Плетем задружно и през май, започнато - плети до край ...

  • 75 895
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751

Elliee, дръжките наистина са тънък момент в чантите. Особено като няма разнообразие на пазара от такива. Преди време правих дръжка от маркуче или шлаух, прозрачен. Ти щом искаш дървени - http://prikachi.com/users/svetlaang/272u.png, можеш да изплетеш дръжката от прежда и да ги зашиеш после примерно.
Много не те разбрах  Embarassed, искаш да кажеш да изплета от конопа и отгоре да пришия дървените плочици? Ако е така то няма нужда, те са плоски, с дупчица на плоската страна, но като са на 2см...хм...може и да стане


elliee, дали ще е претрупано зависи от теб. Мънистата можеш да пришиеш като тичинки на плетените цветя. Или да ги подредиш на върволичка като дръжки. Или да оформиш леки нишки по листата. Зависи на истина от цветовете, размерите и т.н. Има варианти.
И аз така го мислех, за да свържа някак си дървото в дръжките с цветята. Някой ден, като си купя фотоапарат ще ви покажа какви ги върша.
Иначе ви чета редовно, препрочитам и старите теми. Да не изброявам поименно, но правите страхотни неща и се радвам, че го има тоя форум  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 217
Здравейте! Включвам се пак след доста време. Не пиша, защото не ми се ще само да се отбелязвам, а няма с какво да се похваля. Почти изплетох конопената чанта, но срещам сериозни затруднения с дръжките. Не искам плетени, исках дървени, но това, което предлага пазара са кръгли бамбукови и едни смотани пластмасови. Мислех за малки дървени елементи /топчета, плочки и др., които да нанижа, но пък планирам и отпред да има изплетени обемни цветя и се чудя няма ли да стане претрупано. Отделно - спряла съм се на дървени квадратни плочки 2см. и се притеснявам ще се получи ли добра извивка на дръжката... Някой да е пробвал или да предложи и др. идеи?
Освен това се извинявам, че не предлагам исканите снимки, нямам фотоапарат  Embarassed
Хубав ден на всички


Може ли да попитам от къде конопена прежда [Embarassed или каква е преждата? Embarassed Embarassed
Аз имам намерение да си плета плажна чанта като кошница обаче си нямам на идея от каква прежда да е  Rolling Eyes
Ако може някой да помогне с предложения!!! Praynig Praynig

# 707
  • Мнения: 1 523
Момичета, благодаря за милите отзиви за плетивото ми и за моя милост.  bouquet
Маце, много оригинален подарък си приготвила, да снимаш госпожицата с комплекта и да ни я покажеш!  bouquet
pepito21 , ако прецениш може леко и плавно да стесниш ръкава от вътрешната част на ръката,спрямо мотива.

СилвиЧ разпечата рекламни материали за Световния ден за плетенето на открито - 2010 и днес оставих по магазинчетата за прежди.Да използваме 13 юни да си направим Русенска плетаческа сбирка! knit

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 15:49 от Дидк@

# 708
  • Мнения: 3 550
Мацата, много сладурски е комплекта. Сигурно и госпожицата ще грее с него.  Grinning
Мирелка, виждала съм по пазарите конопена прежда. Май не я водят дори прежда, а конопени конци. Можеш да провериш във варненския Слънчоглед. Тук съм засичала навремето в нашия. Питай също в някой железарски магазин.

# 709
  • Мнения: 1 172
Здравейте,момичета!!!!!!!!

Аз днес съм в лошо разположение на духа и се надявах да намеря нещо разведряващо в темата. Дидка е страхотна! Без преувеличение природата и генът са много ласкави към теб, пък и предвид работата ти и стресът,който я съпътства, както каза тити, изглеждаш много френска! Аз съм на 28,но съм вече съдран чувал - тяло,кожа,коса - нищо няма вид Tired
Болерото е чудесно и съчетанието с роклята е много сполучливо! Според мен няма нужда от по-голям бюст за този модел,но аз съм в известен смисъл пристрастна,тъй като съм почитател на малките гърди( Laughing да не се тълкува двуяко) и спортните женски фигури. Харесват ми слаби жени,които носят дрехи,дето "висят" като на закачалка  и падат свободно във всякакви форми по тялото.

Не мога да не похваля и чантата на Булечка! Първо, че съм луднала по тюркоазеното напоследък, второ,че наистина много добре я е направила, забелязах и деликатния златист(така го виждам) конец и трето, много успешно са съчетани по цвят, размер и стилово готовите апликации.

Аз вчера, пак за разтуха Joy направих една бърза поръчка към Александър, имат нови артикули на промоция, поръчах си Ишилти тюркоазено, отдавна го заглеждах и извадих късмет,че го намалиха, днес е пристигнал пакета в Ловеч и довечера ще ги видя, дано да няма разочарование.

# 710
  • Мнения: 217
Мацата, много сладурски е комплекта. Сигурно и госпожицата ще грее с него.  Grinning
Мирелка, виждала съм по пазарите конопена прежда. Май не я водят дори прежда, а конопени конци. Можеш да провериш във варненския Слънчоглед. Тук съм засичала навремето в нашия. Питай също в някой железарски магазин.


Много благодаря за информацията !!!
Аз проверих в едно магазинче на пазара имаше една изкуствена прежда като силонова или найлонова ли не знам как да я напиша че да ме разберете.Жената от магазина ми каза че е много здрава и бабите я вземали за терлици  newsm78.
В "Слънчоглед" отдавна не съм влизала ;благодаря че ми напомни за него!!!  bouquet

# 711
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Mirellka, купувала съм я от Пловдив. То си е чист коноп в натурален цвят, много твърда, ще е подходящо за кошница, но направо излизат мехури докато плетеш. Провери в магазини за прежди или за гоблени аз я взех от такъв.

# 712
  • Мнения: 283
Булечка, много нежна и премерена чанта, рядко харесвам плетени чанти, но твоята бих я носила с удоволствие.
Еее, трогната съм, благодаря ти!!!  bouquet

Булечка, много ми хареса функционалната раницо-чанта.  smile3501Моля те, дай описание, за да направя на дИтето такава. Аз ще я плета на две игли, по-скоро ми трябват см и кройка.  Simple Smile
Не съм я плела по описание или схема, измислих си я, имах една подобна кожена чанто-раница, ще се опитам да обясня: изплетох си първо дъното, после едно правоъгълно парче, което е с дължина, колкото обиколкта на дъното и накрая съединих и украсих, дръжките също си изплетох на око дължината, никак не е трудно, дано си ме разбрала Hug

Булечка, чудесна чанта! Свежа и носи настроение!
Булечка, и от мен поздравления за чантата!
Булечка, и на мен ми хареса как ти се е получила чантата.   bouquet
Булечка, чантата е много лятна и морска даже!  smile3548
Идеята за тази чанта ми дойде покрай едни обувки в същия цвят, защото не можах да си намеря чанта към тях и така!!!

# 713
  • Мнения: 114
Булечка, много ми хареса функционалната раницо-чанта.  smile3501Моля те, дай описание, за да направя на дИтето такава. Аз ще я плета на две игли, по-скоро ми трябват см и кройка.  Simple Smile
Не съм я плела по описание или схема, измислих си я, имах една подобна кожена чанто-раница, ще се опитам да обясня: изплетох си първо дъното, после едно правоъгълно парче, което е с дължина, колкото обиколкта на дъното и накрая съединих и украсих, дръжките също си изплетох на око дължината, никак не е трудно, дано си ме разбрала Hug

Разбрах те, плела си конусче.  Heart Eyes

Мацииии, невероятнише подарише си спретнише. Бравише, бравише!!!! Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 283
Булечка, много ми хареса функционалната раницо-чанта.  smile3501Моля те, дай описание, за да направя на дИтето такава. Аз ще я плета на две игли, по-скоро ми трябват см и кройка.  Simple Smile
Не съм я плела по описание или схема, измислих си я, имах една подобна кожена чанто-раница, ще се опитам да обясня: изплетох си първо дъното, после едно правоъгълно парче, което е с дължина, колкото обиколкта на дъното и накрая съединих и украсих, дръжките също си изплетох на око дължината, никак не е трудно, дано си ме разбрала Hug

Разбрах те, плела си конусче.  Heart Eyes
Не, не е конус!!! Парчето е правоъгълно и дъното и другото Hug
Ако искаш мога да премеря и да ти дам размерите на моята чанта Wink

# 715
  • Мнения: 402
Дидка, много е красиво болерото, много хубаво ти стои  Peace
 За Пловдив среща? Или няма? Примерно 12-ти юни в 11, но това е примерно, колкото да предизвикам дискусия и да видя имали желаещи

# 716
  • Мнения: 13
Дидка, много е красиво болерото, много хубаво ти стои  Peace
 За Пловдив среща? Или няма? Примерно 12-ти юни в 11, но това е примерно, колкото да предизвикам дискусия и да видя имали желаещи
Аз съм за, аз съм за!!!!!   Blush Както винаги нахълтвам...  Но напоследък така ми се плете, а все не мога.  Tired

# 717
  • Мнения: 217
Mirellka, купувала съм я от Пловдив. То си е чист коноп в натурален цвят, много твърда, ще е подходящо за кошница, но направо излизат мехури докато плетеш. Провери в магазини за прежди или за гоблени аз я взех от такъв.


Благодаря!!!
Ще се прежаля да плета коноп за плажна кошница  Laughing  Миналото лято две кошници  скъсах с нещата на децата;като всяка кошница по 40 лв. #2gunfire
Та за това реших сама да си направя .

# 718
  • Мнения: 9 903
от найлонови торбички би станала здрава кошница, още повече не е проблем мокренето. Но въпрос на вкус все пак.

# 719
  • Мнения: 217
от найлонови торбички би станала здрава кошница, още повече не е проблем мокренето. Но въпрос на вкус все пак.


Това е много интересно и на мен ми мина през ума но не знам как става това  Rolling Eyes.
Може ли малко помощ ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт