Как върви захранването - част IV

  • 7 935
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Реших да почна с картоф, сложих и малко кърма към пюрето да прояви повече интерес.
Ако държиш да е картофено пюре, пробвай да го "облагородиш" малко. Аз го правех както съветват в книгите - сварявах един голям картоф от около 100-тина грама и го намачквах с вилица, слагах му 1 ч.л. масло, 1/2 ч.л. ЗАХАР, сол на върха на ножа и 100 мл затоплена или прясно изцедена кърма. После пасатора - и готово! Цветина си умираше за това пюре, въпреки че ставаше сравнително редичко за моя вкус. Слагах захар на всички пюрета първите два-три месеца като се захранихме, макар че някои зеленчуци (като морковите) са си достатъчно сладки, но моето дете не признаваше този факт  Naughty Всъщност аз и картоф слагах на всички пюрета - за основа, за по-познат вкус и т.н. Включително и на червеното цвекло, да - така нямах проблем с приемането на какъвто и да било зеленчук. Просто гледах зеленчуците общо да са стотина грама, като задължително имаше един малък картоф. Естествено, това е цялата доза - около 200 мл, която замества изцяло едно хранене. В началото правех 1/4 и давах по малко, после 1/2, после 3/4 доза и т.н. - жал ми беше да хвърлям, затова....
А иначе съм на мнение, че ако на бебето не му харесва картофа не бива да го мъчиш. Пробвай и с каша и ако и нея не харесате просто си продължи с кърменето - явно не сте готови за захранване! А и винаги има време да ги яде разните плодове, зеленчуци и меса, докато кърменето все пак е до време, нали  baby_neutral

# 16
  • Мнения: 127
Преди някой да ми се е развикал, че съм луда, бързам да добавя, че и аз доста се притеснявах да слагам краве масло в пюрето на бебе на 6 1/2 месеца (тогава се захранихме) и пробвах и без масло, но малката хитруша веднага усещаше разлика и не се кефеше толкова  ooooh! А и като видях, че нищо й няма се поуспокоих. Но пък кисело мляко упорито отказвах да й давам почти до годинката и затова сега тя все още не го иска, освен когато не е стабилно подсладено, а аз пък се дърпам....

# 17
  • Мнения: 1 215
Sallys, ако имаш кърма, давай с нея. Аз до ден днешен само така правя кашите. Или пък слагам плодово пюре.

Така де, ама само с кърма или и с кърма и с вода. Никъде не пише дали само с вода или само с мляко newsm78 newsm78

# 18
  • Мнения: 3 550
Аз дадох каша с кърма само най-първия път, за да му е по-познат вкуса и да не откаже кашата. Страшен кеф! От следващия ден досега кашите са ми с вода. Имам съвсем пестеливи запаси кърма във фризера. Опасявам се, че ако го караме само на каши с кърма, ще привикне и после няма да иска тези с водата, пък не винаги ще съм в състояние да му цедя.

# 19
  • Мнения: 77
За кашите- домашните не щеше да ги кусва, кърма за изцеждане нямах..и взех от тези готовите каши с адаптирано мляко които са, на Хип и Блевит. А и тази на Блевит била с растежен ефект и за злояди деца, а ние бяхме в тази категория.. МММ с такъв мерак ги хапва човечето.. feeding Laughing

# 20
  • Мнения: 2 567
ама само с кърма или и с кърма и с вода. Никъде не пише дали само с вода или само с мляко newsm78 newsm78
Аз я правя и с вода, и с кърма. Кипвам водата, оставям я малко да поизстине, слагам кашата, бъркам, после слагам кърмата и още малко каша, че да стане добра консистенция. А и масло и сирене слагам, де.  Grinning Целувки на Емата  Hug

# 21
  • Мнения: 127
Цитат

Така де, ама само с кърма или и с кърма и с вода. Никъде не пише дали само с вода или само с мляко newsm78 newsm78
Цитат
Ами зависи от кашата. Ние например от самото начало пробвахме със "Слънчо", защото ме беше страх, че ако свикне с по-скъпите после няма да иска от по-евтинките. Те се правят само с вода, според указанията на опаковката. Цветина страшно ги харесваше и опитахме от цялата гама. За сметка на това съм й правила такива на "Нестле" и на "Беби", при това с кърма, защото пишеше, че трябва да се разреждат с мляко - голямо плюене настана и се наложи таткото да ги яде. Абе глупавичко си ми е детенцето и това си е  Heart Eyes Сега вече сме на детска кухня и тя почти не яде каши, но ако реша да й давам взимам бананова на "Слънчо", за да няма стачки  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 502
Моя синковец пък , не ще да яде зеленчуови пюрета, изключение правят морковите и сладкия картоф. Вече във всяко зеленчуково или месно пюре слагам от тях и така ги яде, тариката му с тарикат.
Иначе успешно вече въведохме глутена, ядем попарка без проблеми и най-важното няма станични ефекти.

Искам да кажа също, че ние така и не проядохме картофено пюре. Как ли не го правих,  гади му се, а и няколко  пъти повърна и се предадох.

# 23
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 741
... Днес повторих упражнението, хапна пак толкоз и започна да се опитва да го повърне. ...

Според мене не е от ненавист към картофа, а защото му е странна консистенцията на зетето като за първи път. И Боби така правеше мутри като му дадох за първи път пюре /беше ябълково, мое проиводство/ все едно му се гади и ще повърне. На мен хем ми беше смешен, хем бях леко разочарована от отказа му. Но това беше първите 2-3 дни. Сега е голям фен на ябълката  Grinning Изглежда че като е по-гъсто пюрето им полепва по небцето на малчовците. Разреди го повече да е почни течно.

# 24
  • Мнения: 1 215
Ох, вече ще се побъркам... Мойта грация отказва всякакви пюрета сега... Леле днес какво беше ooooh! ooooh! ooooh! Добре че бяхме само двете, някой може да си помисли че я бия или нещо подобно. Такъв рев, таков ачудо все едно отрова съм дала.... Млякото и това е то!!! Друго не искаме.

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ох, вече ще се побъркам... Мойта грация отказва всякакви пюрета сега... Леле днес какво беше ooooh! ooooh! ooooh! Добре че бяхме само двете, някой може да си помисли че я бия или нещо подобно. Такъв рев, таков ачудо все едно отрова съм дала.... Млякото и това е то!!! Друго не искаме.

Не си сама Sad И хищникът стачкува и не ще нищо, освен кърма. Вече ще пращам таткото да го прибира от ясла, за да не слушам поредното оплакване, че нищо не ял, или каквото изял - върнал.

# 26
  • Мнения: 980
Оф, кофти работа. И при нас има намален интерес към храната, но изяжда по 50-60гр. каша и 60-70гр. зеленч. пюре. Плодовете, обаче, хич не ги долюбва.  Sad

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Оф, кофти работа. И при нас има намален интерес към храната, но изяжда по 50-60гр. каша и 60-70гр. зеленч. пюре. Плодовете, обаче, хич не ги долюбва.  Sad
Това колко пъти дневно?

Иначе аз моят с банан мога да го задоволя в момента. Той всъщност е единственото, което е ял миналата седмица

# 28
  • Мнения: 948
Плодовете, обаче, хич не ги долюбва.  Sad

И беба е така; изяжда поне 2.5 бурканчета на ден със зеленчук (моркови във всякаква комбинация; тиква; патати; ориз с какво ли не), а плодовете изглежда  и са кисели, прави муцки все едно и давам чист лимон  Rolling Eyes  Само банан уважава, ябълки не иска.  Намерих едно с киви, манго и още някаква екзотика вътре, него го яде.

За количествата пюре: лекарката каза да давам колкото поеме (след млякото), и тя си казва: бута ми ръката и бръмчи с уста...

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мамчета, как давате банана? Няколко пъти ме гледа като ям банан и веднъж й дадох да си смукне. Страхотно й хареса Simple Smile Мисля си да й дам намачкан в най-скоро време. Вие кога го въведохте?

Общи условия

Активация на акаунт