МАРТЕНЧЕ 2010 расте и хубавее,а мама по разходки с него вършее(3)

  • 24 694
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Янинчето,пробвай да го къпеш по-късно ако имаш възможност. Ние нашия момък го къпем към 23.00 и после се кърмим.Рядко се събужда преди 6 часа сутринта и ако го направи му давам малко водичка и си заспива пак.Напоследък се събужда чак към 7.30- 8.00 даже.Откакто сме си в къщи се е  събуждал само 2 пъти през нощта да яде. Hug

# 31
  • Мнения: 68
като ви слушаам сте много добре с нощтното хранене.ние няма начин да го махнем а и ми е жал да го залъгвм с водичка.както някоя мама беше казала(ще ме извини че не споменавам име,но забравям)ако аз съм гладна и ми дадат само вода ще се побъркам.а ако го изкъпем по късно,вместо в 9,в10 ил дори по късно,той пак си се буди към 3 примерно или 4.а пък и при нас с това наддаване неискам да му спирам това хранене че и без това не яде много.
аз да ви кажа установих че кърма си имам а това мойто мишле неиска да яде много.пробвах го и от шише и в повечето пъти изяжда по 80,90мл а в някои случаи пък изяжда по много например 120,150мл.имате ли някаква идея как  мога да го накарам да яде по повече.може би трябва малко да му се разшири стомахчето за да иска да яде повече.страхувам се че ще започна да имам по малко кърма заради това че той яде по толкова малко. newsm78
сега отивам да лягам до него че не беше много спокоен тази нощ.вчера реших да не давам биогая и сега си плащам за това Sick Whistling

а и да не забравя,мамо ив наистина тези бадеми имат много добър ефект Peace  (даже придружени с една биричка,става чудно) Whistling

# 32
  • Мнения: 97
Добро утро маминки ! Hug
Ние вчера си изкарахме супер на село ,толкова много слънце и тишина имаше , че малката се успиваше и беше така спокоина.Нямам търпение да завършат каките и да отиваме там лятото.Няма да се хваля как сме , че да не чуе дявола  Wink За обличането ние вчера бяхме само по боди нагоре, а надолу с ританки и чорапки,но пак и беше горещо.Гледам на снимките , че слагате шапчици и така ви се радвам , а Дарка само преди успявах да и слагам ...сега роптае и ходим голуглави  Laughing
Кали , Пухинка големи бонбони са ви дечицата  Hug , но нали са мартенички значи са най-хубавите  Laughing
Кали не сме те забравили разбира се.... я да те питам това малко съкровище не те ли вдъхнови да го нарисуваш  Wink Hug Съжалявам , че ви се е наложило да влизате в боницата надявам се сега да е по добре Кристи  Praynig Едно голямо гуш за вас  Hug
zvezdi4ka браво на Галето щастливо бебче е  Hug Ще чакаме снимчици  Peace
Щастлива съм!  Hug
didipeicheva как е новата количка бебка харесва ли я?Дано ви минават тези колики вече и да не се притесняваш  Hug
НаНина Честита ви погача  Peace Ще чакаме снимчици от двоиния празник  Party Щастливо бебче е Борето на мама и тати сладуркото  Hug
yanin4eto и моите каки сами се отказваха от нощното хранене след 1-вия месец , но Дарка не е така  Wink Решила съм сама да се откаже .Повярвай и този момент идва само трябва да сме търпеливи.При някои  бебчета е по рано при други по късно.И аз като golddigger реших да изместя къпането ,но при нас ефекта беше страшен.Стана неспокойна, плачеше и си чакаше обичаиното къпане в часа ,които и бяхме наложили от начало.Това дори за една вечер не промени  храненията през ноща.Върнах ме се на стария режим за къпане и сега все повече си увеличава часовете за сън 5-6 часа си ги прави спокойно (като изключим трите дни които явно бяха скок в ръстежа) Hug Събужда се към 4 -5 часа сутрин , но тогава я взема при мен и се храни легнала.Така не я разсънвам много и повечето пъти заспиваме и двете така без да се уригне ,като се събужда чак за следващото хранене .
eniq  Laughing аз бира не пия (пълна трезвеничка) , но пък си похапвам яко  Joy Mr. Green . При мен кърмата сама се регулира, но дето ядох тия бадеми сега и аз си плащам с изцеждане през ноща и дори ми се запуши канал в едната гърда, но се справих само дето сега ме боли и както Елсе е писала е като натъртено мястото. ooooh!
Събуди се малката ставам, че се отнесох ! Mr. Green
Лек, слънчев  и усмихнат ден ви желая!!!!!
Забравих да ви се похваля, че съм отслабнала с 1.5 кг.  Joy само дето не ми личи.Тези разходки са ми като фитнес  Mr. Green
И с риск да разбуня духовете и да си навлека вашето мъмрене  Wink да ви кажа как Кръстника на Дарка я захрани с луканка. Laughing Само за малко я оставих при мъжете (гледаха мач) , а те какви ги свършили .Обаче милата така гледа в устата като ядеш, че и се плюнчи насрещати , че вчера и аз и дадох да близне една ябълка  Laughing Много и се услади така сладко примляскваше , че се наложи да и обърна гръб за да си я доям. Laughing

Последна редакция: пн, 03 май 2010, 09:37 от mama Iv

# 33
  • Мнения: 26
Здравейте  Hug   

Постоянно сме на вън и хич не ми остава време за пиша...,но редовно ви чета  Hug  Май при повечето от нас е така..,а ми липсват разговорите с вас.

Ние сме добре, храним се, акаме си..коликите като че ли отшумяват.. Simple Smile

Янинчето Ивет от 1вия месец е без нощно хранене...даже две пропуска..това в 12ч и това 3ч..,аз държах да й направя този режим..,но детето си поддаде..според мен си е и до дете. Успех  Hug   

За сега толкова от нас  Hug Много целувки на вас и на сладките ви бебешори  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 20
Добро утро и от нас   bouquet


Като говорите за отказ от нощното хранене, ние тази нощ се върнахме в началото, Ева се буди на всеки 2 часа за хапване  Shocked
Вчера през деня бяхме навън и направи по-големи паузи, не знам дали това е причината.
Не знам кога децата се отказват от нощното хранене, което е много благоприятно за нашия сън, но от друга страна кърменето стимулира образуването на кърма и не знам доколко е добре да се правят много големи паузи в тази връзка.

Днес се очертава слънчев хубав ден, пожелавам ви приятна разходка с бебоците!

# 35
  • Мнения: 47
golddigger ,че аз понякога го къпя и към 12...Защото нали ви казвам,че съня преди  баня му е дълъг...Вчера го разсъних към 12 и масажи ,къпане,кърмене,към 1 и половина си легнахме.
Мислите ли че трябва да му прекъсвам този 5-6 часов сън и да го къпя,дали ще го ''продължи после" или не?А може би и това ,че къпането не е в един час,а когато се събуди....

А за ядките от кога разправям,ама няма кои да чуе...  Whistling Обаче на мен бира не ми влияе?може би защото пробвах корона,пък тя май се прави от нещо друго....

# 36
  • Мнения: 3 246
и аз да се запиша в новата темичка Hug
Цецинка,дано проблемите са останали зад гърба ти, само хубави неща да ти се случват от тук нататък Hug Peace
днес е прекрасен ден на вън и ще е страхотно за разходка Hug

# 37
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Здравейте в новата тема!
mama Iv,
Цитат
Кръстника на Дарка я захрани с луканка
- забавни неща ви се случват Laughing. Хайде, хайде... близнало си е детето, не се притеснявай.
Svetlichka, и моята Бисквитка е влязла в някаква серия. През деня ме търси за ядене на всеки час, а нощем яде на 2 часа. От 2-3 дни е на я гони страшен глад  Mr. Green, а и от толкова започнаха и коликите. Иначе и ние гледаме да сме на вън на слънчице.

# 38
  • Мнения: 97
Svetlichka,NovaTema дано да е скок в ръстежа  Praynig Hug
НоваТема с нас не се скучае определено  Wink Joy , аз не се притеснявам,но нашия тати е леко разочарован, че не е тои първи в захранването. Laughing Много държеше тои да си я захрани. Mr. Green
Оставям ви ще се стягаме за разходка и ние. Laughing

# 39
  • Мнения: 68
лелее тоя  моя мишок както си спинкаше преди като ревна изведнъж та 1 час немога да го успокоя #Crazy  направо се видях в чудо и чак ми се дорева и на мен.мислех си че нещо го е заболяло и най гадното е че милото неможе да си каже какво му е.ама такъв истеричен рев направоооо ooooh!  успокои се уж и сега спинка.
янинче аз също ако го оставя да спи по това време и се събужда към 12 чак за баня и затова от доста време насам като се събуди към 5,6 да хапне и след това го занимавам до 9 да не заспи,мрънка доста даже понякога накрая ми заспива в ръцете и ако това стане се случва да го изкъпем и към 8,8:30,но поне се уморява и след това спи дълго,та може да пробвате и вие така.като се умори детенце ще спинка повечко Peace
мама ив браво за хубавото прекарване на село,да не говорим че там въздухът е по друг и бебка се чувства по добре,а сигурно и на каките им е екстра Hug

# 40
  • Мнения: 47
Ще се опитам,ама три часа...нз какво ще го правя...

Почнах да давам колииф,дано скоро да даде резултат.

Имам малко въпросче към Елсе или друг
Колко време може да стои навън прясно изцедена кърма?3 часа проблем ли са?Защото тези капки нали се разтварят в кърма,но като пробвах да изцедя 10-15 мл преди да е сукало,когато гърдата ми е напращяла много боли...Мога ли да използвам от предното хранене?

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте и от нас:))
Ние сме на Ботевград на гости на другата баба. Ходихме 2 дена на вилата и малката от спокойствието и чистия въздух доста се поуспиваше:))
Относно нощното хранене-аз съм решила да си я оставя сама да си го махне.Пробвахме с вода веднъж, но казах ако ще стоя 3 часа да и давам вода и малакта да мрънка,по-добре да си я нахраня за 10-15 мин  и да лягаме пак да спим.

Ние по принцип се къпем към 8,30-9 хапваме и после заспиваме.Но да си призная последните 10 дни малко се бяхме шашнали.Вечер малката не искаше да засуче от мен-голям рев падаше.Цедях се и и давахме от шише.Представете си гледката-аз цедя, пресипвам в шише и и даваме-3ма човека участвахме в манифактурата,но се справихме:)) Пробвахме по-рано да я къпем, или по-късно и не ставаше. Но това мина.Сега е по-спокойна и си хапва от двете гърди.

Леле докато го напиша този пост и на разходка ходих:))и сега пак ще ходя:))

 Hug Hug Hug за всички и приятни разходки Hug Hug Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 281
Нямам време да ви изчета, но искам да ви почерпя с виртуална тортичка за втория месец на моето слънце!!!  newsm38

# 43
  • Мнения: 20
Ahoney, Честит Мини Рожден Ден на Вики! Да ви е жива и здрава, щастлива и послушна!  Hug


# 44
  • Мнения: 27
Мамчета, искам да ви питам, кога ви се възстанови нормалния цикъл? И как сменяте памперсите на бебоците навън?

Общи условия

Активация на акаунт