19
  • Мнения: 63
Момичета, МИККИ, БУМЕРАНГ, сигурно ще ви върна в първи клас със следния въпрос, но много моля за съвет:
При положение, че имам добро количество кърма, как е най-добре да се кърми - на ядене само от едната и после изцеждане, а на следващото - от другата ИЛИ на ядене редуване едната с другата.
Аз правя първия начин... Правилно ли е?

Съжалявам, че не ми остава време да чета, това което пишете.. Не мога да се организирам още и да си създадем режим..

# 20
  • Мнения: 127
Здрасти и от мен и честити нови бебоци  Hug

Кая от 2-3 дена се държи различно, само мрънка и плаче, реве дори в парка, където по принцип е кротко агънце, иска да яде през 1,30-2 часа. Четейки за коликите, попаднах на една статия, в която се говореше за "скокове в растежа" през 3-та и 6-та седмица и през 3-ти и 6-ти месец.  Е тези пък "скокове" не ги бях чувала.... newsm78 Да не и се разстрои коремчето при тези кратки интервали  newsm78

# 21
  • Мнения: 4

ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА НА СИЛВИ!!!
ЧЕСТИТ МЪЖ НА Divogan, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА, МНОГО ЩАСТЛИВИ И КЪСМЕТ ВЪВ ВСИЧКО!ЦЕЛУВКИ ОТ НАС! newsm51А на мамчетата- бързо да се възстановят!

Исках да попитам няма ли да си организираме среща в някой парк и да се видим най-после с бебчовците!!!

# 22
  • Мнения: 70
Честита рожба Алиса на Мечопух! Да е жива и здрава и да ви носи много щастие!   bouquet Hug Hug

Честито синче на мама Дивоган! Много, много здраве и късмет ви желая!  bouquet Hug Hug

И аз нямам вного време да се включвам, но гледам да ви прочитам. За подсичането ползвам Судокрем ама не ни минава, така че трябва да го сменя както препоръчвате тук.Опитах да го редувам с Лаксинох, с който си мажа гърдите и с олиото на Веледа ама нямам резултат. Иначе от продуктите на Веледа съм много доволна, беленето му мина за два дни.

# 23
  • Мнения: 2 401
ЧЕСТИТИ МАЛКИ СЪКРОВИЩА НА ДЕСИ ГЕОРГИЕВА, МЕЧОПУХ И ДИВОГАН, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДА ВИ РАДВАТ МНОГО!

Алекс, страшно много се зарадвах на твоята история, браво на теб, много си упорита!  bouquet
Марини, недей непременно да си мислиш, че ти е намаляла кърмата, може да има много други причини за поведението на бебо, например, ако даваш някакви други течности с биберон, може да се дразни от това, че от гърдата тече по-бавно и трудно. На практика, ако кърмиш на поискване и имате достатъчно на брой кърмения за денонощието и няма някакви извънредни обстоятелства, кърмата е невъзможно да намалее.
poliville, имай предвид, че тези пробни кърмения са страшно неточни, тъй като бебетата изсукват различно количество на всяко кърмене, а и някои бебета се хранят по-бавно! Да не би да са ви молко на брой кърменията затова бебо да е наддал по-малко, междудругото това наддаване не е чак толкова малко, все пак е в нормата макарл и на долната граница!
Ани, много се радвам за Ивето, дано да е все така без проблеми и здравичка!

Последна редакция: пт, 30 апр 2010, 21:53 от Звездичка!

# 24
  • Мнения: 1
Честити синове на мами perla85, desi.georgieva и divogan!

Честита принцеса на мама metchopooh!

Честити месечинки на Венелина, Виктория, Андрея, Маргарита, Ивет, Ана, Денис и Ванислав

Да са живи и здрави всички бебенца, да радват своите семейства и да носят много радости!!!

alex_shu - моите най-искрени поздравления за ината и упоритостта!Даваш страхотен пример за подражание на всички ни.

Ние днес имаме повод за радост защото пъпчето ни падна най-накрая. Голяма мъка ми беше с тая гадна щипка 16 днииии.......

И да не забравя - няма по хубави бебенца от нашите априлчета....много целувки на всички от нас с Дони....

# 25
  • Мнения: 1 111
да поздравя и аз новите мами - Мечо Пух и Дивоган....Като се сетя само,че с Мечо Пух бяхме с еднакъв термин - 29.04., но тя устиска до края, за разлика от мен "бързака".... Laughing  Да са ви живи и здрави бебоците и да се възстановите бързо...

Честито и на всички останали, имащи повод за радост- както за бебоци, така и за месечинки на мъниците...  bouquet

Аз исках да питам винаги ли трябва да се усеща тежест в гърдите,да се усеща млякото как слиза, пробождания и т.н....защото аз кърмя успешно за сега, но никога не съм чувствала тежест,пробождания и т.н.
И още  един въпрос- когато кърмя малката и винаги ми става студено...та се чудех има ли връзка с кърменето или...

poliville , контейнери за кърма аз не ползвам, а ползвам пликове за съхранение на кърма, която замразявам във фризера...Не разбирам въпроса ти добре явно, но няма как контейнера да се ползва вместо подплънки...
Относно подплънките аз ползвах тези еднократните на Чико, обаче сега почти нищо не слагам, защото течовете от гърдите ми се уреголираха за момента...

# 26
  • Мнения: 19
tulyyyy Hug Hug Hug  Hugми мах си права и не се наричат така ами колектори за кърма, с 2 думи са едни гумени неща дето се слагат на гърдите имаги на авент и на хук и се използват вместо подплънки, така като ти потича кърма се събира...

# 27
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Честито на мами МЕЧОПУХ, ДИВОГАН, ДЕСИ и всички други наскоро сдобили се със съкровища
Пожелавам да са живи и здрави бебоците а на мамите бързо възстановяване.

За съхранение и аз ползвам пликове.
Тези контейнери за които пита поливиле аз имам такива - слагат се под сутиена с идеята да запазиш кърмата която изтича в тях но аз не съм доволна.
TULI и мен ме втриса по време на кърмене. иначе нямам тежести и пробождания.
Ани дано с Ивет всичко да е ок душа Praynig пращам ви много целувки.


И сега малко тъп въпрос ама
Искам да ви питам вие почиствате ли колелата на количката преди да я приберете.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 923
Мамииииииииииии, пак съм на линия.  Grinning Много ви благодаря за пожеланията. Ето го моят дългоочакван голям бебок.

Честито на Дивоган, Мечо Пух и другите мами. Да са ви живи и здрави малките съкровища.
Аз както ви се жалвах, че нямам признаци за раждане и през нощта се събудих с контракции на 10 мин.  hahaha Отидох с усмивка да раждам, даже снимки си правехме с милото за последен път с корема и на път за болницата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Поседях няколко часа в болницата разхождайки се и никакво развитие по въпроса - само 1 см разкритие. Казаха ми да се прибера вкъщи и следобед пак да дойда. Е като се върнах следобед неможех вече да дишам от болка и се оказа, че съм само с 3 см разкритие. Сложиха ме на система в 16 ч. и ми поставиха упойка. Отпусна ме само за около половин час. Десет пъти се молех да ми влеят още, че много боли и все пак изобщо не помагаше. Аз ли не бях в час нещо, незнам или анестезиоложката само отби номера!  Thinking В 7,15 бях вече с пълно разкритие и се започнаха големите мъки. Изпълнявах всичко, което ми кажеха и нищо не ставаше. Изправиха ме да напъвам права и пак нищо. И така 2 часа! Примолих се вече за секцио, но доктора каза, че е късно вече.  Shocked Хора, почуствах се толкова отчаяна - секцио не става, нормално не става. Помислих си какъв друг вариант остава, освен бременността ми да приключи неуспешно. Изпаднах в ужас и само чух доктора да прошепва на анестезиолога да ме приспи, а другия доктор го попита форцепс или вакуум. И така - родих в 21.05 ч. с форцепс. Няма да ви казвам на какво приличам отдолу. Много ме боли и се чувствам като инвалид. Заради дългото раждане се наложи бебо да го сложат на кислород цели 2 дена. Като ми го дадоха неискаше да суче от гърдата - захапва и се дразни, иска си биберона. Тъкмо ми беше дошла кърмата с пълна сила, гърдите ми щяха да се пръснат. Цеденето нямаше почти никакъв смисъл - след половин час се наливаха наново. Момичетата от персонала (акушерки ли са незнам) идваха да ми помагат - едната цеди едната гърда, другата мъчи бебето да суче от другата гърда. Чудеха се как може поне малко да не ми омекват циците. Накрая ме питаха да не би силикон да имам  Mr. Green Всички ни научиха в болницата - голямото бебе Страхил и майката с малко дупе, дето е луда за връзване да иска нормално да ражда. Всеки доктор на визитациите сутрин ми го казваше. Хранех бебо с изцедена кърма и хвърлях ужасно много. Задържаха ни 1 ден повече заради бебо и последната вечер настаниха едно майче в моята стая. Още не й беше слязла кърмата и бебето й много плачеше. Срам, не срам предложих й да й накърмя бебето, а тя прие на драго сърце. Е това вече беше облекчение. Два пъти го накърмих.  Mr. Green

Имах невероятно посрещане вкъщи  Heart Eyes Милото ще го изпапкам  Heart Eyes

Купих си силиконови зърна и излъгах бебо да суче, а днес вече имаме няколко кърмения без силиконовите зърна. Гушкахме се голички под одеялцето и се напапкахме така. Гърдите ми вече са ок, надявам се и за напред да е така.  Praynig Но ужасно ме болят зърната като суче. Нямам никакви ранички, но много боли, особено със силиконовите зърна. Надявам се скоро да свикна и болката да изчезне.

Голямо ми е сладурче малкия. Немога да спра да го целувам и мачкам. И като започне да ме гледка в очите и направо се разкапвам.  Heart Eyes

Ох, много вълнения искам да си споделя с вас, ама много дълго стана и незнам кое по-напред. Лека вечер, мами!

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 11:45 от AnMary

# 29
  • Мнения: 127
Всичко, което си преживяла Гале си заслужава, защото този твоят Страхил е РАЗКОШЕН, ама РАЗКОШЕН  Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт