Боя за коса без амоняк...

  • 4 467
  • 4
  •   1
Отговори
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
или каквото и да е там като проявител. Работата е там, че имам някакви идиотски рани по главата и ползвайки традиционна за мен боя за коса (Beauty) много ми щипе и ме боли. То наистина има приказка "трай бабо за хубост", ама ако мога да избегна "траенето" не бих била недоволна.

# 1
  • Мнения: 4 738
Въобще спри да ползваш тази боя, след като имаш някакви проблеми със скалпа... Пробвай безамонячна боя на Лореал, разбира се за кестеняви или черни цветове, за русите няма ефект ако си с естествено тъмна коса. Аз съм била доволна от нея, просто вече съм на кичури и спрях да я ползвам.. И по принцип съм с чувствителен скалп и не понасям всякакви бои. Но безамонячна на друга марка не знам дали има в БГ, по принцип в чужбина съм виждала на Гарние...

# 2
  • Мнения: 14
Според мен проблемът не е в амоняка, а в парафенилен диамина (p-Phenylenediamine). В най-голяма концентрация е в най-тъмните цветове - в някои руси бои е по-вероятно да отсъства. Кичури с шапка са вариант.
Внимавай с раните - с алергиите шега не бива! Започва се така, и се стига до подуване на цялото лице, и по-лошо.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 779
На мен безамонячната боя на Лореал ми хаби косата повече от някои амонячни, т.е. ми идва по-силна. Попитай лекар, не си прави сметки сама, да не стане по-лошо.

# 4
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Благодаря ви, сладури, със сигурност ще се консултирам с дерматолог!
А на вас .- щастие ви желая!!!

Общи условия

Активация на акаунт