Пости и бременност

  • 3 554
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Пропусни постите и се храни пълноценно заради бебчо.Пък и долкото знам за болните и бременните и самата църква прави изключение.

# 16
  • Мнения: 815
В момента си бременна и според мен трябва да се съобразяваш единствено с това.
Яж баласирана храна и не се лишавай от нищо, което ти се иска.

Аз съм леко крайна по тези теми, но наистина мисля, че не си струва да рискуваш здравето си заради религиозни пости баш сега. Ще имаш достатъчно време за тези неща след като родиш.


АБСОЛЮТНО СЪМ СЪГЛАСНА!!! Не трябва постиш- месото е важна част от храната на бременната  и то червеното месо- качва хемоглобина- а товяа се отразява и на бебо-моя хемоглобин беше нисък и сега и бебо е с нисък- е, здрав си е слава богу, не е драстично, но пие сиропче да му се качи- така че мисли за него първо, има време да постиш

# 17
  • Мнения: 6 164
Аз съм от лекарско семейство и знам, че зимните пости не са издържани от медицинска гледна точка. Имунитета спада зимата, поради намаленото количество витами в храната, с постите съвсем се влошава ситуацията. Виж пролетните са полезни, защото организма се претрупва с токсини през зимата от разните месища, и така се очиства. Обаче зимни и бременност ми звучи ужасна комбинация. Sad Това си е мое мнение.

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз въобще не намирам смисъл в постите....
Какво значи...постиш покрай някой празник и после пак ядеш като си знаеш - прасешката...
Или се храниш разумно..или не.

Голяма грешка е да се пази човек 20 дена и после да се намуа с пръжоли...
Захранването трябва да става внимателно...в противен случай проблемите са повече от ползите....

Така че....най-добре е човек да внимава какво поглъща ВИНАГИ...

# 19
  • Мнения: 4 915
Цитат
Аз въобще не намирам смисъл в постите....
.........Или се храниш разумно..или не.

Всъщност смисълът на постите не е диета за тялото, а за душата - чрез лишенията от благините...Ама това е друга тема.  Wink

Подкрепям мнението, че по време на бременност не трябва да се спазват диети, пък били те под формата и на пости.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
[... за душата - чрез лишенията от благините...Ама това е друга тема.  Wink

верно е друга тема:)
Ще си замълча, ама ми е много трудно....да знаете:)

Все пак...изводът е важен - никакви пости по време на бременност!
Било то хранителни или душевни:)

# 21
  • Мнения: 816
Изобщо не дей да постиш.... позволено е от църквата и синода - питала съм специално!!! Майка ми пее в църковен хор!!! Бременността е достатъчен пост, както казва моя свещенник!
Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт