МАРТЕНЧЕ 2010 расте и хубавее,а мама по разходки с него вършее(3)

  • 24 689
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Добро утро.

Честит имен ден на бебенцата ви, IvAs и НаНина! Да са ви живи, здрави и щастливи!

Bona fides, дано бързо да се възстановиш и повече да нямаш тревоги!

Приятен ден на всички мами!

# 16
  • Мнения: 97
Здравейте и от нас  Hug
Да се запиша и аз в новата ни темичка да не ви изпусна  Whistling
Честит имен ден на всички празнуващи днес   bouquet  Да са ви живи и здрави бебчетата IvAs и НаНина   Gift  ura
Честита месечинка на всички бебчета  от вчера и от днес ! Hug  bouquet Hug
НаНина, Ени , Вени Благодаря ви маминки за пожеланията ! Hug Heart Eyes Hug
Ени оченцето наистина е било напрашено ...днес нищо и няма, а кърма започнах да капвам още като я забелязах. Hug
Цецинка Hug много се радвам,че си по добре  Hug Как бе мамче ще те забравим ,няма такова нещо .Много гушки за Божко и Лъчко  Hug Hug
Синева Hug
Вени Joy Joy Joy Ама как ме разсмя с това Кьосе и Балкан  hahaha  Hug
Bona fides бързо да оздравяваш  fingerscrossed Praynig
Напапка се мишката ,стегнаха багажа и изчезваме днес на село. Laughing Супер нямам търпение да си идем там дори за няколко часа .Ще трябва да си вземаме по голяма колааа, тази нещо не може да ни събере. Mr. Green
Звездичка каде се изгуби ?
Лена Р,  delight мина ли тази шарка ? Hug
Хайде лек ден и от нас  Hug

# 17
  • Мнения: 10
Здравейте.Доста време не съм писала дано не сте ни забравили с Криси Wink.Много време нямахме интернет,а миналата седмица се наложи Криси да влезе в болница.Имаше температура и много секрет в едното оченце,съмняваха се за стафилококи.Изследванията бяха чисти и след три кошмарни за мен дни го изписаха.В понеделник ще излезнат и последните изследвания стискайте палци да няма нищо.
Иначе сме добре кърмя си го,бях много притеснена че от стрес в ноща в която го приеха ще ми спре кърмата,но напратив даже се увеличи.
Вече ще влизам редовно,липсвахте ми Hug
Ето и малко снимки от нас
http://martenki2010.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.470432.18498117

# 18
  • Мнения: 731
Имам въпрос към Елсе
Добро утро, днес съм по-добре. Червеното петно от снощи намаля и днес изчезна Simple Smile Болката намаля. Температура нямам. Т.к. гърдата не е пълна и бебче я изсуква, а аз изцеждам 5 мл с помпата за 20 мин, през нощта не се цедих. Въпросът ми е как да продължавам, нормално + лецитин за колко време, или все още програмата напарване, сучене, изцеждане, студен компрес със зеле? Питам, че вече ми се излиза навън (вчера не съм), а с тази програма е невъзможно. Благодаря, че с Шаманка ми спестихте доктори и АБ.


Много се радвам, че се чустваш по-добре и температурата се е нормализирала  Hug При запушване на канал се преразтяга тъканта и по този начин тя се травмира. Възможно е това да е причина за болката "като натъртено", която описваш. Обикновено тази болка отшумява за няколко дни и би могла да опиташ да я облекчиш със студен компрес. Не е необходимо да бъде от зелеви листа, тъй като е възможно да повлияе на количеството кърма. След отминаването на запушването би могло да помогне профилактично да се приемат  1-2 гранули лецитин за около седмица. Ако се чустваш добре и гърдата ти също е добре, вероятно компресите и изцеждането не са необходими. Тяхната цел е да помогнат на майката да се справи със запушването  Peace Приятни разходки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета.
Честита ни  нова темичка.Заглавието е много яко.

Честит имен ден на всички именници да сте живи и здрави.

Честити месечинки на всички.Ние вече сме на 2 месеца.Simple Smile)А какви сме сладури. Раздаваме усмивки навсякъде и на всеки:))Кефим се много на шарените играчки и гукаме Simple Smile)А мама се топи от щастие:))Тати да не говорим колко е happy когато малката го награждава с усмивки и си говорят Simple Smile)

Извинявам се за липсата ми, но последните 2 седмици бяхме големи пътешественици с малкта.Правихме доста гостита на баби,дядовци,прабаби и дядовци. А и времето беше с нас. Разходките ни стават по-дълги и повечко,малката се успива и гледам да стоя повечко навън, и резултатът е,че нямам време да пиша.Иначе попрочитам оттук оттам по малко,но все още не съм приключила със старата тема.От 3 дни сме самички с малката и тати, баба си замина и докато мама свикне:))и сме пак на гости на другата баба- сега е неин ред да помага:))но няма да е задълго.

Mama  Iv  радвам се че си се сетила за мен. Не съм ви забравила. Hug

Сега отивам да попрочета малко и да разглеждам и снимки. Очаквайте скоро и от нас снимчици:))
 Hug Hug Hug Hug за всички и приятни разходки в този слънчев и топъл ден:))

# 20
  • Варна
  • Мнения: 46
нямам време въобще да пиша хвърлям Ви по един поглед Simple Smile) нас ни хванаха силните колики вече направо е мъка и сме постоянно навън Simple Smile дано скоро минат защото е през нощта се носим на ръце и т.н. като се поосвободя ще пиша повече

# 21
  • София
  • Мнения: 328
Хайде и аз да се запиша в новата темичка  Hug Ения и Вени браво за заглавието  Peace
Синева  Hug Hug Hug Дано резултатите са добри за твоя близък  Praynig а и нещата с девер ти (нали не бъркам брата на мъжа ти ) се поуспокоят и свеки да не се пренесе у вас  Praynig Praynig Praynig
Относно питането за пишлето - на мен дадоха някакви рекламни материали в болницата  две книжки за бебчета и разни мострички,та в едната книжка от тях, прочетох че НЕ трябва да се слага нагоре, а ДА си се слага надолу да си стои, защото иначе се задържала урина и се стигало до възпаления и .т.н все неприятни неща. Та аз не му я вдигам , по пък ения казва, че и да му е вдигне тя пак си падала. Но в помощната литература прочетох това и го спазвам за себе си. Hug А вие иначе забелвате ли и вече пишлетата на малките ни мъжлета  Whistling Аз уж го правя , ама нито знам правилно ли е, дано постигна желаният резултата, за да не се налага намеса на лекари  Praynig Hug Hug Hug
Мама Да радвам се, че нещата при теб са се пооправили. Надявам се да нямаш повече такива трудни момент Hug с кърменето, а и браво на бебка, че ти е помагала, за да преодолееш всичко  Hug
С теб май и бебчетата са ни при една и съща лекарка в Трета градска  Peace
IvAs и НаНина честити ви именячета  bouquet
Мама Ив още дълги години щастлив семеен живот!  bouquet
Bona fides  бързо оздравяване  Peace
Кармен помпичката си я купих от Пигиса, струваше 8,50.  Peace

 Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 521
Здравейте момичета и честит имен ден на всички именници!

Докато четях кърмаческата библиотека попаднах на една интересна статия. Помня, че имаше няколко майки, които се притесняват за количеството кърма, което произвеждат и/или за запушени канали (Мамо Да пратих ти го този линк и по скайп) затова и копирам линка към въпросната статия тук, стори ми се много полезна:

Как да помогнем бебето да приеме по-богато на мазнини мляко

Последна редакция: нд, 02 май 2010, 17:04 от Tink

# 23
  • Мнения: 11
Здравейте момичета,
най-накрая качих малко снимки от нас: http://martenki2010.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.470432.18501880

Ние от утре оставаме да се гледаме само двамцата - тати е на работа, а бабите си заминаха Simple Smile
Тъй като тепърва ще сме повече време навън по разходки, искам да ви питам: Вие как обличате децата за разходка? Макси по принцип е облечен с боди + гащеризонче и чорапки. За разходка му слагам едно якенце, крачетата са завити с пелена, и отгоре с одеалцето за количка. Ама все му проверявам нослето да не е студено...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 46
ние сме с боди гащеризонче борапки и терлички и едноо одеало отгоре това е Simple Smile и е добре Simple Smile

# 25
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте!

Синева! Съжалявам за твоя близък! Стискам палци всичко да бъде наред! И всички да сте щастливи! Само не трябва да губиш надежда! Прегръщам те и чакам една усмивка  Hug

Много ви благодаря за пожеланията! Бобчо ви целува всички! Честит празник на всички именяци и от нас!!! IvAS спецеална прегръдка за вас!  Hug

На нас днес ни беше погачата! Бобчо беше толкова кротичък - Голям сладур!!! Раздаде усмивки и гукания на всеки, който го гушна! Чак преди малко се разплака (ама много) и реших да му измия хубаво очичките и да направя разни други "магии" против уруки, че много хора му се радваха!!! Сега вече сп и спокойно в креватчето (пу-пу)!Стискайте палци да спим тази нощ!

Последна редакция: нд, 02 май 2010, 21:55 от НаНина

# 26
  • Мнения: 47
Щастлива съм,аз не го забелвам,но онзи ден питах док и тя каза след 6 месец..

poohinka,нашето мишле е ...нз...наполовина облечено ,но тук май е по-топло 25градуса и нагоре...

Искам да ви ппитам тези,които махнахте нощното хранене как стана-естествено или....?Чувала съм ,че едно време през ноща са им давали само вода,докато спрат да се будят.та си мисля дали да не му давам първо чай докато се усети,че има измама  Whistling и после да го слагам на гърдата ,за да може да се успои и да заспи?
Защото честно ви казвам стова нощно хранене  #Crazy Дори по 3 часа не издържа...

# 27
  • Мнения: 521
yanin4eto щом се кърмите не е ли рано да се маха нощното кърмене? Нащо педи каза до 6ти месец да чакаме. А и мен толкова ме е страх от тоя пуст СВДС, че много и се радвам на беба като се буди...

# 28
  • Мнения: 57
yanin4eto колко на брой хранения имате на денонощие? Ние първо бяхме на 7, а сега от скоро сме на 6 през 4 часа. Уж бебетата сами отказвали нощното хранене, но при нас не става. Буди се към 4-5 и иска да яде. Не знам дали с водичка да не се пробва или  да изчакаме да се откаже само от нощното хранене.

# 29
  • Мнения: 47
Ами мама каза,че ние със сестра ми на 1 месец сме спряли да се будим...А проблема ми е също,че явно бърка нощното спане,с това преди баня.Събижда се чак към 12 ,че и по късно след повече от 5 часа...това ако беше през ноща...

Ми на някои от друите момичета гледам ,че почнаха да се хвалят и затова...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт